استفاده از چت جی پی تی در سئو

جمعه, 24 فروردين 1403 09:34
امتیاز شما به این مطلب
(8 رای‌ها)

استفاده از چت جی بی تی در سئو

 

تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که با هوش مصنوعی و چت جی پی تی سایتتان را به رتبه اول گوگل برسانید؟ به طور کلی هوش مصنوعی و chatgpt که این روزها جز حوزه‌های داغ تکنولوژی است، نقش خود را در حوزه سئو پر رنگ کرده است. در این مطلب قصد داریم در مورد نحوه استفاده از چت جی پی تی در سئو برایتان صحبت کنیم.

ChatGPT و سئو

آقای مت دیگیتی که که یک یوتیوبر معروف هستند، در مورد استفاده کاربران از هوش مصنوعی آمارهای جالبی ارائه کرده است. به این صورت که: هم اکنون 68% کاربران اینترنتی از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و در آینده این رقم به 88% می‌رسد. بر اساس گفته‌های وی تنها 13% رای منفی در رابطه با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی وجود دارد. این آمارها نشان دهنده این است که، اکثر کاربران هوش مصنوعی را پذیرفتند و و در حال استفاده کاربردی از ابزارهای هوش مصنوعی هستند. چت جی پی تی یکی از ابزارهای هوش مصنوعی است که در حال حاضر بیشتر برای تولید محتوا بکار می رود. قبلا در مطلب Chat GPT چیست؟ نحوه ی کار با این ابزار را آموزش داده ایم.

 

هوش مصنوعی در خدمات سئو و بهینه سازی سایت کمک زیادی به کاربران کرده است. می‌توانید دستور نوشتن یک متن را به ChatGPT بدهید و در عرض چند ثانیه متن آن را تحویل بگیرید. هر چند تا به حال چت جی پی تی نتوانسته است به هوش و خلاقیت سئوکاران برسد، اما دیری نیست که بتواند به آن هم برسد‌. اگر طرز استفاده از ابزارهای ChatGPT را به خوبی یاد بگیرید و با چم و خم  آنها آشنا شوید، می‌توانید در پیشبرد پروژه سئو بسیار موفق شوید. کاربران به جای اینکه ساعت ها در اینترنت بچرخند و به دنبال یک موضوع بگردند، می توانند به راحتی جواب خود را چت جی پی تی بگیرند.

بهبود سئو با چت جی بی تی

 

راهکارهای بهبود سئو با ChatGPT

به طور کلی راهکارهای زیادی برای افزایش سئو سایت وجود دارد. تعدادی از این راهکارها را می توان با چت جی پی تی برای بهبود سئو بکار بگیرید. در ادامه در رابطه با سئو و چت جی پی تی راهکارهایی ارائه می دهیم.

 

  1. سئو و تولید محتوا با چت جی پی تی 

زمانی که زمزمه تولید محتوا با چت جی پی تی بر سر زبان‌ها افتاد، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا تصور کردند که کار آنها دیگر تمام شده است و به راحتی می‌توانند با ChatGPT صفر تا صد محتوای خود را بنویسند. اما پس از مدتی جان مولر از مقامات ارشد گوگل، آب پاکی را روی دست آنها ریخت و اعلام کرد که گوگل محتوای تهیه شده با هوش مصنوعی را به راحتی شناسایی می‌کند و برای آن ارزش بالایی قائل نمی‌شود. اگرچه می‌توان با ویرایش و خلاقیت یک محتوای با کیفیت از چت جی پی تی درآورد، اما همان هم قابل شناسایی است. با این اوصاف پس چگونه می‌توان برای تولید محتوا از چت جی پی تی استفاده کنیم؟ از چت بی تی در حوزه تولید محتوا می توانید برای ایده گرفتن محتوای سایت استفاده کنید. به عبارتی چت جی پی تی در خدمات تولید محتوا تنها برای ایده گرفتن بکار می آید، نویسنده و ناظر نهایی در اصل تولید کننده محتوا است.

تولید محتوا با chatgpt

 

  1. افزایش سئو با چت جی پی تی در کیوورد ریسرچ

از چت جی پی تی می‌توانید برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. می‌توان لیستی از کلمات کلیدی مورد نظر خود را به ChatGPT بدهید و از او بخواهید کلمات مرتبط با آنها را برایتان نمایش دهد. در حالت عادی برای تحقیق کلمات کلیدی، باید ساعت‌ها زمان بگذارید اما ChatGPT می‌تواند به کمکتان بیاید و لیستی از این کلمات را برایتان پیدا کند. برای مثال فرض کنید می خواهید یک محتوا در مورد "فروشگاه ساز" بنویسید. می‌توانید از chatgpt بخواهید کلمات کلیدی مرتبط با کلیدواژه فروشگاه ساز را برایتان پیدا کند. برخی اوقات تصور می‌کنید کلمات کلیدی که به شما نشان می‌دهد، واقعاً مرتبط با کیوورد مد نظر شما نیست، اما این کلمات می‌توانند یک جرقه در ذهن شما ایجاد کنند.

بهبود سئو با chatgpt

 

  1. ایجاد عنوان و توضیحات متا با ChatGPT

chatgpt می‌تواند در پیدا کردن عنوان‌های جذاب و توضیحات متا به شما کمک کند. اگر از چت جی پی تی بخواهید در مورد یک موضوع برای شما عنوان و توضیحات متا پیدا کند راهکارهایی به شما می‌دهد که می‌توانید با کمی خلاقیت آنها را به بهترین شکل در آورید و از این طریق نرخ کلیک محتواهای خود را بالا ببرید.

 

  1. ایجاد استراتژی محتوایی و بهبود سئو با چت جی پی تی

اگر مسئول تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌ها هستید، می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید یک استراتژی محتوا برای شما ترسیم کند.  با این حال نمی‌توانید انتظار داشته باشید، چت جی پی تی یک برنامه دقیق با جزئیات کامل برایتان بنویسد. اینجا هم نیاز به خلاقیت و دانش شما دارد که با استفاده از تکنیک‌های کاربردی بتوانید یک استراتژی بازاریابی محتوا با کمک ChatGPT بنویسید.

استفاده از chatgpt در سئو

 

  1. بهبود جستجو با کمک چت جی پی تی

از توانایی‌های چت جی پی تی برای جستجوی بهتر و دقیق‌تر می‌توانید استفاده کنید. زمانی که در گوگل و chatgpt موضوعی را سرچ می‌کنید، هر دو نتایجی را به شما نشان می‌دهند. اما تفاوت آنها این است که چت جی پی تی پاسخ شما را خیلی بهتر می‌دهد. به عبارت گوگل یک پاسخ معمولی به شما می‌دهد اما chatgpt یک پاسخ بهبود یافته برایتان در نظر می‌گیرد که با کمک آن ها می توانید یک مقاله جامع و کامل بنویسید.

 

  1. ایجاد سوالات متداول با ChatGPT

برای اینکه بدانید کاربران اغلب در مورد موضوع مد نظر شما چه سوالاتی می‌پرسند، می‌توانید از چت جی پی تی بخواهید آنها را برای شما پیدا کند.

 

  1. پیدا کردن غلط‌های املایی با کمک chatgpt

یکی از کارهای جذاب چت جی پی تی، پیدا کردن غلط‌های املایی و گرامر در محتواهایی با زبان انگلیسی است. البته در زمان فارسی هم تا حدودی می‌تواند غلط‌های املایی را تشخیص دهد. باید متن را به chatgpt بدهید و از او بخواهید غلط‌های املایی یا گرامری آن را تصحیح کند. علاوه بر این می‌توانید از چت جی پی تی بخواهید یک متن پیچیده و سنگین را به یک متن ساده و روان تبدیل کند.

 

نکات استفاده از ChatGPT در سئو

چت جی پی تی ابزار جذابی است که اگر درخواست دقیقی از او بخواهید، جواب خوبی از آن می‌گیرید در کل کاری را که در گذشته برای آن زمان زیادی صرف می‌کردید، می‌توانید با استفاده از ChatGPT در زمان کمتری انجام دهید. اما استفاده از چت جی پی تی رایگان  در حال حاضر مشکلاتی را هم دارد: برای مثال داده‌های هوش مصنوعی مربوط به سال ۲۰۲۱ است و این یعنی اینکه دیتاهای آن به روز و دقیق نیست، موضوع دیگر این است که گوگل به راحتی محتواهای تولید شده با چت جی پی تی را تشخیص می‌دهد. توصیه ما به شما این است که روی chatgpt به عنوان یک ابزار کمکی حساب کنید و برای ایده گرفتن از اطلاعات آن استفاده کنید.

 

❔︎ سوالات متداول

چگونه می‌توانیم از چت جی پی تی برای بهبود سئو سایت استفاده کنیم؟

برای تولید محتوا، پیدا کردن کلمات کلیدی، یافتن عنوان و توضیحات متا جذاب و نوشتن استراتژی محتوایی، می توانید از اطلاعات چت جی پی تی ایده بگیرید و سئو سایت خود را بالا ببرید.

 

چت جی پی تی می‌تواند جایگزینی برای سئو باشد؟

پاسخ قطعاً خیر است، زیرا سئو یک فرایند پیچیده‌ای است که نیاز به دانش بالایی دارد. ChatGPT فقط می‌تواند به عنوان یک دستیار در کنار سئوکاران به آنها کمک کند و وظایف آنها را ساده‌تر کند.

 

کلام آخر

بهبود سئو با هوش مصنوعی به این مفهوم نیست که تمام کارها را به ابزارهای هوش مصنوعی و chatgpt بسپارید و خودتان هیچ کاری نکنید. اطلاعات و نتایجی که هوش مصنوعی به شما می‌دهد می‌تواند جرقه‌ای در ذهن شما ایجاد کند و وظایف شما را ساده‌تر کند. امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

 

بروزرسانی در جمعه, 24 فروردين 1403 09:34

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا