دراپ شیپینگ (Dropshipping) چیست؟ مزایا و معایب

سه شنبه, 13 مهر 1400 10:15
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

دراپ شیپینگ

 

اگر میخواهید کسب و کاری راه اندازی کنید ولی سرمایه اولیه زیادی ندارید ویا میخواهید اقدام به فروش محصولی کنید ولی انباری برای نگهداری ندارید، ما به شما دراپ شیپینگ را پیشنهاد میکنیم. در ادامه به مزایا و معایب این روش پرداخته ایم.

اصلا Dropshipping چیست؟

در واقع دراپ شیپینگ این امکان را به فروشندگان میدهد، تا بطور مستقیم محصولات را از عمده فروشان و تولیدکنندگان به دست مشتری برسانند. در این روش فروشنده دیگر دغدغه انباری برای نگهداری محصول و یا تهیه همه محصولات را ندارد؛ بلکه سفارش خود را به شرکت دراپ شیپینگ داده و او حمل ونقل و موجودی را کنترل میکند.

 

مزایای دراپ شیپینگ

1. مشکلات و دردسر های کمتر

همانطور که گفته شد در این روش شما دیگر مسئولیت تامین، نگهداری و حمل و نقل محصولات را ندارید. همین امر سبب میشود به جای صرف وقت و انرژی روی مسائل بالا، به رشد و پیشرفت در کسب و کارتان رسیدگی کنید.

 

2. امکان ارائه پیشنهادات بیشتر به مشتری

از آنجایی که در این روش دغدغه موجود بودن محصولات برای شما وجود ندارد، می توانید محصولات بیشتری را به مشتریان ارائه دهید. به این ترتیب بدون داشتن سرمایه زیاد، بازار را در دست خواهید گرفت.

 

3. نیاز به سرمایه کمتر

در روش های معمول، فروشندگان باید محصولات و محلی را برای نگهداری از آنها تهیه کنند. همین مسئله نیازمند سرمایه زیاد است. اما در دراپ شیپینگ شما لیستی از محصولات را در اختیار مشتری گذاشته و تنها مانند واسطی در این میان عمل میکنید.

 

بیشتر بخوانید: مزایای راه اندازی مارکت پلیس برای مدیران

 

4. شروع آسان

در راه اندازی دراپ شیپینگ نگرانی هایی مانند، انبارداری، رسیدگی به حمل و نقل و بسته بندی، رسیدگی به امور حسابرسی و … را ندارید. بنابراین میتوانید به آسانی و سریع کارتان را شروع کنید.

 

5. عدم وابستگی زمانی و مکانی

یکی از تفاوت های بزرگ دراپ شپینگ با سایر فروشگاه های اینترنتی، عدم نیاز به انبار است. در نتیجه فروش شما به مکان وابسته نیست. از طرفی از آنجاییکه وب سایت هر زمان در دسترس مشتریان است، محدودیت زمانی نیز برای کسب و کار خود نخواهید داشت.

 

مزایا و معایب دراپ شیپینگ

 

معایب دراپ شیپینگ

 

1. حاشیه سود کمتر

واسطه بودن در این روش، یکی از دلایل کاهش سود فروشنده است. از طرفی رقابت در این کار بسیار زیاد است. همین دو نکته این روش فروش را کمی کم سود کرده است.

 

2. مدیریت دشوار حمل و نقل

از آنجایی که مدیریتی بر نحوه حمل و نقل و ارسال کالا به مشتری ندارید، رفته رفته با پیشرفت کسب و کارتان، مدیریت حمل و نقل در دراپ شیپینگ هم دشوار میشود. برای مثال در یک زمان چندین سفارش دارید، که  هر کدام از تامین کنندگان مختلف با هزینه حمل و نقل متفاوت به دست مشتری خواهد رسید. این تفاوت هزینه هم برای مشتری و هم برای حساب های شما، کمی دردسر ساز است. عواملی مانند حمل و نقل نامناسب، آدرس نادرست و یا تاخیر در رساندن سفارش به مشتری بر رضایت مشتری از فروشگاه شما تاثیر منفی دارد.

 

3. عدم کنترل بر برندسازی 

در این روش هیچ کنترلی بر بسته بندی محصولات ندارید، در نتیجه نشانی از برند و یا فروشگاه شما در دسته بندی ها به چشم نمی خورد. همین امر سبب میشود ، تاثیر گذاری برند شما بر مشتری کم شود. 

 

4. عدم وجود موانع برای ورود به کسب و کار

شاید گمان کنید این موضوع یکی از مزیت های این روش است. اگر کمی عمیق تر بررسی کنید، متوجه خواهید شد که از معایب این روش است، زیرا افراد زیادی وجود دارند که محصولی مشابه محصول شما را به این روش می فروشند و این کار  رقابت را برای یک کسب و کار نوپا سخت میکند.

 

5. سرزنش شدن به دلیل خطای تامین کننده

همانطور که گفتیم، هیچ کنترلی در نحوه فعالیت تامین کننده ندارید، همین مسئله باعث میشود، در صورتی که تامین کننده خطایی انجام دهد، مشتری شما را بازخواست کند و اعتبار فروشگاه شما زیر سوال برود.

 

 دراپ شیپینگ در ایران را از کجا شروع کنم؟

  • برنامه ریزی و طراحی الگوی کسب و کار
  • صبر و حوصله زیاد
  • بررسی فعالیت های خود مانند محتوای سایت و …
  • یادگیری شیوه بازاریابی
  • خلاقیت در کار
  • راه اندازی دراپ شیپینگ

 

دو نکته مهم در دراپ شیپینگ

 

1. همانطور که پیشتر گفتیم، در دراپ شیپینگ رقابت زیادی وجود دارد. بنابراین تصور اینکه در مدت کم، سود زیادی بدست می آورید اشتباه است. زمانی که شما کنترلی روی بسته بندی محصولات و حمل و نقل آن ندارید، بنابراین تمام وقت و انرژی خود را باید بر بازاریابی و سئو و بهینه سازی سایت کنید. شما تنها از طریق بهبود کیفیت سایت و نحوه خدمات سایت، میتوانید مشتریان را به سمت خود جذب کنید. یکی دیگر از نکاتی که باید در نظر بگیرید انتخاب فروشگاه سازاست. با انتخاب یک فروشگاه آماده با بهترین خدمات، عواملی که بر روی آن کنترلی ندارید را میتوانید جبران کنید.

 

2. عدم اعتماد بیش از حد به تامین کننده و آزمایش آن

اعتماد بیش از حد به تامین کننده در انتها به شما آسیب خواهد زد. فرض کنید تامین کننده قیمت محصولات را ناگهان افزایش دهد و یا محصول مورد نظر را مدت ها موجود نکند؛ آیا می خواهید فروش خود را متوقف کنید؟ بنابراین به جای تکیه بر یک تامین کننده، تامین کننده پشتیبان نیز در نظر داشته باشید تا در صورت بروز مشکل، کسب و کارتان متوقف نشود. از صحت کار تامین کننده با خبر شوید. نحوه دسته بندی، حمل و نقل  و همه  موارد لازم را بررسی کنید. برای این کار می توانید، خودتان از تامین کننده مورد نظر سفارش دهید و همه جنبه ها را بررسی کنید.

 

سوالات رایج درباره دراپ شیپینگ

چگونه در کسب و کار دراپ شیپینگ موفق شوم؟

در ابتدا به جای فروش انواع محصولات، بصورت نیچ مارکتینگ فعالیت کنید؛ یعنی تنها تمرکز بر روی قسمتی از بازار داشته باشید. فعالیت در یک زمینه تخصصی، موفقیت بیشتری را برای شما رقم خواهد زد. پس بازاری را انتخاب کنید که رقابت در آن کمتر باشد.

 

آیا دراپ شیپینگ یک تجارت قانونی است؟

دراپ شیپینگ در واقع یک مدل فروش است که در سطح جهان نیز شناخته شده و قانونی است. درواقع دراپ شیپینگ همانند فروشندگان سنتی است که محصولات دیگران را می فروشند اما بصورت آنلاین.

 

در آمد dropshipper چگونه است؟

این دسته از افراد محصولات را از تامین کنندگان خریداری کرده و می فروشند. در نتیجه باید وقت و هزینه ای را نیز صرف کنند. از طرفی باید در جذب مشتری مهارت های لازم را داشته باشند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند. دراپ شیپرها محصولات را با قیمتی کمتر خریداری کرده و با اضافه کردن سود خود به قیمت محصول، آن را بفروش می رسانند.

 

روش های راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ

1. راه اندازی با چند محصول

عموم فروشگاه های دراپ شیپینگ چندین محصول را برا فروش می گذارند، حال این محصولات می تواند مرتبط باهم باشد. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فروش یک سری محصول خاص و تکمیل کننده یکدیگر، بهتر از فروش همه چیز است. به عبارتی بصورت نیچ مارکتینگ یا تمرکز بر یک بازار فروش انجام دهید.

 

2. تمرکز بر روی محصول خاص

همانطور که پیشتر گفتیم بهتر است یک محصول خاص را برای فروش انتخاب کنید. این محصول می تواند محصول مورد علاقه شما با حاشیه سود بالا باشد. زمانی که بر روی یک محصول خاص تمرکز کنید، می توانید بازاریابی آن را نیز بهتر انجام دهید.

البته یکی از معایب بزرگ فروشگاه های تک محصولی این است که در صورت عدم فروش محصول، کسب و کار با شکست مواجه میشود.

 

3. فروش پکیجی از محصولات

یکی دیگر از روش های فروش این است که چنیدین محصول مرتبط را بصورت پکیج آماده کرده و بفروشید. برای مثال پکیجی از لوازم آرایشی وعطر. این کار نیاز به خلاقیت دارد تا بتوانید متناسب با سلیقه مشتریان و زمان های خاص پکیج های متنوع ارائه دهید.

 

در پایان

راه اندازی کسب و کار اینترنتی به شیوه ای که گفته شد، مزایا و معایبی دارد. اگر ابتدای کار هستید و سرمایه زیادی ندارید، شروع کسب و کار به این شیوه مناسب است. ولی تمام جنبه های کار را در نظر بگیرید.

بروزرسانی در سه شنبه, 13 مهر 1400 10:15

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo دراپ شیپینگ (Dropshipping) چیست؟ مزایا و معایب نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا