۱۲ ترفند طلایی آموزش نوشتن توضیحات محصول

سه شنبه, 13 مهر 1400 10:25
امتیاز شما به این مطلب
(4 رای‌ها)

نحوه نوشتن توضیحات محصول

 

از آنجایی که در فروش اینترنتی، شما دسترسی مستقیم به مشتری ندارید، باید سعی کنید به نحوی کاربر را به مشتری تبدیل کنید. یکی از این روش ها، توضیحاتی است که برای محصولات ارائه میدهید. در این مطلب 12 ترفند طلایی آموزش نوشتن توضیحات محصول را برای شما آماده کرده ایم .

توضیح محصول به چه معناست؟

توضیحات محصول، اطلاعاتی است که به طور خاص، در مورد یک محصول به کاربر ارائه میدهید. این توضیحات میتواند شامل رنگ، جنس، نوع کاربرد و … باشد.

 • سوالاتی که هنگام تولید محتوا برای یک محصول، باید پاسخ دهید

 1. محصول برای استفاده چه افرادی طراحی شده است؟
 2. این محصول در چه مکان و زمانی استفاده میشود؟
 3. جزئیات مهم این محصول چیست؟
 4. برتری این محصول نسبت به محصولات مشابه چیست؟
 5. کاربر چگونه میتواند از این محصول استفاده کند؟

پاسخ به سوالات بالا در هنگام تولید محتوا برای هر محصول، سبب میشود که همه نکات مهم یک محصول را در نظر بگیرید و از همه مهمتر، با توجه به نیاز کاربر تولید محتوا کنید. در صورتی که محتوا تولید شده به نیاز کاربران پاسخ دهد، میتواند کاربر را به مشتری تبدیل کند.

 

۱۲ نکته برای آموزش نوشتن توضیحات محصول 

 1. کاربران خود را بشناسید و هدف آنها را درک کنید

قدم اول، شناخت بازار هدف است. همه ی مراجعه کنندگان یکسان نیستند. بنابراین در ابتدا باید بدانید، هر محصول عموما برای چه قشری از جامعه کاربرد بیشتری دارد؛ سپس به مطالعه در مورد آن قشر خاص بپردازید. برای مثال، نوع تفریحات، سن آنها و شغلشان را بررسی کنید. در نهایت با توجه به اطلاعاتی که به دست آوردید، بهترین محتوا را برای محصول تولید کنید. در این زمینه مقاله با شناخت نیازهای مشتریان فروشتان را بیشتر کنید را از دست ندهید!

 

 1. توضیحات هر محصول کوتاه و مفید باشند.

پس از آنکه بازار هدف و کاربران خود را شناختید، زمان آن است که محتوا را تولید کنید. نوشتن متن های طولانی، نه تنها مخاطب را خسته میکند بلکه، بازدهی را نیز کاهش میدهد. متن های خود را کوتاه، ساده و مفید بنویسید. نکات فنی و ویژگی های ظاهری را تیتروار بنویسید. سایر توضیحات محصول، از قبیل نحوه استفاده از محصول را در متن های کوتاه ولی جذاب بنویسید.

 

 1. نکات مهم و ارزشمند محصول را برجسته کنید

به دو تعریف زیر در مورد کفش ورزشی دقت کنید.

" این کفش دارای رویه و کفی نرم می باشد. با بهترین تکنولوژی روز دنیا آماده شده است."

" این کفش ورزشی با بهترین تکنولوژی روز دنیا، برای شما عزیزان طراحی شده است و با رویه و کفی نرم وسبک آن، می توانید بی وقفه راه بروید و ورزش کنید!"

حتما شما هم با خواندن حمله دوم، حس بهتری دریافت کردید. هردو جمله یک مفهوم را دارند، اما جمله دوم ویژگی های محصول را در قالبی جذاب، برجسته و ارزشمند کرده است.

 

 1. متن توضیح محصول، باید بدون هرگونه غلط املایی و ویرایشی باشد

متن را چندین بار بررسی کنید. غلط املایی و نگارشی، سبب میشود که مخاطب در لحظه حس خوبی را دریافت نکند.

 

آموزش نوشتن توضیحات محصول

 

 1. با کلمات جذاب، کاربران را هیجان زده کنید

از توضیحات و کلمات جالب استفاده کنید. برای مثال، اگر محصول شما یک نوع جواهر است، بنویسید با این گوشواره  های زیبا، خیره کننده شوید. همین یک جمله کافیست تا کاربر هیجان زده شود و آن را بخرد.

 

 1. محصول خود را به عنوان راه حلی برای مشکل کاربر معرفی کنید

همه ی مشتری ها به دلیل داشتن مشکل خاصی، یک محصول را خریداری نمیکنند. اما باید بگونه ای توضیحات محصول را بنویسیم، که مشتری با خواندن آن، حس کند یک مشکل اساسی او حل خواهد شد. برای مثال، کسی که یک فلش خریداری میکند، مشکل خاصی ندارد؛ اما  با گفتن جمله "بهترین سرعت انتقال داده ها را  با این فلش تجربه کنید" ، مخاطب گمان می کند مشکل همیشگی او در رابطه با کندی سرعت، حل خواهد شد.

 

 1. برای کاربران خود داستان بگویید!

به جای نوشتن توضیحات کلیشه ای و معمولی، برای کاربران داستان بگویید. برای مثال اگر محصول شما ، یک پنجره دو جداره است، به جای نوشتن توضیحات خشک و رسمی، با تعریف یک داستان، مخاطب را به خیال پردازی وادار کنید.

" بعد از یک روز شلوغ و خسته کننده، برای یک خواب عالی به منزل میروید، اما با صدای بلند کارگران ساختمان رو به رویی از خواب بیدار می شوید و خستگی کل روز در تن شما می ماند. با پنجره های دوجداره، دیگر این اتفاق تلخ را تجربه نخواهید کرد و خانه، محلی سرشار از آرامش برایتان خواهد بود."

با نوشتن چنین توضیحاتی، خواننده مشکلاتش را در قالب داستان مطالعه می کند و با قدرت خیال پردازی خود، به کمک محصول شما مشکلش را حل شده می بیند.

 

 1. توضیحات خود را با تصاویر مرتبط تکمیل کنید

انسان در مرحله اول، جذب چیزهایی میشود که به چشمش جذاب و جالب باشند. بنابراین، تصاویر محصولات فروشگاه اینترنتی نیز همچون ویترین یک مغازه، در جذب مشتری موثر است. سعی کنید از تمام زوایا از محصول مورد نظر عکس بگذارید. عکس ها باید با کیفیت و واضح باشند.

 

بیشتر بخوانید: طراحی صفحه محصول جذاب و کاربر پسند

 

 1. از ویدیوهای آموزشی کمک بگیرید

گاهی کاربران، نمی دانند محصول مورد نظرشان چه کاربردهای دیگری دارد. با ساخت ویدیو های کوتاه، سایر کاربرد های یک محصول را نشان دهید. از طرفی می توانید، ایده های خلاقانه نیز راجب یک محصول ارائه دهید.

 

 1. توضیحات محصول را بهینه کنید

پس از آنکه تمام موارد مهم را برای نوشتن توضیحات محصول بررسی کردید، وقت آن رسیده است که توضیحات را برای موتورهای جستجو نیز آماده کنید. یکی از راه های بهینه سازی توضیحات، استفاده از کلمات کلیدی است. اما توجه کنید که نباید در یک متن کوتاه،  تعداد زیادی از کلمات کلیدی را به کار ببرید، با این کار نه تنها سایت را بهینه نکردید بلکه از نظر گوگل خطا هم کردید. سعی کنید واژه ها و جملاتی را استفاده کنید که ممکن است کاربران، محصولات را با این کلمات جستجو کنند.

 

 1. سوالات متداول مشتریان را در توضیحات مطرح کنید و پاسخ دهید

بیشتر کاربران، هنگام خرید محصول از شما دچار تردید می شوند و سوالات فراوانی در ذهن دارند، شما با پاسخ دادن تردیدها و سوالات ذهنی آنها خرید را برایشان ساده تر می کنید. برای فهمیدن سوالات کاربران با مشتران خود در ارتباط باشید.

مقاله نکات کاربردی برای حفظ مشتریان قدیمی، شما را برای حفظ مشتریان قدیمیتان علاوه بر جذب کاربران جدید، راهنمایی می کند. حتما  این مقاله را مطالعه کنید!

 

 1. امکان نظر دادن برای هر محصول بگذارید

زمانی که پایین توضیحات هر محصول، امکان نظردهی می گذارید اعتماد مشتریان خود را جلب می کنید. همچنین کاربران دیگر زمانی که محصول را برای خرید بررسی می کنند، از نظرات مشتریان دیگر استفاده می کنند و تصمیم به خرید می گیرند.

 

در پایان

توضیحات یک محصول، مانند ویترین یک فروشگاه عمل میکند. رعایت نکردن نکات بالا، سبب می شود مشتری جذب نکنید و پس از مدتی فروشگاه شما شکست بخورد. از طزفی انتخاب یک فروشگاه ساز با کیفیت در این موفقیت تاثیر زیادی دارد. شما می توانید با مقایسه نسخه های فروشگاه و بررسی امکانات فروشگاه ساز وب پویا انتخاب بهتری برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 13 مهر 1400 10:25

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo ۱۲ ترفند طلایی آموزش نوشتن توضیحات محصول نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا