طراحی سایت مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
دوشنبه, 10 تیر 1398 07:30
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
طراحی سایت مارکت پلیس(marketplace) چیست؟ - 5.0 از 5 از 1 رای

سایت مارکت پلیس فروشگاهی اینترنتی است که به فروش محصول یا محصولاتی خاص مشغول نیست! بلکه فضایی فروشگاهی را فراهم ساخته تا صاحبان کسب و کارها یا کسانی که میخواهند چیزی را به فروش برسانند، آن را در سایت مارکت پلیس بارگذاری کنند و به فروش برسانند. 

طراحی سایت مارکت پلیس

صاحبان مارکت پلیس ها هیچ محصولی را از خودشان به فروش نمی رسانند بلکه نقش رابطی مطمئن و قابل اعتماد میان فروشندگان و خریداران را ایفا می کنند که تمامی فرآیند خرید و فروش محصولاتی را که کاربران در سایت مارکت پلیس بارگذاری می کنند و کاربرانی دیگر آنها را خریداری می کنند، به عهده می گیرند. اگر به دنبال طراحی مارکت پلیس هستید، ما در این مقاله 3 نکته مهم طراحی سایت مارکت پلیس را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید سایت مارکت پلیس خود را راه اندازی کنید. 

 

3 نکته مهم طراحی مارکت پلیس 

 

 • راه اندازی مارکت پلیس

برای راه اندازی مارکت پلیس، شما در ابتدا باید اقدام به طراحی مارکت پلیس کنید. طراحی سایت مارکت پلیس نیازمند رعایت نکاتی بسیار ظریف است. در طراحی سایت مارکت پلیس باید شما در ابتدا به طراحی رابط کاربری ساده توجه کنید. باید بستری را فراهم کنید تا کاربران بتوانند به آسانی عضو سایت شوند، بتوانند بخشی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند و فرآیندی بسیار ساده را برای بارگذاری و فروش محصولاتشان طی کنند. از سوی دیگر، خریداران نیز نباید از این قاعده مستثنی باشند. خریداران نیز باید بتوانند به آسانی عضو سایت شوند و به آسانی فرآیند خرید خود را تکمیل کنند.

نکته ای بسیار مهم در طراحی مارکت پلیس، جلب اعتماد خریداران و فروشندگان در فرآیند خرید و فروش است؛ زیرا عملا مارکت پلیس شما نقش تضمین کننده هرگونه عملیات مالی را برعهده دارد، پس به خاطر داشته باشید که حتما در طراحی مارکت پلیس، امکانی را فراهم سازید که از صحت اطلاعات چه خریدار و چه فروشنده اطمینان کامل حاصل کنید، زیرا اعتماد مشتریان در مبادله پول و خرید و فروش به شما و سایت مارکت پلیس شما است؛ پس سعی کنید امن ترین فضای مبادله مالی را برای کاربران به وجود آورید تا بیشترین نرخ گردش مالی خرید و فروش برای سایت مارکت پلیس شما باشد.

 

 • طراحی مارکت پلیس

در طراحی مارکت پلیس عناصر و عوامل بسیار مهمی دخیل هستند که سبب می شوند که شما هر روز کاربران بیشتری را جذب سایت خود کنید. در طراحی مارکت پلیس حتما توجه ویژه به قالب فروشگاه مارکت پلیس کنید. زیرا قالب فروشگاه مارکت پلیس بسیار خاص می باشد که در این قالب تمامی امکانات لازم برای طراحی سایت مارکت پلیس در نظر گرفته شده است. در قالب فروشگاهی مارکت پلیس دسته بندی مواد، محصولات و خدمات به طور کامل در نظر گرفته شده و کار را هم برای صاحبان مارکت پلیس ها و هم برای کاربران آسان ساخته است.


بیشتر بدانید: طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی


 

در طراحی مارکت پلیس همانطور که در نکته قبلی گفتیم، باید فرایند خرید را آسان کنید. یکی از راهکارهای آسان سازی فرآیند خرید در طراحی مارکت پلیس، ایجاد مسیری ساده برای هدایت کاربران به درگاه بانکی است؛ یعنی حتما در طراحی مارکت پلیس توجه ویژه به افزایش سرعت سایت فروشگاهی خود کنید چون برای هیچ کاربری خوشایند نیست که بیشتر از 3 ثانیه برای باز شدن صفحات سایت مارکت پلیس شما بخصوص درگاه بانکی انتظار بکشد. پس علاوه بر استفاده از بهترین طراحی مارکت پلیس، سرعت سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید تا جذب کاربران سایت مارکت پلیس خود را افزایش دهید. 

 

 • قالب چند فروشگاهی

سایت های مارکت پلیس همانطور که توضیح دادیم بستری برای فروشندگان هستند که محصولات خود را در آن بارگذاری کنند و کاربرانی که تمایل به خرید این محصولات دارند، آنها را خریداری و از طریق یک درگاه بانکی فرآیند خرید خود را تکمیل کنند.

درواقع سایت مارکت پلیس یک رابط مطمئن میان خریدار و فروشنده است. در سوی دیگر، نوع دیگری از مارکت پلیس ها وجود دارند که از قالب چند فروشگاهی استفاده میکنند؛ قالب چند فروشگاهی بدین معناست که دیگر فروشندگان شخص های واحدی نیستند، بلکه فروشگاه های اینترنتی و یا فروشگاه های فیزیکی هستند که با ایجاد حساب کاربری و صفحه اختصاصی مربوط به فروشگاه خود، اقدام به فرو‌ش محصولات خود از طریق مارکت پلیس شما می کنند. به طور مثال شما وارد یک سایت مارکت پلیس می شوید و چندین فروشگاه با کارایی های مختلف مثل سوپرمارکت ها و یا فروشگاه های ورزشی را می بینید، وارد فروشگاه مورد نظر خود می شوید و خرید خود را تکمیل میکنید. برای اینکه یه مارکت پلیس چند فروشگاهی داشته باشید، باید در طراحی سایت مارکت پلیس خود از قالب چند فروشگاهی استفاده کنید تا بتوانید فروشگاه های زیادی را به سمت خود جذب کنید و کاربران زیادی را به سمت سایت خود بیاورید. 

 

در یک کلام

در این مقاله ما 3 نکته مهم طراحی مارکت پلیس را به شما ارائه دادیم. قدم به قدم رعایت این نکات بسیار حیاتی و مهم هستند و به شما کمک بسیار زیادی در طراحی مارکت پلیس می کند.

خواندن 161 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مهر 1398 16:35

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

 • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
 • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
 • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
 • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4