دلیل موفقیت سایت دیوار چیست؟

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
جمعه, 13 اسفند 1395 18:35
این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

دلایل موفقیت سایت دیوار

 

از زمان ورود سایت های نیازمندی دیگر افراد به دنبال روزنامه های نیازمندی نمی روند، سایت های نیازمندی دیگر هزینه های روزنامه ها را ندارند و در هر زمان و هر مکان می توان به آنها دسترسی داشت. در بین این سایت ها سایت دیوار بسیار موفق تر از بقیه سایت های نیاز مندی می باشد برای دسترسی به این سایت می توانید هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق سایت دیوار اقدام نمایید. در این مطلب ما قصد داریم راه ها و دلایلی که سایت نیازمندی های دیوار را به این موفقیت رسانده است معرفی کنیم.

دلیل موفقیت سایت دیوار چیست؟

۱ - امکان استفاده از خدمات سایت به صورت رایگان

سایت دیوار از هر سایت نیازمندی دیگری معروف تر و جذاب تر است دلایل بسیاری دارد که سایت دیوار را از هر نوع سایت نیازمندی دیگر معروف تر است. سایت دیوار به گونه ای پر طرفدار است که نه تنها در اینترنت و فضای مجازی از رقبای خود جلوتر است بلکه چاپ های سنتی را دچار مشکل کرده است. ولی بزرگترین دلیل موفقیت سایت دیوار تغییر شیوه کاری آن می باشد. اگر شما قصد داشته اید آگهی را در سایت های نیازمندی منتشر کنید متوجه می شدید قرار دادن آگهی در سایت نیازمندی دیوار رایگان است ولی در مورد بقیه سایت های نیازمندی اینگونه نمی باشد.

اگر با تاریخچه سایت دیوار آشنایی داشته باشید قطعا می دانید سایت نیازمندی دیوار از سایت های نیازمندی خارجی الگو می گیرد به همین دلیل عملکرد این سایت با بقیه سایت های نیازمندی متفاوت است. تفاوت روش دیوار با بقیه سایت های نیازمندی در اهمیت آگهی های رایگان است. در طراحی سایت مشابه دیوار و یا تبلیغات نیازمندی های چاپی اگر افراد قصد انتشار آگهی خود را داشته باشند با توجه به هزینه ای که برای آگهی پرداخت می کنند به تبلیغاتشان اهمیت داده می شود یعنی هر قدر هزینه بیشتری پرداخت کنند آگهی شان بزرگتر و بالاتر از بقیه آگهی ها قرار می گیرد.

در سایت های دیگر نیازمندی تبلیغات و آگهی ها بدین صورت است تبلیغات ویژه طلایی، الماسی و.. و یا 1 یا چند ستاره هستند ستاره هستند و از این طریق درآمدزایی می کنند.ولی سایت نیازمندی دیوار آگهی های رایگان نیز مانند آگهی های غیر رایگان اهمیت دارند به همین دلیل این سایت بین مردم محبوبیت دارد و همه این سایت را می شناسند و همین دلیل باعث تشویق افراد به استفاده از این سایت و اپلیکیشن این سایت می شود.

اگر کسی بخواهد تبلیغات خود در سایت دیوار بسیار اهمیت داشته باشد با پرداخت هزینه کم می تواند از قابلیت نردبان و فوری استفاده کند. این قابلیت بدین صورت است که زمانی که آگهی خود را منتشر کردید بعد از مدتی این آگهی باز بالای صفحه می آید و مانند بقیه آگهی های دیگر که منتشر می شود با انتشار آگهی جدید آگهی های غیر رایگان پایین می روند و مجددا آگهی غیر رایگان بالا می آید. کلمه معادل این قابلیت در انگلیسی bump ad می باشد. ولی بقیه افراد نمی توانند تشخیص دهند کدام آگهی رایگان و کدام غیر رایگان است.

راه دوم درآمد زایی سایت دیوار از چیست؟ راه دوم درآمدزایی سایت دیوار از طریق استفاده از قابلیت فوری کردن تبلیغات مثلا کاربرانی که قصد آگهی در سایت دیوار را دارند با پرداخت هزینه ای کنار آگهی شان برچسب فوری قرار می گیرد و در دسته  خاصی قرار دارد و باز هم در لیست تمامی آگهی ها هیچ فرقی با آگهی های رایگان ندارد.

روش این نیازمندی کاملا الگو گرفته از یک سایت نیازمندی در آمریکای شمالی است.

روش‌هایی که در این مطلب گفته می شود تنها دلایل موفقیت سایت دیوار نیست سایت دیوار یک شیوه جدید در ایران ارائه کرد و می دانید انسان همیشه از روش‌ها و شیوه های جدید استقبال می کنند پس این یک دلیل مهم دیگر برای موفقیت سایت دیوار است.

 

دلایل موفقیت دیوار

۲ - قابلیت اتصال اپلیکیشن به سایت

دومین دلیل موفقیت سایت نیازمندی دیوار چیست که این سایت را اینگونه بین عموم محبوب کرده است و چگونه می توان سایت مشابه دیوار داشت.

دلیل مهم موفقیت سایت دیوار این است که به راحتی از طریق موبایل با روش های زیر می توان به این سایت متصل شد.

  1. روش اول وب سایت موبایل
  2. اپلیکیشن موبایل

 

۳ - قابلیت استفاده از امکانات سایت بدون ثبت نام

دلیل دیگر که نسبت به دلایل قبلی دارای اهمیت کمتری می باشد و بعضی از سایت های نیازمندی از این قابلیت استفاده می کنند این است که بدون عضویت افراد می توانند آگهی خود را منتشر کنند و یا حتی آگهی که قبلا منتشر کرده اند را ویرایش کنند.

 

پیشنهادی برای کسانی که قصد دارند سایتی مشابه سایت دیوار داشته باشند

کسانی که قصد طراحی سایت مشابه دیوار را دارند حتما ادامه این مطلب را بخوانند.

همانطور که ذکر شده است سایت دیوار از سایت های نیازمندی آمریکای شمالی الگو گرفته است و به این موفقیت رسیده است این یک خبر عالی است برای کسانی که قصد دارند سایتی مشابه سایت دیوار داشته باشند چون می دانند الگو گرفتن از سایت های موفق و ابداع شیوه جدید راه رسیدن به موفقیت است راه ها و شیوه های دیگری نیز وجود دارد که یک سایت نیازمندی بین عموم فوق العاده محبوب شود.

راه پیشنهادی دیگر این است که زمانیکه طراحی سایت مشابه دیوار انجام می شود این قابلیت نیز انجام شود. حال این قابلیت مهم چیست؟ افراد زمانی که برای تبلیغ به سراغ اینگونه سایت ها می روند از اینکه هر ماه یک مبلغ ثابت را بپردازند ناخشنود می شوند ولی اگر سایتهای مشابه دیوار وجود داشته باشد که بین مشتریان وفادار و عادی تفاوت دهد خیلی برای افراد دلپذیر تر است.

حال این تفاوت بین مشتریان عادی و وفادار چگونه است؟ مثلا مشتری یک ماه تبلیغ کرده است و قصد دارد برای ماه بعد باز تبلیغات خود را وارد سایت های مشابه دیوار کند و در دسته ی فوری قرار گیرد این بار با هزینه کمتر از بار قبل تبلیغات خود را وارد سایت های مشابه دیوار کند و باز برای سفارش بعدی مبلغ کمتری از سفارش قبلی خود پرداخت کند اینگونه مشتریان بعد از یک بار سفارش باز هم مایل به سفارش برای تبلیغات خود می شوند.

سایت دیوار یک سایت نیازمندی است که کاربران می‌توانند بدون پرداخت مبلغ آگهی خود را در آن درج کنند اما گزینه‌هایی در سایت وجود دارد که منبع اصلی درآمد سایت هستند.

 

درآمد سایت دیوار از کجاست و علت محبوبیت آن چیست؟

اگر تا کنون در سایت دیوار آگهی هم ثبت نکرده باشید، به احتمال زیاد آگهی‌های این سایت را دیده‌اید. همان طور که می‌دانید هر کسی می‌تواند بدون ثبت نام و به صورت رایگان در این سایت آگهی درج کند. بنابراین سوالی که پیش می‌آید این است که درآمد سایت دیوار از کجاست و این سایت چگونه کسب درآمد می‌کند؟ در ادامه این مطلب با راه های کسب در آمد سایت دیوار و نمونه‌های خارجی این سایت آشنا می‌شویم.

  

سایت دیوار چگونه درآمد کسب می کند؟

  • تمدید کردن آگهی

آگهی‌هایی که به طور رایگان در دیوار درج می‌شوند، بعد از یک ماه از سایت حذف خواهند شد. اما شما می‌توانید با پرداخت مبلغی آگهی خود را تمدید کنید. با تمدید کردن آگهی و طولانی شدن مدت زمان بودن آگهی در سایت نه تنها کاربران مستقیم سایت دیوار آگهی شما را خواهند دید بلکه به احتمال زیاد آگهی شما در نتایج جستجوی گوگل نیز قابل مشاهده خواهد بود و جویندگان مرتبط با آگهی شما به این ترتیب نیز می‌توانند شما را بیابند.

  • قابلیت نردبان

آگهی‌های درج شده در دیوار بر اساس تاریخ ثبت آگهی نشان داده می‌شوند، به این ترتیب که کاربر سایت ابتدا آگهی‌هایی را می‌بیند که اخیرا درج شده‌اند و هر چه از زمان درج آگهی بگذرد، آگهی پایین رفته و احتمال دیده شدنش کم می‌شود. اما اگر بخواهید آگهی‌تان برای مدتی در صدر آگهی‌ها قرار بگیرد، می‌توانید با پرداخت مبلغی به سایت دیوار از امکان نردبان استفاده کنید. نردبان گزینه‌ای است که در صورت استفاده از آن آگهی شما برای مدت معینی در صدر آگهی‌ها می‌ماند. شاید فکر کنید با حذف و درج دوباره آگهی هربار می‌توانید آن را به شکل رایگان به صدر ببرید اما با توجه به اینکه آگهی شما در سرور سایت حفظ می‌شود، دیوار تکراری بودن آگهی را تشخیص داده و مانع از این کار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: 3 ایده برای کسب درآمد مثل دیوار

  • زدن برچسب فوری

دیوار این قابلیت را دارد که بتوانید بر روی آگهی خود برچسب فوری درج کنید اما برای این کار باید هزینه پرداخت نمایید. با پرداخت یک مبلغی سایت دیوار برای مدت سه روز یک برچسب قرمز رنگ بر روی آگهی شما با مضمون فوری زده و آگهی به شکلی ویژه نمایش داده می‌شود. این برچسب باعث می‌شود تا آگهی شما بیشتر مورد توجه کاربران قرار بگیرد.

  • قرار دادن نام سایت در آگهی

شما نمی‌توانید در آگهی‌هایی که در سایت دیوار درج می‌کنید، آدرس وب سایت خود را قرار دهید مگر اینکه مبلغی پرداخت کنید. با پرداخت هزینه این امکان را خواهید داشت که لینک وب سایت خود را در آگهی خود درج کرده و به این ترتیب کاربران پس از دیدن آگهی شما در صورت تمایل می‌توانند به سایت شما نیز سر بزنند و از آن بازدید کنند.

  

طراحی سایت مشابه دیوار

سایت های خارجی مشابه سایت دیوار

قطعا سایت‌های خارجی زیادی هستند که کارشان مشابه با سایت دیوار است. یکی از مهمترین این سایت‌ها، سایت eBay است که با هدف خرید و فروش لوازم دست دوم ساخته شده است. علاوه بر آن وب سایت‌های دیگری نیز وجود دارند که فعالیتی مشابه دیوار و eBay داشته یا با این رویه کار خود را آغاز کرده‌اند اما در ادامه فعالیت خود را تغییر یا گسترش داده‌اند . برای مثال سایت آمازون در ابتدا کار خود را با خرید و فروش کتاب‌های دست دوم آغاز کرد اما امروز مهمترین فروشگاه اینترنتی برای فروش هر نوع کالای نو و کهنه است.

 

سایت Craigslist دیگر وب سایت خارجی مشابه با سایت دیوار است. در این سایت مانند سایت دیوار کاربران می‌توانند آگهی‌های خود را درج کنند و کالاهای دست دوم خود را فروخته و یا محصول و خدمات مورد نظر خود را بیابند. این سایت در سال 1995 شروع به کار کرده است. در این زمینه می‌توان به سایت‌های دیگری که در زیر آمده اشاره نمود:

letgo.com

OfferUp.com

sell.com

poshmark.com

  

نکته منفی سایت دیوار

مهمترین مشکلی که در مورد سایت‌هایی مشابه سایت دیوار وجود دارد، لزوم توجه بیشتر به مسائل امنیتی است. از آنجا که هر کسی می‌تواند در سایت دیوار آگهی درج کند، لازم است که کاربران برای خرید یک کالا پیش از پرداخت پول یا دریافت خدمات پولی پرداخت نکنند مگر اینکه اطمینان کامل داشته باشند. افراد اگر در این زمینه دچار مشکل شدند باید به پلیس فتا شکایت کنند. در مورد استفاده از خود سایت مشکل خاصی توسط کاربران گزارش نشده است.

 

در پایان ...

سایت و اپلیکیشن دیوار از مهمترین و محبوب‌ترین سایت های نیازمندی در ایران است. شما با پرداخت مبلغ کم می‌توانید یک آگهی طولانی مدت و موثر در این سایت درج کنید. بعد از دیوار سایت‌های دیگری نیز به این شکل ایجاد شدند مانند شیپور که تا دی مورد توجه کاربران اینترنت قرار گرفتند، اما هنوز نتوانسته‌اند به اندازه دیوار کاربر و طرفدار داشته باشند. حال اگر شما قصد طراحی سایت شبیه دیوار دارید می توانید با تیم وب پویا تماس بگیرید و یا کلمات کلیدی مانند قالب سایت دیوار، طراحی سایت مشابه دیوار و... را در گوگل جستجو کنید و سفارش طراحی سایت آگهی خود را ثبت کنید.

تماس با ما

خواندن 3822 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 03 خرداد 1399 14:54

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا