خدمات آنالیز سئو سایت | آنالیز سئو داخلی

سه شنبه, 21 آذر 1402 10:30
امتیاز شما به این مطلب
(23 رای‌ها)

خدمات آنالیز سئو سایت

 

سئو و بهینه سازی سایت از جمله اقداماتی است که هرگونه اشتباهی در آن می تواند سال ها تلاش شما را یک شبه به باد داده و جایگاه سایت شما در گوگل را به خطر بیندازد. از این رو لازم است پیش از هر اقدامی ابتدا سئو سایت شما مورد بررسی قرار بگیرد. ما در وب پویا سایت شما را رایگان آنالیز و تحلیل میکنیم و به شما میگوییم چه بخش هایی از سایت نیاز به تغییر دارد، چطور با آنالیز سئو سایت ایرادات آن را برطرف کنید و همچنین وضعیت سئو سایت شما در آینده چطور خواهد بود. در صورتی که نیاز به تحلیل سئو سایت رایگان دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

آنالیز سئو چیست؟

آنالیز سئو سایت به معنی تحلیل و بررسی یک وب سایت برای تشخیص اقداماتی که تاکنون روی آن انجام شده و تکنیک هایی که می توان برای بهبود آن انجام داد. در واقع در آنالیز سئو به بررسی محتواهای سایت، کدها، اعتبار سایت در گوگل، کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری سایت و ... می پردازیم.

به کمک خدمات آنالیز سئو سایت می توانیم بفهمیم که استراتژی تعیین شده برای سئو یک سایت تا چه اندازه مناسب بوده و چگونه می تواند به رشد سایت کمک کند. 

 

دلایل اهمیت تحلیل سئو سایت چیست؟

الگوریتم های گوگل روز به روز درحال پیشرفت بوده و رقبای شما به خوبی می دانند که چطور در این میدان باقی بمانند. حال اگر شما همراه با تغییرات این الگوریتم ها و عملکرد رقبا پیش نروید، به زودی از نتایج حذف خواهید شد. مطمئن باشید اگر برای بهبود وضعیت سئو سایتتان کاری نکنید، در آینده ای نه چندان دور پشیمان خواهید شد.

آنالیز سئو داخلی سایت تنها برای بهبود وضعیت کنونی سایت نیست، بلکه چشم اندازی را از آینده وب سایت در اختیار شما قرار می دهد.

در بررسی وضعیت سئو سایت، شما باید بدانید در حال حاضر سئو داخلی و خارجی سایتتان در چه وضعیتی قرار دارد؛ چطور آنها را بهبود بخشید و در نهایت چه اقداماتی برای بهبود رتبه  سایتتان نیاز است. 

 

برای دریافت رایگان گزارش آنالیز سئوی سایت خود، فرم زیر را تکمیل نمایید. همچنین می توانید در گروه تلگرامی زیر سوالات سئویی رایگان بپرسید. PorseshSEO@

لطفا فیلدهای الزامی را تکمیل کنید.
لطفا فیلدهای الزامی را تکمیل کنید.
لطفا فیلدهای الزامی را تکمیل کنید.
مشاوره سئو

آیا ابزارهای تحلیل سئو به تنهایی کافی هستند؟

در حال حاضر ابزارهای رایگان و غیر رایگان زیادی برای تحلیل و بررسی سئو سایت وجود دارد؛ بسیاری از این ابزارها به قدری کارآمد هستند که می توانند کوچکترین مشکلات سایت را نیز به شما بگویند. اما لازم است که بدانید این ابزارها گاهی توانایی تشخیص مشکلات سایت را نداشته و حتی در برخی از موارد اطلاعات اشتباه به شما می دهد. 

از طرفی بسیاری از وبمستران دانش و مهارت لازم برای برطرف کردن مشکلات گفته شده توسط ابزارها را نداشته و گاها متوجه آن نمی شوند.

بنابراین می توان گفت ابزارهای سئو به تنهایی برای تحلیل و بررسی سئو سایت کافی نیست؛ باید یک فرد متخصص باشد تا بتواند مشکلات را به طور دقیق تری بررسی کرده و در نهایت برای برطرف کردن آنها اقدام کند.

شما می توانید در مطلب " بهترین سایت آنالیز سئو " ابزارهایی را برای بررسی سئو سایت خود پیدا کنید.

 

آنالیز سئو سایت شامل چه بخش هایی می شود؟

به طور کلی تحلیل و بررسی سئو سایت شما در سه بخش سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال انجام می شود. در ادامه نحوه بررسی هر یک را خواهیم گفت:

 

بررسی سئو داخلی یا on page seo

بهینه سازی مطالب سایت شما و کمک به درک بهتر محتواها توسط گوگل را سئو داخلی می گویند. در واقع در تحلیل و بررسی سئو داخلی سایت، تمام صفحات، محتوای سایت، کلمات کلیدی، عناوین صفحات و … طبق الگوریتم های گوگل مورد بررسی قرار می گیرد. آنالیز سئو داخلی سایت طبق مراحل زیر انجام می شود:

آنالیز سئو سایت

 

  • بررسی عناوین و توضیحات متا صفحات

یکی از قسمت های بسیار مهم در آنالیز محتوای سایت، بررسی عناوین و توضیحات متا صفحات می باشد. عناوین و توضیحات متای صفحات اهمیت زیادی برای گوگل دارد؛ چرا که این دو مورد می تواند نقش زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. در واقع انتخاب درست عناوین و متا دیسکریپشن، این امکان را به شما میدهد تا بدون صرف هزینه برای تبلیغات، محتوای خود را به کاربران سطح وب معرفی کنید. در تحلیل سئو داخلی، این دو مورد را با توجه به رقبا، وضعیت فعلی سایت، نیاز مخاطب و موضوع محتوا بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح می کنند.

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد توضیحات متا را در مطلب " متا دیسکریپشن چیست؟ " مطالعه کنید.

 

  • بهینه سازی لینک سازی داخلی سایت

منظور از لینک سازی داخلی، لینک دادن از صفحه ای به صفحه دیگر از همان سایت است. لینک سازی داخلی این امکان را به شما می دهد تا صفحات سایتتان با سرعت بیشتری توسط ربات های گوگل ایندکس شده و از طرفی کاربران نیز به صفحات دیگر هدایت شوند. اما لینک سازی داخلی اصول و قواعدی دارد که عدم رعایت کردن آنها نه تنها تاثیر مثبت نخواهد گذاشت، بلکه موجب ترک صفحه توسط کاربر نیز می شود. در بررسی سئو داخلی سایت، لینک سازی بین صفحات به دقت بررسی می شود.

 

  • بررسی کلمات کلیدی هر صفحه

کلمات کلیدی اصلی ترین فاکتور سئو داخلی سایت هستند که انتخاب درست آنها می تواند نقش بسیار موثری در رتبه سایت شما داشته باشد. کلمات کلیدی هر صفحه باید با موضوع آن صفحه مرتبط بوده و سرچ نسبتا بالایی داشته باشد. در آنالیز سئو سایت، لیستی از کلمات کلیدی مرتبط و پر سرچ تهیه شده و سپس با توجه به رقبا، هدف شما از طراحی سایت و نیاز کاربر از آنها در صفحات مختلف استفاده می شود.

این بخش از تحلیل و بررسی سئو سایت، یکی از مهمترین اقداماتی است که نیاز به تخصص و مهارت بالا دارد.

 

  • بهینه سازی آدرس صفحات سایت

در سئو داخلی سایت باید URL هر صفحه به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. اینکه هر آدرس باید شامل کلمات کلیدی باشد، کوتاه انتخاب شده و دارای حروف یا کلمات اضافه نباشد. انتخاب درست آدرس صفحات به درک بهتر گوگل و کاربر از محتوا کمک می کند.

 

بررسی سئو خارجی یا off seo

یکی از اصلی ترین فاکتورهای سئو که سبب افزایش اعتبار سایت می شود، سئو خارجی سایت است. یکی از اصلی ترین اقدامات لازم در زمینه سئو خارجی سایت، ساخت بک لینک است. بک لینک علاوه بر اینکه می تواند اعتبار سایت شما را افزایش دهد، می تواند سایت شما را تا مرز نابودی بکشاند. در واقع گرفتن بک لینک دقیقا ایستادن در لبه پرتگاه است!

در تحلیل و بررسی سئو خارجی سایت، به کمک ابزارهای مختلف، وضعیت بک لینک ها مورد بررسی قرار می گیرد. اینکه بک لینک ها از چه وب سایتی با چه اعتباری و از همه مهم تر با چه انکر تکستی به سایت شما داده شده است، بسیار حائز اهمیت است.

 

تحلیل سئو سایت

 

از اقداماتی که در زمینه سئو خارجی سایت انجام می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بررسی سئو تکنیکال یا سئو فنی سایت

منظور از بررسی سئو تکنیکال سایت، بررسی وضعیت فنی و ساختاری سایت است. در این نوع از سئو، کدنویسی ها، واکنش گرایی سایت برای موبایل، سرعت لود صفحات، ایندکس شدن یا نشدن صفحات و … مورد بررسی قرار می گیرد.

 

بررسی سئو سایت

 

از جمله اقدامات لازم در زمینه بررسی سئو فنی سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بهترین ابزارهای تحلیل سئو سایت

همانطور که گفتیم ابزارهای زیادی برای بررسی سئو سایت وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اما بهترین این ابزارها را می توان موارد زیر دانست:

 

تحلیل سئو سایت

 

بهترین وب سایت های بررسی سئو سایت کدامند؟

در ادامه شما را با بهترین سایت آنالیز سئو آشنا خواهیم کرد.

  • Google Mobile-Friendly Test

یکی از وب سایت های تحلیل سئو سایت Google Mobile-Friendly Test می باشد. از طریق این وب سایت می توانید نحوه نمایش سایت در نمایشگرهای دیگر از جمله موبایل و تبلت را بررسی کنید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده مردم از تلفن های همراه، وبگردی نیز بیشتر با این سیستم ها انجام می شود. در این بین افرادی می توانند کاربران بیشتری را جذب کنند که سایتشان را برای سایر نمایشگرها بهینه کرده باشند. 

  • Google Page Speed Insights

 از بهترین سایت آنالیز سئو می توان به Google Page Speed Insights اشاره کرد. به کمک این سایت میتوانید سرعت لود صفحات مختلف سایت را مورد بررسی قرار بدهید.

  • GTMetrix

یکی از بهترین وب سایت های رایگان برای تحلیل و بررسی سئو سایت شما، سایت جی تی متریکس است. در این وب سایت می توانید بسیاری از مشکلات سایت را شناسایی کرده و به کمک راهنمایی های گفته شده، آنها را برطرف کنید.

در این رابطه پیشنهاد میکنیم حتما مطلب " افزایش سرعت فروشگاه وردپرسی با GTmetrix " را مطالعه کنید.

 

آنالیز رایگان سئو سایت

تحلیل و بررسی سئو سایت یکی از اقدامات مهمی است که باید به طور پیوسته روی سایت اجرا شود؛ برخی از افراد تصور می کنند اگر تنها یکبار سایت را سئو کرده و آن را آنالیز کنند کافی است. اما این تصور از پایه غلط است؛ چرا که رقبای شما دائما در حال پیشرفت و گسترش بوده و از طرفی موتورهای جستجو نیز الگوریتم های خود را بروز می کنند.

پس لازم است تا سئو سایت شما ماهانه مورد بررسی قرار گرفته و آنالیز شود؛ اگر سایتتان را به تازگی راه اندازی کرده اید، بهتر است پیش از هر اقدامی و از همان ابتدا از یک متخصص سئو کمک بگیرید. متخصص سئو با تحلیل سئو سایت شما، هر آنچه نیاز است تا انجام بدهید را خواهد گفت.

همچنین اگر مدت زیادی از راه اندازی سایتتان می گذرد نیز می توانید به کمک آنالیز سئو، رتبه سایتتان را در حد چشمگیری افزایش دهید. وب پویا علاوه بر سئو و بهینه سازی سایت، خدمات آنالیز رایگان سئو سایت نیز ارائه می کند.

برای تحلیل سئو سایت رایگان می توانید از طریق فرم بالا و یا صفحه تماس با ما، اقدام نمایید.

 

در آخر

هدف از سئو سایت، قرار گرفتن در صفحه اول گوگل و جذب مخاطب است؛ در دنیای امروز رقابت در بستر اینترنت بسیار زیاد شده است. کاربران زیادی در سطح اینترنت به دنبال حل مشکلات و پاسخ سوالات خود هستند. در این بین افرادی می توانند موفق شوند که مطابق با خواسته کاربران عمل کرده و بهترین راه حل را برای آنها داشته باشند.

علاوه بر این اصولا کاربران وب سایت هایی را برای مشاهده انتخاب می کنند که در صفحه اول گوگل قرار گرفته باشند؛ تنها راه حل برای این مسئله، بهبود وضعیت سئو سایت است. بهینه سازی سایت بدون تحلیل و بررسی امکان پذیر نبوده و مانند دور باطل خواهد بود.

زمانی می توانید از سئو سایت نتیجه درستی بگیرید که طبق یک استراتژی اصولی و بر اساس نظر کارشناسی یک سئو کار حرفه ای پیش بروید. در صورتی که نیاز به مشاوره در حوزه سئو و بهینه سازی سایت داشتید، می توانید با مشاوران حرفه ای وب پویا تماس بگیرید.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 21 آذر 1402 10:30

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا