چطور در دیجی کالا فروشنده شویم و محصول بفروشیم؟

دوشنبه, 12 مهر 1400 11:52
امتیاز شما به این مطلب
(9 رای‌ها)

چگونه محصول خود را در دیجی کالا بفروشیم

 

اکثر فروشندگان دیجی کالا را برای فروش اینترنتی محصولات خود انتخاب می کنند زیرا پربازدید است و در نتیجه به افزایش فروش آنها کمک خواهد کرد. اما چطور در دیجی کالا فروشنده شویم و محصول بفروشیم؟ در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم؟

 

فروش چه محصولاتی در دیجی کالا ممنوع است؟

دیجی کالا یکی از بزرگترین و پربازدیدترین مارکت پلیس ها، در ایران است. مارکت پلیس ها، فروشگاه های اینترنتی جامعی هستند که فروشندگان با انواع محصولات می توانند در آنها مشغول به فروشندگی شوند. در مقاله مزایای راه اندازی مارکت پلیس برای مدیران و فروشندگان مزیت های فروشندگی در مارکت پلس ها را بخوانید.

پیش از آنکه بدانیم چطور در دیجی کالا فروشنده شویم، لازم است که محصولات ممنوعه برای فروش در دیجی کالا را بدانیم. دیجی کالا صفحه ای با عنوان کالاهای ممنوعه دارد که شامل لیست بلندی از محصولاتی است که فروش آنها در دیجی کالا ممنوع است. 

 • برخی از برندها کالاهای خود را منحصرا در دیجی کالا به فروش می رسانند بنابراین شما اجازه فروش کالاهای آن برند را در دیجی کالا نخواهید داشت.

 • همچنین ممکن است برای کالایی که شما تصمیم به فروش آن گرفتید سقف قیمت مشخص شده باشد و شما با قیمت بالاتر نتوانید این کالا را به فروش برسانید.

 • لازم به ذکر است که برای فروش برخی از محصولات در دیجی کالا به مجوز نیاز خواهید داشت و در صورت نداشتن مجوزهای مورد نظر دیجی کالا به شما اجازه فروش محصولات در دیجی کالا داده نمی شود. برای مثال شما برای فروش تجهیزات پزشکی به مجوز سازمان غذا و دارو نیاز دارید و برای فروش کتاب نیز داشتن پروانه نشر لازم است.

پس پیش از هر اقدامی این صفحه را مطالعه کنید. پس از آنکه از محصولات خود مطمئن شدید، برای پاسخ به سوال " چگونه فروشنده دیجی کالا شویم " این محتوا را تا انتها بخوانید.

 

فروش محصول در دیجی کالا چه شرایطی دارد؟

تمامی شرایط فروش کالا در دیجی کالا در صفحه ای با عنوان قوانین و مقررات فروش ذکر شده است. علت وجود این شرایط برای فروش این است که فروشندگان بهتر و معتبر تری در دیجی کالا فعالیت کنند و نهایتا مجموعه دیجی کالا بتواند رضایت مشتری را جلب کند.

 • شما به عنوان یک فروشنده در دیجی کالا ملزم هستید در زمان تعیین شده، با بسته بندی مناسب و به صورت سالم کالا را برای مشتری ارسال کنید.

 • در صورتی که مشتریان دیجی کالا از شما ناراضی باشند و به شما امتیاز کمی بدهند، دیجی کالا ابتدا شما را محدود می کند و در صورتی که این روند ادامه پیدا کند حساب شما را مسدود می کند.

 • در صورت بروز مواردی که خبر از نارضایتی مشتریان می دهند مانند تاخیر در ارسال کالا، مرجوع شدن کالا، فروش کالاهای ممنوع و لغو سفارش توسط مشتری دیجی کالا شما را جریمه خواهد کرد.این جریمه مبلغی معادل حاصل ضرب میزان کمیسیون در قیمت کالا است.

 

برای فروش محصول در دیجی کالا چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

 1. ثبت نام به عنوان فروشنده در دیجی کالا

شما برای فروش محصولات خود در دیجی کالا باید ابتدا به عنوان فروشنده ثبت نام کنید و مدارک مورد نظر دیجی کالا را برای آن ارسال کنید تا شما را تایید کند.

 

 1. آماده سازی محصولات پیش از شروع فروشندگی

دیجی کالا مدت برای ارسال کالا به مشتریان به شما محدودیت زمانی می دهد، بنابراین کالای شما باید آماده باشد تا بلافاصله پس از سفارش توسط مشتری در زمانی که درخواست داده، ارسال شود. 

اگر کسب و کار شما به گونه ای است که پس از سفارش مشتری، کالا را تهیه و آماده سازی می کنید نمی توانید فروشنده خوبی برای دیجی کالا باشید.

 

 1. داشتن لیبل پرینتر و چاپگر

شما به عنوان فروشنده دیجی کالا باید دستگاه لیبل پرینتر داشته باشید، زیرا زمانی که می خواهید کالای سفارشی مشتری را برای دیجی کالا ارسال کنید، باید بارکد اختصاصی خود را توسط لیبل پرینتر چاپ کنید و روی بسته بچسبانید. این دستگاه از ۵تا ۱۱میلیون تومان قیمت دارد.

 

 1. تسلط به کار با نرم افزار اکسل

شما به عنوان فروشنده دیجی کالا باید به کار با اکسل مسلط باشید، در غیر این صورت ممکن است با مشکل مواجه شوید.

 

آموزش گام به گام ثبت نام به عنوان فروشنده در دیجی کالا 

همانطور که گفته بودیم، در این محتوا می خواهیم یاد بدهیم که چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم. با ما همراه باشید.

 1. ورود به سایت فروشنده شو دیجی کالا

ابتدا وارد سایت seller.digikala.com شوید، سپس فرم ثبت نامی که شامل آدرس ایمیل، رمز عبور، شماره تلفن همراه است را پر کنید و روی ثبت نام کلیک کنید.

چطور فروشنده دیجی کالا شویم

 1. وارد کردن مشخصات

پس از اتمام مرحله اول رمزی به ایمیل شما ارسال می شود که اگر آن را وارد کنید، صفحه ای برای شما باز می شود که باید در آن مشخصات شخصی خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده روی ادامه کلیک کنید.

چطور فروشنده دیجی کالا شویم

 1. قرارداد همکاری با دیجی کالا

پس از اتمام مرحله دوم صفحه ای شامل متن قرارداد همکاری با دیجی کالا برای شما باز می شود. پس از مطالعه کامل قرارداد، در صورتی که با آن موافق هستید گزینه قرارداد را مطالعه کردم و موافقم را انتخاب کنید و روی تایید کلیک کنید. 

چطور فروشنده دیجی کالا شویم

 1. گواهی ارزش افزوده

بعد از اتمام مرحله سوم، کدی برای شما پیامک می شود، این کد را وارد کنید.

چگونه کالای خود را در دیجی کالا بفروشیم

سپس اگر مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شوید گزینه خیر و در غیر این صورت گزینه بله را انتخاب کنید و تصویر گواهی ارزش بر افزوده را آپلود کنید. 

چگونه کالای خود را در دیجی کالا بفروشیم

 1. آپلود کارت ملی

در مرحله پنجم باید تصاویر با کیفیت از پشت و روی کارت ملی خود را آپلود کنید. سپس روی ثبت نهایی کلیک کنید.

چگونه کالای خود را در دیجی کالا بفروشیم

 1. دوره آموزشی دیجی کالا

در این مرحله شما باید اطلاعات مربوط به زمان شرکت در دوره آموزشی دیجی کالا را وارد کنید. این دوره آموزشی یک دوره مجازی ۲ ساعته است و در صورتی که در آن شرکت نکنید نمی توانید فروش محصولات خود را در دیجی کالا شروع کنید. نهایتا روی ثبت نام کلیک کنید.

چگونه در دیجی کالا محصول خود را بفروشیم

 1. پنل فروشندگان دیجی کالا

پس از اتمام مرحله ششم باید صفحه ای به شما نمایش داده شود که موفقیت ثبت نام شما را اعلام کند. اگر ثبت نام شما موفق باشد، به پنل فروشندگان دیجی کالا دسترسی پیدا خواهید کرد و می توانید تنظیمات فروشگاه خود را انجام دهید.

چگونه در دیجی کالا محصول خود را بفروشیم

در پنل فروشندگان به شما روش احراز هویت توسط سازمان ثبت احوال توضیح داده شده است که باید طبق این توضیحات احراز هویت شوید.

 

آموزش گام به گام ثبت محصولات در دیجی کالا

 1. انتخاب محصول برای فروش در دیجی کالا 

انتخاب محصول شما در دیجی کالا دو حالت دارد، اگر محصول شما پیش از این هم در دجی کالا فروخته شده باشد فقط نیاز است تا نوع محصول و قیمت فروش آن را تعیین کنید. اگر محصول شما پیش از این در دیجی کالا فروخته نشده باشد باید از طریق صفحه اصلی پنل فروشندگان دیجی کالا روی افزودن محصول جدید کلیک کنید.

چگونه در دیجی کالا محصول خود را بفروشیم

اگر نام کالای خود را در قسمت جستجوی دیجی کالا وارد کردید و وجود نداشت باید آن را به دیجی کالا اضافه کنید. روی ایجاد کالای جدید کلیک کنید و اطلاعات کامل محصول خود را وارد کنید و قیمت فروش آن را تعیین کنید، همچنین می توانید روی ایجاد محصول توسط دیجی کالا کلیک کنید و از تیم دیجی کالا بخواهید تا اینکار را بری شما به صورت دقیق و کامل انجام دهد.

چگونه در دیجی کالا محصول خود را بفروشیم

اگر محصول شما پیش از این هم در دیجی کالا فروخته شده باشد، می توانید روی شما هم بفروشید کلیک کنید.

چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم

 1. کمیسیون دریافتی دیجی کالا

در این مرحله میزان کمیسیون دریافتی توسط دیجی کالا به شما نمایش داده می شود در صورت موافقت روی ادامه کلیک کنید.

چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم

 1. قیمت گذاری

در صفحه جدید روی درج تنوع برای این کالا کلیک کنید تا وارد مراحل قیمت گذاری شوید.

چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم

سپس روی افزودن تنوع جدید کلیک کنید تا فرمی برای شما نمایش داده شود. 

چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم

این فرم را به این ترتیب پر کنید:

در کادر اول نوع گارانتی محصول را انتخاب کنید و اگر نوع گارانتی مورد نظر شما وجود ندارد روی درخواست گارانتی جدید کلیک کنید. سایر کادرها را نیز پر کنید و اگر می خواهید تنوع جدیدی برای محصول خود اضافه کنید روی افزودن تنوع جدید کلیک کنید و نهایتا روی افزودن به لیست تنوع کلیک کنید. اکنون نام شما هم در بین نام فروشندگان این نوع کالا دیده می شود.

چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم

 1. ثبت محصول در دیجی کالا

روی ایجاد کالای جدید کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود دسته بندی کالا خود را انتخاب کنید و روی انتخاب گروه کالا کلیک کنید. 

چگونه فروشنده دیجی کالا شویم

در فرمی که برای شما باز می شود اطلاعات دقیق محصول خود را باز کنید. اگر محصول شما پیش از این در دیجی کالا ثبت نشده است، شما باید مراحل ثبت برند را طی کنید. ابتدا روی درخواست برند جدید کلیک کنید و برند خود را وارد کنید سپس ادامه فرم را تکمیل کنید و روی ادامه کلیک کنید.

چگونه فروشنده دیجی کالا شویم

 1. ثبت ویژگی های محصول

در این فرم ویژگی های محصول را به طور دقیق وارد کنید و سپس روی ادامه دادن کلیک کنید.

چگونه محصول خود را در دیجی کالا بفروشیم

 1. تایید عنوان

عنوان محصول خود را وارد کنید و روی تایید عنوان و ادامه کلیک کنید.

چگونه محصول خود را در دیجی کالا بفروشیم

 1. آپلود عکس محصول

در این مرحله باید با توجه به قوانین دیجی کالا عکس محصول خود را آپلود کنید، توجه کنید اگر قوانین را رعایت نکنید محصول شما تایید نمی شود. نهایتا روی ذخیره کالا کلیک کنید.

چگونه محصول خود را در دیجی کالا بفروشیم

 1. انتشار محصول

با رفتن به صفحه مدیریت محصولات می توانید کالای خود را منتشر کنید، پس از اینکه کالای شما توسط دیجی کالا تایید شد میتوانید تنوع های آن را تعیین کنید. به این صورت محصول شما در دیجی کالا ثبت و به مشتریان نمایش داده می شود.

چطور فروشنده دیجی کالا شویم

 

مراحل پس از ثبت سفارش مشتری

زمانی که یک مشتری برای کالای شما ثبت سفارش میکند ابتدا باید یک محموله ایجاد کنید. محموله سفارش هایی از مشتریان است که باید به انبار دیجی کالا بدهید. پس از ایجاد محموله، به پنل فروشندگان دیجی کالا بروید و بارکدهایی که به شما داده می شود را در لیبل های نارنجی چاپ کنید و روی سفارشات بچسبانید. حتما رسید محموله را در دو نسخه چاپ کنید، سپس در زمان تعیین شده سفارشات را به انبار دیجی کالا تحویل دهید. توجه کنید که حتما باید یک نسخه رسید محموله به شما بازگردد.

 

مدت زمان تسویه حساب دیجی کالا با شما

دیجی کالا تنها یک بار در هر ماه هزینه سفارش هایی که داشتید را برای شما واریز می کند و این کار به صورت اتوماتیک انجام میگیرد.

 

مزیت های فروش در دیجی کالا

 1. به صورت رایگان فروشنده فروشگاه اینترنتی خود باشید

ثبت نام و ثبت محصول در دیجی کالا رایگان است و در صورتی که مراحل بالا را به درستی طی کنید، می توانید به سرعت یک فروشنده در دیجی کالا باشید.

 

 1. برای تبلیغات هزینه نمی کنید

همانطور که گفتیم دیجی کالا از پربازدیدترین مارکت پلیس های ایرانی است، بنابراین شما نیازی ندارید که تبلیغات گسترده ای کنید تا برند شما دیده شود.

 

 1. مشتریان زیادی خواهید داشت

دیجی کالا روزانه میلیون ها کاربر دارد و مطمئنا محصولات شما بیشتر از حالت عادی دیده و خریداری می شوند.

 

 1. خیلی سریع به درآمد زایی می رسید

از مزیت های مهم دیجی کالا این است که به شما کمک می کند تا در همان ماه های ابتدایی به سود برسید.

 

 1. کار با دیجی کالا ساده است

شما برای فعالیت در دیجی کالا نیازی به دانش فنی نخواهید داشت و اگر به مشکل برخورد کنید تیم پشتیبانی دیجی کالا شما را راهنمایی می کند.

 

معایب فروش در دیجی کالا

 1. دیجی کالا، کمیسیون نسبتا بالایی از شما دریافت می کند

کمیسیون دیجی کالا به خصوص برای محصولات داخلی بالا است و همچنین ۹درصد از مالیات بر ارزش افزوده را دریافت می کند.

 

 1. دیجی کالا برای صدور اجازه فروش محصول قوانین سختگیرانه ای دارد

اگر خارج از محدوده زمانی تعیین شده محصولی ارسال کنید یا مشتری محصول شما را مرجوع کند، دیجی کالا جریمه سنگینی برای شما در نظر می گیرد و اگر این اتفاق باز هم تکرار شود، همکاری دیجی کالا با شما به پایان می رسد.

 

 1. شما باید برای وسایلی که دیجی کالا تعیین می کند هزینه کنید

داشتن پرینتر لیبل و چاپگر برای فروشندگی در دیجی کالا اجباری است و برای تهیه آنها هزینه نسبتا بالایی باید پرداخت کنید.

 

 1. دیجی کالا محدودیت های به خصوصی برای فروشندگان اعمال می کند

علاوه بر اینکه فروش برخی محصولات و برندها در دیجی کالا ممنوع است، شما در ماه اول فعالیت خود در دیجی کالا تنها می توانید ۱۰ سفارش در هر روز دریافت کنید.

 

 1. بازه زمانی تسویه حساب دیجی کالا با شما تقریبا طولانی است

زمانی که فعالیت خود را به تازگی در دیجی کالا آغاز کرده باشید، دو ماه پس از فروش اولین محصول با شما تسویه می کند و پس از آن هر ماه یک بار با شما تسویه حساب خواهد کرد.

 

آیا فروش در دیجی کالا به صرفه ترین راه فروش اینترنتی است؟

دراین محتوا یاد گرفتیم که چگونه محصولات خود را در دیجی کالا بفروشیم. اما همانطور که مشاهده کردید فروش در دیجی کالا علاوه بر مزایا، معایب فراوانی نیز دارد. اگر می خواهید سود فروش خود را با کسی شریک نشوید، می توانید با کمترین هزینه و در کمترین زمان به کمک فروشگاه ساز وب پویا یک فروشگاه اینترنتی برای خودتان داشته باشید. همچنین با این فروشگاه ساز می توانید یک مارکت پلیس برای خودتان داشته باشید.

 

بروزرسانی در دوشنبه, 12 مهر 1400 11:52

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo چگونه در دیجی کالا فروشنده شویم و محصول بفروشیم؟ نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا