ابزارهای بررسی بک لینک های سایت رقبا

شنبه, 18 فروردين 1403 13:04
امتیاز شما به این مطلب
(15 رای‌ها)

ابزار بررسی بک لینک سایت رقیب

 

گرفتن بک لینک یکی از تکنیک های مهم سئو و بهینه سازی سایت است. اما برای این کار باید وب سایت های ارزشمند را پیدا کرده و یک استراتژی اصولی طراحی کنید. در ادامه این مطلب می خواهیم ابزارهایی را برای بررسی بک لینک های سایت رقیب به شما معرفی کنیم و راهکارهایی را برای خرید این ابزارها به شما ارائه کنیم.

چرا بررسی بک لینک های سایت رقیب اهمیت دارد؟

همانطور که می دانید دریافت بک لینک در سئو سایت تاثیر بسزایی دارد. شما می توانید پیش از ایجاد بک لینک در سایت خود، ابتدا بک لینک های سایت رقبا را بررسی کنید. اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟ در ادامه برایتان توضیح داده ایم.

1- استفاده از بک لینک رقبا

اولین دلیل برای بررسی بک لینک های سایت رقیب، پیدا کردن وب سایت های با ارزشی برای گرفتن بک لینک است. همانطور که میدانید یکی از تکنیک های افزایش سئو سایت، گرفتن بک لینک از سایت های معتبر است. اما این کار آنقدر ها هم آسان نیست؛ چرا که شما باید منابع با ارزشی برای این کار پیدا کنید تا بتوانید تاثیر مثبتی در سئو سایت خود بگذارید.

بنابراین با بررسی بک لینک های سایت رقیب، می توانید سایت هایی که به آنها لینک داده اند را پیدا کرده و در صورت ارزشمند بودن، از آنها برای خود لینک بگیرید.

 

2- بررسی وضعیت لینک بیلدینگ رقبا

دومین دلیل برای بررسی بک لینک های سایت، تحلیل و بررسی استراتژی لینک بیلدینگ رقیب است. یک سئو کار حرفه ای پیش از شروع هر کاری، ابتدا باید رقبا را در آن حوزه مورد بررسی قرار دهد. شاید یک وب سایت به ظاهر با لینک سازی رتبه خوبی دریافت کرده باشد، اما این وب سایت می تواند پس از گذشت زمانی به شدت افت کند.

بررسی وضعیت لینک بیلدینگ رقبا

 

اما چرا؟

یکی از دلایل افت رتبه یک سایت، لینک سازی های اشتباه و از سایت های اسپمی است. بنابراین پیش از آنکه از وب سایت هایی که رقبا لینک گرفته اند، استفاده کنید، کیفیت آنها را بررسی کنید. لینک سازی اشتباه، لینک سازی به تعداد زیاد در زمان کوتاه، لینک سازی در سایت های اسپم شده و … می تواند به شما آسیب زیادی وارد کند.

برای برنامه ریزی در زمینه لینک بیلدینگ، مطلب " لینک بیلدینگ چیست؟ " را حتما مطالعه کنید.

 

بهترین ابزار های بررسی بک لینک های سایت رقبا برای لینک بیلدینگ

اکنون که به علت بررسی بک لینک های سایت رقیب پی بردید، باید از ابزارهایی برای این کار استفاده کنید. در ادامه می خواهیم بهترین ابزار های بررسی بک لینک های سایت رقبا، برای لینک بیلدینگ را به شما معرفی کنیم. البته به این نکته باید توجه کنید که هر یک از این ابزارها با توجه به شیوه ارائه خدمات به 4 دسته تقسیم بندی می شوند:

 • ابزارهای بررسی بک لینک کاملا رایگان
 • ابزارهای رایگان ولی با محدودیت زمانی
 • ابزارهای پولی
 • ابزارهای بررسی بک لینک رایگان و با محدودیت دسترسی

 

1- ابزار بررسی بک لینک Seo Power Suite

یکی از ابزارهای بررسی و نمایش بک لینک های سایت، ابزار SEO Suite یا SEO PowerSuit است. این ابزار برای سئو سایت مورد استفاده قرار می گیرد که خودش شامل 4 ابزار مختلف است. در ادامه هر یک از این ابزار را به شما معرفی می کنیم:

فهمیدن تعداد بک لینک سایت

 • نرم افزار Website Auditor

این ابزار برای تحلیل و بررسی صفحات مختلف سایت مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک این ابزار می توانید صفحات 404 یا not found، لینک های شکسته و مشکلات مربوط به html سایت را شناسایی کنید.

بررسی بک لینک های سایت

 • نرم افزار Rank Tracker

با کمک این ابزار می توانید کلمات کلیدی و صفحاتی را پیدا کنید که بیشترین رتبه را در سایت شما دارند. علاوه بر این، در صورت بروز مشکل در سایت، این ابزار شما را مطلع خواهد کرد.

 

ویژگی های نرم افزار Rank Tracker

 • قابلیت بررسی کلمات کلیدی
 • لینک سازی
 • قابلیت بررسی لینک سازی های خارجی و داخلی
 • امکان بررسی محتوا
 • امکان پشتیبانی از موتور API
 • امکان ذخیره پروژه
 • قابلیت ارائه گزارش
 • امکان ارائه گزارش در بازه زمانی مختلف
 • قابلیت پرینت گزارش

نمایش بک لینک های سایت

 • نرم افزار LinkAssistant

این نرم افزار تقریبا مشابه ahref کار می کند؛ به این صورت که می تواند تعداد لینک های ورودی و خروجی و همچنین میزان ترافیک سایت از هر لینک را به شما گزارش دهد.

 

2- ابزار بررسی بک لینک SEO SpyGlass

این نرم افزار بررسی لینک های رقبا که به صورت پولی و رایگان در اختیار شما قرار می گیرد، می تواند کمک زیادی در زمینه سئو سایت به شما کند.

نمایش بک لینک های سایت

3- بررسی و نمایش بک لینک های سایت با ahref

ابزار ahref یک ابزار پولی و نسبتا گرانی است، اما ارزش خریدن هم دارد. چرا که با کمک این ابزار می توانید بک لینک های سایت را بررسی کنید، به تعداد آنها پی ببرید و جزئیات لینک سازی سایت را مورد بررسی قرار دهید.

 

اما چطور می توانیم برای بررسی بک لینک های سایت از Ahref استفاده کنیم؟

برای اینکار ابتدا به سایت Ahref وارد شوید. سپس آدرس اصلی سایت یا یکی از صفحات مورد نظرتان را وارد کنید.

بررسی بک لینک های سایت

در منو سمت چپ، روی گزینه " Backlinks " کلیک کنید. پس از آن گزینه " One link per domain " را انتخاب کنید.

 

فهمیدن تعداد بک لینک سایت

شما می توانید لیستی از بک لینک های سایت را مشاهده کنید. 

 

4- ابزار بررسی بک لینک open link Profiler

یکی دیگر از ابزارهای بررسی بک لینک سایت، ابزار Open Link Profiler است که امکانات زیادی نیز دارد. برای استفاده از این ابزار کافیست، آدرس سایت را وارد کنید تا بتوانید لیستی از بک لینک های سایت را مشاهده کنید. این ابزار اطلاعات دیگری هم در اختیار شما می گذارد؛ به عنوان مثال می توانید سن بک لینک های ایجاد شده، اینکه از کدام کشور هستند و به چه حوزه ای مربوط می شوند تا را بدست آورید.

 چک کردن لینک رقبا

5- ابزار SEMRUSH

یکی دیگر از بهترین ابزارهای بررسی بک لینک سایت، ابزار SEMRUSH است. این ابزار که به صورت پولی و رایگان در اختیار شما قرار میگیرد، اطلاعات زیادی را در مورد بک لینک های سایت ارائه می کند. شما می توانید علاوه بر  سایت این ابزار، از افزونه مخصوص مرورگر آن نیز استفاده کنید.

بررسی بک لینک ها 

6- ابزار Majestic

ابزار مجستیک یکی از قدیمی ترین ابزارهای آنالیز بک لینک است که از جهت سازماندهی بر لینک های سایت بسیار کاربردی می باشد. ابزار مجستیک جز ابزارهای پولی می باشد. امکانات این ابزار عبارتند از: نمایش تعداد بک لینک ها، قابلیت چک کردن تاریخچه بک لینک ها، نمایش زیر دامنه ها، بررسی کلیک ها. ابزار مجستیک نمودارهای زمانی لینک های خارجی را نیز نشان می دهد. علاوه بر این از طریق این ابزار می توانید بک لینک های 5 دامنه را نیز مقایسه کنید.

 بررسی بک لینک سایت

7- ابزار Linkody

ابزار Linkody بک لینک های پروفایل وب سایت را توسط معیارهای زیاد بررسی و تحلیل می کند و به صورت 24 ساعته امکان مدیریت لینک ها را برای کاربران فراهم می کند.

بررسی و نظارت بک لینک های سایت های رقبا به اندازه بررسی بک لینک های سایت خود مهم می باشد، از طریق Linkody می توانید استراتژی لینک سازی رقبای خود را نیز بررسی کنید. در طول هفته شما می توانید به بررسی لینک های خروجی 5 دامنه بپردازید.

در بخش بررسی بازار این ابزار، می توان بک لینک های مخرب که برای رتبه کلمات کلیدی سایت مضر هستند را از بک لینک های مفید تشخیص داد. ابزار Linkody این قابلیت را دارد که بک لینک های مخرب سایت را disavow کند. راه های دیگری برای دیساوو کردن وجود دارد که در مطلب حذف بک لینک های اسپم با ابزار Disavow به طور کامل آموزش داده ایم.

بررسی لینک های رقبا 

8- ابزار بررسی بک لینک Kerboo

ابزار Kerboo یکی دیگ از ابزارهای بررسی بک لینک است که مشخصات بک لینک های شما را بررسی می کند و گزارش دقیقی از وضعیت سایتتان ارائه می کند. ابزار کربو این قابلیت را دارد که، فایل دیساوو بسازد. اگر در بررسی سایت خود به لینک های مخرب برخوردید، می توانید از طریق ساخت فایل disavow به گوگل بگویید لینک های مخرب را در رتبه بندی سایتتان در نظر نگیرد.

 بررسی بک لینک های سایت

سایر ابزارهای فهمیدن تعداد بک لینک سایت

 • وب سایت Alexa(پولی و رایگان)
 • Buzzsumo + اکستنشن مرورگر (پولی و رایگان)
 •  وب سایت Moz :  ابزار OpenSiteExplorer با نام جدید Link Explorer (رایگان و پولی)

 

چطور می توانیم اکانت Ahref،  Moz، Alexa و … بخریم؟

برای خرید اکانت این ابزارها می توانید از یکی از سه روش زیر استفاده کنید:

 • خرید اکانت از وب سایت هایی که اکانت را Trial خرید کرده و می فروشند
 • خرید از وب سایت های واسط پرداخت مانند لک لک
 • خرید غیر قانونی از وب سایت هایی مثل " انجام میدم"

 

خرید اکانت نسخه Trial

یکی از وب سایت هایی که نسخه Trial این ابزارها را عرضه می کند، وب سایت oxteam است. یکبار خرید اکانت از این وب سایت ها غیر قانونی نمی باشد؛ اما اگر بارها این اقدام را انجام دهید، در واقع خلاف قوانین وب سایت ها عمل کرده اید.

 

خرید از وب سایت های واسط پرداخت

این روش یک روش کاملا قانونی است. شما برای خرید اکانت به وب سایت اصلی مراجعه می کنید، در فرایند پرداخت اگر دچار مشکل شدید با پشتیبانی سایت های واسط پرداخت تماس بگیرید. آنها ادامه خرید را برای شما انجام خواهند داد. همچنین در این روش شما باید هزینه را به صورت کامل و به دلار پرداخت کنید. به عنوان مثال هزینه اکانت 7 روزه Ahref، هفت دلار است.

 

خرید نسخه های اشتراکی

وب سایت های اشتراکی در واقع یک اکانت را به چندین نفر می فروشند؛ قاعدتا در این روش می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید. البته پیش از خرید اکانت اشتراکی، پکیج مورد نظر را به درستی بررسی کنید که پکیج مناسب خودتان را بخرید.

 

برنامه های معرفی شده در این مطلب را از کجا دانلود کنم؟

شما می توانید برای خرید ابزارهای WebSite Auditor, SEO SpyGlass, Rank Tracker، به سایت زیر مراجعه کنید. کافیست ایمیل خود را در کادر بالای این وب سایت وارد کنید تا لینک دانلود برایتان ارسال شود.

https://www.link-assistant.com/website-auditor/

 

امکان جدیدی که سایت Ahref ارائه می کند، چیست؟

یکی از ابزارهایی که Ahref به تازگی به صورت رایگان ارائه کرده است، ابزار ahrefs webmaster tools است. البته به شرطی می توانید از این ابزار استفاده کنید که سرچ کنسول سایتتان را به Ahrefs وصل کنید.

اگر هنوز سایتتان را به سرچ کنسول وصل نکرده اید، مطلب " اتصال سایت به سرچ کنسول " را مطالعه کنید.

 

ابزار ahrefs webmaster tools چه امکاناتی دارد؟

این ابزار سئو داخلی و سئو خارجی سایت را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهد.

 

آیا ابزارbacklinkwatch، یک ابزار کارآمد است؟

این ابزار اصولا اطلاعات درستی را در اختیارتان قرار نمی دهد و حتی در بسیاری از مواقع، وب سایت های با کیفیت را از قلم می اندازد.

 

آیا روش دیگری هم برای پی بردن به تعداد بک لینک سایت رقیب وجود دارد؟

برای این کار می توانید آدرس سایت را به صورت زیر در گوگل جستجو کنید:

link:modiransite.com -site:modiransite.com

منظور از ModiranSite.com، آدرس وب سایت مورد نظر است.

بررسی بک لینک های سایت رقبا برای لینک بیلدینگ

درپایان

در این مطلب به شما اصلی ترین دلایل بررسی بک لینک های سایت رقیب را گفتیم. همچنین در ادامه ابزارهای کاربردی و مهم برای فهمیدن تعداد بک لینک های سایت را نیز به شما معرفی کردیم. شما می توانید با کمک یکی از این ابزارها، یک استراتژی اصولی برای لینک سازی سایتتان آماده کنید.

بروزرسانی در شنبه, 18 فروردين 1403 13:04

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا