بررسی سئو سایت شما + 12 ابزار رایگان تست سئو سایت

پنج شنبه, 20 ارديبهشت 1403 12:34
امتیاز شما به این مطلب
(22 رای‌ها)

بررسی سئو سایت

 

هرگونه اشتباه در سئو سایت می تواند سال ها تلاش شما را یک شبه به باد داده و جایگاه سایت شما در گوگل را به خطر بیندازد. از این رو باید پیش از هر اقدامی ابتدا سئو سایت شما مورد بررسی قرار بگیرد. ما در وب پویا سایت شما را رایگان آنالیز و تحلیل میکنیم و به شما میگوییم چه بخش هایی از سایت نیاز به تغییر دارد، چطور با آنالیز سئو سایت ایرادات آن را برطرف کنید و همچنین وضعیت سئو سایت شما در آینده چطور خواهد بود. در صورتی که نیاز به تحلیل سئو سایت رایگان دارید، در ادامه با ما همراه باشید. 

بررسی رایگان سئو سایت شما توسط وب پویا

 

برای دریافت رایگان گزارش آنالیز سئوی سایت خود، فرم زیر را تکمیل نمایید. همچنین می توانید در گروه تلگرامی زیر سوالات سئویی رایگان بپرسید. PorseshSEO@

لطفا فیلدهای الزامی را تکمیل کنید.
لطفا فیلدهای الزامی را تکمیل کنید.
لطفا فیلدهای الزامی را تکمیل کنید.
مشاوره سئو

 

خدمات آنالیز سئو سایت چیست؟

آنالیز سئو سایت، نقشه راه برای شناسایی نقاط قوت و ضعف و مشکلات سایت است که با بررسی آن ها می توانید مشکلات سایت خود را حل کنید و بازدید آن را افزایش دهید.آنالیز سئو سایت به معنی تحلیل و بررسی یک وب سایت برای تشخیص اقداماتی که تاکنون روی آن انجام شده و تکنیک هایی که می توان برای بهبود آن انجام داد. در واقع در آنالیز سئو به بررسی محتواهای سایت، کدها، اعتبار سایت در گوگل، کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری سایت و ... می پردازیم.

به کمک خدمات آنالیز سئو سایت می توانیم بفهمیم که استراتژی تعیین شده برای سئو یک سایت تا چه اندازه مناسب بوده و چگونه می تواند به رشد سایت کمک کند.

  

تست سئو سایت

دلایل اهمیت بررسی سئو سایت چیست؟

الگوریتم های گوگل روز به روز درحال پیشرفت بوده و رقبای شما به خوبی می دانند که چطور در این میدان باقی بمانند. حال اگر شما همراه با تغییرات این الگوریتم ها و عملکرد رقبا پیش نروید، به زودی از نتایج حذف خواهید شد. مطمئن باشید اگر برای بهبود وضعیت سئو سایتتان کاری نکنید، در آینده ای نه چندان دور پشیمان خواهید شد.

آنالیز سئو داخلی سایت تنها برای بهبود وضعیت کنونی سایت نیست، بلکه چشم اندازی را از آینده وب سایت در اختیار شما قرار می دهد.

در تست سئو سایت، شما باید بدانید در حال حاضر سئو داخلی و خارجی سایتتان در چه وضعیتی قرار دارد؛ چطور آنها را بهبود بخشید و در نهایت چه اقداماتی برای بهبود رتبه سایتتان نیاز است. 

 

12 ابزار رایگان برای بررسی سئو سایت

شما می توانید به کمک بهترین ابزار رایگان برای بررسی و تست سئو سایت، نقاط ضعف و قوت سایتتان را پیدا کرده و برای بهبود آنها اقدام کنید. با ابزارهای آنالیز سئو سایت رایگان، آشنا شده و توسط آن ها سایت خود را از تمامی لحاظ سئو بررسی کنید. در ادامه به معرفی سایت های آنالیز سئو ایرانی و خارجی می پردازیم.

 

بهترین سایت آنالیز سئو ایرانی

در اینجا شما را با بهترین سایت های آنالیز سئو ایرانی آشنا خواهیم کرد.

 

1.سایت آنالیز سئو maxeo

یکی از بهترین سایت های بررسی سایت، maxeo است. یکی از اصول اولیه سئو و بهینه سازی سایت، سئو داخلی می باشد. این وب سایت آنالیز سایت آنلاین انجام می دهد و به کمک ابزارهای مختلفی که در اختیار شما قرار می دهد، به شما کمک می کند تا یک سایت را از جنبه های مختلف بسنجید. از جمله مواردی که به کمک سایت maxeo.io می توانید تحلیل کنید، عبارت است از:

 • گزارش کلی از رتبه کلمات کلیدی
 • بررسی وضعیت کلی یک کلمه کلیدی در گوگل
 • بررسی خوانایی یک محتوا
 • بررسی کپی بودن یا نبودن محتوا
 • بررسی تمامی URL های سایت
 • بررسی سرعت لود صفحات مختلف سایت

بهترین سایت آنالیز سئو

با توجه به آنچه گفته شد، به راحتی و تنها در عرض چند دقیقه، انالیز رایگان سایت انجام می شود. به این ترتیب مشکلات یک سایت مشخص می شود و می توان برای حل آنها اقدام کرد.

آدرس: maxeo.io


2. سایت جت سئو jetseo

جت سئو یکی از سایت های تحلیل سایت و ابزار های رایگان ایرانی برای آنالیز رایگان وب سایت است که گزارش های دقیقی از شرایط سئو سایت تان ارائه می کند. این ابزار در زمینه تحقیق کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا، ساختار محتوای سایت ، خطاها و مشکلات احتمالی سایت به شما کمک می کند.

در داشبورد جت سئو ۵ بخش مهم وجود دارد که عبارتند از: تحقیق کلمات کلیدی، رتبه کلمات کلیدی، اشکالات محتوایی، لینک ها و ایرادات فنی.

 آدرس: jetseo.ir


3.سایت آنالیز سئو checkup.tool

یکی دیگر از سایت های بررسی سئو سایت رایگان، checkup.tools می باشد. این سایت هشتاد ابزار رایگان را بررسی سئو سایت در اختیار کاربران قرار می دهد. مهم ترین مزیت این سایت قراردادن مجموعه کامل از ابزارهای آنالیز سئو سایت است.

ابزارهایی که چکاپ تولز در اختیار کاربران قرار می دهد عبارتند از:

 • بررسی کلی سئو سایت 
 • بررسی بک لینک ها 
 • ساخت فایل robots.txt
 • آنالیز متا تگ ها
 • بررسی اعتبار SSL
 • بررسی تراکم کلمه کلیدی 
 • و….

seo-analysis-tools-15 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

آدرس: checkup.tools

 

بهترین سایت آنالیز سئو خارجی

علاوه بر وب سایت های ایرانی، ابزارهای تشخیص سئو سایت خارجی زیادی نیز وجود دارند که می توانید، به منظور بررسی رتبه سئو سایت خود از آنها استفاده کنید. می توان گفت دقت این ابزارهای خارجی نسبت به سایت های ایرانی بیشتر است. چرا که بسیاری از آنها زیر نظر خود گوگل و طبق آخرین الگوریتم های آن ساخته شده است. در ادامه به معرفی ابزارهای  بررسی آنلاین سئو سایت خارجی می پردازیم.

 

1. سایت تست سئو Ahref

یکی از بهترین سایت های بررسی سایت، Ahref است. البته این وب سایت نسخه رایگان نداشته و برای استفاده از امکانات آن باید یک اکانت ایجاد کنید. شاید بتوان اصلی ترین کاری که این سایت تست سئو انجام میدهد را بررسی بک لینک های یک سایت دانست.

به عنوان مثال فرض کنید یک وب سایت رتبه خوبی در گوگل دارد؛ شما می خواهید از این سایت الگو گرفته و برای سئو خارجی سایت خود اقدام کنید. به کمک این سایت می تواند بک لینک های سایت مورد نظرتان را استخراج کرده و در صورت ارزشمند بودن، از آنها لینک بگیرید.

سایت اچرفز علاوه بر اینکه لیست کاملی از بک لینک ها را به شما ارائه می کند، تعداد کاربرانی که از طریق جستجو مستقیم به سایت شما وارد شده اند را نیز نمایش می دهد. علاوه بر این در قسمت کلمات کلیدی سایت اچرفز نیز می توانید میزان نرخ کلیک کلمه کلیدی مورد نظرتان را مشاهده کنید.

seo-analysis-tools-3 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

آدرس: ahrefs.com

در مطلب " بررسی بک لینک های سایت " لیست کاملی از ابزارهایی که تنها در همین حوزه کار می کنند را معرفی کرده ایم.


2. سایت تست سئو MOZ

یکی دیگر از بهترین سایت های تست سئو seo، وب سایت MOZ است که متاسفانه برای استفاده از آن باید هزینه ای را به صورت ماهانه پرداخت کنید. البته برخی از امکانات این سایت به صورت رایگان اما با محدودیت در اختیار شما خواهد بود. به عنوان مثال شما می توانید از بخش های open site explorer و keyword explorer به صورت رایگان اما با محدودیت استفاده کنید. مثلا شما می توانید ماهانه تنها 20 کلمه کلیدی را در این ابزار به صورت رایگان بررسی کنید.

seo-analysis-tools-4 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

در صورتی که بخواهید از امکانات بیشتر این سایت استفاده کنید، باید برای خرید اکانت اقدام کنید. علاوه بر این، MOZ افزونه ای را برای مرورگر کروم ارائه کرده است. شما با نصب این افزونه در مرورگر خود می توانید اطلاعاتی نظیر دامین آتوریتی و پیج آتوریتی را تشخیص دهید؛ به این افزونه، Mozbar گفته می شود. لازم به ذکر است که برای استفاده از این وب سایت باید از فیلتر شکن استفاده کنید.

آدرس: MOZ.com


3. ابزار سئو سایت SEMrush

یکی از خزنده های قوی و ابزار بررسی سئو سایت SEMrush است. این ابزار می تواند دامن های سایت شما را بررسی کند و گزارش کاملی از کل سایت یا هر کدام از صفحات سایت بدهد. از طریق این ابزار می توانید کلمات کلیدی و کلمات هم کانسپت را تجزیه و تحلیل کنید و برترین واژه های کانونی را شناسایی کنید. بدین ترتیب می توانید بالاترین نرخ کلیک را داشته باشید. پیدا کردن بهترین ابر کلمات کلیدی مهمترین مرحله در سئو است. این ابزار وضعیت سایتتان را در شبکه های اجتماعی را هم بررسی می کند، که از این طریق می توانید اطلاعات کاملی از تعامل سایتتان با شبکه های اجتماعی بدست آورید. 

seo-analysis-tools-14 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

این ابزار غیر رایگان است اما برخی از امکانات آن به صورت رایگان نیز قابل استفاده است.

آدرس: semrush.com


4. ابزار تست سئو سایت Google Search Console

یکی از مهم ترین ابزارها برای بررسی سئو سایت سرچ کنسول گوگل است. تمامی کارهایی که متخصصان برای سئو سایت انجام می دهند برای رضایت گوگل و کاربران است. پس برای چک کردن سئو سایت خود گوگل بهترین راهنماست. سرچ کنسول گوگل این امکان را می دهد که از کلیک ها، ایمپرشن، مشکلات فنی، لینک ها و ایندکس صفحات سایت اطلاع پیدا کنید. با استفاده از این ابزار می توانید کلمات کلیدی مهم سایت خود را پیدا کنید و برای آن ها برنامه ریزی کنید.

Google-Search-Console-10 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت


5. ابزار بررسی سئو Google Analytics  

ابزار گوگل آنالیتیکس توسط خود شرکت گوگل در سال 2005 معرفی شد. آنالیتیکس یکی از تخصصی ترین ابزارهای بررسی سئو سایت است که تمامی سئوکاران با آن آشنا هستند. با استفاده از اطلاعات این سایت میتوانید رفتار کاربران سایت، میزان ترافیک سایت در انواع دستگاه ها، نرخ تبدیل و اطلاعات کاربران را بررسی کنید. از دیگر قابلیت های مهم آنالیتیکس توانایی ادغام با سایر ابزار های گوگل است. 

Google-Analytics-10 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت


6. سایت آنالیز سئو SEO SiteCheckup

یکی دیگر از ابزارهای آنالیز سئو سایت رایگان، سئو سایت چکاپ می باشد. سایت SEO SiteCheckup را می توان جزو بهترین سایت آنالیز سئو دانست. از ویژگی های منحصر به فرد این ابزار، این است که می توانید به راحتی و به صورت همزمان سایت خود و سایت رقیب را با یکدیگر مقایسه کنید. شما می توانید به مدت 14 روز به صورت رایگان از امکانات این سایت بهره ببرید.

برای مقایسه دو سایت به کمک این ابزار بررسی سئو، کافیست آدرس سایت خود و سایت رقیب را وارد کرده و دکمه checkup را بزنید.

seo-analysis-tools-5 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

از دیگر امکاناتی که سایت تست سئو رایگان seositecheckup به شما ارائه می کند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی رابط کاربری و ریسپانسیو بودن صفحات سایت در موبایل
 • بررسی هدینگ های سایت، توضیحات متا، عناوین، آلت تصاویر و … 
 • بررسی فاکتورهای موثر در سرعت سایت، لینک های شکسته، ریدایرکت ها، کش سایت و …
 • بررسی میزان امنیت سایت، نصب گواهی SSL و …
 • وضعیت ایندکس صفحات، اسکیما ها و صفحاتی که به واسطه ربات ها مسدود شده اند

آدرس: seositecheckup.com


7. بهترین ابزار آنالیز سئو سایت smallseotools

از دیگر ابزارهای کاربردی برای تست سئو seo می توان به ابزار smallseotools اشاره کرد. همانطور که از نام این ابزار مشخص است، تنها برای افراد مبتدی در حوزه سئو کاربرد دارد. در واقع به کمک این ابزار نمی توانید ریز مشکلات سئو سایت را تحلیل کنید؛ بلکه می توانید یک دید کلی نسبت به سایت خود داشته باشید. البته سایت smallseotools، جزو بهترین سایت ها در زمینه تعداد ابزارهای تست سئو است.

seo-analysis-tools-6 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

آدرس:smallseotools.com


8. سایت تست سئو Nibbler

سایت Nibbler، بهترین ابزار بررسی وضعیت سایت در گوگل است. برای استفاده از این ابزار کافیست آدرس سایت مورد نظرتان را در قسمت مشخص شده وارد کرده و چند ثانیه صبر کنید. سپس می توانید اطلاعات کاملی از تحلیل سئو سایت خود مشاهده کنید. با کلیک روی هر قسمت می توانید جزئیات مربوط به آن را نیز مشاهده کنید.

seo-analysis-tools-7 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

شما می توانید به کمک این ابزار تست سئو سایت رایگان، موارد زیر را مشاهده کنید:

 • عمر دامنه 
 •  سایت هایی که لینک به شما داده اند 
 •  وضعیت فعلی سرور و خطاهای موجود
 •  میزان محبوبیت سایت شما 
 • میانگین کلمات به کار رفته در یک صفحه 
 •  تصاویر بهینه سازی شده 
 • تاریخ جدیدترین بروزرسانی سایت 
 •  ریسپانسیو بودن یا نبودن سایت
 •  میزان جذاب بودن نام دامنه

آدرس: nibbler.silktide.com


9. بهترین سایت آنالیز سئو The Web Checker

برای آنالیز سایت توسط گوگل می توانید از ابزار The Web Checker استفاده کنید. این ابزار بررسی سئو به شما اطلاعاتی در مورد عملکرد سایت، ریسپانسیو بودن یا نبودن سایت، امنیت، فاکتورهای سئو و … می دهد. شما می توانید به کمک آن سایت خود را از همه نظر تحلیل کنید.

seo-analysis-tools-8 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

آدرس:gf.dev


10. سایت آنالیز سئو Woorank

یکی دیگر از ابزار های آنلاین و رایگان برای بررسی سئو سایت ابزار Woorank است. این ابزار تست سئو سایت، پارامترهای مختلف سایت شما را اعم از ریسپانسیو بودن، تعداد بک لینک ها، سرعت سایت، تکنولوژی های مورد استفاده در طراحی سایت و … را بررسی می کند. 

seo-analysis-tools-9 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

آدرس: woorank.com


11. بررسی وضعیت سایت در گوگل با gtmetrix

ابزار gtmetrix یک ابزار فوق العاده متمرکز بر سرعت لود سایت شما است. این ابزار طی تحلیل سرعت سایت شما، عوامل موثر بر پایین بودن سرعت سایت را به درستی خواهد گفت و همچنین راه حل های برطرف کردن کندی سرعت را به شما ارائه می دهد. آموزش کامل استفاده از سایت جی تی متریکس رو در مطلب " آموزش کار با GTmetrix " می توانید مطالعه کنید.

websites-speed-test-tools-2 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

آدرس: gtmetrix.com


12. ابزار انالیز سئو Screaming frog

به نظرم اسکریمینگ فراگ یکی از بهترین ابزارهای انالیز سئو است که هم به صورت رایگان و هم به صورت پول قابل استفاده است. ابزار اسکریمینگ فراگ که به قورباغه جیغ جغو مشهور است اطلاعات مهمی در مورد وضعیت فنی سایت در اختیار سئوکاران قرار می دهد. این ابزار اطلاعاتی در مورد صفحات 404، عنوان و دیسکریپشن صفحات، تگ های کنونیکال، حجم تصاویر سایت، کد های css و موارد بسیار دیگری در اختیار شما قرار می دهد. یکی از قابلیت های مهم این ابزار امکان ادغام با سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس است.

screaming-frog-6 بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

اما آیا ابزارهای تحلیل سئو به تنهایی کافی هستند؟

در بالا به معرفی ابزارهای تست سئو سایت پرداختیم بسیاری از این ابزارها به قدری کارآمد هستند که می توانند کوچکترین مشکلات سایت را نیز به شما بگویند. اما لازم است که بدانید این ابزارها گاهی توانایی تشخیص مشکلات سایت را نداشته و حتی در برخی از موارد اطلاعات اشتباه به شما می دهد. 

از طرفی بسیاری از وبمستران دانش و مهارت لازم برای برطرف کردن مشکلات گفته شده توسط ابزارها را نداشته و گاها متوجه آن نمی شوند.

بنابراین می توان گفت ابزارهای سئو به تنهایی برای تحلیل و بررسی سئوی سایت کافی نیست؛ باید یک فرد متخصص باشد تا بتواند مشکلات را به طور دقیق تری بررسی کرده و در نهایت برای برطرف کردن آنها اقدام کند.

  

آنالیز سئو سایت در وب پویا شامل چه بخش هایی می شود؟

به طور کلی تحلیل و تست سئو سایت شما در سه بخش سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال انجام می شود. در ادامه نحوه بررسی هر یک را خواهیم گفت:

 

SEO-services بررسی سئو سایت شما + 9 ابزار رایگان تست سئو سایت

 • بررسی سئو داخلی یا on page seo

بهینه سازی مطالب سایت شما و کمک به درک بهتر محتواها توسط گوگل را سئو داخلی می گویند. در واقع در تحلیل و بررسی سئو داخلی سایت، تمام صفحات، محتوای سایت، کلمات کلیدی، عناوین صفحات و … طبق الگوریتم های گوگل مورد بررسی قرار می گیرد. آنالیز سئو داخلی سایت طبق مراحل زیر انجام می شود:

- بررسی عناوین و توضیحات متا صفحات

یکی از قسمت های بسیار مهم در آنالیز محتوای سایت، بررسی عناوین و توضیحات متا صفحات می باشد. عناوین و توضیحات متای صفحات اهمیت زیادی برای گوگل دارد؛ چرا که این دو مورد می تواند نقش زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. در واقع انتخاب درست عناوین و متا دیسکریپشن، این امکان را به شما میدهد تا بدون صرف هزینه برای تبلیغات، محتوای خود را به کاربران سطح وب معرفی کنید. در مورد اهمیت توضیحات متا می توانید مطلب متا دیسکریپشن چیست؟  را مطالعه کنید. در تحلیل سئو داخلی، این دو مورد را با توجه به رقبا، وضعیت فعلی سایت، نیاز مخاطب و موضوع محتوا بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح می کنند.

 

- بهینه سازی لینک سازی داخلی سایت

منظور از لینک سازی داخلی، لینک دادن از صفحه ای به صفحه دیگر از همان سایت است. لینک سازی داخلی این امکان را به شما می دهد تا صفحات سایتتان با سرعت بیشتری توسط ربات های گوگل ایندکس شده و از طرفی کاربران نیز به صفحات دیگر هدایت شوند. اما لینک سازی داخلی اصول و قواعدی دارد که عدم رعایت کردن آنها نه تنها تاثیر مثبت نخواهد گذاشت، بلکه موجب ترک صفحه توسط کاربر نیز می شود. در بررسی سئو داخلی سایت، لینک سازی بین صفحات به دقت بررسی می شود.

 

- بررسی کلمات کلیدی هر صفحه

کلمات کلیدی اصلی ترین فاکتور سئو داخلی سایت هستند که انتخاب درست آنها می تواند نقش بسیار موثری در رتبه سایت شما داشته باشد. کلمات کلیدی هر صفحه باید با موضوع آن صفحه مرتبط بوده و سرچ نسبتا بالایی داشته باشد. در آنالیز سئو سایت، لیستی از کلمات کلیدی مرتبط و پر سرچ تهیه شده و سپس با توجه به رقبا، هدف شما از طراحی سایت و نیاز کاربر از آنها در صفحات مختلف استفاده می شود.

این بخش از تحلیل و بررسی سئو سایت، یکی از مهمترین اقداماتی است که نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد.

 

- بهینه سازی آدرس صفحات سایت

در سئو داخلی سایت URL هر صفحه به دقت مورد بررسی قرار میگیرد. اینکه هر آدرس باید شامل کلمات کلیدی باشد، کوتاه انتخاب شده و دارای حروف یا کلمات اضافه نباشد. انتخاب درست آدرس صفحات به درک بهتر گوگل و کاربر از محتوا کمک می کند.

بررسی سئو سایت

 

 • بررسی سئو خارجی یا off seo

یکی از اصلی ترین فاکتورهای سئو که سبب افزایش اعتبار سایت می شود، سئو خارجی سایت است. یکی از اصلی ترین اقدامات لازم در زمینه سئو خارجی سایت، ساخت بک لینک است. بک لینک علاوه بر اینکه می تواند اعتبار سایت شما را افزایش دهد، می تواند سایت شما را تا مرز نابودی بکشاند. در واقع گرفتن بک لینک دقیقا ایستادن در لبه پرتگاه است!

در تحلیل و بررسی سئو خارجی سایت، به کمک ابزارهای مختلف مثل ابزارهای بررسی بک لینک های سایت رقبا، وضعیت بک لینک های سایت خود و رقبا مورد بررسی قرار می گیرد. اینکه بک لینک ها از چه وب سایتی با چه اعتباری و از همه مهم تر با چه انکر تکستی به سایت شما داده شده است، بسیار حائز اهمیت است. لینک های اسپم سایت شناسایی  می شود و فرآیند حذف بک لینک های اسپم با ابزار Disavow آغاز می شود. وضعیت سایت در شبکه های اجتماعی بررسی می شود و استراتژی مناسب برای فعالیت در آنها تعیین می شود.

از اقدامات دیگر در زمینه سئو خارجی خرید رپورتاژ آگهی متناسب با نیاز سایت است. پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با رپورتاژ مطلب نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی  را بخوانید

 

 • بررسی سئو تکنیکال یا سئو فنی سایت

منظور از بررسی سئو تکنیکال سایت، بررسی وضعیت فنی و ساختاری سایت است. در این نوع از سئو، کدنویسی ها، واکنش گرایی سایت برای موبایل، سرعت لود صفحات، ایندکس شدن یا نشدن صفحات و … مورد بررسی قرار می گیرد.

از جمله اقدامات در زمینه بررسی سئو فنی سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

چه زمانی باید تست سئو سایت انجام داد؟

تحلیل و بررسی سئو سایت یکی از اقدامات مهمی است که باید به طور پیوسته روی سایت اجرا شود؛ برخی از افراد تصور می کنند اگر تنها یکبار سایت را سئو کرده و آن را آنالیز کنند کافی است. اما این تصور از پایه غلط است؛ چرا که رقبای شما دائما در حال پیشرفت و گسترش بوده و از طرفی موتورهای جستجو نیز الگوریتم های خود را بروز می کنند.

پس لازم است تا سئو سایت شما ماهانه مورد بررسی قرار گرفته و آنالیز شود؛ اگر سایتتان را به تازگی راه اندازی کرده اید، بهتر است پیش از هر اقدامی و از همان ابتدا از یک متخصص سئو کمک بگیرید. متخصص سئو با تحلیل سئو سایت شما، هر آنچه نیاز است تا انجام بدهید را خواهد گفت.

همچنین اگر مدت زیادی از راه اندازی سایتتان می گذرد نیز می توانید به کمک آنالیز سئو، رتبه سایتتان را در حد چشمگیری افزایش دهید. وب پویا علاوه بر سئو و بهینه سازی سایت، خدمات آنالیز رایگان سئو سایت نیز ارائه می کند.

برای تحلیل سئو سایت رایگان می توانید از طریق فرم بالا و یا صفحه تماس با ما، اقدام نمایید.

 

در آخر

هدف از انجام خدمات سئو سایت، قرار گرفتن آن در صفحه اول گوگل و جذب مخاطب در فضای رقابتی اینترنت است. کاربران زیادی در سطح اینترنت به دنبال حل مشکلات و پاسخ سوالات خود هستند. در این بین افرادی می توانند موفق شوند که مطابق با خواسته کاربران عمل کرده و بهترین راه حل را برای آنها داشته باشند.

علاوه بر این اصولا کاربران وب سایت هایی را برای مشاهده انتخاب می کنند که در صفحه اول گوگل قرار گرفته باشند؛ بنابراین تنها راه حل برای این مسئله، بهبود وضعیت سئو سایت است. بهینه سازی سایت بدون تحلیل و بررسی امکان پذیر نبوده و مانند دور باطل خواهد بود.

زمانی می توانید از سئو سایت نتیجه درستی بگیرید که طبق یک استراتژی اصولی و بر اساس نظر کارشناسی یک سئو کار حرفه ای پیش بروید. در صورتی که نیاز به مشاوره در حوزه سئو و بهینه سازی سایت داشتید، می توانید با مشاوران حرفه ای وب پویا تماس بگیرید.

 

بروزرسانی در پنج شنبه, 20 ارديبهشت 1403 12:34

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا