آموزش تصویری ثبت مکان در گوگل مپ ( صفر تا ۱۰۰)

سه شنبه, 21 فروردين 1403 12:06
امتیاز شما به این مطلب
(16 رای‌ها)

آموزش تصویری ثبت مکان در گوگل مپ

 

ثبت مکان در گوگل مپ این امکان را به شما می دهد تا توسط کاربران بیشتری دیده شده و سئو سایتتان به ویژه سئو محلی را بهبود بخشید. اما چگونه آدرس خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟ آیا ثبت موقیت مکانی در google map هزینه دارد؟ آیا امکان ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی نیز وجود دارد؟ در ادامه به این سوالات پرداخته و به صورت کامل راه های ثبت مکان در گوگل مپ را برایتان گفته ایم.

روش های ثبت موقعیت مکانی در google map

چگونه در گوگل مپ لوکیشن ثبت کنیم؟ برای قبت موقعیت مکانی در گوگل مپ دو روش زیر وجود دارد:

 • ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی
 • ثبت مکان در گوگل مپ با کامپیوتر

در ادامه به آموزش ثبت لوکیشن در گوگل مپ می پردازیم.

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با کامپیوتر

همانطور که گفتیم یکی از روش های ثبت موقعیت مکانی در گوگل ثبت با کامپیوتر می باشد. در ادامه می توانید فیلم آموزش ثبت مکان در گوگل مپ را مشاهده کنید.

 

 

تا پیش از سال 2017، برای ثبت مکان در گوگل مپ باید از ابزاری به نام Google Map Maker استفاده می کردید. اما در سال 2017 گوگل اعلام کرد که از این پس از ابزار google maps برای ثبت موقعیت مکانی استفاده کنید.

برای ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ، ابتدا نیاز به یک حساب جیمیل دارید؛ پس از آنکه جیمیلی را برای خود ساختید، به گوگل مپ مراجعه کنید. سپس طبق تصویر زیر، " سه نقطه " سمت راست را انتخاب کنید.

ثبت رایگان مکان در گوگل مپ

 

در منوی باز شده، گزینه " افزودن یک مکان جا افتاده " یا " add a missing place " را انتخاب کنید. البته از آنجایی که گوگل مپ برای ما تحریم شده است، از فیلتر شکن استفاده کنید. 

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی فارسی 

بعد از آن صفحه ای مطابق با تصویر زیر برایتان باز خواهد شد؛ با توجه به تصویر زیر قسمت های مشخص را پر کنید.

 • در اولین کادر، نام کسب و کارتان را با یک توضیح کوتاه بنویسید.
 • در دومین کادر، دسته بندی کسب و کارتان را مشخص کنید.
 • در سومین کادر آدرس محل کارتان را وارد کنید؛ می توانید مکان دقیق را با انتخاب دکمه موجود در نقشه نیز می توانید مشخص کنید.

ثبت مکان در گوگل مپ با کامپیوتر

 

در ادامه آموزش ثبت در گوگل مپ با انتخاب آیکون مکان، یک نقشه به همراه آیکون قرمز رنگ مکان به شما نشان داده میشود. در این قسمت باید آدرس دقیق را مشخص کرده و در صفحه بعد، دکمه " تمام" را بزنید.

ثبت مکان در گوگل مپ با کامپیوتر

 

اکنون یک کادر برای شما باز خواهد شد؛ در این کادر آدرس سایت و یک شماره تماس معتبر که می خواهید به کاربر نشان داده شود را وارد کنید. سپس " فرستادن " را انتخاب کنید.

چگونه در گوگل مپ مکانی را ثبت کنیم

 

اکنون اقدامات شما برای ثبت موقعیت مکانی به اتمام رسید؛ باید صبر کنید تا مکان شما تایید شود که تاییدیه از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد. شاید برایتان سوال شود ثبت مکان در گوگل مپ چقدر طول میکشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تاییدیه مکان شما توسط گوگل، ممکن است یک روز تا یک ماه زمان ببرد. در ادامه آموزش چگونه یک مکان را در گوگل مپ ثبت کنیم، به آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با تلفن همراه می پردازیم.

ثبت موقعیت مکانی

 

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی

هدف گوگل جذب کاربر و رفع نیاز آنها است؛ به همین دلیل گوگل این امکان را فراهم کرده است تا به کمک گوشی هم بتوان موقعیت مکانی را در گوگل ثبت کرد. در ادامه به شما می گوییم چگونه در گوگل مپ مکانی را ثبت کنیم؟ ابتدا باید اپلیکیشن google map را نصب کنید. پس از ورود به این نرم افزار، تصویر زیر به شما نشان داده می شود. با توجه به تصویر، منو را انتخاب کنید.

چگونه یک مکان را در گوگل مپ ثبت کنیم

 

پس از آن گزینه " افزودن کسب و کاری که وجود ندارد " یا " add a missing place " را از  سه نقطه " بالا سمت راست انتخاب کنید.

 

ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی

 

در صفحه جدیدی که برایتان باز شده است، اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در قسمت قبل به صورت کامل گفتیم که هر فیلد چه اطلاعاتی را می خواهد. حواستان به این نکته باشد که بخش های " شماره تماس "، " آدرس وب سایت " و " ساعات کاری" را خالی نگذارید. 

 

چگونه مکان خود را در گوگل مپ ثبت کنیم 

 

برای اینکه بتوانید آدرس دقیق را وارد کنید، آیکون مکان در نقشه را انتخاب کنید. پس از آنکه آدرس دقیق را مشخص کردید، گزینه " تمام " و در نهایت " موشک " در بالا و سمت چپ را بزنید.

 

چگونه مکان را در گوگل مپ ثبت کنیم

 

اگر تصویر زیر به شما نشان داده شده است، یعنی کار تمام است! پس از مدت زمانی تصویر زیر نیز به شما نشان داده می شود که در این قسمت می توانید اطلاعات وارد شده را مشاهده کنید.

 

 ثبت مکان در گوگل مپ

 

ثبت مکان در گوگل مپ چقدر طول می کشد؟

در صورتی که نمی توانید اکانت بیزینس گوگل بسازید. باید برای ثبت مکان کسب و کار خود از گوگل مپ استفاده کنید. برای ثبت مکان در گوگل مپ بعد از ثبت لوکیشن خود در گوگل مپ و تکمیل اطلاعات، باید منتظر بمانید تا موقعیت مکانی شما از سمت گوگل تایید شود. حال این سوال پیش می آید که ثبت مکان در گوگل چقدر طول می کشد؟ بعد از چه مدت گوگل لوکیشن را تایید می کند؟ معمولا حدود 14 روز طول می کشد تا موقعیت مکانی در گوگل مپ ثبت شود.

پس از وارد کردن اطلاعات و ثبت موقعیت مکانی وضعیت شما در سه حالت زیر ممکن است قرار بگیرد.

حالت اول: Pending به این معنی است که باید همچنان منتظر باشید، تا فرایند بررسی توسط گوگل به اتمام برسد.

حالت دوم: Approved در این حالت لوکیشن شما باید موفقیت ثبت شده است.

حالت سوم: Not approved به این معنی که درخواست شما توسط گوگل رد شده است. که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد از جمله ورود اطلاعات نادرست، پایین بودن امتیاز شما برای ثبت در گوگل مپ یا تایید نکردن آدرس توسط کاربران زیرا هر موقعیتی که در گوگل مپ ثبت می شود، ابتدا باید توسط چند کاربر تایید شود. در صورتی که به اطلاعاتی که وارد کرده اید اطمینان دارید، دوباره از ابتدا فرآیند ثبت آدرس در گوگل مپ را تکرار کنید.

 

چطور برای ویرایش و حذف مکان در گوگل مپ اقدام کنم؟

پس از آنکه موقعیت مکانی شما در گوگل مپ تایید شد، باید تصاویری را از کسب و کارتان در نقشه گوگل قرار دهید. برای این کار باید برای ویرایش نام مکان در گوگل مپ اقدام کنید. 

برای ویرایش نام مکان در گوگل مپ باید از طریق گوشی یا کامپیوتر، گزینه " مکان های شما " را انتخاب کنید.

ویرایش نام مکان در گوگل مپ

در صفحه باز شده، سربرگ " ذخیره شده " را انتخاب کنید. در این صفحه می توانید مکان هایی را که ثبت کرده اید، مشاهده کنید. با انتخاب سه نقطه طبق تصویر زیر، می توانید گزینه های " ویرایش " ، " حذف " و … را مشاهده کنید.

برای حذف یا ویرایش اطلاعات یا نقشه سایت، این گزینه ها را انتخاب کنید.

 ویرایش و حذف مکان در گوگل مپ

 

هزینه ثبت مکان در گوگل مپ چقدر است؟

ثبت مکان در google map هزینه ای ندارد و شما می توانید به راحتی برای ثبت رایگان مکان در گوگل مپ اقدام کنید. البته اگر بخواهید ثبت مکان در گوگل مپ را به یک شرکت بسپارید، از شما هزینه ای بابت این کار دریافت خواهند کرد که این هزینه برای هر شرکت متغیر است.

 

قرار دادن لوکیشن در وردپرس

می توان گفت اغلب وب سایت های امروزی به کمک وردپرس طراحی شده اند؛ در ادامه می خواهیم به شما یاد بدهیم که چطور نقشه گوگل را به سایت وردپرسی خود استفاده کنید. برای این کار نیازی به دانش قبلی ندارید. برای قرار دادن لوکیشن در وردپرس می توانید به دو شکل عمل کنید:

1- اضافه کردن نقشه در وردپرس بدون افزونه

ساده ترین راه برای اضافه کردن نقشه گوگل به وردپرس، استفاده از قطعه کدی است که می توانید از خود گوگل مپ بگیرید. برای این کار به ترتیب زیر عمل کنید:

 • ابتدا مکانی که می خواهید را در گوگل مپ ثبت کنید.
 • اگر از مکانی که ثبت کرده اید، اطمینان دارید، روی سه خط گوشه سمت چپ در بالای صفحه کلیک کنید.
 • از منوی باز شده، گزینه " اشتراک گذاری " یا " جاسازی نقشه " را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب این گزینه، یک پنجره برای شما باز میشود؛ روی گزینه " Embed a map " کلیک کنید. اکنون می توانید اندازه مناسب نقشه را انتخاب و سپس کد را کپی کنید.
 • روی " Copy HTML " کلیک کنید.
 • کد کپی شده را در جایی که می خواهید از سایت وردپرسی خود قرار بدهید.

 

2- استفاده از افزونه گوگل مپ برای وردپرس

افزونه WP Go Maps

WP Google Maps یکی از افزونه های گوگل مپ برای وردپرس است؛ به کمک این افزونه می توانید نقشه گوگل را به راحتی در سایت وردپرسی اضافه کنید. این افزونه به شما کمک می کند تا به راحتی موقعیت مکانی با قابلیت دانلود رایگان را برای سایت خود فراهم کنید.

 

مزایای ثبت مکان در گوگل مپ چیست؟

اکنون که متوجه شدید چگونه محل کار خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟ به بررسی مزایای ثبت مکان در گوگل مپ می پردازیم.

 • اعتماد سازی برای کاربران

یکی از مزایای ثبت مکان در گوگل مپ، اعتماد سازی برای کاربران است. زمانی که شما در صفحه " تماس با ما " نقشه گوگل را قرار دهید، کاربر می تواند به راحتی موقعیت مکانی شما را مشاهده کند. از این رو با اعتماد بیشتری برای خرید محصولات و یا خدمات اقدام می کند.

 

 • بهبود سئو سایت

نتایج نشان می دهد بیش از 40 درصد جستجو ها با توجه به موقعیت مکانی به کاربر نشان داده می شود. یعنی اگر تمامی تکنیک های افزایش سئو سایت را نیز اجرا کنید، با ثبت مکان در گوگل مپ شانس گرفتن رتبه در گوگل برایتان افزایش خواهد یافت. بنابراین برای جذب بیشتر مشتری های محلی و بهبود سئو محلی سایت نیز، حتما برای ثبت موقعیت مکانی اقدام کنید. در مطلب " سئو محلی چیست؟ " می توانید بیشتر در این باره مطالعه کنید.

 

 • بیشتر دیده شدن توسط کاربران

یکی دیگر از مزایای ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ، افزایش دیده شدن توسط کاربران است. زمانی که کاربران عبارت " بهترین کافی شاپ در تهران " را جستجو می کنند، قطعا به دنبال آدرس کافی شاپ هستند. از این رو ثبت موقعیت مکانی در google map این امکان را به شما می دهد تا در باکس گوگل که تصویر زیر میبینید، نشان داده شوید. بنابراین حتی اگر وب سایتی برای کسب و کارتان ندارید، مشخصات فروشگاه فیزیکیتان را در گوگل مپ ثبت کنید.

مزایای ثبت مکان در گوگل مپ

 

چه تصاویری را می توان در گوگل مپ منتشر کرد؟

برای انتشار تصاویر در گوگل مپ باید قوانینی را در نظر بگیرید؛ انتشار تصاویر گرافیکی حتی اگر بیانگر نوع کارتان هم باشد، مجاز نیست. تصاویر منتشر شده باید از محیط کسب و کارتان بوده و هیچ گونه آثاری از گرافیک، لوگو و … در آن نباشد. به این نکته توجه کنید که گاهی حتی انتشار تصاویری که نوشته خاصی روی آنها باشد، توسط گوگل تایید نخواهد شد.

 

چطور کامنت های منفی و توهین آمیز را ویرایش کنم؟

یکی از مشکلاتی که در این فرایند ممکن است به وجود بیاید، انتشار کامنت های منفی برای شما است. بسیاری از رقبا برای از بین بردن اعتبار شما دست به چنین کاری می زنند که به اصطلاح به آن سئو منفی می گویند. در مطلب " سئو منفی " در این باره صحبت کرده ایم. اما به طور کلی می توانید از ابزار و اکانت google my business که البته برای ما در دسترس نیست، استفاده کنید.

برای حذف این کامنت ها می توانید از گزینه report استفاده کرده و آن را به کارشناس گوگل اطلاع دهید؛ پس از 3 روز نتیجه به شما ارسال خواهد شد.

 

چرا مکان مورد نظر در گوگل مپ ثبت نشده یا تغییرات اعمال نمی شود؟

همانطور که گفتیم تایید مکان شما توسط گوگل مدتی طول می کشد؛ اگر مدت زمان زیادی از ثبت موقعیت در گوگل مپ می گذرد، جیمیل خود را بررسی کنید. به احتمال زیاد از طرف کارشناس گوگل پیغامی خواهید داشت. 

 چگونه در گوگل ارث مکانی را ثبت کنیم

 چرا تصویر انتخاب شده به عنوان تصویر اصلی نشان داده نمی شود؟

ممکن است تصویر مشخص شده توسط شما به عنوان تصویر اصلی با آنکه گوگل نشان می دهد، متفاوت باشد. دلیل این اتفاق می تواند نتایج پرسش و پاسخ گوگل باشد. یعنی گوگل تصاویر ثبت شده توسط شما را به مخاطبان نشان داده است؛ سپس با توجه به واکنش کاربران و امتیازی هر عکس دریافت می کند، بهترین را برای تصویر اصلی انتخاب می کند.

گاهی نیز ممکن است تصویر شما خلاف قوانین گوگل بوده و توسط کارشناس رد شده باشد.

 

اگر کسب و کارم موقعیت ثابتی ندارد، چه کار کنم؟

شما می توانید موقعیت مکانی منزلتان یا مکانی که ثابت است را در گوگل مپ ثبت کنید.

 

در پایان

در این مطلب سعی کردیم به صورت کامل آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با کمک گوشی همراه و کامپیوتر را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در ادامه به سوالاتی که ممکن است در فرایند ثبت موقعیت مکانی در google map برایتان پیش بیاید نیز پاسخ داده ایم. اگر تاکنون موقعیت کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت نکرده اید، برای سئو و افزایش اعتماد کاربران، حتما این کار را انجام دهید.

بروزرسانی در سه شنبه, 21 فروردين 1403 12:06

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا