برترین ابزارهای رایگان هوش مصنوعی ساخت ویدیو

سه شنبه, 22 اسفند 1402 09:52
امتیاز شما به این مطلب
(7 رای‌ها)

هوش مصنوعی ساخت ویدیو

 

ورود هوش مصنوعی به حوزه تکنولوژی همه چیز را تحت تاثیر قرار داد، از تولید محتوای متنی گرفته تا تولید محتوای تصویری ویدیویی و… . پیش از این ابزارهای زیادی برای ساخت ویدئو وجود داشت اما پیدایش هوش مصنوعی به کل ساخت طراحی و تولید ویدیو را تغییر داد. اگر جز کسانی هستید که در زمینه تولید ویدیو فعالیت دارید، این مطلب مختص شماست زیرا؛ در ادامه بهترین ابزارهای هوش مصنوعی در زمینه ساخت ویدیو را معرفی کرده‌ایم که مطمئناً به کارتان می‌آید.

هوش مصنوعی و ساخت ویدیو

ساخت و طراحی فیلم با ابزارهایی که پیش از این برای تولید ویدیو وجود داشت، هم زمان بر بود و هم به دانش فنی نیاز داشت. اما هوش مصنوعی هیچکدام از این‌ها را ندارد. تنها می‌توان با کمی خلاقیت ویدیوهایی حتی بهتر از ویدیوهایی که قبلاً تولید می‌کردید درست کنید. در کل پس از ورود هوش مصنوعی تحول زیادی در زمینه خدمات تولید محتوا صورت گرفت. حتماً در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌های زیادی را دیده‌اید که با کمک هوش مصنوعی ساخته شده اند. بسیاری از افراد از همین الان به فکر درآمد زایی از هوش مصنوعی با تولید انواع محتوا افتاده اند، بهتر است شما هم عجله کنید و از آن ها جا نمانید.  با جا افتادن هوش مصنوعی ابزارهای بیشتری هم برای طراحی و ادیت ویدیو معرفی شدند، این ابزارها در کل از دو راه ویدیو طراحی می‌کند:

 • طراحی ویدیو از طریق متن
 • طراحی ویدیو از طریق عکس

 

معرفی ابزارهای رایگان ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

همانطور که گفتیم ابزارهای هوش مصنوعی زیادی در حوزه ساخت و ادیت ویدیو وجود دارد اما به دلیل اینکه ما در ایران با مشکل تحریم‌ها مواجه هستیم و نمی‌توانیم به آسانی از ابزارهای پولی استفاده کنیم، ما ۵ ابزار رایگان در زمینه تولید ویدئو با هوش مصنوعی به شما معرفی می‌کنیم

از آنجایی که بعضی از این ابزارها از طریق تبدیل عکس به ویدئو کار می‌کند ابتدا با ابزارهای هوش مصنوعی ساخت عکس دلخواه خود را طراحی کنید و سپس عکس مد نظر را با استفاده از این ابزارها به ویدیو تبدیل کنید.

 

سایت های ساخت ویدیو هوش مصنوعی

 

 1. ساخت ویدیو با هوش مصنوعی از طریق ابزار Genmo

این سایت هوش مصنوعی ساخت ویدیو رایگان از طریق سرویس تبدیل متن به ویدئو کار می‌کند. از طریق دادن دستور می‌توانید ویدیوی مد نظر خود را دریافت کنید. پس از طراحی ویدیو می توانید تنظیمات آن را نیز تغییر دهید، ویدیوهای ساخته شده با این سایت ۲ ۴ و ۶ ثانیه است

برای کار با سایت باید ابتدا در آن عضو شوید، پس آن که عضویت خود را با استفاده از گوگل یا دیسکورد انجام دادید، دستور مدنظر خود را وارد می‌کنید و ویدیوی آن را تحویل می‌گیرید. در نظر داشته باشید هر چقدر دستور شما با جزئیات دقیق‌تری نوشته شود، ویدیوی طراحی شده بهتر می شود.

اگر در زمینه نوشتن دستور انگلیسی مشکل دارید، می‌توانید از گوگل ترنسلیت استفاده کنید، به این ترتیب ابتدا دستور خود را به صورت فارسی بنویسید پس از اینکه گوگل ترنسلیت آن را ترجمه کرد آن را در سایت قرار دهید.

سایت ویدیو ساز هوش مصنوعی

 

 1. هوش مصنوعی ساخت فیلم Plazma Punk

سرویس بعدی سایت هوش مصنوعی ادیت فیلم رایگان، Plazma Punk است که شما می‌توانید با آن روزانه حداکثر یک ویدیوی ۲۰ ثانیه‌ای آماده کنید. پس از اینکه وارد سایت آن شدید در صفحه اول گزینه‌ای وجود دارد با عنوان try it روی آن کلیک کنید. در اینجا اگر در سایت ثبت نام نکرده باشید، از شما می‌خواهد مراحل ثبت نام را تکمیل کنید، پس از آن مراحل ساخت ویدیو را طی می‌کنید؛ در ابتدا باید یک آهنگ انتخاب کنید که می‌توانید آن را از سیستم خود آپلود کنید یا از اهنگ های همین سایت استفاده کنید، پس از آن باید بخشی از آهنگ را که می‌خواهید روی ویدیو باشد انتخاب کنید، بعد از آن سبک ویدیو را باید انتخاب کنید و در اخر هم باید دستور خود را وارد کنید و گزینه Generate Video را بزنید تا ساخت ویدیو شروع شود.

با توجه به اینکه سرورهای این سایت شلوغ است، ممکن است طراحی فیلم یک روز طول بکشد. هنگامی که فیلم شما آماده شود از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

سایت ساخت کلیپ هوش مصنوعی

 

 1. ساخت فیلم با هوش مصنوعی Decoherence

این سایت ساخت کلیپ با هوش مصنوعی رایگان جز سرویس هایی است که از طریق تبدیل عکس به ویدیو فیلم طراحی می‌کند. برای استفاده از این سرویس پس از آنکه وارد سایت آن شدید روی گزینه Start Free Trial کلیک می‌کنید تا به صفحه ثبت نام هدایت شوید، پس از ثبت نام با ایمیل خود باید وارد صفحه کاربری خود در سایت شوید. در نوار ابزار سمت چپ گزینه‌های مختلفی وجود دارد برای ساخت ویدیو باید روی گزینه create project کلیک کنید، در ادامه از شما می‌خواهد سایز فریم ویدیو خود را انتخاب کنید که در نسخه رایگان فقط می‌توانید از فریم استفاده کنید، در ادامه وارد صفحه ساخت فیلم می‌شوید که با قرار دادن دستور خود در این صفحه می‌خواهید ویدیوی مد نظر شما را ساخته شود. از طریق نوار ابزار هم می‌توانید زمان ویدیو و استایل آن را تنظیم کنید.

هنگامی که به صورت رایگان در این سایت ثبت نام می‌کنید ۳۰۰ سکه به شما داده می‌شود، که می‌توانید تا زمان اتمام آنها به صورت رایگان ویدیو بسازید، پس از آن می‌توان با ایمیل دیگری ثبت نام کنید و به صورت رایگان از آن استفاده کنید.

هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو

 

 1. هوش مصنوعی ساخت ویدیو Runway

هوش مصنوعی ویدیو ساز رایگان بعدی برای ساخت ویدیو سایت Runway است. برای استفاده از آن وارد سایت شوید و روی گزینه Try Runway For Free کلیک کنید. بعد از آن از شما می‌خواهد در سایت ثبت نام کنید، پس از ثبت نام و ورود می‌توانید یکی از گزینه‌های Text to Video (متن به ویدیو) و Image to Video (عکس به ویدیو) را انتخاب کنید و اطلاعات لازم را به آن بدهید و منتظر طراحی فیلم خود باشید.

این سایت بیش از ۲۵ استایل متفاوت برای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی رایگان دارد که می‌توانید هر کدام را خواستید انتخاب کنید. شما می‌توانید ۱۲۵ ثانیه فیلم رایگان با واترمارک از این سایت دریافت کنید ولی برای زمان بیشتر باید اشتراک آن را تهیه کنید.

سایت هوش مصنوعی برای ساخت فیلم

 

 1. هوش مصنوعی ساخت فیلم moonvalley

هوش مصنوعی ساخت فیلم رایگان بعدی برای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی سایت moonvalley است. این سایت در حال حاضر رایگان است و هر تعداد ویدیو می‌توانید با آن بسازید. برای استفاده از این سایت باید در صفحه اول روی گزینه Try Beta کلیک کنید، در ادامه شما را به سمت سرور دیسکورد هدایت می‌کند، اگر اکانت دیسکورد نداشته باشید از شما می‌خواهد ابتدا ثبت نام کنید، پس از ثبت نام در دیسکورد و ورود به آن وارد سرور این سایت در دیسکورد می‌شوید. حال باید از نوار سمت چپ یکی از کانال‌های new- moon را انتخاب کنید. در این کانال‌ها افراد زیادی در حال طراحی فیلم هستند که شما هم می‌توانید در آن فعالیت کنید.

برای طراحی فیلم باید دستور /create را وارد کنید پس از آن سه باکس خالی روبروی create ایجاد می‌شود، که در قسمت اول باید دستور ویدئو، در قسمت دوم استایل ویدیو و در قسمت سوم زمان کوتاه یا بلند بودن ویدیو را بنویسید و سپس دستور خود را ارسال کنید. در این حین یک عدد تحت عنوان Promot ID به شما نشان داده می‌شود. این عدد را یادداشت کنید تا بعداً که خواستید به این کانال سر بزنید بتوانید ویدیوی خود را پیدا کنید. حال بعد از چند دقیقه ویدیو شما آماده است.

ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

 

 1. سایت هوش مصنوعی ساخت ویدیو Fliki

آخرین ابزاری که برای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی در این مطلب شما معرفی کنیم سایت Fliki است. مزیت این سایت این است که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید ویدیوهای جالبی برای کسب و کار خود با استفاده از این سایت بسازید.

برای اینکه از این سایت استفاده کنید؛ پس از ورود به آن باید روی گزینه Start for free کلیک کنید. در ادامه باید ثبت نام خود را تکمیل کنید و وارد حساب کاربری خود شوید، در اینجا یک فیلم در رابطه با نحوه کار با سایت به شما نشان داده می‌شود، پس از آنکه فیلم آموزشی مشاهده کردید روی گزینه new file کلیک کنید و مشخصات اولیه فیلم درخواستی خود را مثل عنوان، سایز و زبان ویدیو را انتخاب کنید. از بخش Audio می توانید آهنگ متن را انتخاب کنید. از بخش Scene هم می‌توانید ویدیو پس زمینه، صدای گوینده و متن انتخابی خود را وارد کنید. پس از تکمیل این اطلاعات می‌توان روی گزینه دانلود کلیک کنید و فیلم خود را دریافت کنید.

با این سایت می‌توانید یک ویدیو ۵ دقیقه‌ای همراه با واترمارک بسازید. اگر بخواهید بیشتر از ۵ دقیقه ویدیو بسازید یا واترمارک را حذف کنید، نیاز به تهیه اشتراک آن دارید.

هوش مصنوعی برای ادیت کلیپ

 

❔︎ سوالات متداول

ابزارهای ساخت ویدیو هوش مصنوعی چطور کار می کنند؟

سایت های ساخت کلیپ هوش مصنوعی از طریق تبدیل متن به ویدیو و عکس به ویدیو، کلیپ های جذابی طراحی می کنند. فقط کافی است دستور خود را به صورت دقیق وارد کنید تا ویدیویی جذابی به شما تحویل داده شود.

 

سایت های ساخت فیلم هوش مصنوعی کدام اند؟

سایت های زیر از ابزارهای تولید کلیپ با هوش مصنوعی هستند:

 • ساخت ویدیو با هوش مصنوعی از طریق ابزار Genmo
 • هوش مصنوعی ساخت فیلم Plazma Punk
 • ساخت فیلم با هوش مصنوعی Decoherence
 • هوش مصنوعی ساخت ویدیو Runway
 • هوش مصنوعی ساخت فیلم moonvalley
 • سایت هوش مصنوعی ساخت ویدیو Fliki

 

سخن پایانی

در این محتوا برترین ابزارهای هوش مصنوعی ساخت فیلم را معرفی کرده‌ایم. با استفاده از این ابزارها شما می‌توانید به راحتی و تنها با کمی خلاقیت ویدیو بسازید.اگر سایت فروشگاهی دارید می‌توانید برای معرفی محصولات خود ویدیوهایی با این ابزارها بسازید. اگر برای اشتراک گذاری ویدیوهای خود نیاز به سایت داشتید می‌توانید به صفحه فروشگاه ساز وب پویا مراجعه کنید و سایت خود را بسازید.

بروزرسانی در سه شنبه, 22 اسفند 1402 09:52

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا