مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی

سه شنبه, 13 مهر 1400 12:48
امتیاز شما به این مطلب
(7 رای‌ها)

مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی

 

مدیران هر کسب و کاری، همواره در حال مقایسه دو روش تبلیغات آنلاین وسنتی هستند. مدبران کسب و کارها همیشه در جستجوی پاسخ این سوال هستند که کدام روش موثر است و کدام روش توجیه اقتصادی در کنار بازدهی و افزایش فروش دارد؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ می دهیم.

مقایسه تبلیغات آنلاین و سنتی

ذهن مدیران هر کسب و کار، همواره در حال بررسی روش های تبلیغات مختلف است، زیرا تبلیغات می توانند باعث افزایش فروش، مشتری و سود هر کسب و کار شوند و نهایتا باعث شوند آن کسب و کار موفق شود یا شکست بخورد. دلایل متفاوتی دارد که یکی در تبلیغات سنتی موفق است و دیگری در تبلیغات آنلاین. ما برای تبلیغات، رسانه را انتخاب می کنیم، یکی رسانه تلویزیون را انتخاب میکند و دیگری رسانه رادیو و یا روزنامه ... این انتخاب بستگی به وسعت تعداد مخاطبان آن رسانه دارد. باید ببینیم چه تعدادی از افراد تبلیغ ما را مشاهده میکنند؟ با آمارهای گوناگونی که در معتبر ترین اخبار اطلاع رسانی مواجه هستیم، مخاطبان اینترنتی به شدت و به صورت تصاعدی رو به بالا هستند. 

با توجه به نوع کسب و کار و بازار هدف، استفاده از بازاریابی سنتی گاهی اصولی تر از بازاریابی اینترنتی است، اما گاهی عدم شناخت کامل بازاریابی سنتی از استراتژی های روز دنیا سبب کمتر شدن بهره بری از بازار موجود می شود. بنابراین امروزه انواع مختلف تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات بنری، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی و … نیز وجود دارد که با وجود این حجم از تنوع در بازاریابی، رقابت کمی سخت تر خواهد شد. افراد حرفه ای به دنبال انتخاب راه های مناسب بازاریابی برای تبلیغ برند با بودجه مناسب هستند. راهی که منجر به بازگشت سرمایه تا حد زیادی خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: نحوه تبلیغ فروشگاه اینترنتی و جذب مشتری

 

بازاریابی آنلاین به چه معنا است؟

در یک تعریف کوتاه و مختصر، تبلیغات آنلاین یک روش بازاریابی و تبلیغ است که از اینترنت برای تحویل دادن پیام های بازاریابی تبلیغاتی به مشتریان استفاده می ‌شود. یعنی روش هایی برای جذب مخاطب اما در بستر اینترنت. این روش ها انواع مختلفی دارند که شما باید با توجه به نتیجه آنالیز کسب و کارتان و بازار هدف و مخاطبان خود، یکی از آن ها را استفاده کنید.

بازاریابی آنلاین شامل تکنیک ها و روش های مختلفی می شود که در این بخش به معرفی برخی از آنها می پردازیم، به طور کلی روش های بازاریابی آنلاین عبارتند از:

 • بنر مارکتینگ
 • ویدئو مارکتینگ
 • ایمیل مارکتینگ (دانلود بانک ایمیل)
 • تبلیغات متنی
 • رسانه های اجتماعی
 • موبایل مارکتینگ در بستر اینترنتی
 • تلویزیون های آنلاین
 • ریپورتاژ آگهی
 • بازاریابی محتوایی
 • سئو و بهینه سازی
 • تبلیغات کلیکی

هر کدام از این روش ها اصول خاص خود را دارند، یعنی برای بازدهی بیشتر در هر کدام از روش های موجود، باید از متخصصان بازاریابی و تبلیغات اینترنتی راهنمایی گرفت. حال که با ماهیت کلی تبلیغات آنلاین آشنا شدیم به بررسی این می پردازیم که چرا این روش ها میتوانند در فروش و بازدهی محصولات و خدمات ما موثر باشند؟

  

تفاوت بازاریابی سنتی با بازاریابی دیجیتال

 

بازار یابی سنتی

پیش از اینکه تبلیغات اینترنتی پا به عرصه بازاریابی بگذارد، تنها بازاریابی شناخته شده، تبلیغات سنتی بود. تبلیغاتی همچون تلویزیون، بیلبوردها، روزنامه ها و ... البته هنوز این تبلیغات جایگاه خود را از دست نداده اند و سهم زیادی از بازار را در اختیار خود دارند.

تبلیغات سنتی و چاپی، زمان- مرکز هستند. زمان- مرکز به این معنا که ساعات ارائه خدمات یا انجام کار محدود به زمانی است که شرکت یا مغازه باز باشد و در نتیجه خریداران در ساعات بسته بودن آن به محصولات و خدمات دسترسی نخواهند داشت. ضمن اینکه مشتریان محدود به محل شرکت و دفتر خواهند بود و دامنه وسیع تری را در بر نخواهد گرفت. این نوع آگهی ها برای یک دوره زمانی خاص هستند و با خاتمه آن دوره زمانی، نیاز به تمدید هزینه برای آگهی جدید خواهد بود.

 

مزایای تبلیغات اینترنتی 

بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی سنتی

 

 • تبلیغات اینترنتی در مدت زمان کمی اطلاعات زیادی را در اختیار کاربر می گذارند

وقتی در موتورهای جستجوگر کالا و یا خدمتی که به دنبال آن هستیم را جستجو می کنیم، اطلاعاتی را برای ما به نمایش می گذارد که مسیر را برای ما هموار میکند. انسان های دهه جدید یا دهه تکنولوژی به علت گرفتاری های گوناگونی که در پیش رو دارند، تمایل دارند که گزینه منتخب خود را با روشی پیدا کنند که زمان کمتری از آن ها بگیرد و اطلاعات کافی در اختیار آنان قرار دهد. خب وقتی شخصی به دنبال یک طراح وب سایت می گردد به راحتی میتواند در بستر اینترنت افراد زیادی را در زمان کوتاهی پیدا کند و کیفیت کار آن ها را بسنجد و گزینه معقول را منتخب کند.

 

 • ماندگاری تبلیغات اینترنتی در ذهن بیشتر است

کاربران اینترنتی همیشه آدرس وب سایتی که به دنبال آن هستند را بهتر در ذهن می سپارند تا شماره تماس و آدرس فیزیکی آن را. اگر یک بار از این روش با شما ارتباط برقرار کنند به راحتی، مجددا از میان انبوهی از اطلاعات شما را گزینش می کنند.

 

 • قابلیت تغییر و مدیریت هزینه ها در تبلیغات اینترنتی فراهم است

شما در یک برگه آگهی اگر اطلاعاتی از خود منتشر کردید دیگر نمی توانید آن را تغییر بدهید، مگر اینکه هزینه زیادی برای چاپ مجدد آن پرداخت کنید. اما در آدرس اینترنتی یا وب سایت خود می توانید این تغییرات را به کمک یک سیستم مدیریت محتوا انجام دهید و مخاطب شما به سرعت آن را مشاهده می کند.

 

 • در تبلیغات اینترنتی بازارهدف شما گسترش می یابد

در تبلیغات اینترنتی شما علاوه بر محله و شهر خودتان، می توانید در کل کشور و جهان کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

 

بیشتر بخوانید: بروزرسانی محتوای قدیمی و تاثیر طلایی آن بر سئو

 

 • بازاریابی اینترنتی هزینه کمتری خواهد داشت

راهکارهای اینترنتی همیشه هزینه های پایین تری نسبت به تبلیغات تلویزیونی و ... دارند و انعطاف آنها نسبت به سایر موارد زیاد تر است و بازدهی خوب و کارآمدی هم دارند. یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی ارسال ایمیل گروهی به یک بانک ایمیل هدفمند است.

 

 • امکان جذب مخاطبان هدفمند وجود دارد

تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی، مخاطبان هدف بیشتری دارد. به عبارتی در سطح وسیع اینترنت، شما می توانید مخاطب خود را به نوعی انتخاب کنید و تبلیغات را روی همان گروه متمرکز کنید. بنابراین شما می توانید به بازار هدف مشتری خود نزدیک تر می شوید.

 

 • تعیین هزینه تبلیغات در تبلیغات اینترنتی

در تبلیغات آفلاین، پخش کننده تبلیغ بی توجه به میزان مشاهده و یا تبدیل تعداد مشاهده کنندگان تبلیغ به مشتری، هزینه پخش تبلیغ را می گیرد ولی در تبلیغات اینترنتی شما می توانید خود تعیین نمایید که هزینه پخش تبلیغ به ازای نمایش و یا کلیک از حساب شما کم شود.

 

 • تبلیغات اینترنتی همیشگی و دائمی هستند

زمانی که شما برای تبلیغ کسب و کار خود یک سایت راه اندازی می کنید یا روی سایت دیگری تبلیغ کسب و کار خود را قرار می دهید، این سایت از بین نمی رود و ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته در حال تبلیغ کسب وکار شما است. اما تبلیغات سنتی از بین می روند و همواره همراه مخاطبان نیستند. همچنین شما تنها در زمانها و روزهای کاری، امکان تبلیغات به روش های سنتی را دارید.

 

 • بازگشت بیشتر سرمایه در تبلیغات اینترنتی

شما در تبلیغات اینترنتی مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد و در نتیجه درصد بیشتری از سرمایه ای که برای تبلیغات از دست داده اید به شما باز می گردد.

 

جمع بندی

در جمع بندی کلی می توانیم بگوییم که به روز کردن کسب و کار ها همگام با تکنولوژی های روز دنیا، یکی از بهترین روش ها برای پیشرفت کسب و کار است. یعنی کسب و کاری موفق تر است که در درجه اول کسب و کار خود را بهبود دهد و در نهایت برای جذب مخاطبان هدف، تبلیغات اصولی و مناسب انجام دهد. سئو و بهینه سازی سایت یکی از راه هایی است که به شما کمک میکند تا بهتر در موتورهای جستجو دیده شوید.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 13 مهر 1400 12:48

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا