برترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

شنبه, 19 خرداد 1403 12:59
امتیاز شما به این مطلب
(18 رای‌ها)

تولید محتوا با هوش مصنوعی

 

 اکثر افرادی که با موبایل و کامپیوتر سروکار دارند، کم و بیش با هوش مصنوعی آشنا شده اند و سعی دارند از این تکنولوژی برای پیشرفت کارهای خود استفاده کنند. تولید محتوا یکی از حوزه هایی است که تحت تاثیر هوش مصنوعی قرار گرفته است، به طوری که امروزه با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی به راحتی می توان هر نوع محتوایی تولید کرد. در ادامه این مطلب به معرفی برترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی می پردازیم.

ارتباط هوش مصنوعی و تولید محتوا

همیشه وقتی تکنولوژی جدیدی در دسترس مردم قرار می گیرد، تا وقتی که در بین مردم جا باز کند دیدگاه های متفاوتی به وجود می آید، در مورد تولید محتوا و هوش مصنوعی هم همینطور است. مثلا افرادی نسبت به هوش مصنوعی گارد می گیرند و افرادی هم با دید خوش به این قضیه نگاه می کنند. در واقع هوش مصنوعی یک فناوری جالب و پیچیده است که قبل از معرفی آن تحقیقات زیادی روی آن انجام شده است و نتیجه آن به وجود آمدن ابزارهای کاربردی برای استفاده مردم است. در زمینه خدمات تولید محتوا هم هوش مصنوعی ابزارهای کاربردی ارائه شده که انواع تولید محتوا از قبیل محتوای متنی، تصویری، ویدیویی و … را تولید می کنند. همانطور که می دانید تولید محتوا بالاترین نقش در سئو سایت را دارد، برای اینکه سایت شما در گوگل رتبه بالایی داشته باشد باید تولید محتوا کنید، پس چه بهتر که با این ابزارها آشنا شوید و برای تولید محتوای سایت خود از آنها استفاده کنید.

 

نحوه نوشتن دستور در ابزارهای هوش مصنوعی

برای کار با ابزارهای هوش مصنوعی باید دستوری به این ابزارها بدهید تا آن ها با استفاده از زبان یادگیری ماشینی و زبان NLP (زبان طبیعی پردازش) دستور شما را پردازش کنند و نتیجه مطلوب را به شما نشان دهند. برای اینکه بهترین نتیجه را دریافت کنید، تنها باید دستوری دقیق با ذکر تمام جزئیات به برنامه دهید. اینگونه نتیجه دقیقی حاصل خواهد شد. البته این به این معنی نیست که برای تولید محتوا با هوش مصنوعی نیازمند تخصص خاصی هستید. منظور این است که هر چه درخواست خود را شفاف تر به هوش مصنوعی بدهید  بازخورد بهتری خواهید گرفت. پس باید یاد بگیرید چطور به هوش مصنوعی دستور بدهید تا منظور شما را به بهترین شکل متوجه شود.

 

تولید محتوای متنی با هوش مصنوعی

 

ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی

ابتدا به سراغ معرفی ابزارهایی می رویم که برای تولید محتوای متنی طراحی شده اند، هر کدام از این ابزارها مزایا و معایبی دارند با این وجود هنوز اول راه این ابزارهاست و مطمئنا پیشرفت زیادی خواهند داشت.

 1. Chat GPT چت جی بی تی

Chat GPT

اکثر مردم هوش مصنوعی را با نام چت جی بی تی می شناسند. چت جی بی تی شناخته شده ترین ابزار هوش مصنوعی است که توسط شرکت open ai طراحی شده است. هر سوالی از این ابزار بپرسید به شما پاسخ خواهد داد و هر متنی بخواهید برای شما می نویسد، ولی بهتر است متن داده شده را یک بار روزنامه وار خود بررسی کنید و سپس از آن استفاده کنید. هر چه به صورت دقیق تر به چت جی بی تی خواسته خود را بگویید آن هم پاسخ بهتری به شما می دهد.

در حال حاضر می توان به صورت رایگان از این ابزار استفاده کنید. تا قبل از این  برای کاربران ایرانی به سادگی میسر نبود چون باید شماره مجازی تهیه می کردید اما اخیرا قابلیت استفاده از چت جی بی تی به کمک ایمیل نیز میسر شده است.در محتوای Chat GPT چیست؟ دقیق تر به آنها اشاره کرده ایم. 

 

 1. گوگل بارد Google Bard

گوگل بارد

یکی دیگر از سایت های تولید محتوا با هوش مصنوعی، گوگل بارد است. گوگل بارد هوش مصنوعی است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است. پس از معرفی هوش مصنوعی شرکت OpenAI گوگل هم تصمیم گرفت از هوش مصنوعی خود رونمایی کند. این سیستم با تجزیه و تحلیل سوالات کاربران و سپس مراجعه به پایگاه های داده خود گوگل و دیگر منابع پاسخ سوال کاربران را ارائه می کند.

استفاده از گوگل بارد بسیار آسان است تنها باید وارد وب سایت آن به نشانی https://bard.google.com/ شوید و در آن ثبت نام کنید و یک اکانت گوگل بارد بسازید. توجه داشته باشید برای ورود به این سایت باید فیلترشکن شما روشن باشد.

 

 1.  سرویس هوش مصنوعی Copy.ai

 

کپی ای آی یکی دیگر از سرویس های تولید محتوای هوش مصنوعی است که از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. البته برای استفاده از این ابزار نمی توانید با ip ایران وارد شوید و نیاز به پروکسی دارید. 

برای استفاده از خدمات بیشتر این ابزار می توانید اشتراک ماهانه تهیه کنید، اما این ابزار نسخه رایگان نیز دارد که بسیار کاربردی است. در ابتدا می توانید ۲۵۰۰ کلمه به صورت رایگان از این ابزار بگیرید و برای ادامه اشتراک تهیه کنید.

 

 1. Writesonic

Writesonic

از رقبای اصلی copy.ai سرویس رایت سونیک است. سایت تولید محتوا با هوش مصنوعی رایت سونیک از فناوری پیشرفته تری برای تولید محتوا استفاده می کند و به همین خاطر می تواند محتواهای بهتر و خلاقانه تری بنویسد. عیب این سرویس این است که در حال حاضر از زبان فارسی پشتیبانی خوبی نمی کند. سرویس رایگان این ابزار هم مانند کپی ای آی ۲۵۰۰ کلمه است اما سرویس های اشتراک آن منعطف تر و بهتر است.

 

 1. Simplified ابزار تولید محتوای متنی با هوش مصنوعی

simplified

ابزار Simplified بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا محسوب می شود. سرویس سیمپلیفاید هم برای تولید محتوای متنی با کیفیت استفاده می شود که تا ۲۰۰۰ کلمه آن به صورت رایگان است و بالاتر از نیاز به تهیه اشتراک دارد. با استفاده از این ابزار تهیه تصاویر و ویدیو هم امکان پذیر است.

 

 1. Rytr ابزار تولید محتوا

Rytr

ابزار بعدی تولید محتوا با هوش مصنوعی به زبان فارسی که قصد داریم به شما معرفی کنیم رایتر است. این ابزار به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی می کند و شامل سه بخش copy، image، chat است که در ادامه هر یک را توضیح می دهیم

Copy: از طریق این بخش می توان محتوایی تولید کنید که نوع، لحن، میزان خلاقیت و توضیحات آن را خودتان تعیین کنید.

Image: از این قسمت می توانید عکس دلخواه خود را تولید کنید.

Chat: از طریق این بخش هم می توانید با ربات هوش مصنوعی چت کنید.

 

 1. هوش مصنوعی  Wordtune

Wordtune

یکی دیگر از ابزارهای تولید محتوا توسط هوش مصنوعی Wordtune می باشد. محتواهایی که توسط این هوش مصنوعی تولید می کنید، تنها به بازنویسی محتوا نمی پردازد و سعی می کند موضوع محتوا را درک کند و محتوا را کابردی بنویسد. فناوری به کار رفته در این هوش مصنوعی NLP است که مبنای کار آن شبکه عصبی است. به این ترتیب محتواهایی که تولید می کنید، جذابیت بیشتری خواهند داشت. 

 

ابزارهای هوش مصنوعی تولید محتوای تصویری، ویدیویی و صوتی

در قسمت قبل ابزارهایی که برای تولید محتوای متنی از طریق هوش مصنوعی کاربرد داشت را معرفی کردیم. اما انواع دیگر تولید محتوا هم وجود دارد که برای آنها هم هوش مصنوعی ابزارهایی ارائه کرده است، در ادامه این ابزارها را معرفی می کنیم.

 1. Midjourney برای تولید محتوای تصویری

Midjourney

ابزار میدجرنی یکی از معروف ترین و پیشرفته ترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای تصویری است که می توانید با آن تصاویر زیبایی خلق کنید. برای استفاده از این سرویس باید اکانت تهیه کنید. می توانید از سایت های ایرانی که اکانت میدجرنی می فروشند هم برای تهیه اکانت آن استفاده کنید.

از کانال دیسکورد هم می توانید از این سرویس استفاده کنید. وارد سایت میدجرنی می شوید و بعد از کلیک روی گزینه Join the Beta وارد سرور دیسکورد شده و از آن استفاده کنید.

 

 1. Dall-E سرویس هوش مصنوعی تولید محتوای تصویری

از ابزارهای تولید محتوای تصویری شرکت OpenAI، سرویس دال ای است. برای استفاده از این سرویس نیاز است که اشتراک GPT-4 را به صورت پولی تهیه کنید.

دال ای و میدجرنی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوای تصویری هستند، اما چند تفاوت با یکدیگر دارند. نمایش جزئیات در سرویس میدجرنی دقیق تر است، در حالیکه در دال ای نارضایتی هایی بابت کیفیت پایین چهره وجود دارد. مورد دیگر اینکه هر دو سرویس در هر فرمان(prompt) شما چهار تصویر به شما ارائه می دهند اما سرویس Dall E تنوع بالاتری دارد

و آخرین مورد این است که برای استفاده از میدجرنی باید دستور خود را در سرور دیسکورد و با دستور imagine/ وارد کنید که باعث می شود همه کاربران بتوانند فرمان و عکس های شما را ببینند اما در سرویس دال ای اینگونه نیست و در یک فضای خصوصی دستور دریافت می شود و نتیجه نمایش داده می شود.

 

 1. استفاده از ابزار Dall E با موتور جستجوی بینگ

نمونه تولید محتوا با هوش مصنوعی

بعد از رونمایی از هوش مصنوعی توسط شرکت OpenAI گوگل هم از هوش مصنوعی خود که بارد نام دارد رونمایی کرد. موتور جستجوی بینگ هم که از رقبای گوگل است برای اینکه عقب نماند با شرکت OpenAI همکاری کرد و سرویس GTP و Dall E  را در سایت خود قرار داد. بدین صورت می توانید به صورت رایگان و بدون نیاز به تهیه اشتراک از سرویس دال ای استفاده کنید، تنها باید یک اکانت مایکروسافت داشته باشید و در موتور جستجوی بینگ یک حساب کاربری بسازید. 

 

 1. Genmo.ai ابزار تبدیل عکس به ویدیو هوش مصنوعی

Genmo

سرویس Genmo تبدیل عکس به ویدیو را برای شما انجام می دهد. تنها کافی است وارد سایت Genmo شوید و در آن ثبت نام کنید و از امکانات آن استفاده کنید. اما دقت کنید در هر روز تنها می توانید دو عکس آپلود کنید. اگر می خواهید عکس بیشتری آپلود کنید باید اشتراک خریداری کنید. اگر کار شما به صورتی است که نیاز دارید روزانه تعداد بیشتری عکس را به ویدیو تبدیل کنید بهتر است از سایت kaiber.ai استفاده کنید چون این سایت از همان ابتدا نیاز به تهیه اشتراک دارد ولی در مقایسه با Genmo کیفیت خروجی بهتری دارد. پس اگر قرار به تهیه اشتراک است kaiber بهتر است.

 

 1. Beatoven.ai سرویس تولید محتوای صوتی هوش مصنوعی

Beatoven.ai

سایت بیتوون از سرویس های هوش مصنوعی است که برای تولید محتوای صوتی استفاده می شود. با استفاده از این ابزار می توانید موسیقی دلخواه خود را در سبک های مختلف تهیه کنید. استفاده از این سرویس به صورت رایگان تنها برای ۱۵ دقیقه است. برای دانلود موسیقی هایی که می سازید باید اشتراک تهیه کنید اما اگر کیفیت آن برایتان خیلی مهم نیست می توانید صدای آن با سیستم خود ضبط کنید.

 

چطور با هوش مصنوعی محتوای با کیفیت تولید کنیم؟

اگر می خواهید با هوش مصنوعی محتوای با کیفیت و جذاب برای سایت خود بنویسید، هنگام تولید محتوا نکات زیر را در نظر داشته باشید.

1- انتخاب هوش مصنوعی مناسب

در اولین قدم هوش مصنوعی که برای تولید محتوای سایت خود انتخاب می کنید، از اهمیت بسیاری برخوردار است. هر چقدر هوش مصنوعی که برای تولید محتوا استفاده می کنید از دقت بیشتری برخوردار باشد، محتوای با کیفیت تری خواهید داشت.

 

2- استفاده از دستورات موثر

استفاده از دستور یا prompt موثر نیز به تولید محتوای با کیفیت توسط هوش مصنوعی کمک می کند. هر چقدر دستوری که به هوش مصنوعی می دهید، دقیق تر نیاز شما را بیان کند، محتوای بهتری دریافت خواهید کرد. برای مثال در دستور خود ذکر کنید چه تیترهایی نیاز دارید، از چه عبارت هایی استفاده نکند و ... . به این ترتیب ساختار محتوایی که از هوش مصنوعی دریافت می کنید، سفارشی سازی شده است.

 

3- ویرایش ذهنی محتوا

در مرحله آخر که محتوای خود را از هوش مصنوعی دریافت کردید، لازم است آن را بخوانید. سپس قسمت هایی که هوش مصنوعی نتوانسته واضح بیان کند و برای کاربران سخت است را ویرایش کرده و متن محتوا را برای کاربر خوانا تر کنید.

 ویرایش ذهنی محتوا

 

مزایا و معایب تولید محتوا با هوش مصنوعی

هر فناوری و ابزاری که وارد بازار می شود، یک سری مزایا و معایب دارد. شناخت مزایا و معایب تولید محتوا توسط هوش مصنوعی به استفاده بهینه از آنها کمک می کند.

 

مزایای تولید محتوا با هوش مصنوعی

 • توسط هوش مصنوعی می توانید محتواهای طولانی، بدون افت کیفیت تولید کنید و در سایت خود استفاده نمایید.
 • هوش مصنوعی به شما کمک می کند تا سریع تر محتوا تولید کنید و زمان کمتری صرف تولید محتوای سایت خود کنید.
 • استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوا به دلیل دقت بالا و بروز بودن اطلاعات توصیه می شود. به این ترتیب محتواهای با کیفیت و بروز خواهید داشت.
 • استفاده از هوش مصنوعی باعث کاهش هزینه های تولید محتوا می شود.

 

معایب تولید محتوا با هوش مصنوعی

 • در برخی موارد محتوایی که توسط هوش مصنوعی تولید می شود از کیفیت کمتری برخوردار است. چرا که در این محتواها خلاقیت و احساسات بکار برده نشده است.
 • کاربران با محتواهایی که انسان می نویسد زودتر ارتباط برقرار می کنند تا محتواهایی که توسط هوش مصنوعی تولید می شوند.
 • گاهی اوقات هوش مصنوعی نمی تواند اطلاعات درستی در اختیار کاربران قرار دهد و تولید محتوا توسط آن باعث گمراهی کاربر می شود.

 

❔︎ سوالات متداول

سرویس هوش مصنوعی برای تولید محتوا چیست؟

سرویس های هوش مصنوعی با استفاده از زبان یادگیری ماشینی و NLP اقدام به تولید انواع محتواهای متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی برای کاربران می کنند.

 

بهترین سرویس هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی چیست؟

در این مطلب 6 سرویس برای تولید محتوای متنی معرفی کردیم که از میان آن ها سرویس های چت جی بی تی و گوگل بارد بهترین مورد هستند.

 

کلام آخر 

در این مطلب شما را با انواع سرویس های هوش مصنوعی برای انواع تولید محتوا آشنا کردیم‌. این سرویس ها هنوز اول راه هستند و تا رسیدن به بهترین خود راه زیادی دارند، اما با این حال می توانیم از آن ها برای سرعت بخشیدن در کار تولید محتوا استفاده کنیم.

 

بروزرسانی در شنبه, 19 خرداد 1403 12:59

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا