درگاه پرداخت اینترنتی برای آنلاین شاپ اینستاگرام

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1403 14:31
امتیاز شما به این مطلب
(9 رای‌ها)

درگاه پرداخت برای اینستاگرام

 

امروزه بازار کسب و کارهای اینستاگرامی بسیار گرم شده است. افراد زیادی شروع راه‌اندازی آنلاین شاپ در اینستاگرام کردن. اگر شما یکی از این افراد هستید حتماً با این مشکل روبرو شده اید که هزینه را چطور از مشتری دریافت کنید. در این مطلب می خواهیم راه حل این مشکل را برایتان بگوییم، تا بتوانید رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را فراهم کنید.

درگاه پرداخت برای آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی

فروشگاه‌های اینستاگرامی برای دریافت پول اغلب از روش کارت به کارت استفاده می‌کنند. این روش هم برای فروشنده و هم برای خریدار معایبی دارد، اما بهترین روش انتقال وجه در فروشگاه اینستاگرامی چیست؟

می‌توان گفت دریافت درگاه پرداخت بهترین کار است. عده‌ای فکر می‌کنند درگاه پرداخت اینترنتی فقط مختص سایت‌های اینترنتی است اما گونه نیست؛ بلکه آنلاین شاپ‌های اینستاگرام هم می‌توانند درگاه پرداخت داشته باشند و با ارسال لینک درگاه پرداخت برای مشتری پول خود را دریافت کنند.

برای شمایی که صاحب فروشگاه اینستاگرامی هستید بهترین کار این است درگاه پرداخت داشته باشید، در این صورت مطمئن هستید که رسید‌های جعلی برایتان ارسال نمی‌شود. از طرف دیگر مشتریان هم با خیال راحت‌تری خرید خود را انجام می‌دهند، دلیل آن هم این است که برای دریافت درگاه پرداخت نیاز است که کسب و کار در مراجع قانونی ثبت شود، به همین دلیل مشتری مطمئن است که قرار نیست سرش کلاه برود. این معامله ای برد برد است که هم برای فروشنده و هم برای خریدار رضایت را به همراه دارد.

 

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

حتما تا بحال یک بار هم که شده خرید اینترنتی کرده اید، مثلا وقتی قرار است اینترنتی شارژ برای تلفن همراه خود بخرید، پس از انتخاب مبلغ شارژ وارد صفحه ای می‌شوید که با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و رمز پویا هزینه آن را پرداخت می‌کنید و سیم کارت شما شارژ می‌شود. این همان درگاه پرداخت اینترنتی است، در واقع درگاه پرداخت اینترنتی روشی است که به آسانی پول از حساب خریدار به حساب فروشنده منتقل می‌شود.

در بیشتر موارد پس از طراحی فروشگاه اینترنتی درگاه پرداخت اینترنتی هم برای آن دریافت می‌شود، اما در راه‌اندازی آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی این گونه نیست دلیل آن هم این است که اکثر افراد از امکان دریافت درگاه پرداخت برای اینستاگرام آگاه نیستند.

 

درگاه پرداخت برای آنلاین شاپ اینستاگرام

 

چرا باید برای فروشگاه اینستاگرامی خود درگاه پرداخت بگیریم؟

تا اینجا با درگاه پرداخت اینترنتی آشنا شدیم، حال بهتر است بدانیم اصلاً چرا برای آنلاین شاپ اینستاگرام باید درگاه پرداخت اینترنتی بگیریم؟

 • به جای اینکه شماره کارت بانکی خود را برای مشتری ارسال کنید، می توانید لینک پرداخت برایش بفرستید.
 • از شر رسید های جعلی خلاص می‌شوید و به راحتی می‌توانید پرداخت هزینه توسط مشتری را پیگیری کنید.
 • امکان دریافت پشتیبانی ۲۴ ساعته برای رفع مشکلات پرداختی مشتریان دارید.
 • مشتری خیالش راحت است که خرید امنی دارد و قرار نیست سرش کلاه برود.
 • مشتری می‌داند با یک فروشگاه معتبر طرف است و این عاملی است که بر تعداد مشتریان می افزاید.
 • صاحبان آنلاین شاپ به نوعی می‌توانند موجودی انبار خود را کنترل کند. به این صورت که در تعریف محصول در پنل تعداد موجودی آن را مشخص کنند.
 •  با دریافت شماره همراه و ایمیل مشتری از طریق زرین لینک، می‌توانید اطلاعات سفارش و کد مرسوله را برایشان ارسال کنید.
 • می‌توانید در مناسبت‌های مختلف یک کد تخفیفی ایجاد کنید و از مشتریان بخواهید با این کد تخفیف محصول مورد نظرشان را خریداری کنند.

 

چگونه برای آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی درگاه پرداخت بگیریم؟

درگاه‌های پرداخت اینترنتی دو دسته هستند درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسط. سایت‌های فروشگاهی می‌توانند هم می‌توان درگاه پرداخت مستقیم داشته باشند هم درگاه پرداخت واسط‌. درگاه پرداخت مستقیم بدون واسطه به بانک‌های کشور متصل است، اما درگاه پرداخت واسط با استفاده از یک شرکت واسط به بانک متصل می‌شود. در محتوای چگونه درگاه پرداخت اینترنتی بگیریم به صورت کامل این موضوع را گفته‌ایم.

اما آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی فقط می‌توانند از درگاه پرداخت غیر مستقیم یا واسط استفاده کنند. برای دریافت درگاه پرداخت برای آنلاین شاپ باید وارد سایت شرکت مورد نظر شوید و درخواست خود را مطرح کنید.

در ادامه تعدادی از معتبر ترین درگاه پرداخت برای پیج های اینستاگرامی را معرفی می کنیم. با سر زدن به سایت این شرکت ها می توانید از تمامی شرایط آنها مطلع شوید. در مطلب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی نیز تعدادی از این درگاه ها معرفی شده اند.

 

 1. زرین پال

یکی از معروف ترین و محبوب ترین درگاه های پرداخت اینترنتی زرین پال است. زرین پال برای آنلاین شاپ های اینستاگرام سرویسی دارد به نام زرین لینک. زرین پال برای ماه اول عضویت، کارمزدی دریافت نمی کند. اما از ماه های بعد از هر تراکنش ۰.۵ ٪  کارمزد می گیرد که مقدار زیادی نیست. در آخر هر روز هم تراکنش های آن روز به حسابتان واریز می شود.

زرین پال امنیت بالایی دارد و این امکان را هم قرار داده است که بتوانید خروجی اکسل از لیست تراکنش‌ها داشته باشید. در ادامه همین محتوا با جزئیات کامل به نحوه ساخت زرین لینک می پردازیم.

درگاه پرداخت زرین پال 

 

 1. آیدی پی

درگاه پرداخت معتبر بعدی آیدی پی است با آیدی پی می‌توانید برای هر محصول یک لینک خرید مجزا ایجاد کنید و برای فروشگاهتان لینک اختصاصی بسازید. این درگاه پرداخت کارمزد کمی دارد و تسویه حساب آن هم به صورت روزانه در ساعت ۸ صبح انجام می‌شود.

 

 1. پی پینگ

پیپینگ یکی از درگاه‌های پرداخت در اینستاگرام محبوب است که امکان تعریف لینک اختصاصی برای هر محصول را دارد. کارمزد این درگاه پرداخت یک درصد است و تنها حداکثر ۵ هزار تومان از هر تراکنش کارمزد می گیرد. از دیگر ویژگی‌های پی پینگ  تسویه حساب به موقع و کمتر از ۲۴ ساعت، ارسال رایگان پیامک و صدور صورت حساب آنلاین است.

 

 1. دیجی پی

دیجی پی یکی از سرویس‌های دیجی کالا است که درگاه پرداخت اینترنتی هم دارد. دیجی پی سرعت بالایی دارد و از پشتیبانی همه روزه هم برخوردار است. دیجی پی این امکان را فراهم کرده است که مشتریان بتوانند هزینه خود را به صورت قسطی پرداخت کنند. برای فروشندگان هم گزارش دقیق انتقال وجه هم در پنل کاربری دیجی قابل مشاهده است.

 

درگاه پرداخت برای فروشگاه های اینستاگرام

 

درگاه پرداخت زرین لینک چیست؟

درگاه زرین لینک، یک لینک است که مشتری از طریق آن به درگاه پرداخت بانکی فروشنده هدایت می‌شود. زرین لینک از نوع درگاه‌های پرداخت واسط است که برای آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی و تلگرامی کاربرد دارد. دقت کنید برای دریافت سرویس زرین لینک نیازی به داشتن وب سایت نیست. برای آشنایی با درگاه های مستقیم و واسط پیشنهاد می کنم مطلب درگاه مستقیم یا واسط را مطالعه کنید.

فروشندگان با استفاده از زرین لینک می‌توانند برای هر یک از محصولات فروشگاه اینترنتی خود یک لینک بسازند و در صورت سفارش آن محصول توسط مشتری، لینک را برای وی ارسال کند و مشتری هم از طریق این لینک وارد صفحه پرداخت بانکی می‌شود و هزینه را پرداخت می‌کند.

 

انواع زرین لینک کدام است؟

لینک‌های پرداخت سرویس زرین لینک دو نوع هستند:

لینک پرداخت محصول: در این نوع از زرین لینک، برای هر محصول یک لینک پرداخت جداگانه ساخته می‌شود و قیمت آن به صورت مشخص وارد سیستم می‌شود.

 

لینک پرداخت شخصی: در لینک پرداخت شخصی مبلغی مشخص نمی‌شود و خود شخص پرداخت کننده مبلغ نهایی را وارد می‌کند به درگاه پرداخت متصل می‌شود.

 

چگونه درگاه پرداخت زرین لینک بسازیم؟

خوب برویم به سراغ آموزش ساخت درگاه زرین لینک. برای ساخت زرین لینک ابتدا باید در سایت زرین پال عضو شوید پس از آن برای دریافت سرویس اقدام کنید. کارمزد تراکنش در درگاه زرین لینک ۵۰۰ تومان است که این مبلغ بر عهده مشتری است. برای عضویت در سایت زرین پال می‌توانید مطلب آموزش ثبت نام در زرین پال را مطالعه کنید. پس از ثبت نام مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 

۱. وارد صفحه زرین پال حساب خود شوید و از بالای صفحه روی قسمت پیشخوان، کلیک کنید و سپس گزینه درخواست درگاه پرداخت را انتخاب کنید.

۲. آدرس شبکه اجتماعی خود را وارد کنید.

۳. برای درگاه پرداخت خود یک نام انتخاب کنید. دقت داشته باشید این نام قابل تغییر نمی‌باشد. سپس گزینه ساخت زرین لینک را بزنید.

۵. در نهایت برای استفاده از زرین لینک، در قسمت پیشخوان یک شماره حساب وارد کنید تا مبالغ در آن حساب تسویه شود.

 

نحوه دریافت لینک پرداخت برای محصولات در زرین لینک

همانطور که گفتیم، شما می‌توانید برای هر کدام از محصولات خود یک لینک پرداخت جداگانه بسازید. برای اینکار ابتدا باید وارد درگاه پرداخت مد نظر در حساب کاربری زرین پال شوید و سپس مراحل زیر را طی کنید.

۱. در صفحه پیشخوان از منوی سمت راست گزینه محصولات را انتخاب کنید.

۲. مبلغ لینک پرداخت سریع زرین لینک مشخص نیست. شما می‌توان این لینک را کپی کرده و برای مشتری ارسال کنید و مشتری در زمان پرداخت مبلغ آن را وارد کند.

۳. برای ساخت لینک محصول روی گزینه ساخت محصول جدید کلیک کنید.

۴. نام محصول مبلغ و توضیحات را وارد کنید.

۵. در این مرحله می‌توانید نوع نمایش فرم پرداخت زرین لینک برای مشتری را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید مشتری در زمان پرداخت شماره همراه و ایمیل خود را وارد کند. 

۶. در انتها هم می‌توانید سقف سفارش محصول را مشخص کنید. می‌توانید در صورت تمایل تیک گزینه نمایش رسید پرداخت را فعال کنید.

۷. پس از این می‌توانید با کلیک روی گزینه کپی کردن لینک، آن را برای مشتری بفرستید.

لینک پرداخت برای محصولات در زرین لین

 

 سقف پرداخت و تسویه حساب در سرویس زرین لینک به چه صورت است؟

سقف انتقال وجه از طریق زرین لینک ۵۰ میلیون تومان است. مشتریان می‌تواند از طریق زرین لینک مبلغ بیش از ۱۰ میلیون تومان را واریز کند. تسویه حساب سرویس زرین لینک به صورت روزانه است و طبق زمانبندی سرویس اینترنتی شاپرک کمتر از ۲۴ ساعت برای انتقال وجه زمان نیاز است. هزینه مالیات نیز در آخر سال به عهده صاحب آنلاین شاپ است.

 

فروش بیشتر برای آنلاین شاپ های اینستاگرام

اگر سری به آنلاین شاپ‌های موفق و پرطرفدار اینستاگرامی بزنید، می بینید اکثر آنها علاوه بر پیج اینستاگرام، سایت فروشگاهی هم دارند. این آنلاین شاپ‌ها، کاربران خود را برای خرید به سایت خود هدایت می‌کنند کاربر هم اطمینان پیدا می‌کند که با یک کسب و کار معتبر طرف است‌. دریافت هزینه هم از طریق طراحی سایت فروشگاهی آسان‌تر است. زیرا؛ در فروشگاه‌های اینستاگرامی باید هر بار یک لینک پرداخت جدید با قیمت به روز برای هر محصول ایجاد کنید و برای مشتری بفرستید، اما در سایت اینگونه نیست و مشتریان پس از اینکه سفارش خود را ثبت کردند، به درگاه پرداخت منتقل می‌شوند و لینک پرداخت محصول به صورت خودکار ایجاد می‌شود.

اگر فکر می‌کنید راه‌اندازی سایت کار سخت و هزینه بری است، اشتباه می‌کنید شما می‌توانید از طریق فروشگاه ساز وب پویا ظرف ۳ الی ۴ روز با هزینه مناسب سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کنید.

 

❔︎ سوالات متداول

روش‌های پرداخت در فروشگاه‌های اینستاگرامی چیست؟

فروشگاه‌های اینستاگرامی اغلب از روش کارت به کارت برای دریافت وجه استفاده می‌کنند، اما بهترین روش گرفتن درگاه پرداخت برای محصولات پیج اینستاگرام است.

 

چرا پیج‌های اینستاگرامی باید درگاه پرداخت داشته باشند؟

با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی می‌توانید برای هر محصول یک لینک خرید جداگانه ایجاد کنید و آن را برای مشتری بفرستید. به این صورت هم شما مطمئن هستید که مشتری فیش جعلی برای شما ارسال نمی‌کند و هم مشتری مطمئن است که کسب کار مطمئن است و قرار نیست سرش کلاه برود

 

کلام آخر

اغلب کسب و کارهای اینستاگرامی از درگاه پرداخت اینترنتی استفاده نمی‌کنند، دلیل آن هم این است که نمی‌دانند امکان دریافت درگاه پرداخت برای آنلاین شاپ‌های اینستاگرامی وجود دارد. اگر در اطراف خود کسانی را سراغ دارید که صاحب کسب و کار اینستاگرامی هستند و هنوز از روش‌های قدیمی برای دریافت پول استفاده می‌کنند بهتر است این مطلب را برای آنها بفرستید.

 

بروزرسانی در یکشنبه, 16 ارديبهشت 1403 14:31

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا