اپلیکیشن های ios در انحصار شرکت اپل

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
پنج شنبه, 08 مرداد 1394 07:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت اپل طراح و سازنده سیستم عامل ios بوده که انحصار تولید اپلیکیشن‎ها‎ی این سیستم عامل را در اختیار دارد و به دلیل حساسیت شدیدی برای حفظ اپلیکیشن‎ها‎، آن‎ها را با کدگذاری از دسترس خارج می‎کند.


 اپلیکیشن‎های ios
 

 

اپلیکیشن (Application) نوعی نرم‌افزار کامپیوتری است که برای استفاده کاربران طراحی و ساخته می‌شود. اپلیکیشن‎ها به طور مستقیم دستورات و فرمان‌های کاربران را اجرا‎ می‎کنند بطوری که در هنگام اجرا، عملکرد آن‎ها‎ قابل مشاهده می‎باشد. بسیاری از نرم‌افزارهایی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم اپلیکیشن محسوب‎ می‎شوند. از آن جمله می‌توان به نرم افزارهایی که در سیستم‌های کامپیوتری کاربرد دارد همچون word, photoshap, excel و ... را مثال زد. در رابطه با اپلیکیشن‎هایی که بر روی گوشی‎های همراه نصب می‎شود، می‌‎توان به برنامه‎هایی چون شبکه‏های اجتماعی، بازی‎ها، موتورهای جستجو و ... اشاره نمود.

•    اپلیکیشن‎های ios
کمپانی اپل در جولای 2008 یک سایت توزیع اپلیکیشن‎های ios را راه‎اندازی کرده که در حال حاضر حاوی 1میلیون و 200 هزار اپلیکیشن‎ می‎باشد. سیبچه یکی از سایت‎های اپل بوده که به منظور دانلود اپلیکیشن‎ها‎ی ios در نظر گرفته شده است. اپلیکیشن‌ها در نرم افزار سیبچه بطور منظم دسته‌بندی شده‌اند که این امر موجب سهولت نصب اپلیکیشن‎ها حتی برای افراد مبتدی‎ میگردد.
کمپانی اپل در رابطه با اپلیکیشن‎ها بسیار حساسیت داشته و از همین رو نرم افزار سیبچه پس از نصب به سرور اپل وصل‎ می‎شود و پس از تأیید هویت، عملیات نصب اپلیکیشن کامل می‎شود.‎ سیستم عاملiOS‎  ‎  بسته بوده و شرکت اپل، اپلیکیشن‎ها‎ی ios را کدگذاری می‎کند. این شرکت برای هر اپلیکیشن یک حوضچه منفک و جداگانه قرار می‎دهد بطوری که هیچ شخص ثالثی نمی‎تواند به آن دسترسی داشته باشد.
در این اواخر یکی از محققان دانشگاه‎ها‎ی آمریکا اعلام کرده بود که اپلیکیشن‎ها‎ی ios قابل نصب بر روی سیستم عامل اندروید است. اما این در حد یک تئوری باقی ماند. وی معتقد بود با نصب نسخه کیت کیت (یکی از نسخه‎ها‎ی سیستم عامل ios) می‎توان تمامی اپلیکیشن‎ها‎ی ios را بر روی اندروید اجرا کرد که البته در عمل با شکست مواجه شد زیرا نسخه‎ای که از ios روی سیستم عامل اندروید قرار می‎گرفت، نسخه‎ای نبود که روی گوشی‎ها‎ و تبلت‎ها‎ی این برند نصب می‌شد.

 
خواندن 1552 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 24 بهمن 1394 17:32

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4