درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟

سه شنبه, 19 تیر 1403 12:50
امتیاز شما به این مطلب
(23 رای‌ها)

درآمد طراحی سایت در ایران

 

اگر جز کسانی هستید که به دنبال یادگیری مهارت طراحی سایت هستید، حتما می خواهید بدانید درآمد طراحی سایت در ایران چقدر است؟ طراح وب چقدر درآمد دارد؟ آیا می توان به عنوان یک شغل روی طراحی سایت حساب کرد؟ در این مطلب قصد داریم به سوالات شما در این باره پاسخ دهیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

شغل طراحی سایت

پیش از اینکه در مورد درآمد طراحی سایت بدانید، ابتدا باید حوزه کاری خود را مشخص کنید. زیرا امروزه طراحی سایت گرایش های متفاوتی دارد. مثلا برنامه نویسی سایت با طراحی سایت فرق دارد. قبلا تمام وظایف طراحی سایت به دوش یک نفر بود و آن یک نفر صفر تا صد طراحی و پشتیبانی سایت را انجام میداد، اما امروزه به این صورت نیست، کار به صورت گروهی انجام می شود. اما در کل برای طراحی سایت باید با یک سری مهارت آشنا باشید. در مطلب چگونه طراح سایت شویم؟ برایتان گفته ایم که برای طراح سایت شدن از کجا شروع کنید. همچنین به بررسی آینده طراحی سایت و دستمزد طراح وب در ایران می پردازیم.

 

بازارکار و درآمد طراحی سایت در ایران

شاید برایتان سوال شود که آیا طراحی سایت درآمد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم طراحی سایت یکی از مشاغل اینترنتی است که در سال های اخیر نیاز به آن افزایش پیدا کرده است، زیرا با اینترنتی و مجازی شدن کسب و کارها، بیشتر صاحبین کسب و کار به دنبال طراحی سایت برای معرفی و فروش محصولات و خدماتشان هستند. حتما دیده اید که در سال های اخیر راه اندازی فروشگاه اینترنتی چه رشدی کرده است. بنابراین این حوزه جای رشد زیادی دارد.

طراحی سایت چقدر درامد دارد؟ درامد یک طراح سایت در ایران چقدر است؟  در مورد درامد از طراحی سایت، قوانین مشخصی وجود ندارد و هر فرد یا شرکتی، قیمت متفاوتی برای طراحی سایت اعلام می کند. اما خوب نمی توان قیمت را هر چقدر خواستیم بالا ببریم چرا که آن وقت مشتری هم نخواهیم داشت. بستگی به تخصص و مهارت شرکت یا شخص طراح سایت، درآمد طراحی سایت متفاوت است؛ هر چقدر تخصص و مهارت بیشتری داشته باشید قطعا می توانید درآمد بیشتری هم کسب کنید. با بررسی سایت هایی که طراحی سایت انجام می دهند می توان به این نتیجه رسید که درآمد معقول و منصفانه طراحی سایت در ایران در زمان انتشار این مطلب یعنی (بهار 1403) بین 8 تا 20 میلیون تومان و بالاتر است. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر حقوق یک طراح سایت در ایران می پردازیم. 

حقوق طراحی سایت در ایران

هزینه پروژه های طراحی سایت

همانطور که گفتیم درآمد مشخصی برای طراحی سایت وجود ندارد و دلیل آن هم این است که هزینه پروژه های طراحی سایت متفاوت است. اما دلیل تفاوت قیمت طراحی سایت با وردپرس یا برنامه نویسی چیست؟ در ادامه این دلایل را بررسی می کنیم.

 از جمله موارد تاثیر گذار بر درآمد طراحان سایت عبارتند از:

  • مهارت و تجربه طراح سایت

یکی از عوامل تفاوت درآمد طراح سایت در ایران، تجربه و تخصص شرکت یا شخص طراح سایت است. یک نفر که به تازگی وارد این حرفه شده است و هنوز تجربه ندارد مبلغ کمتری برای طراحی سایت دریافت می کند، اما شخصی که سال ها در این حرفه فعالیت کرده است، مبلغ بیشتری دریافت می کند، زیرا با توجه به تخصص و مهارتی که دارد، سایت حرفه ای تری هم طراحی می کند.

  

  • نیاز های سایت

یکی دیگر از عواملی که باید در پاسخ به سوال درآمد طراحی سایت چقدر است؟ بررسی شود، نیازهای هر سایت است. برای مثال نیازهای طراحی فروشگاه اینترنتی با طراحی سایت شرکتی متفاوت است. مشتریان با توجه به نوع کسب و کار خود، انتظارات مخلتفی از طراح سایت دارند که همین مورد باعث تفاوت قیمت طراحی سایت می شود.

 

  • روش طراحی سایت

یکی از دلایل تفاوت قیمت طراحی سایت، روش طراحی سایت است. برای طراحی سایت رو راه وجود دارد: یکی طراحی سایت با کد نویسی و دیگری طراحی سایت با سیستم های مدیریت محتوای آماده مثل وردپرس. اما درآمد طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟ درآمد طراحی سایت با وردپرس کمتراست زیرا؛ طراحی سایت با کدنویسی قطعا سخت تر و زمانبرتر است و به مهارت بیشتری نیاز دارد بنابراین سایتی هم که با این روش ساخته می شود، قیمت بیشتری دارد. اما طراحی سایت با وردپرس ساده تر است و زمان کمتری می برد در نتیجه هزینه طراحی سایت با وردپرس کمتر است. کسانی که از طریق برنامه نویسی سایت طراحی می کنند معمولا هزینه های بالایی از حدود 40 میلیون تا 200 میلیون دریافت می کنند. بر این اساس درآمد طراحان وردپرس کمتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های این دو روش می توانید مطلب طراحی سایت با وردپرس یا برنامه نویسی؟ را مطالعه کنید.

 درآمد طراحی سایت با وردپرس

 

  • مدت زمان طراحی سایت

مورد دیگر موثر بر درامد از طراحی سایت، مدت زمانی است که طراح صرف می کند تا سایت را طراحی کند. این مورد که طراحی سایت چقدر زمان می برد بسیار مهم است. برای مثال یک طراح سایت در طول روز 10 سایت طراحی کند و از هر کدام 4 میلیون بگیرد در نتیجه روزی 40 میلون درآمد دارد.اما اینکار غیر منطقی است هر طراح سایت نهایتا بتواند در روز یک یا دو سایت طراحی کند.

کسانی که هزینه بالایی برای طراحی سایت دریافت می کنند، معمولا زمان زیادی برای طراحی یک سایت می گذارند، شاید هفته ها زمان بگذارند که یک سایت را راه اندازی کنند، زیرا جزئیات برایشان مهم است و هر موردی را با دقت انجام میدهند. در کل کسانی که زمان زیادی برای طراحی سایت می گذارند و کار با کیفیتی تحویل می دهند، درآمد بیشتری کسب می کنند. 

در کل به نظر ما تخصص و مهارت در میزان درآمد طراحی سایت در ایران حرف اول را می زند هر چه یک فرد متخصص تر باشد؛ به انواع روش های طراحی سایت مسلط تر است، می تواند سایتی مطابق با نیاز مشتری طراحی کند و در نهایت کار حرفه ای تری تحویل بدهد. بنابراین پاسخ سوال درامد از طراحی سایت چقدر است، به میزان مهارت شخص بستگی دارد.

 

نکات شروع کار طراحی سایت

کسانی که به تازگی وارد حرفه طراحی سایت می شوند، درآمد کمتری دارند که کاملا طبیعی است. برای کسب درآمد با طراحی سایت باید قیمت هایتان را پایین در نظر بگیرید تا سفارش داشته باشید، اگر از همان ابتدا قیمت را بالا بگویید، مشتری نخواهید داشت و در نتیجه نمونه کار هم نمی توانید داشته باشید. بعد از اینکه مشتری جذب کردید و چند نمونه کار خوب طراحی کردید، آن ها را در سایت خود قرار دهید تا افراد به حرفه ای بودن شما اطمینان پیدا کنند، آنگاه می توانید قیمت خود را بالاتر ببرید. چون مشتری با دیدن نمونه کارهای موفق شما، به کار شما ایمان می آورد و حاضر می شود هزینه بالاتری پرداخت کند.

به طور کلی در هر شغلی ابتدا با درآمد کم شروع کنید و رفته درآمد خود را افزایش دهید.

 

افزایش درآمد طراحی سایت در ایران

یکی از کارهایی که برای افزایش درآمد طراحی سایت با وردپررس یا کدنویسی می توانید انجام دهید، کار کردن به صورت گروهی است. اگر افراد متخصص در هر حوزه طراحی سایت را گرد هم جمع کنید، می توانید در زمان کوتاه تری سایت طراحی کنید، در نتیجه می توانید سفارش های بیشتری قبول کنید و درآمد شغل طراحی سایت را افزایش دهید.

شرکت های طراحی سایت معمولا یک تیم طراح وب سایت دارند که هر کدام گوشه ای از کار را انجام می دهند. گاها افرادی هم که به صورت فریلنسری طراحی سایت می کنند، یک تیم به صورت دورکار تشکیل می دهند و خود فقط مدیریت پروژه را به عهده می گیرند.

در ادامه تکنیک هایی برای افزایش درآمد طراحی سایت در ایران معرفی خواهیم کرد.

 درآمد طراحی سایت در ایران

 

1- تسلط بر دانش برنامه نویسی 

یکی از مواردی که باعث افزایش درآمد طراحی سایت در ایران می شود، تسلط بر دانش برنامه نویسی و یادگیری زبان های جاوا اسکریپت، php و فریم ورک های مختلف آنها می باشد. یادگیری اصولی و حرفه ای این زبان های برنامه نویسی به شما کمک می کند تا سایت های پویا و ریسپانسیو راه اندازی کنید. همچنین می توانید هنگام طراحی سایت خود به اعمال ویژگی ها و امکانات حرفه ای و جدید بپردازید.

 

2- درک کامل استانداردهای وب (سئو، پروتکل ها و ...)

به منظور افزایش درامد طراحی سایت در ایران لازم است تا به طور کامل با استانداردهای مهم در وب همچون سئو، پروتکل های امنیتی و ... آشنا باشید. درواقع سایتی که طراحی می کنید باید تمامی استانداردهای لازم برای قرار گرفتن در اینترنت را داشته باشد. دانستن مسائل سئو و بهینه سازی سایت باعث می شود تا سایت هایی که راه اندازی می کنید در اولین نتایج جستجو قرار بگیرند و ترافیک بالایی داشته باشند. همچنین استفاده از پروتکل های امنیتی یکی از موارد ضروری برای حفظ اطلاعات و حریم خصوصی سایت ها می باشد.

 

3- افزایش مهارت طراحی گرافیکی

یکی دیگر از مهارت هایی که باعث افزایش درآمد طراحی سایت می شود، مهارت طراحی گرافیکی می باشد. یادگیری نرم افزارهای گرافیکی باعث می شود تا سایت هایی که طراحی می کنید را با استفاده از المان های گرافیکی و تصاویر، جذاب و کاربرپسند کنید. همچنین دانش گرافیکی به شما کمک می کند تا در طراحی واسط کاربری سایت ها نیز بهتر عمل کنید. به این ترتیب پروژه های طراحی سایت بیشتری بدست آورید.

 

4- توانایی انجام کار گروهی

افزایش توانایی انجام کارگروهی باعث می شود تا بتوانید درآمد از طراحی سایت را افزایش دهید. از آنجا که طراحی سایت توسط تیم های کوچک یا بزرگ انجام می شود، شما باید بتوانید با اعضای گروه خود به درستی ارتباط برقرار کنید. همچنین بتوانید با مشتری نیز تعامل داشته باشید تا از ایده ها و نظرات آنها با خبر شوید تا بتوانید سایت مطابق انتظار آنها طراحی نمایید.

 

بازار کار طراحی سایت در خارج از کشور

هزینه طراحی سایت در خارج از کشور بسیار متفاوت از درآمد طراحی وب در ایران است. بنابراین به تفکیک هر کشور در این مورد توضیح خواهیم داد.

  • درآمد طراحی سایت در آلمان

به گزارش سایت Glassdoor، متوسط حقوق سالانه یک طراح وب سایت در آلمان 55,000 یورو است. کمترین حقوق سالانه یک طراح وب در آلمان 40,000 یورو و بیشترین حقوق سالانه یک طراح وب در آلمان 70,000 یورو است.

 

  • درامد طراحی سایت در امریکا

به گزارش سایت Glassdoor، متوسط حقوق سالانه یک طراح وب سایت در آمریکا در حدود 62,000 دلار است. و با این حساب کمترین حقوق سالانه یک طراح وب سایت در آمریکا حدود 40,000 دلار و بیشترین حقوق سالانه حدود 100,000 دلار است.

درامد طراحی سایت در امریکا

 

  • درآمد طراحی سایت در کانادا

طبق گزارش وب سایت Indeed، متوسط حقوق سالانه یک طراح وب سایت در کانادا حدودا 71,000 دلار است. کمترین حقوق سالانه یک طراح وب در کانادا 45,000 دلار و بیشترین حقوق سالانه یک طراح وب در کانادا 100,000 دلار است.

 

❔︎ سوالات متداول

چرا درآمد طراحی سایت متفاوت است؟

درآمد طراحی وب سایت با توجه به مهارت و تجربه طراح سایت، روش طراحی سایت و نیازهای مورد انتظار کارفرما از سایت متفاوت است.

 

حقوق طراحی سایت در ایران چگونه است؟

معمولا حقوق طراحی سایت در ایران از 5 میلیون شروع می شود، درآمد افرادی که تخصص بیشتر دارند تا 15 میلیون تومان و بیشتر هم می رسد. با گرفتن کار به صورت فریلنسری می توانید حقوق خود را بیشتر هم کنید.

 

سخن پایانی

با توجه به دنیای دیجیتالی امروز، شغل طراحی سایت، شغل آینده دار و خوبی است که می توان درآمد های بالایی از آن کسب کرد. اما نیاز به پشتکار و یادگیری مستمر دارد. در این مطلب سعی کردیم شما را از درآمد طراحی سایت در ایران آگاه کنیم تا با دید بازتری بتوانید وارد این حرفه شوید.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 19 تیر 1403 12:50

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا