چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟ بالا آمدن در سرچ گوگل

چهارشنبه, 20 تیر 1403 08:39
امتیاز شما به این مطلب
(32 رای‌ها)

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

 

صاحبان سایت ها همواره تلاش می کنند تا در صفحه اول گوگل دیده شوند. زمانی که سایت شما در نتایج صفحه اول گوگل دیده شود، شانس کلیک شدن و در نتیجه ترافیک آن نیز افزایش پیدا می کند. اما چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟ چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟ بهترین تکنیک ها برای بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل چیست؟

چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

فرض کنید موضوعی را در گوگل جستجو می کنید؛ چند درصد شما به نتایج صفحات دوم یا سوم توجه می کنید؟

پاسخ این سوال روشن است؛ کمتر کسی برای رسیدن به پاسخ سوالش در اینترنت، به سراغ صفحات دوم و سوم یا بعد از آن میرود. اصولا گوگل وب سایت هایی را در صفحه اول گوگل نشان می دهد که بتوانند به خوبی نیاز کاربر را پاسخ داده و از هر لحاظ کامل باشند. در نتیجه کاربران اینترنت به خوبی می دانند که نتایج صفحه اول گوگل، مورد تایید گوگل بوده و با خیال راحت تری می توانند به آنها اعتماد کنند. اما چگونه در سرچ گوگل قرار بگیریم؟

 

 

یکی از دلایل اینکه چرا باید صفحه اول گوگل باشیم، این است که ترافیک بیشتری را جذب کرده و در نتیجه رتبه بهتری را نیز کسب کنید. حال اگه در جز نتایج اول یا صفر گوگل باشید چه بهتر. بهترین نتیجه ای که می توانید در نتایج جستجو بگیرید، جایگاه صفر گوگل است. برای قرار گرفتن در این جایگاه پیشنهاد می کنم مطلب جایگاه صفر گوگل چیست؟ را مطالعه کنید. اما این سوال مطرح می شود که چگونه در سرچ گوگل اول باشیم؟ در ادامه راهکارهایی را برای بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل به شما خواهیم گفت.

 

چگونه در سرچ گوگل اول باشیم؟

در ادامه 26 گام برای بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل، بیان می کنیم. با انجام دادن موارد گفته شده می توانید، سایت خود را در اولین نتایج گوگل نمایش دهید.

چگونه در سرچ گوگل اول باشیم؟

 1. یک سایت با امکانات کامل طراحی کنید

اولین گام برای بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل، طراحی یک سایت حرفه ای با امکانات کامل است. وب سایت ها را می توان به روش های مختلفی طراحی کرد. یکی از بهترین روش های طراحی سایت، استفاده از سیستم مدیریت محتوا آماده است.

CMS ها این امکان را به شما می دهند تا با صرف وقت و هزینه بسیار کمتر، یک سایت با امکانات مشابه سایت های اختصاصی داشته باشید. انواع مختلفی از سیستم های مدیریت محتوا وجود دارد که در مطلب " بهترین فروشگاه ساز رایگان " آنها را معرفی کرده ایم.

اما به طور کلی طراحی سایت به کمک وردپرس، نسبت به سایر روش ها گزینه مناسب تری خواهد بود. در مطلب " مراحل طراحی سایت با وردپرس " 0 تا 100 راه اندازی سایت با این cms را یاد داده ایم.

 

 1. سایت خود را از نظر فنی سئو کنید

یکی از تکنیک های قرار دادن سایت در صفحه اول گوگل، سئو تکنیکال یا سئو فنی است. زمانی که سایت خود را راه اندازی می کنید، باید از نظر ساختاری آن را بررسی کنید. به عنوان مثال سرعت لود سایت شما باید به اندازه ای باشد که کاربر در زمان استفاده از سایت خسته نشده و آن را ترک نکند. همچنین لینک های شکسته یا صفحات 404 را باید اصلاح کنید تا رتبه سایتتان بهبود پیدا کند. تمامی این اقدامات مربوط به سئو فنی سایت شما می شود.

 

 1.  بهترین کلمات کلیدی را پیدا کنید

گام بعدی برای پاسخ به این سوال که چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید، انتخاب کلمات کلیدی درست است. پس از آنکه ساختار سایت خود را اصلاح کردید، باید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کارتان را پیدا کنید. یکی از راه های بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل، استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. کلمات کلیدی تنها در بخش وبلاگ مورد استفاده قرار نمیگیرد، بلکه صفحات اصلی سایت نیز باید به کمک آنها سئو شوند.

شما باید کلماتی را پیدا کنید که با کمترین هزینه و زمان، بیشترین بازخورد را داشته باشند. برخی از کلمات کلیدی به علت رقابت زیادی که در آنها وجود دارد، نمی تواند برای رسیدن به صفحه اول گوگل به شما کمک کند.

اصولا سایت های تازه کار که می خواهند در زمان سریعتری به نتیجه برسند، باید از کلمات کلیدی کم رقابت و دم دراز استفاده کنند. منظور از کلمات کلیدی طولانی، عباراتی هستند که سرچ نسبتا بالا ولی رقابت کمتری دارند. با استفاده از این کلمات شانس آمدن به صفحه اول گوگل افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است که کلمات کلیدی اصلی و کوتاه تنها 30 درصد از حجم جستجو را به خود اختصاص داده اند؛ این در حالی است که 70 درصد از جستجوهای سطح وب مربوط به کلمات کلیدی طولانی یا لانگ تیل است.

شما می توانید با مطالعه " چطور بهترین کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ " لیستی از کلمات مرتبط با حوزه کاریتان را پیدا کنید.

 

 1. نیاز کاربران را شناسایی کنید

از دیگر اقدامات لازم برای بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل، شناخت کاربران و نیازهای آنان است. پیش از آنکه محتوایی را برای سایت تولید کنید، باید بدانید مخاطبان حوزه شما چه عباراتی را جستجو می کنند. پس از آن باید ببیند هدفشان از سرچ این عبارات چیست و رقبای شما در این زمینه چه اقداماتی را انجام داده اند. برای شناخت بیشتر کاربران خود می توانید از شبکه های اجتماعی یا سایت های همکار کمک بگیرید.

 

 1. ساختار صفحات سایت را بهینه کنید

یکی دیگر از راهکارها برای پاسخ به این سوال که چگونه صفحه اول گوگل باشیم؟ این است که ساختار صفحات سایت را بهینه کنید.

چگونه سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهیم؟

زمانی که کاربر به سایت شما مراجعه می کند، باید در کمترین زمان ممکن به خواسته خود رسیده و نیازش را برطرف کند. ساختار صفحات سایت باید به نحوی چیده شود که کاربر دسترسی کامل و آسان به آنها داشته باشد. به عنوان مثال اگر وب سایت شما فروشگاهی است، باید امکان جستجو محصولات را برای کاربران فراهم کنید.

همچنین منو و فوتر سایت باید به نحوی طراحی شده باشد که صفحات اصلی در آن مشخص شده باشد. بهترین ساختار برای صفحات یک سایت این است که کاربر در نهایت با 4 تا 5 کلیک به صفحه هدفش برسد.

 

 1. محتوای با کیفیت و هدفمند تولید کنید

یکی دیگر از راهکارها برای پاسخ به سوال چگونه در سرچ گوگل قرار بگیریم، تولید محتوای با کیفیت و هدفمند است. پس از آنکه بهترین کلمات کلیدی را پیدا کردید، باید برای هر کدام محتوای مناسب تولید کنید. برخی از این کلمات برای صفحات اصلی سایت مناسب هستند و برخی برای بخش وبلاگ. شما باید بتوانید کلمات کلیدی را دسته بندی کرده و سپس یک تقویم محتوایی ایجاد کنید. با ساخت تقویم محتوایی می توانید برای تولید محتوای سایت برنامه ریزی کرده و اصولی تر پیش بروید.

محتوای شما ضمن اینکه باید کاربر را برای خرید از سایت ترغیب کند، باید نیاز او را نیز پاسخ بدهد. در واقع هدف اصلی شما باید رفع نیاز کاربر باشد. تنها در اینصورت است که محتوای شما توسط گوگل ارزشمند شناخته خواهد شد. اینکه هر محتوا چند کلمه باشد یا چه تعداد کلمه کلیدی در آن استفاده شود، کاملا به موضوع شما و عملکرد سایر رقبا بستگی دارد. در مطلب " چگونه تولید محتوا کنیم؟ " به شما یاد داده ایم که محتوای با کیفیت تولید کنید.

 دو نکته مهمی که در زمان تولید محتوا باید به آن توجه کنید، این است که اصولا وب سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند، به طور میانگین در ماه 16 محتوا منتشر می کنند که تعداد کلمات این محتوا بیشتر از 1500 کلمه می باشد. البته تعداد کلمات یک محتوا معیار درستی برای کیفیت و ارزش آن نیست؛ چرا که یک محتوای خوب باید بتواند نیاز کاربر را پاسخ دهد.

 

 1. سایت رقبا را تحلیل و بررسی کنید

یکی دیگر از اقدامات مهم پاسخ به سوال چگونه در صفحه اول گوگل باشیم، تحلیل و بررسی رقبا است. آنالیز سایت رقیب برای هر کسب و کاری چه سنتی و چه اینترنتی لازم است. بررسی رقبا به شما کمک می کند تا عملکرد آنها را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعفشان را متوجه شوید. در نتیجه با الگو برداری از آنها می توانید عملکرد بهتری داشته باشید.

البته لازم به ذکر است که همیشه عملکرد رقبا درست نبوده و ممکن است در آینده نتیجه عکس دهد؛ به همین دلیل پیش از آنکه دقیقا مشابه یک سایت دیگر عمل کنید، سایر رقبا را نیز بررسی کرده و در مورد آن عملکرد تحقیق بیشتری کنید.

چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

 

 1. اصول سئو را در فرمت محتوا رعایت کنید

رعایت اصول سئو در فرمت محتوا به بالا آوردن سایت در صفحه اول گوگل کمک می کند. حتی اگر یک محتوای کامل و با کیفیت تولید کنید اما به ظاهر آن توجهی نکنید، آن محتوا از نظر کاربر و گوگل ارزش چندانی نخواهد داشت. به طور قطع زمانی که کاربر با یک متن طولانی و در عین حال بسیار ساده روبرو می شود، به سرعت از آن خسته شده و ممکن است تا انتها آن را دنبال نکند.

معیار گوگل برای رتبه بندی یک محتوا، تنها متن آن نیست؛ بلکه به تصاویر استفاده شده در آن، نوع کادر بندی، رنگ متن، هدینگ ها و تعداد آنها و … نیز توجه می کند. یک محتوای با کیفیت باید از هر نظر خوب باشد. بنابراین برای بالا آمدن در سرچ گوگل سعی کنید در تولید محتوا هدینگ ها را به رنگ دیگری که برای کاربر جذاب باشد، بنویسید. همچنین اندازه فونت و رنگ آن نیز کاربر را جذب کند و مطالعه محتوا را برای او آسانتر کند. در نتیجه برای  قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اصول سئو را در فرمت محتوا حتما رعایت کنید.

 

 1. از تصویر و ویدیو در محتوا استفاده کنید

همانطور که گفتیم، فرمت محتوای شما باید برای کاربر جذاب بوده و او را خسته نکند؛ یکی از راه هایی که به درک بهتر کاربر از محتوا کمک می کند، استفاده از تصاویر و ویدیوهای مرتبط است. بسیاری از موضوعات با متن قابل فهم نبوده و شما می توانید با تولید یک محتوای اختصاصی، آن را برای کاربر قابل درک کنید. گوگل محتواهایی را می پسندد که از نظر بصری نیز بتوانند مفهوم را به کاربر منتقل کنند. درنتیجه به منظور حضور در صفحه اول گوگل از تصویر و ویدیو در محتوای خود استفاده کنید.

 

 1. لینک سازی خارجی داشته باشید

گوگل محتوایی را به کاربر نشان می دهد که اعتبار بیشتری داشته و از نظر مفهومی کاملتر باشد. زمانی که شما از محتوای خود به سایت های مرجع و معتبر مثل ویکی پدیا لینک میدهید، گوگل این سیگنال را دریافت می کند که محتوای شما اعتبار بیشتری دارد. بنابراین به منظور حضور در صفحه اول گوگل، در طول محتوا از اصطلاحات تخصصی استفاده کرده و از آنها به سایت های مرجع و معتبر دیگر لینک بدهید.

نکات مهم درمورد لینک سازی خارجی

 • با رعایت اصول لینک سازی بک لینک بخرید (خرید بک لینک)
 • ترجیحا از وب سایت هایی که برای انتشار رپورتاژ هستند، کمک بگیرید
 • در لینک سازی های سایت، هم لینک فالو داشته باشید هم نوفالو(لینک فالو و نوفالو چیست)
 • از سایت های اسپم و غیر مرتبط با حوزه کاریتان لینک نگیرید
 • در یک مدت زمان کوتاه، تعداد زیادی لینک نسازید

 

 1. لینک سازی داخلی داشته باشید

یکی از اقدامات مهمی که اصولا جدی گرفته نمی شود، لینک سازی داخلی و بین محتوایی است. این کار علاوه بر اینکه به کاربر کمک می کند تا پاسخ سوالات دیگرش را نیز بفهمد، به ربات های گوگل نیز این امکان را میدهد تا ارتباط معنایی محتواها را درک کرده و آنها را سریعتر ایندکس کند.

از طرفی زمانی که شما از محتوا A به محتوای B در سایت خودتان لینک می دهید، در واقع اعتبار و ارزش محتوای A را به محتوای دیگر نیز منتقل کرده اید. این کار می تواند به سئو کلی سایت شما کمک زیادی کند. در لینک دهی داخلی شما می توانید دقیقا از کلمات کلیدی استفاده کنید و برایتان هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما به این نکته توجه کنید با کلمه کلیدی هر محتوا به آن لینک بدهید. برای آشنایی بیشتر با لینک سازی داخلی مطالعه محتوای " لینک سازی داخلی چیست؟ " را از دست ندهید.

 

 1. از اسکیما یا Schema در محتوا استفاده کنید

منظور از اسکیما نشانه های ساختار یافته ای است که برای گوگل قابل فهم تر می باشد. ربات های گوگل همواره تلاش می کنند تا درک خود را از متن افزایش بدهند، اما هنوز هم داده های ساختار یافته را بهتر درک می کنند. اسکیما انواع مختلفی دارد که هر کدام مفهوم خاصی را به گوگل می رساند.

در مطلب " اسکیما چیست؟ " به صورت کامل در این باره گفته ایم. برای اینکه گوگل درک بهتری از محتوای شما داشته باشد، از اسکیما استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در صفحه محصول شما ویدیو یا قیمت ذکر شده است، برای هر کدام اسکیما متفاوت قرار بده.

بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل

 

 1. محتوا را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید

اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در سئو سایت شما ندارد، اما می تواند کاربران بیشتری را به سایت شما هدایت کند. زمانی که ترافیک سایتتان افزایش پیدا کند، رتبه سایتتان نیز بهتر خواهد شد. از طرفی زمانی که شما در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید، توسط مخاطبان بیشتری شناخته می شوید.

در نتیجه زمانی که نام شما را در گوگل مشاهده کنند، با اعتماد بیشتری روی آن کلیک خواهند کرد. بنابراین نرخ کلیک سایت افزایش پیدا می کند. از بین شبکه های اجتماعی، آنهایی را انتخاب کنید که بیشترین مخاطب را دارند.

 

 1. ایمیل مارکتینگ و تبلیغات کلیکی انجام دهید

ایمیل مارکتینگ و تبلیغات کلیکی به افزایش برندینگ سایت شما کمک زیادی می کند. افزایش برندینگ سبب افزایش نرخ کلیک و در نتیجه سئو سایت خواهد شد. شما می توانید با خرید بانک ایمیل هدفمند، اقدام به ایمیل مارکتینگ کنید. برای تبلیغات لازم است ابتدا مشتری ها و مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید؛ سپس با توجه به نیاز و سلیقه آنها اقدام به تبلیغات کنید.

بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل

 

 1. برای سایت خود بک لینک بگیرید

فرض کنید می خواهید فردی را از بین دو نفر برای شرکت خود استخدام کنید؛ نفر اول تنها رزومه و سابقه کاری خود را ارائه کرده است. نفر دوم علاوه بر سابقه کاری و رزومه، توسط یک فرد مورد اعتماد شما نیز تایید شده است. شما کدام را برای کار خود انتخاب می کنید؟

زمانی که برای سایت خود بک لینک میگیرید، در واقع از وب سایت های دیگر تاییدیه می گیرید. حال هر چه آن سایت ها معتبرتر باشند، ارزش این تاییدیه نیز برای گوگل بیشتر خواهد شد.

گرفتن بک لینک از سایت هایی با دامین آتوریتی بالا و اسپم پایین، اعتبار سایت شما را افزایش داده و به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند. به این نکته توجه کنید که از خریدن بک لینک های نامعتبر یا لینک گرفتن در مزرعه بک لینک، جدا خودداری کنید. این کار سبب می شود تا توسط الگوریتم پنگوئن جریمه شده و رتبه سایتتان به یکباره کاهش پیدا کند. در مطلب " چگونه بک لینک بسازیم؟ " به شما یاد داده ایم که چطور برای سایت خود بک لینک بگیرید.

 

 1. سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید

الگوریتم کبوتر تلاش می کند تا نتایجی که به موقعیت جغرافیایی کاربران نزدیک تر هستند و با کلمه سرچ شده ارتباط بیشتری را دارند، در ابتدا به آنها نشان دهد. زمانی شما می توانید توسط الگوریتم کبوتر به کاربر نشان داده شوید که سایت خود را سئو محلی نیز کرده باشید. یکی از اقدامات لازم برای این کار، ثبت سایت در گوگل مپ است.

باید در در گوگل مپ آدرس کامل محل کسب و کار، شماره تماس و تصاویری از محل کارتان را قرار دهید. همچنین تلاش کنید تا با جذب نظرات مثبت در قسمت Review، توجه و اعتماد کاربران و گوگل را بیشتر جلب کنید. اگر هنوز سایتتان را در گوگل مپ ثبت نکرده اید، از مطلب " آموزش ثبت مکان در گوگل مپ " کمک بگیرید.

چگونه در سرچ گوگل اول باشیم؟

 

 1. سایت خود را برای موبایل بهینه کنید

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها برای بازدید صفحات وب بیشتر از کامپیوتر افزایش یافته است. به طوریکه بیش از 70 درصد مردم ترجیح می دهند صفحات مختلف را به کمک موبایل بررسی کنند. طراحی واکنش گرا سایت آنقدر از نظر گوگل اهمیت دارد که الگوریتمی را با عنوان mobile friendly طراحی کرده است.

طبق این الگوریتم، وب سایت هایی که در نمایشگر های موبایل و تبلت به خوبی نشان داده نشوند، از نتایج حذف خواهند شد. زمانی که سایت خود را به سرچ کنسول وصل میکنید، قسمتی را برای این کار خواهید دید. در صورتی که صفحات سایت شما از نظر واکنش گرایی مشکل داشته باشند، در این قسمت خطایی را دریافت خواهید کرد.

برای واکنش گرایی سایت دو روش وجود دارد؛ شما میتوانید نسخه ای جداگانه را برای موبایل طراحی کنید تا زمانی که کاربری از طریق موبایل به سایت شما وارد می شود، آن نسخه را مشاهده کند. اما در حال حاضر روش بهتری نیز وجود دارد؛ در این روش از استایل های CSS برای واکنش گرایی سایت استفاده می کنید. یعنی نیازی نیست نسخه جدیدی را طراحی کنید، کافیست کد مربوط را در کد های سایت قرار دهید.

 

 1. گواهی SSL را فعال کنید

یکی دیگر از معیارهای گوگل برای رتبه بندی سایت، تامین امنیت سایت و حفظ اطلاعات کاربران است. گوگل وب سایت هایی را در نتایج نشان می دهد که به طور کامل امنیت کاربران را فراهم کرده باشند. در سال 2014 گوگل اعلام کرد استفاده از پروتکل https یکی از معیار های مهم برای رتبه بندی سایت ها است.

پروتکل https درخواست ها و پاسخ هایی که بین کاربران رد و بدل میشود را رمزنگاری کرده و از هک شدن آنها جلوگیری می کند. فعالسازی گواهی ssl که منجر به فعال سازی پروتکل https می شود، کار نسبتا ساده ای است. اگر سایت شما وردپرسی است، باید افزونه مربوط به آن را نصب کنید. در مطلب " چگونه ssl را در وردپرس فعال کنیم؟ " به شما آموزش لازم را داده ایم.

 

 1. سرعت سایت را بهینه کنید

امروزه کاربران سطح وب آنقدر حوصله و زمان ندارند که مدت زیادی را برای لود شدن سایت شما سپری کنند؛ در صورتی که سایت شما در یک مدت زمان کم لود نشود، سایت را ترک کرده و به سراغ رقیب شما می روند. در نتیجه باید برای بهینه سازی سرعت سایتتان اقدام کنید. این کار به آوردن سایت در صفحه اول گوگل کمک می کند. برخی از عواملی که در سرعت سایت تاثیر گذار است عبارت است از:

 • نوع قالب سایت و میزان گرافیک به کار رفته در سایت
 • هاست و سرور میزبانی که از آن استفاده می کنید
 • نوع کدنویسی سایت
 • سیستم مدیریت محتوایی که از آن استفاده می کنید

در مطلب " افزایش سرعت سایت وردپرسی " به صورت کامل آموزش بهینه سازی سرعت را در اختیار شما قرار داده ایم. اکنون که پاسخ سوال چگونه در سرچ گوگل باشیم را پیدا کردید، به بررسی دلایلی که باعث عدم نمایش سایت در صفحه اول گوگل می شود نیز می پردازیم.

 

 1. سئو سایت براساس search intent

منظور از search intent هدف کاربر از جستجو سایت شما است که یکی از روش های بالا آمدن سایت در گوگل می باشد. هر شخصی برای جستجوی یک کلمه در گوگل هدفی دارد، بنابراین سایت شما باید بر اساس هدف کاربران سئو شود. برای مثال در صورتی که کلمه کلیدی شما خرید موبایل است و کاربران به دنبال دسته بندی موبایل در نتایج هستند، شما نیز برای این کلمه دسته بندی را سئو کنید. در صورتی که مطابق نیاز کاربران در نتایج جستجو نمایش داده نشوید و بجای دسته بندی، مقاله به کاربر نمایش دهید؛ بر روی سایت شما کلیک نمی کند و مشتری خود را از دست می دهد. 

 

 1. داشتن ایندکس تمیز در گوگل

یکی دیگر از نکاتی که برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید به آن توجه داشته باشید، ایندکس صفحات سایت تان است. سایت هایی هستند که دارای صفحات بی ارزش زیادی هستند و تلاش می کنند تا این صفحات در نتایج جستجو نمایش داده شوند. در چنین شرایطی شانس کمتری برای رسیدن به اولین نتایج جستجو دارید. بنابراین توجه داشته باشید چه صفحاتی در سایت خود ایجاد می کنید. 

 

 1. صبور باشید

یکی از اصول مهم که برای رسیدن به اولین نتایج جستجو باید در نظر بگیرید، صبر و حوصله در این راه است. اگر موضوع سایت شما از لحاظ رقابت متوسط یا متوسط رو به بالا است، حداقل 2 سال فعالیت مداوم نیاز دارید تا رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب کنید. بهتر است سایت خود را مانند نهالی در نظر داشته باشید که نیاز به مراقب و نگهداری مداوم شما دارد تا بتوانید از میوه آن استفاده کنید.

 

 1. صفحه اصلی سایت را بهینه کنید

یکی از اقدامات بسیار مهم که به رسیدن سایت شما در صفحه اول گوگل کمک می کند، بهینه سازی صفحه اصلی سایت است. از آنجا که کاربران با ورود به سایت شما با صفحه اصلی روبرو می شوند، پس باید در طراحی، سرعت بارگذاری و ... آن وسواس زیادی به خرج دهید. در صورتی که صفحه اول سایت خو را با اصول سئو طراحی کنید، احتمال جذب مشتریان و در نتیجه خرید افزایش می یابد. 

 

 1. برندینگ انجام دهید

یکی دیگر از مسائلی که در سئو و دیجیتال مارکتینگ از اهمیت زیادی برخوردار است، برندینگ می باشد. شما باید بتوانید کسب و کارتان را در ذهن کاربران ماندگار کنید تا همیشه برای دریافت خدمات یا خرید محصول به شما مراجعه کنند. به منظور برندینگ در کسب و کار خود باید به طراحی یک لوگو که معرف کسب و کارتان باشد بپردازید. همچنین شماره تماس و آدرس خود را در صفحه اصلی و تماس با ما سایت قرار دهید.

 

 1. بروزرسانی محتواهای سایت

تکنیک دیگری که در رسیدن سایت شما به صفحه اول گوگل کمک می کند، بروزرسانی محتواهای سایت تان است. هر صفحه از سایت شما نیاز به بهتر شدن و اضافه کردن مطالب کاربردی و جدید دارد. با این کار می توانید همگام با تغییرات روز، اطلاعات جدید به کاربران خود بدهید. بنابراین از بروزرسانی محتواها و صفحات سایت خود غافل نشوید و گوگل را از بروز بودن سایت خود مطمئن کنید.

 

 1. بهینه سازی تجربه کاربری و نرخ تعامل سایت

نکته دیگری که به رسیدن سایت در صفحه اول گوگل کمک می کند، بهبود تجربه کاربری و نرخ تعامل سایت است. صفحات سایت، منوها، فرایند خرید، ثبت نام و ...در سایت شما باید بگونه ای باشد که کاربران، هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشوند و به راحتی از قسمت های مختلف سایت شما استفاده کنند. بنابراین از بهبود تجربه کاربری و بهبود نرخ تعامل سایت خود غافل نشوید.

 

دلایل قرار نگرفتن سایت در صفحه اول گوگل

 تا اینجا به سوال چگونه سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهیم؟ پاسخ دادیم. اگر سایت تان در صفحه اول گوگل قرار نگرفته است، بررسی کنید کدامیک از دلایل زیر باعث آن شده است.

چرا باید صفحه اول گوگل باشیم؟

 

 1. عدم انتشار مداوم محتوا

یکی از دلایل قرار نگرفتن سایت در صفحه اول گوگل، عدم انتشار مداوم محتوا است. به طور کلی گوگل اهمیت زیادی به بروزرسانی مداوم سایت میدهد؛ زمانیکه به صورت مداوم در سایت خود محتوا تولید می کنید، سایت شما به عنوان یک سایت زنده در گوگل شناخته می شود. بهتر است هر هفته در یک روز و ساعت مشخص محتوایی را در سایتتان منتشر کنید.

با این کار سرعت ایندکس سایتتان را نیز افزایش خواهید داد. در مطلب " افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل " بیشتر در این باره صحبت کرده ایم.

2. رقابت سنگین در حوزه کاری شما

رقابت در حوزه کاری تاثیر زیادی در قرار گرفتن شما در صفحه اول گوگل دارد؛ به عنوان مثال رقابت در حوزه فروش موبایل بسیار بیشتر از فروش قهوه می باشد. طبیعتا سایت هایی که در حوزه فروش موبایل فعالیت می کنند، در مدت زمان طولانی تری و با تلاش بیشتری به صفحه اول گوگل می آیند. پس اگر در حوزه کاری شما رقابت بسیار زیاد است، نگران نباشید. بلکه تلاشتان را بیشتر کنید تا در صفحه اول گوگل دیده شوید.

3. صفحات نوایندکس دارید

تگ نوایندکس به گوگل می گوید که این صفحه را در نتایج خود نیورده و اصلا آن را بررسی نکند؛ بسیاری از وبمستران به اشتباه از این تگ در صفحات خود استفاده می کنند و گاها متوجه آن نیز نمی شوند. یکی از راه های پیدا کردن صفحات نوایندکس، اتصال سایت به سرچ کنسول است. 

اگر صفحات سایتتان تگ نوایندکس داشته باشد، گوگل آنها را بررسی نمی کند که رتبه ای را برای آنها در نظر بگیرد.

 

4. پایین بودن سرعت سایت

به طور میانگین باید 5 ثانیه طول بکشد تا سایت شما برای کاربران بارگذاری شود. اگر بیشتر از این زمان برد، کاربر به راحتی از صفحه شما ارج می شود و به سراغ دیگر نتایج جستجو می رود. اگر سرعت سایت شما پایین باشد، نرخ پرش سایتتان افزایش می باید و نمی توانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

 

5. عدم انتشار محتوای معتبر و ارزشمند

تمامی سایت ها برای اینکه بتوانند، نظر کاربر را به خود جلب کنند نیاز به انتشار محتوای ارزشمندی دارند که اعتماد کاربر را جلب کند. در این راه باید محتواهایی تولید کنید که سوالات کاربر را به صورت مستقیم و شفاف پاسخ دهد و در همان ابتدای صفحه متوجه شود پاسخ سوالات خود را در این صفحه می گیرد. علاوه بر این باید در محتوای خود کلمات کلیدی هدف را به درستی استفاده کنید تا موتورهای جستجو نیز متوجه موضع صفحه بشوند و آن را در رتبه بندی سایت ها، نمایش دهند.

 

6. عدم اجرای درست تکنیک های سئو

اجرای صحیح تکنیک های سئو از جمله تولید محتوای مداوم، لینک سازی داخلی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، بک لینک و … منجر به رتبه بهتر سایت در گوگل می شود. حال اگر این تکنیک ها به طور صحیح استفاده نشود یا فقط تکنیک های سئو کلاه سیاه بکار برده شود، سایت از طرف گوگل جریمه می شود و شانسی برای قرار گرفتن در صفحه اول نخواهد داشت.

همچنیم الگوریتم های گوگل دائما در حال بروزرسانی هستند، بنابراین باید دائما آن ها را چک کرد و سایت خود را بر اساس آن ها بهینه سازی کرد.

 روش های بالا آمدن سایت در گوگل

 

7. صبور نیستید!

اگر به تازگی سایتتان را راه اندازی کرده اید و انتظار دارید که در صفحه اول گوگل دیده شوید، باید بگوییم که شما صبور نیستید! وب سایتی که به تازگی راه اندازی شده باشد، نیازمند پیاده سازی تکنیک های سئو روی آن است تا بتواند اعتماد گوگل را به خود جلب کند.

 

برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل چقدر زمان لازم است؟

به طور کلی نمی توان زمان دقیقی را برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل تعیین کرد؛ اما باید بدانید که در کمتر از 3 ماه آمدن در صفحه اول گوگل تقریبا غیر ممکن است. همچنین در صورتی پس از 3 ماه در نتایج دیده خواهید شد که اقدامات گفته شده را به صورت مدام، اصولی و طبق برنامه ریزی انجام دهید.

 

از متخصصین سئو کمک بگیرید

راندن سایت به اولین نتایج گوگل دارای فاکتورهای بسیاری می باشد. هنگام سئو سایت خود باید به تمامی این موارد در کنار یکدیگر توجه داشته باشید. پیاده سازی یک سری تکنیک های سئو بر روی سایت نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود سئو سایت خود را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید و یا از مشاوره سئو استفاده کنید. تیم سئو وب پویا از متخصصین سئو با تجربه تشکیل شده که به با بررسی سایت شما، خدمات سئو مورد نیاز را بر روی سایت تان پیاده سازی می کند. همچنین در صورتی که دانش کافی راجع به تکنیک های سئو دارید، می توانید از مشاوره سئو وب پویا کمک بگیرید.

guaranteed-seo-icon.png

 برای اطلاع از انواع پکیج های سئو سایت، به صفحه زیر مراجعه کنید.

سئو سایت

 

❔︎ سوالات متداول

چرا قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اهمیت دارد؟

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و نتایج برتر این صفحه، بسیار ارزشمند است. تقریبا تمامی کاربران بر روی نتایج اول تا سوم جستجو کلیک می کنند و کمتری کسی به سراغ نتایج پایین تر می رود چه برسد به صفحات دوم به بعد. بنابراین قرار گرفتن در این صفحه باعث بازدید بیشتر و در نتیجه درآمد بالاتر می شود.

 

چگونه می توان به صفحه اول گوگل رسید؟

پاسخ این سوال را به صورت کامل در این محتوا گفته ایم. اما اگر به طور کلی بخواهیم بگوییم؛ اجرای درست تکنیک های سئو داخلی، سئو تکنیکال و سئو خارجی، شما را به صفحه اول گوگل می رساند.

 

در پایان

در این مطلب درباره اهمیت آمدن در صفحه اول گوگل صحبت کردیم و در ادامه به این سوال پاسخ دادیم که نحوه بالا آمدن سایت در گوگل چگونه است؟ همانطور که گفتیم زمانی که در میان نتایج صفحه اول دیده شوید، شانس کلیک شدن سایتتان نیز افزایش می یابد. در نتیجه فروش و ترافیک بیشتری را نیز تجربه می کنید. با رعایت تکنیک های بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل، می توانید رتبه سایت را افزایش بدهید.

 

بروزرسانی در چهارشنبه, 20 تیر 1403 08:39

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا