چطور محصولات خود را قسطی بفروشیم؟

یکشنبه, 05 فروردين 1403 12:12
امتیاز شما به این مطلب
(11 رای‌ها)

فروش قسطی محصولات

 

امروزه به علت فشار اقتصادی و نوسان قیمت ها، مردم ترجیح می دهند اجناس ضروری اما گران قیمت را به صورت قسطی خریداری کنند. پس اگر شما در فروشگاه اینترنتی خود محصولاتی مانند تلفن همراه، وسایل خانگی و ... به فروش میرسانید، به راحتی و با فروش قسطی اجناس می توانید مشتری های زیادی را جذب کنید. در ادامه انواع روش های فروش محصولات به صورت قسطی را به شما خواهیم گفت و افزونه فروش اقساطی محصولات در ووکامرس را نیز به شما معرفی کرده ایم.

تاثیر قسط بندی روی فروش محصولات

همانطور که گفتیم بیشتر مردم ترجیح می دهند اجناس ضروری و گران قیمت را به صورت قسطی خریداری کنند. در نتیجه فروشگاه های اینترنتی که امکان فروش اقساطی را فراهم کرده اند، مشتری های بیشتری را به خود جذب می کنند.

درخواست مشتریان برای خریداری قسطی محصولاتی مانند لوازم خانگی و لوازم دیجیتال بیشتر است. پس اگر شما فروشگاه اینترنتی مخصوص این محصولات دارید، بهتر است وقت را تلف نکنید و هرچه سریعتر امکان فروش به صورت اقساطی را به سایت فروشگاهی خود اضافه کنید. اکثر مردم از فروشگاه اینترنتی خرید می کنند که امکان فروش محصولات به صورت اقساطی داشته باشد.

 

چه محصولاتی امکان فروش قسطی دارند؟

شما می توانید هر نوع محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید را به صورت قسطی بفروشید. فروش قسطی محصولات یا خدمات باعث افزایش درآمد شما می شود. اگر خدماتی مانند طراحی سایت، خدمات تولید محتوا، سئو و … انجام می دهید و یا دوره های آموزشی را به فروش می رسانید، فروش قسطی باعث افزایش فروش شما می شود.

چگونه اقساطی بفروشیم

چگونه اقساطی بفروشیم؟

همان طور که گفتیم فروش قسطی باعث جذب مشتری و افزایش فروش می شود، اما دردسرهای خودش هم دارد که باعث می شود خیلی از فروشندگان از فروش قسطی محصولات خود صرف نظر کنند.

اما چگونه قسطی بفروشیم؟ ما در اینجا ۳ روش کم دردسر فروش قسطی محصولات را برای شما بررسی می کنیم:

۱. فروش قسطی به صورت مستقیم

خب یکی از ساده ترین راه ها این است که خودتان محصولات را به صورت قسطی به مشتری بفروشید. در این روش شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط فروشگاه اینترنتی خود و قیمت محصولاتتان مبلغی به عنوان پیش قسط دریافت کنید و بقیه هزینه محصول را قسط بندی کنید؛ حتی می توانید پیش قسطی دریافت نکنید.

همچنین می توانید از مشتری چک و سفته به عنوان ضمانت دریافت کنید که البته این مورد ممکن است، کمی شرایط خرید قسطی را برای مشتری سخت کند و او را از خرید منصرف کند.

 • معایب فروش قسطی به صورت مستقیم

درست است که فروش محصولات به صورت قسطی و مستقیم راه ساده ای است، اما معایبی هم دارد و به همین خاطر اکثر فروشندگان ترجیح می دهند از این راه برای فروش قسطی محصولاتشان استفاده نکنند. 

 1. زمانی که محصولی را به صورت قسطی میفروشید، ممکن است زمانبندی پرداخت قسط تا چند ماه طول بکشد و پول کامل فروش محصول بعد از گذشت چندماه به شما برسد؛ پس باید سرمایه کافی داشته باشید تا بتوانید در این مدت زمان محصولات فروشگاه خود را تهیه کنید.
 2.  زمانی که محصولی را قسطی به فروش می رسانید باید سرمایه کافی برای جایگزین کردن محصول داشته باشید.
 3. باید آمادگی رو به رویی با مشتریان بد حساب را داشته باشید زیرا ممکن است، چک یک مشتری پاس نشود و یا مطابق زمان بندی قسط پول را پرداخت نکند. چطوری قسطی بفروشیم

 

۲. فروش قسطی در مارکت پلیس 

مارکت پلیس ها، فروشگاه های اینترنتی یا چند فروشنده هستند؛ به این صورت که چند فروشنده می توانند کالای خود را در یک فروشگاه اینترنتی به فروش برسانند. بعضی از مارکت پلیس ها امکان فروش قسطی محصولات را دارند و به این صورت شما می توانید محصولات خود را به صورت قسطی به مشتری بفروشید.

اگر فروشگاه شما فیزیکی است، می توانید محصولات خود را در یک مارکت پلیس ثبت کنید و اگر مشتری از شما درخواست خرید قسطی داشت به او بگویید که محصولات شما را میتواند از مارکت پلیس به صورت قسطی خریداری کند. توجه داشته باشید که برای فروش محصولات در مارکت پلیس نیازی به راه اندازی سایت فروشگاهی نخواهید داشت.

 • مزایای فروش قسطی در مارکت پلیس

اگر محصول خود را از طریق مارکت پلیس به صورت قسطی به فروش برسانید، مارکت پلیس به شما پول کامل فروش محصول را می دهد و در نتیجه نیازی به داشتن سرمایه زیاد برای تهیه محصولات جدید یا جایگزین ندارید. همچنین به صورت مستقیم با مشکلات و دردسر های فروش اقساطی درگیر نمی شوید.

با فروش اقساطی در مارکت پلیس هم دردسرهای فروش اقساطی به صورت مستقیم را ندارید و هم از مزیت های فروش اقساطی بهره می برید.

 • معایب فروش قسطی در مارکت پلیس

فروش اقساطی در مارکت پلیس مزیت های زیادی دارد اما معایبی هم دارد که بررسی آنها نیاز است:

 1. سود کمتر: مارکت پلیس ها درصدی از فروش محصول را به عنوان پورسانت دریافت می کنند؛ بنابراین فروش محصولات در مارکت پلیس سود کمتری برای شما دارد.
 2.  تاخیر در دریافت پول فروش: مارکت پلیس سهم شما از فروش محصولتان را با تاخیر واریز می کند؛ بنابراین باز هم ممکن است شما با مشکل کمبود سرمایه برای جایگزینی محصول رو به رو شوید.
 3. رقابت زیاد در مارکت پلیس: مشتری شما ممکن است با نیت خرید محصول به صورت اقساطی از شما وارد مارکت پلیس شود اما محصول دیگری را ببیند و تصمیمش برای خرید از شما عوض شود.

بیشتر بخوانید: مزایای راه اندازی مارکت پلیس

فروش قسطی اجناس

۳. فروش قسطی با کمک سرویس های فروش قسطی

تا الان دو روش کم دردسر را برای فروش قسطی محصولات بررسی کردیم که در کنار مزیت های خود معایبی هم داشتند. بهترین روش برای فروش قسطی محصولات استفاده از سرویس های اینترنتی فروش اقساطی محصولات است.

سایت هایی مانند لندو، قسطا، قسطی کلاب و قسطی کالا این سرویس را به شما ارائه می دهند، تنها کافی است در یکی از این سایت ها به عنوان فروشنده ثبت نام کنید.

 • روش کار سرویس های اینترنتی فروش قسطی

استفاده از این سرویس به این صورت است که مشتری از طریق یکی از سایت هایی که بالا معرفی کردیم، درخواست خرید قسطی از فروشگاه شما را می دهد و مبلغ هر قسط و زمان بندی پرداخت اقساط را مشخص می کند.

سپس باید مدارکی را که سایت از او درخواست میکند، ارسال کند. پس از تایید مدارک مشتری توسط سایت سرویس دهنده، سایت از شما میخواهد یک کد تخفیف مطابق با مبلغی که مشتری خواسته است، ایجاد کنید. سایت این کد تخفیف را به مشتری می دهد و مشتری بدون پرداخت تمام هزینه محصول و به صورت قسطی از شما خریداری می کند.

سایت سرویس دهنده پس از خرید مشتری کل هزینه محصول را به حساب شما واریز می کند. به این صورت هم محصول خود را به صورت قسطی فروخته اید و هم نیاز نیست نگران کمبود سرمایه باشید. از طرفی نیاز نیست برای پرداخت به موقع اقساط توسط مشتری نگران باشید.

 

 • برای استفاده از سرویس های اینترنتی فروش قسطی به چه چیزی نیاز دارید

در استفاده از سرویس های اینترنتی فروش اقساطی محصولات مشکلات دو روش قبلی را ندارید و استفاده از این روش برای شما به عنوان فروشنده به صرفه تر است. همچنین کار را برای مشتریان شما هم آسان می کند.

اما لازم به ذکر است برای استفاده از این روش حتما باید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید. با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی هم از مزیت های فروش محصولاتتان از طریق اینترنت بهره مند می شوید و هم از بهترین روش برای فروش اقساطی محصولاتتان استفاده می کنید.

اگر به علت نداشتن فروشگاه اینترنتی یا نگرانی برای چگونگی راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود در استفاده از سرویس های اینترنتی فروش اقساطی محصولات شک دارید، جای نگرانی نیست شما به کمک فروشگاه ساز وب پویا می توانید به سادگی و در کمترین زمان یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید.

هزینه ساخت فروشگاه وردپرسی

طراحی سایت فروشگاهی وردپرس برای فروش انواع محصولات فیزیکی و دانلودی توسط وب پویا تنها در 3 روز کاری آماده خواهد شد. شما می توانید با توجه به نیاز کسب و کارتان، یکی از پکیج های صفحه زیر را انتخاب کنید:

شروع قیمت از :

5.900.000 تومان

خرید فروشگاه ساز

  

مزایای فروش اقساطی چیست؟

یکی از دلایلی که سبب می شود تا مردم یک محصول را کمتر بخرند، قیمت بالای آن محصول است. در واقع آنها توان پرداخت هزینه آن محصول را به یکباره نداشته و در نتیجه از خریدن آن صرف نظر می کنند. این در حالی است که با فروش اقساطی، مشتری می تواند مقداری از هزینه محصول را پرداخت کرده و ما بقی را بر اساس توافق تسویه کند. با فروش اقساطی توان خرید مشتری افزایش پیدا کرده و از طرفی فروش شما نیز بیشتر می شود.

در مقابل نیز، فروشنده می تواند به دلیل فروش اقساطی محصولات، هزینه بیشتری را از مشتری در دراز مدت دریافت کند؛ همین نوع فروش می تواند سود زیادی برای فروشنده داشته باشد. همچنین فروش اقساطی به نوعی تبلیغ برای فروشگاه حساب خواهد شد.

 

افزایش مشتری با فروش قسطی

ممکن است شما هم جزو فروشندگانی باشید که به علت شرایط اقتصادی مشتریان کمی دارید و از این بابت نگران هستید؛ اما اگر همین الان امکان فروش قسطی را به سایت خود اضافه کنید، می توانید استقبال مردم را از فروشگاه اینترنتی خود مشاهده کنید. زیرا بسیاری از مردم به علت شرایط اقتصادی از خرید محصولات مورد نیاز خود صرف نظر میکنند. اما شما با قرار دادن امکان خرید اقساطی برای آنها شرایط خرید را ساده تر می کنید.

 

افزونه فروش اقساطی محصولات در ووکامرس

اگر تصمیم دارید فروشگاه اینترنتی خود را با کمک فروشگاه ساز راه اندازی کنید، نیازمند افزونه فروش اقساطی در ووکامرس هستید. با نصب این افزونه این امکان را به مشتریان خود می دهید که بصورت قسطی از شما خرید کنند.

فروش قسطی محصولات

مدیر فروشگاه می تواند در ابتدا هزینه ی اولیه ای که از مشتری دریافت می کند را تعریف کرده و همچنین بازه پرداخت اقساط را نیز مشخص کند.

با کمک این افزونه می توانید طرح های مختلف فروش اقساطی را در فروشگاه خود اجرا کنید. همچنین مشتری می تواند پس از هربار پرداخت قسط به پنل خود مراجعه کرده و حساب باقی مانده ی خود را چک کند.

فروشگاه ساز وب پویا این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است. همچنین با کمک فروشگاه ساز وب پویا می توانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید:

 • نمایش اقساط در پنل کاربر
 • امکان تعیین مبلغ پرداخت اولیه
 • افزودن چند طرح پرداخت قسط
 • کاملا فارسی سازی شده توسط ووکامرس فارسی
 • امکان ایجاد طرح های مختلف فروش اقساطی
 • امکان تعریف پرداخت اقساط در بازه های روز، ماه و سال

 

نکات اساسی برای اقدام به فروش قسطی

 در صورتی که قصد فروش اقساطی محصولات خود را دارید، بایستی نکاتی که در ادامه می گوییم را در نظر داشته باشید.

 • عادت کردن مشتری به فروش اقساطی

شاید در ابتدا این تصور را داشته باشید که با فروش اقساطی مشتریان بیشتری را به خود جذب می کنم. بله این تصور درست است، اما نکته ای که وجود دارد عادت کردن مشتریان به این شیوه فروش است. اگر شما در هر زمانی و به هر علتی شیوه فروش خود را تغییر دهید، این مسئله سبب میشود مشتریان دیگر از شما خرید نکنند. این زمان است که شما باید از ابتدا برای تبلیغات و جذب مشتری تلاش کنید.

 

 • اگر محصولتان انحصاری است، فروش اقساطی نداشته باشید

اگر محصولات شما انحصاری است و تنها خودتان تولید کننده ی آن هستید، بهتر است فروش اقساطی نداشته باشید. چرا که شما بدون نیاز به اجرای این ایده به راحتی می توانید مشتریان را جذب کنید. قبل از شروع هر کاری رقبای خودتان را بررسی کنید، اگر تنها تولید کننده محصول در بازار هستید، فروش قسطی مناسب شما نیست. در صورتیکه پس از مدتی به فروش مناسب نرسیدید، اقدام به فروش قسطی کنید.

فروش قسطی

 

 • اگر سرمایه ی زیاد دارید، قسطی بفروشید

اگر بخواهید فروش اقساطی داشته باشید، باید سرمایه ی خود را در نظر بگیرید. گاهی ممکن است مشتریان در موعد مشخص اقساط خود را واریز نکنند، آنقدر باید سرمایه داشته باشید که خودتان این موضوع را جبران کنید.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است محصول شما دچار افزایش قیمت شود. در نتیجه شما مجبور هستید با هزینه بالاتری آن را تهیه کنید و نیازمند پول نقد باشید. اگر می توانید با سرمایه خود این مسائل را حل کنید، آنگاه اقدام به فروش قسطی کنید.

 

در پایان

در این مطلب انواع روش های فروش محصولات به صورت قسطی را به شما معرفی کردیم. همچنین در ادامه افزونه فروش قسطی را نیز به شما معرفی کردیم. اگر قصد راه اندازی سایت فروش اقساطی محصولات را دارید، می توانید از وب پویا کمک بگیرید. 

 

بروزرسانی در یکشنبه, 05 فروردين 1403 12:12

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا