نکات مهم برای طراحی فروشگاه اینترنتی موفق

شنبه, 17 مهر 1400 12:13
امتیاز شما به این مطلب
(10 رای‌ها)

نکات طراحی فروشگاه اینترنتی

 

در حال حاضر راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیار آسان است و با اندکی دانش و جمع آوری اطلاعات کمی می توان یک فروشگاه اینترنتی طراحی کرد. اما آیا تمام فروشگاه های اینترنتی راه اندازی شده موفق خواهند شد؟ جواب قطعا منفی است ! حال برای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی چه باید کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

طراحی فروشگاه اینترنتی یا خرید فروشگاه ساز چه اهمیتی دارد؟ بعضی از افراد این فروشگاه اینترنتی ها را طراحی می کنند تا در کنار شغل خود یک شغل دوم و کسب درآمدی داشته باشند اما بعضی دیگر از افراد طراحی وب سایت حرفه ای انجام می دهند و شغل اصلی خود را از این طریق دارند.

امروزه میلیون ها سایت وجود دارند ولی نمی‌توان گفت با طراحی سایت به راحتی می توان کسب درآمد کرد زیرا هر سایت بعد از طراحی نیاز به جذب بازدید کننده دارد تا بتواند مشتری مرتبط با شغل خود پیدا کند.

جذب بازدید کننده به معنای جذب مشتری نمی باشد پس باید راهکاری را در پیش گرفت که بازدید کننده هایی که مشتری هستند را جذب کرد. در این مطلب می خواهیم نکاتی را بگویم که با رعایت آنها بتوانید کسب و کار خود در فضای مجازی را رونق بخشید.

 

نکات طراحی فروشگاه اینترنتی موفق 

 

نکات مهم در راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق

1- طراحی سایت زیبا و کاربر پسند

تجربه ثابت کرده است که کاربران اکثرا از سایت هایی خرید می کنند یا مشتری سایت هایی می شوند که دارای ظاهر خیلی زیباست. اگر سایت دارای ظاهر زیبا نباشد نمی تواند تمام بازدید کنندگان را جذب نماید. سایت هایی که دارای طراحی زیبا می باشد می تواند بازدید کنندگان را به مدت خیلی بیشتری در سایت نگه دارد.

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر در لحظه ورود به سایت متوجه موضوع سایت شود. برای برند شدن باید در ابتدا سایتی با ظاهر فوق العاده داشته باشید تا اعتبار سایت را افزایش دهد.

 

2- نقد و بررسی محصولات

زمانی که وبمستر درحال وارد کردن محصول است باید حتما مطالبی را به عنوان توضیحات وارد توضیحات محصول کرد که وقتی کاربر درحال بررسی محصول است با خواندن این توضیحات به خرید محصول ترغیب شود یک توضیح خوب در مورد محصول می تواند درصد فروشتان را بالا ببرد.

تنها توضیحات برای محصول کافی نیست بهتر است قسمت نظر کاربران وجود داشته باشد تا مشتریانی که قبلا خرید کرده اند بتوانند نظرات خود را در مورد محصولات و خریدشان بیان کنند وجود نظر کاربران برای جلب اعتماد کاربران خیلی مهم و موثر می باشد.

تجربه ثابت کرده است سایتی که  دارای نظر کاربران بسیار زیاد می باشد قابل اعتماد تر از سایت هایی است که قسمت نظر کاربران ندارد. حداقل تعداد نظراتی که باعث افزایش فروش می شود 60 نظر به جز پاسخ خود وبمستر سایت می باشد.

اگر  استفاده از فروشگاه ساز مشابه دیجی کالا را دارید با تیم حرفه ای ما در تماس باشید تا با ارائه مشاوره رایگان تلفنی بهترین تصمیم را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود بگیرید.

  

بیشتر بخوانید: افزایش فروش سایت فروشگاهی

 

3- توصیف محصولات

این روز ها مردم دارای فن بیان قوی تری نسبت به گذشته می باشند به همین دلیل توقعشان از قدرت کلمات و نویسندگی بالا رفته است پس زمان وارد کردن محصولات در قسمت توضیحات باید با بهترین کلمات و جملات بازی شود تا بهترین توصیف ممکن برای یک محصول را قرار داد.

اما این به این معنا نیست که برای وارد کردن محصولات نیاز به نویسندگی فوق العاده قوی و یا مدرک بازاریابی است باید تمرکز حول محور خواسته مشتری باشد و اینکه چه چیزی بیشتر مورد توجه مشتریان است. در این مقاله برای کاربران عزیز نکاتی را جمع آوری کرده ایم که با استفاده از آنها می توانند بهترین توصیفات برای یک محصول را بنویسند.

  • سعی کنید از زبان عامیانه و مقداری لحن صمیمی استفاده کنید.
  • از نوشتن توضیحات طولانی دوری کنید تا در ذهن مخاطب ماندگار تر باشد.
  • استفاده از کلمات ساده راه خیلی بهتری است.
  • مزایای محصول را کاملا صحیح و کامل توضیح دهید.
  • اصلا از یک توضیح کلی برای مقایسه محصولات استفاده نکنید و برای هر محصول توضیح خاص و مفیدی قرار دهید.
  • استفاده از کلمات و عواملی که منجر به خرید کاربر شود.

 

طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای

 

4- عکس های با کیفیت

اهمیت عکس محصولات کاملا مشخص می باشد یعنی ممکن نیست کاربران بدون دیدن عکس محصول خرید انجام دهند هر سایت فروشگاهی حتما از محصولات خود عکس قرار می دهد و اما آنچه باعث هویت بخشی به آن فروشگاه اینترنتی می شود میزان کیفیت عکس می باشد.

اگر محصولات فروشگاه اینترنتی دارای عکس های بی کیفیت باشد نشان دهنده ضعف این فروشگاه اینترنتی و یا سایت می شود و حتی ممکن است کاربر به سایت و یا کیفیت محصول بی اعتماد شوند. در بهترین فروشگاه های اینترنتی موفق تا به حال دیده اید که دارای عکس های با کیفیت هستند و همچنین در بعضی از سایت تصاویر درحال استفاده محصول را نیز قرار می دهند.

 

5- نمایش محصولات مربوط

ما در این قسمت راهی را به شما پیشنهاد می کنیم که با انجام صحیح می توانید فروشگاه خود را یک فروشگاه کاملا کامل در ذهن کاربر ثبت نمایید و این راه این است که شما محصولات مرتبط با محصول خود را به عنوان پیشنهاد سایت در کنار محصول قرار دهید با این کار فروش دیگر محصولاتتان نیز بیشتر می شود به عنوان مثال اگر شما دارای فروشگاه اینترنتی موبایل می باشید می توانید محصولات مرتبط مانند گلس، کاور، حافظه و... را در کنار محصولتان قرار دهید که اگر کاربر زمان خرید دیگر محصولات را فراموش کرده است بتواند به راحتی به سبد خرید خود اضافه نماید.

 

6- پشتیبانی از مشتریان

افرادی که فروش اینترنتی داشته اند کاملا می دانند که ممکن است زمان ارسال کالا، کالا دچار مشکل شود و یا ناسالم باشد و... در این مواقع برخورد فروشنده خیلی مهم است زیرا می توانند مشتری را راضی نماید و باعث شود فرد به صورت دائم از فروشگاه اینترنتی خرید نماید و یا باعث نارضایتی شود و دیگر مشتری به این فروشگاه اینترنتی اعتماد نکند.

جلب اعتماد مشتری در زمان طولانی باعث معروف شدن فروشگاه اینترنتی می شود و به این سایت یک اعتبار خیلی خاص می بخشد و باعث ترغیب کاربران به خرید از این سایت می شود.

 

7- قرار دادن باکس جستجو در دید کاربران

داشتن باکس جستجو برای راحتی دسترسی به بخش های مختلف سایت امری ضروری است اما در برخی از فروشگاه ساز ها باکس جستجو در دید کاربران سایت نیست!!! باکس جستجو را باید در محلی قرار دهید که کاربر در صورت نیاز به جستجو به راحتی بتواند آن را در دسترس داشته باشد. 

سایت های فروشگاهی اغلب دو باکس جستجو دارند:

  • باکس جستجوی کلی برای یافتن محصولات سایت یا مطلب در سایت
  • باکس جستجوی پیشرفته که همراه با فیلتر است. این باکس برای جستجوی محصولی با ویژگی هایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

 

8- آسان کردن مراحل و روند خرید

مراحل خرید باید به گونه‌ای باشد که زیاد زمانبر نباشد و آنقدر پیچیده که کاربر را از خرید منصرف نماید. روند خرید باید ساده و کاربر پسند باشد. یکی از فاکتورهای تاثیر گذار مشخص کردن این است که کاربر در کدام مرحله از خرید قرار دارد. اهمیت این امر از این رو است که خریدار متوجه می‌شود در کدام مرحله از خرید است و در مراحل خرید دچار سردرگمی نمی‌شود و همچنین اطمینانش بیشتر جلب می‌شود. این عملیات باید به این صورت انجام گیرد که، پس از انتخاب محصول مورد نظر توسط خریدار بایستی فرم عضویت یا ورود به سایت به او نمایش داده شود و سپس به درگاه پرداخت هدایت شود. 

 

9- داشتن قابلیت جستجوی پیشرفته برای فروشگاه

اگر فروشگاه شما چندین دسته بندی دارد برای راحتی کاربران سایتتان در هر دسته بندی جستجوی پیشرفته قرار دهید. فرض کنید کاربران سایت شما قصد داشته باشند در دسته بندی موبایل، موبایلی با ویژگی‌های خاص را بیابند و خریداری کنند. جستجوی پیشرفته به کاربران کمک می‌کند خیلی سریعتر محصول مورد نظر خود را بیابند.

 

10- سایت خود را بهینه کنید

یکی از دغدغه مشتریان ما این است که فروشگاه من چه زمانی در گوگل بالا می آید؟ برای اینکه یک سایت در رتبه بالای گوگل قرار بگیرد نیاز دارد که اصول سئو در آن رعایت شود. این اصول را سئو کار و یا خود صاحب فروشگاه می تواند انجام دهد. اما در کنار این مسئله، استفاده از سیستم یا فروشگاه ساز که استانداردهای سئو را رعایت کرده باشد و قابلیت سئو و بهینه سازی داشته باشد نیز اهمیت زیادی دارد.

 

11- بخش نظرات کاربران را فعال کنید

اگر شما نیز محصولی را دیجی کالا خریداری کرده باشید، دیده اید که در پایان صفحه محصول بخشی برای نظرات کاربران وجود دارد. می توان گفت این نظرات کاربران است که می تواند یک مشتری را به خرید محصول ترغیب کند. با مراجعه به نظرات، کاربران می توانند ارزیابی بهتری از محصولات و فروشگاه شما داشته باشند و بهتر تصمیم بگیرند. از طرفی نظرات کاربران در جلب اعتماد مشتریان نیز نقش دارد.

 

12- فروشگاه خود را به شبکه های اجتماعی متصل کنید

همه مشتریان شما در فضای اینترنت حضور ندارند و ممکن است بسیاری از آنها در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشند، به همین دلیل از شبکه های اجتماعی غافل نشوید. شما می توانید در شبکه های اجتماعی مختلف به تبلیغ و جذب مخاطب و مشتری بپردازید و ثبت سفارش را به سایت ارجاع دهید. با این کار می توانید مخاطبین هدف در همه محیط ها را جذب کنید با کمک سایت فروشگاهی نظم و اعتبار بیشتری به کار خود ببخشید. فعالیت در این شبکه و بک لینک هایی که از این طریق دریافت می کنید برای گوگل اهمیت زیادی دارد که در محتوای تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو وب سایت (آپدیت 2021) آن را دقیق تر مطالعه کنید.

 

 13- برای محصولات تخفیف در نظر بگیرید

تخفیف برای همه جذاب و هیجان انگیز است. با ارائه تخفیفات در ایام مختلف از سال می توانید مشتریان را برای خرید ترغیب کنید. با این کار شیب فروش را افزایش می دهید.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در شنبه, 17 مهر 1400 12:13

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo نکات مهم برای طراحی فروشگاه اینترنتی موفق نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا