آموزش ثبت نام در زرین پال + اتصال وردپرس به درگاه واسط

سه شنبه, 13 مهر 1400 09:31
امتیاز شما به این مطلب
(10 رای‌ها)

آموزش گرفتن درگاه زرین پال

 

برای اتصال سایت یا فروشگاه خود به درگاه بانکی دو روش وجود دارد. اتصال به درگاه مستقیم و درگاه واسط. زرین پال یکی از شرکت های معتبر ارائه دهنده درگاه واسط بانکی است. در این مطلب به شما آموزش گرفتن درگاه زرین پال و اتصال ووکامرس به زرین پال را خواهیم گفت.

ساخت درگاه پرداخت زرین پال

 

پس از راه اندازی وب سایت برای ارائه خدمات یا محصولات، اولین نکته ای که باید به آن توجه شود درگاه پرداخت آنلاین است. در واقع هدف از خرید اینترنتی سهولت و تسریع فرایند پرداخت است. در ادامه گام به گام آموزش گرفتن درگاه زرین پال را برای شما بیان کرده ایم.

ابتدا وارد سایت زرین پال شوید. پس از آن ایجاد ثبت نام  را انتخاب کنید.

 

ثبت  نام در زرین پال

 

در این قسمت صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که نام و نام خانوادگی و شماره همراه را از شما می خواهد . پس از وارد کردن شماره یک کد دستوری شش رقمی برای شما ارسال خواهد شد. آن را وارد قسمت مشخص شده کنید.

اکنون وارد پنل زرین پال شوید. در قسمت درگاه های پرداخت به شما خواهد گفت که برای استفاده از خدمات زرین پال باید عضویت خودتان را نقره ای کنید.

در این مرحله باید برای ارتقا عضویت اقدام کنید. اطلاعات خواسته شده را مانند جنسیت، تاریخ تولد و نام خود را وارد کنید.

 

آموزش ثبت نام در زرین پال

 

پس از آن آدرس مورد نظر را به همراه کد پستی و شماره  تلفن ثابت وارد کنید. در نهایت بروزرسانی را انتخاب کرده و مدارک را آپلود کنید. مدارک مورد نظر اسکن کارت ملی و اسکن شناسنامه می باشد. حجم فایل ارسالی نباید بیشتر از 2 مگابایت باشد و همچنین فرمت آن نیز باید jpg باشد.

نکته مهم، با گوشی همراه عکس نگیرید، مدارک شما حتما باید اسکن شده باشند. پس از ارسال مدارک در قسمت تیکت ها، پیغامی با عنوان تایید مدارک به شما نشان داده خواهد شد یا اگر مدارک و اطلاعات شما مشکلی داشته باشد، به شما خواهد گفت.

 

آموزش ثبت نام در زرین پال

 

 اگر تمامی اطلاعات و مدارک مورد نظر صحیح باشد، عضویت شما به سطح نقره ای تغییر خواهد کرد. در قسمت درگاه های پرداخت در پنل زرین پال رفته و ایجاد درگاه پرداخت را انتخاب کنید. در این قسمت نام سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را وارد کنید. سپس توضیح مختصری در مورد نوع فعالیتتان ارائه می دهید.

اکنون کیف پول حساب اصلی زرین پال را انتخاب کنید. در دسته بندی ها با توجه به موضوع کاری خود، دسته مورد نظر را انتخاب کنید و در آخر ایجاد درگاه پرداخت را انتخاب کنید.

در نهایت پس از انجام فرایند ثبت نام و تایید از جانب زرین پال، کدی به شما داده میشود. این کد را باید در زمان فعالسازی درگاه در سایت خودتان، وارد کنید. در محتوا آموزش اتصال وردپرس به درگاه واسط زرین پال  به شما این مورد را آموزش داده ایم.

 

اتصال ووکامرس به زرین پال + دانلود افزونه

 

اتصال ووکامرس به زرین پال 

 

اما چگونه سایت وردپرسی خود را به درگاه پرداخت زرین پال متصل کنیم؟ 

وردپرس معمولا با افزونه ووکامرس به یک فروشگاه تبدیل میشود که در ادامه انواع روش های اتثال ووکامرس به درگاه پرداهت را بیان می کنیم.

 

انواع افزونه درگاه پرداخت ووکامرس

درگاه پرداخت اینترنتی به دو دسته کلی تقسیم می شوند، درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسطه

1.درگاه پرداخت مستقیم

برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم لازم است که سایت شما ای نماد یا نماد الکترونیکی داشته باشد. پس از پشت سر گذاشتن فرایند دریافت مجوز که تقریبا دو هفته طول می کشد، می توانید اقدام به نصب درگاه در سایت کنید. ما در محتوا چطور درگاه پرداخت بگیریم؟ بصورت کامل شما را راهنمایی کرده ایم.

 

2.درگاه پرداخت غیر مستقیم یا واسط

این روش آسانتر و سریعتر خواهد بود. دیگر نیازی به دریافت اینماد هم نخواهید داشت. کافیست در شرکت های واسطه ای مانند زرین پال یا آیدی پی یک حساب کاربری داشته باشید. آنگاه می توانید سایت خود را به درگاه پرداخت متصل کنید.

 

آموزش نصب درگاه پرداخت در وردپرس

همانطور که گفتیم درگاه بانکی دو دسته هستند، اما برای اتصال سایت به هر دو شما باید افزونه ووکامرس مرتبط با پرداخت آنلاین را نصب داشته باشید.

 

1. نصب درگاه پرداخت مستقیم

برای اینکار ابتدا لازم است در سایت اینماد ثبت نام کرده و برای دریافت اینماد درخواست بدهید. در محتوای آموزش تصویری دریافت ای نماد به شما آموزش داده ایم که چطور این مجوز را دریافت کنید. پس از گذشت تقریبا دو هفته که اینماد را دریافت کردید، به سایت خود رفته و افزونه درگاه پرداخت وردپرس را برای بانکی که مدنظرتان است نصب کنید. ( ما در اینجا درگاه پرداخت بانک ملت را آموزش داده ایم)

 لینک دانلود افزونه : افزونه درگاه پرداخت ووکامرس بانک ملت

افزونه بانک ملت

 

پس از دانلود و نصب این افزونه، آن را فعال کنید. با توجه به عکس زیر در قسمت پیشخوان به بخش ووکامرس رفته و در آنجا پیکربندی را انتخاب کنید. پس از آن زبانه پرداخت را انتخاب کرده 

 

آموزش اتصال وردپرس به درگاه مستقیم

 

 پس از فعال کردن درگاه بانک ملت، گزینه مدیریت را انتخاب کنید.

 

آموزش اتصال وردپرس به درگاه مستقیم

 

در این قسمت اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

 

آموزش اتصال وردپرس به درگاه مستقیم

 

تنظیمات پایه‌ای شامل موارد زیر است:

عنوان درگاه: یک نام برای درگاه انتخاب کنید، در اینجا بصورت پیشفرض ملت است.

توضیحات درگاه: باید توضیحات مرتبط با درگاه خود را وارد کنید.

تنظیمات حساب بانک ملت : در اینجا اطلاعاتی شامل نام کاربری، ترمینال آیدی و رمز عبور را که پس از ثبت نام در سامانه درگاه بانک ملت دریافت کرده اید را وارد کنید. ثبت نام در این سامانه تقریبا 48 ساعت طول میکشد.

تنظیمات عملیات پرداخت: در این بخش پیغامی که می خواهید پس از پرداخت آنلاین به کاربر نمایش داده شود را وارد کنید. این پیام ها می تواند متنی مانند " پرداخت با موفقیت انجام شد" یا "پرداخت ناموفق" باشد.

در آخر تنظیمات را ذخیره کرده و اکنون سایت شما به درگاه پرداخت مستقیم متصل است.

 

2. اتصال درگاه پرداخت واسط وردپرس

همانطور که گفتیم برای اتصال درگاه پرداخت واسط وردپرس نیازی به اینماد ندارید. ما در اینجا اتصال سایت به درگاه غیر مستقیم بانکی را با کمک افزونه درگاه پرداخت زرین پال وردپرس آموزش می دهیم. برای این کار کافیست به مخزن افزونه های وردپرس مراجعه کرده و افزونه "درگاه پرداخت ووکامرس زرین‌پال " را نصب و فعال کنید.

لینک دانلود افزونه : افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زرین پال

 

درگاه پرداخت واسط وردپرس

 

مانند تصویر زیر در قسمت پیشخوان به بخش ووکامرس رفته و پیکربندی و در نهایت زبانه پرداخت بروید. پس از فعال کردن پرداخت امن زرین پال، مدیریت را انتخاب کنید.

 

 افزونه درگاه پرداخت زرین پال وردپرس

 

در نهایت مانند روش مستقیم مطابق شکل زیر باید تنظیمات پایه‌ای مربوط به افزونه درگاه پرداخت ووکامرس زیرین‌پال را وارد نمایید.

 

درگاه پرداخت واسط وردپرس

 

مانند روش قبل عنوان درگاه، توضیحات و تنظیمات عملیات پرداخت را تکمیل کنید. اما برای تنظیمات حساب زرین پال باید به سایت زرین پال مراجعه کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از آن به شما یک API با مرچنت کد داده میشود. کد را در قسمت تنظیمات وارد کرده و ذخیره را انتخاب کنید. اکنون درگاه زرین پال در سایت شما فعال است.

 

در پایان

در این محتوا سعی کردیم به نیاز و پرسش های شما در مورد اتصال سایت وردپرسی به درگاه پرداخت پاسخ دهیم. همچنین آموزش ثبت نام در زرین پال را آموختید. پس از انجام کارهای گفته شده سایت شما مکانی امن برای پرداخت آنلاین سریع و راحت کاربر خواهد بود.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 13 مهر 1400 09:31

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo آموزش گرفتن درگاه زرین پال +اتصال ووکامرس به زرین پال نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا