ساخت فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون

چهارشنبه, 14 مهر 1400 17:06
امتیاز شما به این مطلب
(11 رای‌ها)

 ساخت فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون

با دیدن عنوان این محتوا شاید بگویید چه کسی مبلمان خانه اش را آنلاین خریداری می کند؟ اما کافیست شما سری به سایت دیجی کالا بزنید، آنگاه در کمال تعجب خواهید دید که تعداد زیادی از مردم حتی مبلمان و دکوراسیون خانه ی خود را از دیجی کالا خریداری می کنند. همین استقبال زیاد مردم از خرید اینترنتی مبلمان سبب شد برای شما محتوایی را آماده کنیم که از صفر تا صد ساخت فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون را آموزش دهد.

فروش اینترنتی مبلمان و دکوراسیون

اگر تا دو سال اخیر صاحبین مشاغل مختلف برای راه اندازی سایت فروشگاهی تردید داشتند، ویروس کرونا کاری کرد که حتی افراد مخالف فروش آنلاین نیز به این سیستم رو بیاورند. ممکن است بسیاری از افراد، فروش اینترنتی مبلمان را دور از ذهن بدانند و بگویند چطور میتوان بدون دیدن مبلمان، آن را خریداری کرد؟ اما با به وجود آمدن شرایط کنونی و همچنین بررسی فروشگاه های اينترنتي مبلمان و دكوراسيون تهران یا سایر شهرهای دیگر، به این مسئله پی خواهید برد که مبلمان و دکوراسیون نیز مانند سایر وسایل مورد نیاز مردم، قابلیت فروش اینترنتی را دارد.

بهتر است قبل از اقدام به طراحی فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون، به چندین سوال اساسی و مهم پاسخ دهید:

 

1. برای طراحی سایت فروشگاهی مبلمان چقدر سرمایه نیاز دارم؟

اگر تازه کار هستید، برای ورود به این بازار و صرفا فروش اینترنتی مبلمان، علاوه بر هزینه تهیه محصولات به 2 تا 5 میلیون سرمایه نیاز خواهید داشت. این هزینه می تواند برای تهیه کردن یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای و تهیه تصاویر حرفه ای از محصولات صرف شود. اگر تاکنون تجربه فروش مبلمان را نداشته اید، آهسته قدم بردارید. همچنین اگر هزینه لازم برای تهیه محصولات را ندارید، بهتر است با تولیدی های مبلمان در شهرهای مختلف صحبت کنید و به عنوان نماینده فروش اینترنتی تولیدی ها فعالیت کنید؛ با این کار دیگر برای تهیه محصولات سایت فروشگاهی خود به سرمایه ای نیاز نخواهید داشت.

 

2. برای فروش اینترنتی مبلمان به چه فضایی نیاز دارم؟

می توان گفت تعداد زیادی از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، خودشان کارگاه و تولیدی ندارند؛ بلکه تنها به صورت واسطی میان خریدار و تولید کننده فعالیت می کنند. آنها به کارگاه های مورد نظر رفته و پس از تهیه تصاویر با کیفیت از محصولات، آنها را در سایت قرار می دهند. بنابراین آنها به فضایی برای تهیه محصولات نیاز نخواهند داشت. البته آماده کردن تصاویر با کیفیت از محصولات، اصول و قواعدی دارد که در محتوای " انتخاب بهترین تصاویر برای محصولات فروشگاه آنلاین " آنها را به شما آموزش داده ایم.

این شیوه فروش می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند، اما این نکته را در نظر بگیرید که کاربران زمانی به شما اعتماد می کنند که یک مکان ثابت به عنوان آدرس محل فروش در سایت خود قرار دهید. برای این کار می توانید دفتری را به عنوان دفتر فروش اجاره کنید و در سایت خود آدرس دفتر و شماره تماس ثابت را قرار دهید.

 

3. چه کسانی از سایت من خرید می کنند؟

به طور کلی بازار مبل، بازار پر رقابتی است. پیشنهاد ما این است که به جای فروش انواع مبلمان، تنها بخشی از بازار را در دست بگیرید. به این نوع فعالیت نیچ مارکتینگ نیز می گویند. برای مثال عبارت " خرید مبل آنلاین ارزان " در اینترنت بسیار جستجو شده است، این به شما نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم به دنبال خرید مبلمان ارزان از اینترنت هستند. پس شما می توانید تنها مبلمانی با قیمت مناسب را در فروشگاه خود داشته باشید و با همین کلمه مشتریان زیادی را جذب کنید.

 

فروشگاه اینترنتی مبلمان خود را راه اندازی کنید

 

سایت فروش اینترنتی مبلمان و دکوراسیون

 

پس از آنکه به سوالاتی که مطرح شد، پاسخ درست و منطقی دادید، باید برای طراحی سایت اقدام کنید. در کنار طراحی سایت فروشگاهی، بهتر است ابتدا در شبکه های مجازی برای کار خود بازاریابی کنید و در نهایت مشتریان را برای خرید به سایت هدایت کنید.

برای طراحی سایت فروشگاهی مبلمان، شما می توانید به دو صورت عمل کنید:

طراحی سایت اختصاصی که این روش هزینه و زمان زیادی را نیاز دارد، چرا که باید یک برنامه نویس حرفه ای از پایه سایت را برای شما آماده کند.

دومین راه، استفاده از سیستم های آماده یا فروشگاه ساز است. این سیستم های آماده در زمان و با هزینه کمتری آماده خواهند شد. همچنین این امکان را برای شما فراهم می کنند که به راحتی و بدون نیاز به دانش خاصی، سایت خود را تغییر داده و مدیریت کنید.

 

محصولات را وارد سایت کنید

پس از آنکه سایت خود را تحویل گرفتید، باید محصولات را در آن وارد کنید. علاوه بر تصاویری که برای هر محصول باید آماده کنید، توضیحات جامعی نیز باید برای آن بنویسید. توضیحات هر محصول به مشتریان کمک می کند تا انتخاب راحت تر و بهتری داشته باشند. با مطالعه محتوای " ۱۲ ترفند طلایی آموزش نوشتن توضیحات محصول  "  می توانید نکات لازم جهت نوشتن توضیحات هر محصول را رعایت کنید و فروش بهتری داشته باشید.

 

برای صفحات اصلی سایت محتوا آماده کنید

در وب سایت های اینترنتی چندین صفحه به عنوان صفحات اصلی سایت شناخته می شوند، که لازم است آنها را با محتواهای درستی پر کنید. 

صفحه اصلی سایت

اولین صفحه ای که می تواند کاربر را به خود جذب کند، صفحه اصلی سایت است. برای چیدمان صحیح این صفحه، محتوای " صفحه اصلی سایت‌تان را جذاب‌ درست کنید " را حتما مطالعه کنید.

سایر صفحات مهم سایت

این صفحات شامل صفحه تماس با ما، درباره ما و … می باشد. این صفحات نیز باید با اصول و محتوای خاصی پر شوند که تمام نکات لازم را در محتوای " مهم ترین اجزای تشکیل دهنده یک وب سایت " بیان کرده ایم.

 

برای محصولات خود منبعی را پیدا کنید

اگر قصد تولید محصولات را دارید که باید کارگاه و لوازم اولیه را تهیه کنید. اما اگر می خواهید مانند یک واسط عمل کنید، باید تولید کننده هایی را انتخاب کنید که با اهداف سایت فروشگاهی شما مرتبط هستند. برای مثال اگر می خواهید در سایت خود فقط مبلمان راحتی و ارزان قیمت بفروشید، تولید کننده ای را انتخاب کنید که ضمن ارائه محصولات با کیفیت، قیمت مناسبی نیز برای آنها در نظر بگیرد. قبل از شروع هر کاری در مورد تمام جنبه های فروش با تولید کننده صحبت کنید و انتظار خود را از کیفیت و قیمت محصولات و همچنین زمان تحویل محصول با او در میان بگذارید. همچنین مسائل مالی را به درستی بررسی کنید. به هرحال شما باید مبلغی را به عنوان سود فروش برای خود در نظر بگیرید و از طرفی مبلغ مناسبی را به مشتری ارائه دهید.

 

برای افزایش فروش سایتتان تلاش کنید

 

افزایش فروش سایت فروشگاهی مبلمان

 

راه های زیادی برای افزایش فروش سایت وجود دارد که باید آنها را به درستی و به موقع روی سایت خود پیاده کنید. در ادامه چند راهکار مهم را به شما خواهیم گفت:

 

1. با مشاوران املاک همکاری کنید

بسیاری از افرادی که برای خرید منزل جدید اقدام می کنند، ترجیح می دهند مبلمان و دکوراسیون منزل را نیز تغییر دهند. شما می توانید از مشاورین املاک بخواهید که شما را به مردم معرفی کرده و در ازای معرفی، از شما پورسانتی را دریافت کنند.

 

2. از سایت های تخفیف گروهی کمک بگیرید

سایت های تخفیف گروهی زیادی مانند نت برگ و تخفیفان وجود دارند که شما می توانید با ثبت محصولات تخفیف خورده، مشتریان را به سایت خود جذب کنید.

 

3. در مارکت پلیس ها فعالیت کنید

سیستم چند فروشندگی در واقع به وب سایت هایی گفته می شود که فضایی را به ازای دریافت کمیسیون از شما برای فروش اینترنتی در اختیارتان قرار می دهند. با فروش در این سیستم ها دیگر نیازی با طراحی سایت ندارید و باید فقط محصولات خود را در سایت وارد کنید.

 

به صورت حرفه ای بازاریابی کنید

اکنون که محصولات را در سایت خود قرار داده اید، باید برای آنها مشتری جذب کنید. برای جذب مشتری و معرفی فروشگاهتان به مردم باید بازاریابی کنید. اما چطور می توانید بازاریابی کنید؟

 

تبلیغات را جدی بگیرید

به طور کلی تبلیغات برای معرفی هر کسب و کاری لازم است. برای تبلیغات می توانید از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا تبلیغات گوگل کمک بگیرید. در محتوای " نحوه تبلیغ فروشگاه اینترنتی و جذب مشتری " روش های زیادی را برای تبلیغات به شما آموزش داده ایم.

 

1. سئو و بهینه سازی سایت

حتما شما نیز برای اطمینان از فروش آنلاین مبلمان، عبارت های مختلفی را در همین زمینه جستجو کرده اید. می توان گفت اولین سایتی که در همین زمینه برای شما نشان داده میشود، سایت دیجی کالا است. آیا به این موضوع فکر کرده اید که چرا سایتی مثل دیجی کالا در این زمینه رتبه اول را دارد؟ پاسخ این سوال در یک چیز خلاصه میشود، سئو و بهینه سازی سایت . سئو سایت به معنی بهینه کردن صفحات سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل است. سئو و بهینه سازی سایت نکات زیادی دارد که مهمترین آنها را در محتوای " 13 تکنیک ساده سئو در سال 2021" بیان کرده ایم.

 

2. فعالیت در شبکه های اجتماعی

این روزها عموم مردم بیشتر زمان خود را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. محبوب ترین شبکه اجتماعی در میان مردم، اینستاگرام است. بنابراین بهتر است به صورت گسترده در آن فعالیت کنید و برای جذب مشتری ایده های خلاقانه پیاده کنید. 

 

در پایان

در این محتوا هر آنچه برای طراحی سایت فروشگاهی مبلمان لازم بود بیان کردیم. به شما گفتیم که چطور سایت فروشگاهی تهیه کنید، از چه ترفندهایی برای افزایش فروش استفاده کنید و … اکنون نوبت شماست که برای ورود به بازار فروش انلاین اقدام کنید. اگر سوالی در زمینه هی مختلف طراحی سایت و کسب و کار اینترنتی دارید، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 

بروزرسانی در چهارشنبه, 14 مهر 1400 17:06

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo ساخت فروشگاه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا