اهمیت تولید محتوای جدید در سئو سایت

سه شنبه, 26 مهر 1401 10:38
امتیاز شما به این مطلب
(10 رای‌ها)

اهمیت محتوا در سئو سایت

 

تولید محتوای جدید در سئو سایت تاثیر به سزایی دارد. شما هنگام تولید محتوای جدید برای سایت خود باید به مواردی مانند رفع نیاز مشتری، سئو محتوا، کلمات کلیدی محتوا و... توجه کنید. در ادامه به شما از اهمیت تولید محتوا جدید برای سایت و نکات مهم تولید محتوا خواهیم گفت.

اهمیت تولید محتوا در سئو

1. افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی سایت

زمانی که شما یک محتوای جدید و با کیفیت در سایت خود منتشر می کنید، در واقع به بهبود سئو سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کرده اید. محتوای جدید و با کیفیتی که منتشر می کنید، کاربران را درگیر میکند و باعث می شود تا کاربران زمان بیشتری را در این صفحات سپری کنند؛ این مورد باعث افزایش page authority این صفحه سایت شما می شود که تاثیر مثبتی روی کل سایت شما دارد. برای افزایش پیج آتوریتی صفحات سایتتان، به شما مطالعه مقاله افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی را توصیه می کنیم.

مطالب جدیدی که کاربران زمان بیشتری را صرف مطالعه آنها میکنند، در صدر نتایج گوگل قرار میگیرند و در نتیجه سایت شما به واسطه انتشار این محتواهای جدید، مخاطبان بیشتری را جذب خواهد کرد. همچنین بهتر است بدانید که گوگل هر محتوایی را که تازه منتشر می کنید، برای مدت زمانی در صدر نتایج قرار خواهد داد، به اصظلاح گوگل محتواهای جدید را به ماه عسل میبرد! همان طور که می دانید قرار گرفتن محتوای سایت شما در صدر نتایج، به افزایش بازدید کل سایت کمک خواهد کرد. 

 

2. تقویت برند

یکی از روش های کم هزینه برای افزایش برندینگ سایت، تولید محتوای سئو شده می باشد. می توان گفت بهترین راه برای آگاه کردن کاربران از برندتان، تولید محتوا است. شما به کمک ارائه مطالب گوناگون در سایتتان، خود را به کاربران معرفی می کنید. در این صورت نیازی به صرف هزینه های زیاد برای تبلیغات نخواهید داشت. شما می توانید تنها به تولید محتوای متنی اکتفا نکنید؛ بلکه به کمک محتوای ویدیویی یا تصویری، ماندگاری کاربر در سایت را افزایش داده و برندتان را بیشتر مطرح کنید.

 

3. پیدا کردن مشتریان جدید

به طور کلی هر کسب و کاری مشتریان خاص خود را دارند که از ابتدا همراه آنان بوده است؛ اما آیا اکتفا کردن به مشتریان قدیمی کافی است؟ آیا نباید مشتریان جدیدی را جذب کنید؟ شما زمانی می توانید درآمد بیشتری را تجربه کنید که مشتریانتان را نیز گسترش بدهید. اما چطور می توانید مشتریان جدید را جذب کنید؟

با تولید محتوا، شانس دیده شدن شما در نتایج گوگل افزایش پیدا می کند؛ همین عامل می تواند به ورود کاربران جدید به سایت کمک زیادی کند. از طرفی، اگر بتوانید با تولید محتوا نیاز کاربران را رفع کنید، آنها به مشتری دائمی شما تبدیل خواهند شد.

 

4. تقویت لینک سازی داخلی و خارجی سایت

یکی از تکنیک های سئو سایت، لینک سازی داخلی است. شما می توانید به کمک لینک سازی داخلی، مطالب مختلف سایتتان را به یکدیگر مرتبط کنید. با این کار علاوه بر اینکه به ایندکس بهتر صفحات کمک کرده اید، کاربران را نیز به صفحات دیگر هدایت کرده اید.

در مطلب " افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل " نکات بیشتری را برای افزایش سرعت ایندکس مطالب گفته ایم. 

علاوه بر لینک سازی داخلی، تولید محتوا امکان لینک سازی خارجی را نیز برای شما فراهم می کند. زمانی که محتوای سایت شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد، کاربران به صورت خودکار به آن لینک می دهند. 

 

5. آموزش به مخاطبان سایت

هدف کاربران از جستجو در اینترنت، پیدا کردن پاسخ سوالات یا رفع نیازهایشان است. حال اگر در فروشگاه خود محصول یا خدماتی را عرضه می کنید، بهترین راه جذب مشتری برای آنها، تولید محتوا می باشد. فرض کنید شما فروشگاه قطعات یدکی یخچال دارید؛ می توانید با تولید محتوا در مورد دلایل خراب شدن یخچال، قطعات مختلف را معرفی و کاربر را به صفحه محصول آن هدایت کنید. 

با این کار ضمن تولید محتوای آموزشی و آموزش به کاربران سایت، آنها را به خرید نیز ترغیب خواهید کرد. در واقع هم به سوال آنها پاسخ داده اید و هم نیازشان را برطرف کرده اید.

 

 تولید محتوا و سئو

8 نکته مهم برای تولید محتوای جدید 

1. محتواهای با کیفیت بیشتری تولید کنید

هرچه در تولید محتوای تازه فعال باشید، امکان ارسال فرکانس و ایندکس توسط گوگل برای وب سایت شما افزایش میابد.

2. برای سایت خود بک لینک از سایت های دیگر بگیرید

هرچه مطالب شما به روز تر باشد و سعی کنید مقالاتی منحصر به فرد در حوزه کاری خودتان منتشر کنید، دیگر وب سایت ها، به شما به عنوان یک مرجع معتبر لینک می دهند.

3. لینک سازی داخلی انجام دهید

سعی کنید در سایر محتواهای سایت به محتواهایی که جدید منتشر می کنید، لینک بدهید و آنها را به کاربران معرفی کنید تا بازدید بیشتری داشته باشند.

4. هنگام تولید محتوا، هدف خود را مشخص کنید

گفیتم که هرچه محتوای جدید تولید کنید، رتبه سایت شما نیز افزایش میابد، اما این را در نظر داشته باشید که کیفیت را فدای کمیت نکنید. در تولید محتوای تازه هدف را مشخص کنید تا در طی نوشتن آن از موضوع اصلی دور نشوید.

5. کسب و کار خود را از طریق محتوا به کاربران معرفی کنید

تولید محتوای با کیفیت و جدید، سبب می شود که کاربران وب سایت شما را به عنوان یک مرجع به روز دانسته و به آن مراجعه کنند. شما می توانید در کنار رفع نیاز کاربران، اطلاعاتی در مورد فعالیت های خود در زمینه کسب و کارتان نیز بیان کنید.

6. هنگام تولید محتوا نیاز کاربر را در نظر بگیرید

سعی کنید هنگام تولید محتوا و سئو، نیاز کاربران را در رابطه با موضوعی که  میخواهید بنویسید، شناسایی کنید و به طور کامل به آن پاسخ دهید.

7. محتوای منحصر به فرد تولید کنید

شما به هیچ عنوان نباید از سایت های دیگر محتوا کپی کنید، کپی محتوا باعث از بین رفتن اعتماد کاربران و همچنین تنزل رتبه در گوگل خواهد شد.

8. از اهمیت کلمات کلیدی غافل نشوید

نباید در به کار بردن کلمات کلیدی در محتوا زیاده روی کنید، اما فراموش نکنید که به کار بردن کلمات کلیدی مناسب در محتوا روی سئو محتوا تاثیر فراوانی دارد. برای پیدا کردن کلمات کلیدی و نوشتن یک محتوای جدید، باید یک سری اصول و قوانین را رعایت کنید که در محتوا " چگونه بهترین کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ " به صورت کامل شما را راهنمایی کرده ایم.

 

چرا محتوای کپی شده در سایت خود قرار ندهیم؟

تاثیر کپی محتوا در سئو

حتما میدانید که گوگل می تواند منبع و سورس اولین مقاله یا اخبار را بر اساس تاریخچه ی اطلاعات خود شناسایی کند و سایت اصلی آن مقاله را به عنوان نویسنده یا اولین منتشر کننده آن مقاله در دیتابیس خود نگه دارد ، به همین خاطر وقتی مطلبی را از سایت دیگری کپی می کنید چه آن سایت خود نویسنده آن باشد چه خود از سایت دیگری مطلب را کپی کرده باشد، گوگل با استفاده از الگوریتم مخصوص خود، تعداد کلمات تکراری این متن را شناسایی می کند و رتبه سایت شما را کاهش می دهد.

برخی مشتریان ما در وب پویا از ما سوال میکنند که اگر مقاله را دستکاری کنیم مثلا برخی فعل ها و مصدر های جملات را تغییر دهیم آیا باز هم گوگل متوجه خواهد شد؟ باید عرض کنم که گوگل براحتی متوجه میشود و بهترین راه برای سئو و کنار آمدن با گوگل صادق بودن با گوگل است.

پس اگر می خواهید مقاله یا اخباری از سایت دیگر در سایتتان قرار دهید حتما با ذکر منبع در آخر نوشته این کار را انجام دهید، چون در صورتی که محتوای مهمی باشد و قبلا در گوگل ثبت شده باشد گوگل متوجه بودن یا نبودن منبع در محتوا نیز میشود و این خود در رتبه ی صفحه ی سایت شما تاثیر دارد.

 

چه محتوایی در سایت خود قرار دهیم؟

بهترین و مناسب ترین راه برای سئو و بهینه سازی، تولید محتوای تازه و دست نویس است، این محتوا باید منحصر به فرد باشد و به نیاز کاربران پاسخ دهد. برای مثال اگر فروشگاه اینترنتی موبایل و تبلت دارید بخشی به عنوان مقاله یا وبلاگ در سایتتان قرار دهید و بصورت روزانه ، هفتگی یا حتی اگر شده ماهی یک مقاله دست نویس در راستای محصولاتتان منتشر کنید. برای مثال می توانید مقاله ای در مورد روش هایی برای کارایی بیشتر باطری موبایل ارائه کنید و برای تاثیر گذار بودن بیشتر مقاله، میتوانید کلمات کلیدی که در مقاله تکرار میشود را به صفحه اصلی سایت خود لینک بدهید، مثلا هر کجا کلمه ی کلیدی "خرید موبایل"  تکرار میشود آن را به صفحه ی داخلی مناسبی از سایت خود لینکبدهید.

البته این نکته مهم را فراموش نکنید که چگالی کلمات کلیدی نباید بیش از حد معمول باشد یا در این مقاله 2 صفحه ای به 100 قسمت از سایتتان لینک ندهید، فراموش نکنید که قرار بر این است که یک مطلب مناسب و با کیفیت برای کاربران سایت ارائه کنیم و در کنارش با افزایش ایندکس صفحات سایتمان و افزایش بازدید باعث افزایش رتبه سایت شویم ، پس همه چیز باید طبیعی و صادقانه تنظیم شود.

 اهمیت محتوا

چه نکاتی را هنگام تولید محتوا باید رعایت کنیم؟

  • از فونت مناسب و خوانا استفاده کنید

استفاده از فونت مناسب برای محتوا، تاثیر زیادی روی خوانایی محتوای شما خواهد گذاشت و مخاطب را به مطالعه ادامه ترغیب می کند.

  • کلمات مهم و کلیدی را Bold و Italic انتخاب کنید 

شیوه نوشتاری کلماتی که هدف اصلی محتوا را مشخص میکنند با سایر کلمات متفاوت انتخاب کنید، اینکاربه مخاطب کمک می کند تا بتواند تشخیص دهد روی چه قسمت هایی باید بیشترتمرکز کند.

  • از تصاویر مناسب در محتوا خود استفاده کنید

اینکار علاوه بر اینکه محتوا را از یکنواختی خارج می کند، به سئو صفحه سایت شما نیز کمک می کند. 

  • از عناوین و تیترهای جذاب استفاده کنید

استفاده از تیترهای جذاب، مخاطبان را به مطالعه مطلب شما ترغیب می کند.

  • به قوانین نگارشی و املای کلمات توجه کنید

در محتوای خود قوانین نکارشی را رعایت کنید و توجه داشته باشید که غلط املایی نداشته باشید، این موارد برای مخاطبان بسیار مهم است.

  • محتوای کامل و طولانی بنویسید

گوگل به محتواهای کامل با تعاد کلمات زیاد، بسیار علاقه مند است. سعی کنید در هر موضوعی کامل ترین محتوا را بنویسید.

  

نتیجه گیری:

اولویت محتواهایی که در سایت خود قرار می دهید باید با محتواهای دست نویس خودتان باشد. شما باید  مطالب به روز، علمی و جذاب به کاربران خود ارائه کنید، در بین نوشته ها در حد نرمال کلمات کلیدی سایتتان را به آدرس های مربوطه لینک دهید و اگر فرصت تولید محتوا را ندارید، سعی کنید ۱ مقاله در ماه در سایتتان منتشر کنید تا پویایی سایت و مخصوصا صفحه ی اول برای موتورهای جستجو ملموس باشد یا از خدمات تولید محتوا شرکت های معتبر استفاده کنید و در نهایت در صورتی که از مقالات کپی سایت های دیگر استفاده می کنید حتما منبع آن را  ذکر کنید.

تماس با وب پویا

بروزرسانی در سه شنبه, 26 مهر 1401 10:38
محتوای بیشتر در این بخش: طراحی سایت با اصول سئو »

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا