طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی

شنبه, 17 مهر 1400 12:22
امتیاز شما به این مطلب
(20 رای‌ها)

طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی

 

امروزه فروشگاه های اینترنتی بصورت گسترده تری در دنیا فعالیت دارند. در این بین فروشگاه اینترنتی چند فروشنده امکانات زیادی را برای مدیران سایت، فروشندگان و کاربران فراهم کرده است. در ادامه به مزایای طراحی سایت فروشگاهی با قابیلت چندفروشندگی و افزونه دکان در وردپرس صحبت خواهیم کرد.

چند فروشندگی چیست؟

در حال حاضر وب سایت های خرده فروشی در حال تبدیل شدن به بازارهای تجارت الکترونیک قدرتمند و حرفه ای هستند. یکی از راه های ورود به این تجارت الکترونیک قدرتمند، استفاده از سیستم چند فروشندگی است. چند فروشندگی در واقع نوعی از فروشگاه اینترنتی است که در آن فروشندگان مختلف محصولات خود را عرضه میکنند و کاربران محصولات خود را از فروشندگان برتر انتخاب میکنند و خریداری می نمایند. خود مارکت پلیس محصولی نمی فروشد و در واقع بستر فروش را برای فروشندگان فراهم میکند و بر روی تبلیغات و زیرساخت های لازم سایت تمرکز دارد. شاید این سوال برای شما مطرح شود که سود این کار برای مدیران سایت چیست؟ باید بگوییم که فروشندگان به ازای فروش محصولات خود در این سیستم، کمیسیونی را که از قبل بصورت قرار داد میان فروشنده و مدیر تعییین شده است را به مدیر این فروشگاه پرداخت می کنند.

 

اگر فرصت کافی برای مطالعه ندارید پیشنهاد میکنم پادکست صوتی زیر را در مورد طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی گوش بدهید:

 

طراحی سایت چند فروشندگی

معمولا در سیستم چند فروشندگی که به سیستم پاساژ هم معروف است به هر فروشنده یک پنل تعلق می گیرد و فروشنده محصولات خود را از طریق این پنل وارد میکند.

یکی از موفق ترین نمونه های کسب و کار اینترنتی فروشگاه دیجی کالا است که با قابلیت ها و محصولات متنوعی که دارد، سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده. همچنین در کشورهای دیگر فروشگاه اینترنتی آمازون نمونه موفقی از این نوع کسب و کارها هستند.

قطعا داشتن کسب و کار اینترنتی موفق نیاز به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خوب و همچنین دارا بودن قابلیت های متنوع و مفید در راستای آسان تر کردن خرید مشتریان است که این نیز مستلزم داشتن سئو حرفه ای و تولید محتوای مناسب است.

 

 نسخه پایه فروشگاه ساز

1.400.000 تومان + 5% تخفیف

امکان تعریف نامحدود دسته بندی و محصول

امکان جستجو حرفه ای در محصولات

امکان تعریف انواع روش های خرید و پرداخت

امکان تعریف انواع روش های ارسال و حمل و نقل

انواع درگاه های پرداخت مستقیم بانکی و واسط

امکان مدیریت سفارش ها و تعیین وضعیت محصول

امکان تعریف محصولات مجازی و دانلودی

امکان تعریف انواع ویژگی ها با قیمت های متفاوت

فیلتر پیشرفته محصولات با امکان تعریف انواع ویژگی

امکان ایجاد نامحدود کوپن تخفیف و تاریخ انقضا

اطلاع رسانی پیامکی وضعیت سفارش به مدیر و مشتری

امکان درون ریزی و برون بری محصولات

امکان مقایسه پیشرفته محصولات

امکان موتورهوشمند ایندکس آنی گوگل

امکان امتیاز دهی کاربران به محصولات

امکان قراردادن کیف پول برای کاربران

امکان نمایش فاکتور و پیش فاکتور به مشتری

امکان افزودن محصولات به لیست علاقمندی ها

امکان قراردادن بخش پیشنهادات شگفت انگیز

ایجاد و یکسان سازی محصولات سایت با فایل اکسل

ایجاد قابلیت چند فروشندگی (مارکت پلیس)

پنل فروشندگان گرافیکی و حرفه ای

کد تخفیف : takhfif5p

 ثبت سفارش

 

 نسخه پیشرفته فروشگاه ساز

2.300.000 تومان + 8% تخفیف

امکان تعریف نامحدود دسته بندی و محصول

امکان جستجو حرفه ای در محصولات

امکان تعریف انواع روش های خرید و پرداخت

امکان تعریف انواع روش های ارسال و حمل و نقل

انواع درگاه های پرداخت مستقیم بانکی و واسط

امکان مدیریت سفارش ها و تعیین وضعیت محصول

امکان تعریف محصولات مجازی و دانلودی

امکان تعریف انواع ویژگی ها با قیمت های متفاوت

فیلتر پیشرفته محصولات با امکان تعریف انواع ویژگی

امکان ایجاد نامحدود کوپن تخفیف و تاریخ انقضا

اطلاع رسانی پیامکی وضعیت سفارش به مدیر و مشتری

امکان درون ریزی و برون بری محصولات

امکان مقایسه پیشرفته محصولات

امکان موتورهوشمند ایندکس آنی گوگل

امکان امتیاز دهی کاربران به محصولات

امکان قراردادن کیف پول برای کاربران

امکان نمایش فاکتور و پیش فاکتور به مشتری

امکان افزودن محصولات به لیست علاقمندی ها

امکان قراردادن بخش پیشنهادات شگفت انگیز

امکان ایجاد و یکسان سازی محصولات با فایل اکسل

ایجاد قابلیت چند فروشندگی (مارکت پلیس)

پنل فروشندگان گرافیکی و حرفه ای

کد تخفیف : takhfif8p

 ثبت سفارش

  

بیشتر بخوانید: تکنیک های انتخاب عکس برای فروشگاه اینترنتی

 

مزایای قالب چند فروشگاهی

فایده چند فروشندگی برای کاربران سایت

در سیستم مارکت پلیس، فروشندگان مختلف کالاهمگی باهم یک جا حضور دارند و به دلیل رقابت تنگاتنگ بین فروشندگان، کیفیت و قیمت محصولات به مراتب بهتر از یک فروشگاه تک فروشنده است. بنابراین کاربران با مقایسه میان محصولات میتوانند بهترین فروشنده را انتخاب کنند و در نتیجه خرید با کیفیت تری داشته باشند. همچنین مدیر سیستم چند فروشندگی پس از اعلام رضایت کاربر هزینه را به فروشنده منتقل می کند و درصورت عدم رضایت کاربر از محصول مورد نظر، وجه پرداختی به کاربر برگردانده میشود. از این جهت می توان‌ خرید از سیستم مارکت پلیس را امن تر دانست.

 

فایده چند فروشندگی برای فروشنده

 همانطور که در یک  محل شلوغ  خریدار بیشتر است و فروشگاه ها شلوغ تر می شوند و محصول بیشتری می فروشند، در سیستم مارکت پلیس نیز همین اتفاق می افتد و فروش بیشتری  نصیب فروشندگان آن می‌شود. علاوه بر این قابلیت، چندفروشندگی مزایای دیگری مانند عدم نیاز به طراحی فروشگاه اینترنتی، عدم نیاز به تبلیغات، فروش بیشتر و ... را برای فروشندگان دارد. مزایای گفته شده را بصورت مفصل در محتوا مزایای راه اندازی مارکت پلیس برای مدیران و فروشندگان بیان کرده ایم.

 

 فایده چند فروشندگی برای صاحب مارکت پلیس

مدیر مارکت پلیس مسئولیت نظارت بر فروشندگان را به عهده دارند و در ازای فروش هر محصول درصدی که قبلاً با فروشنده توافق کرده است به صاحب مارکت پلیس یا مدیر پاساژ تعلق میگیرد. از این جهت راه اندازی فروشگاه چند فروشندگی سود بسیار خوبی برای  مدیر چند فروشندگی دارد. او بدون داشتن دغدغه تامین کالا برای سایت فروشگاهی خود، می تواند از اینترنت کسب درآمد کند. 

  

طراحی سایت چند فروشگاهی

 

نمونه سایت های معتبر با سیستم چندفروشندگی

مارکت پلیس های خارجی : علی بابا، آمازون، ای بی(ebay)

مارکت پلیس های ایرانی : باسلام، دیجی کالا، دیوار مدیسه، شیپور، بایا

 

سایت چند فروشگاهی

حتما این سوال برای شما پیش می آید که وقتی فروشندگان بتوانند محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش بگذارند چرا باید علاقه مند به معرفی و فروش محصولات شان از طریق سایت دیگری داشته باشند ؟!

یکی از دغدغه های فروشندگان اینترنتی فراهم کردن محلی برای نگهداری محصولات است. علاوه براین تنوع محصولات یک فروشگاه نیز نیازمند تخصص در آن محصولات است. ازطرفی زمانی که یک فروشگاه اینترنتی تنوع کالا نداشته باشد، ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهد و فروشگاه او به عنوان یک فروشگاهی که کامل نیست شناخته شود. بنابراین بهترین راه استفاده از فروشگاهی با قالب چندفروشندگی است. چراکه با کمک این قالب که فروشگاه های بزرگ و موفقی مانند دیجی کالا و آمازون از آن استفاده می کنند، می توان بدون داشتن دغدغه برای تهیه انواع کالا، در این بستر فروش مناسبی داشت. این نوع فروشگاه ها بازدید کنندگان زیادی داشته و همین سبب می شود تا برند فروشندگان دیگر سریعتر شناخته شود. حتی اگر انواع محصولات را در فروشگاه خود نداشته باشند، به واسطه سایر فروشندگان آنها نیز می توانند محصولات خود را به فروش برسانند.

 

طراحی فروشگاه با قابلیت چند فروشندگی در وردپرس

 همانطور که می دانید استفاده از وردپرس روزبه روز درحال افرایش است. به همین دلیل مدیران وردپرس دائما درحال بروزرسانی و ساخت افزونه هایی برای ارتقا امکانات وردپرس هستند. یکی از افزونه های تجاری و مهم وردپرس برای تبدیل فروشگاه اینترنتی به سیستم چندفروشندگی، افزونه دکان است.

 

افزونه دکان چیست؟

دانلود افزونه دکان

 

 اما افزونه دکان چیست؟ افزونه دکان یا Dokan یک افزونه اختصاصی برای ساخت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی بر پایه ووکامرس است. با کمک این افزونه می توانید فروشگاهی با تعداد نامحدود فروشنده داشته باشید. افزونه دکان به هر فروشنده یک پنل اختصاصی می دهد. فروشندگان با در اختیار داشتن این پنل شخصی می توانند هر نوع محصول فیزیکی، دانلودی و ... را به فروش برسانند. علاوه بر این ها می توانند گزارش فروش و درآمد را نیز به راحتی مشاهده کنند.

قابلیت های افزونه dokan

 • امکان ارائه تخفیفات
 • سازگار با زبان فارسی
 • قابلیت سئو وبهینه سازی
 • امکان دریافت گزارش روزانه
 • پنل اختصاصی برای هر فروشنده
 • معرفی بهترین فروشنده در زمان خاص
 • امکان افزودن محصول توسط هر فروشنده
 • سازگاری با انواع درگاه های بانکی ووکامرس
 • امکان اعمال تغییرات و تنظیمات برای هر فروشنده

این افزونه دارای دو نسخه رایگان و تجاری است که می توانید نسخه رایگان آن را از لینک دانلود نسخه رایگان افزونه دکان دانلود کنید. پس از آنکه این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کردید، به پنل مدیریت سایت خود مراجعه کرده، سپس به بخش افزونه ها رفته و در قسمت افزودن فایل دانلود شده را انتخاب کنید. اگر می خواهید بدون انجام این کارها فروشگاهی با قابلیت چندفروشندگی داشته باشید، می توانید از فروشگاه سازهایی که به این سیستم مجهز هستند استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما فروشگاه ساز وب پویا است.

 

مزایای قالب چند فروشگاهی

 • امکان ارسال بازاریاب به صورت مستقیم به پاساژ ها و جلب نظر فروشندگان با ایده هایی همچون امکان معرفی و فروش محصولات برای مدتی مشخص بدون پورسانت و کارمزد .
 • امکان فروش محصولات در فروشگاهی بزرگتر و شناخته شده تر. مثلاً فروش محصول در سوپر مارکت یا فروش آن در مغازه ای کوچک در یک محله، که قطعاً فروش محصولات در سوپر مارکت بیشتر است چون اکثراً امروزه به دلیل کمبود وقت به دنبال راهکارهایی برای استفاده بهینه از زمان خود هستند و هنگامی که بتوانند چند قلم کالا را از یک فروشگاه تهیه کنند به جای مراجعه به چند فروشگاه از این روش استفاده می کنند.
 • دادن پنل مخصوص به فروشندگان که بتوانند محصولات خود را همراه با قیمت وارد کنند.
 • امکان نظارت بر تمام محصولات توسط مدیر سایت یا فروشنده اصلی سایت به دلیل اینکه اعتبار سایت با نداشتن یک محصول و دادن قول به مشتری و بعد تامین نشدن یا تامین نیاز مشتری با کالایی بی کیفیت در وهله اول اعتبار سایت او را زیر سوال می برد.
 • مزیت قالب وردپرس چند فروشندگی علاوه بر امتیاز فوق که بسیار در مورد آن صحبت کردیم هزینه مناسب و زمان کم برای شروع یک کسب و کار اینترنتی است .علاوه بر آن قالب وردپرس خود با داشتن پلاگین های مختلف و متنوع نیاز شما به کد نویسی اختصاصی را در اغلب موارد مرتفع می سازد و راه اندازی ساده و راحت آن از بزرگترین مزیت هایی است که باعث شهرت و گسترش روز افزون استفاده از این cms حرفه ای در سراسر دنیا شده .

 

بیشتر بخوانید: فروش سایت فروشگاهی آماده

 

ویژگی های فروشگاه اینترنتی چند فروشنده وب پویا 

1. نحوه وارد کردن محصول : فروشگاه ساز وب پویا این قابلیت را دارد که هر فروشنده در پنل خود محصولات را وارد کند و در نهایت با تایید مدیر سایت، محصول در سایت نمایش داده شود. همچنین هر فروشنده می تواند قیمت و موجودی محصولات را به روز کند.

 

2. بررسی وضعیت سفارشات : هر فروشنده به راحتی می تواند سفارشات خود را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهد.

 

3. نحوه تسویه حساب : پس از خرید هر محصول مبلغ آن به حساب مدیر سایت واریز میشود و پس از انجام فرایند های لازم برای کم شدن درصد سود مدیریت، طبق قرار داد مبلغ به حساب فروشنده واریز می شود.

 

4. تراکنش ها : تمامی تراکنش های انجام شده در دسترس فروشنده است و می تواند متناسب با تاریخ آنها را مرتب کند.

 

مشاوره رایگان و هدفمند وب پویا

اگر نیاز به مشاوره دارید، تیم وب پویا به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را برای پیشرفت کارتان بگیرید. کافیست از طریق فرم زیر شماره تلفن خود را وارد کنید.

لطفا شماره تماس خود را وارد کنید

 

بروزرسانی در شنبه, 17 مهر 1400 12:22

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo طراحی سایت فروشگاهی چند فروشنده | فروشگاه اینترنتی چند فروشنده نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا