تحلیل سایت تخفیف گروهی نت برگ و تخفیفان

سه شنبه, 06 تیر 1402 10:37
امتیاز شما به این مطلب
(18 رای‌ها)

مقایسه نت برگ و تخفیفان

 

با گسترش اینترنت و افزایش نقش آن در زندگی روزمره افراد، هر روز بر تعداد سایت‌های خرید و فروش اینترنتی و طراحی سایت تخفیف گروهی افزوده می‌شود. دو مورد از معروف‌ترین سایت‌های خرید و تخفیف گروهی سایت تخفیفان و نت برگ هستند که در به تحلیل سایت تخفیف گروهی نت برگ و تخفیفان می‌پردازیم.

فلسفه خرید گروهی

فلسفه سیستم های خرید گروهی یا تخفیف گروهی به این صورت است که طراحی سایت تخفیف گروهی با پیشنهاد خرید به تعداد زیاد به فروشنده آن را ترغیب می کند تا تخفیف با درصد بالایی ارائه دهد و از طرف دیگر با تبلیغات برای مصرف کنندگان مختلف آنها به خرید از فروشنده ترغیب می کند. در چنین سیستمی هر سه طرف ماجرا یعنی وب سایت خرید گروهی، خریدار و فروشنده برنده خواهند بود.

پیشنهاد های تخفیف گروهی عملا برای تمام مشاغل کارایی ندارند، به عنوان مثال برای محصولات یا خدماتی که حاشیه سود پایینی دارند تخفیف گروهی مناسب نیست. متاسفانه برخی از سایت های خرید گروهی برای اینکه بتوانند پیشنهاد مناسبی به کاربران خود ارائه دهند به فروشنده پیشنهاد می کنند که قیمت کالا را افزایش داده و سپس قیمت آن را با تخفیف اعلام می کنند به صورتی که نهایتا قیمت کالا با قیمت واقعی فاصله چندانی نخواهد داشت. در ادامه به صورت مجزا به بررسی و تحلیل سایت تخفیف گروهی نت برگ و تخفیفان خواهیم پرداخت.

 

بررسی و تحلیل سایت تخفیفان

تحلیل سایت تخفیفان

در سال 1390 اولین سایت خرید و تخفیف گروهی ایرانی به نام تخفیفان توسط خانم نازنین دانشور راه اندازی شد و شروع به کار کرد. در این سایت انواع محصولات و خدمات مانند خدمات آموزشی، بهداشتی، آرایشی، رستوران، مراکز تفریحی و فروش انواع کالا به کاربران ارائه می‌شود. 

سیستم خرید گروهی تخفیفان با اصطلاح "حس خوب هیجان" بستری فراهم کرده است تا هم مشتریان و هم فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات از خرید یا ارائه محصولات خود در این سایت سود ببرند. مشتریانی که کاربران این سایت هستند با مراجعه به آن به سادگی از تخفیف‌های موجود در شهر خود یا مناطق دیگر مطلع می‌شوند و می‌توانند با صرف هزینه کمتر، خرید سودآوری انجام دهند یا خدماتی ارزان‌تر از معمول دریافت نمایند.

کسانی هم که در این سایت محصولات یا خدمات خود را ارائه می کنند، می‌توانند با صرف هزینه‌ای کمتر از تبلیغات معمول، در زمان کم، بازاریابی کنند. آنها می‌توانند کالاها و خدمات خود را به مشتری‌ها معرفی کرده و آنها را به فروش برسانند.

سایت تخفیفان می‌تواند سفارش‌های کاربران خود را به سراسر ایران ارسال نماید و در هفت شهر تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، رشت، تبریز و کرج فعالیت می‌کند.

آدرس سایت تخفیفان: https://takhfifan.com 

 

بررسی و تحلیل سایت نت برگ

تحلیل نت برگ

یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین سایت‌های تخفیف گروهی وب سایت نت برگ با مدیریت آقای علیرضا صادقیان است. سیستم خرید گروهی یا تخفیف گروهی نت برگ، روزانه یک سری پیشنهاد جذاب از تخفیف (حتی گاهی تا 90 درصد) در خدمات و فروش کالا ارائه می‌دهد که نتیجه قرارداد و مذاکره با کسب و کارهای معتبر در هر شهر است. این کسب و کارها با همکاری کارشناسان بازاریابی نت برگ یک بسته فروش حاوی تخفیف با زمان مشخص طراحی می‌کنند که در سایت نت برگ به کاربران ارائه می‌شود.

تخفیف ارائه شده کاربران را برای خرید تشویق می‌کند و فروشنده نیز با فروش بیشتر هم در هزینه‌های تبلیغات خود صرفه جویی کرده و هم می‌تواند در زمان کمتر سود بیشتری به دست بیاورد.

روش استفاده کاربران از این خدمات و محصولات تخفیف داده شده به این صورت است که کاربر با خرید از سایت، یک کد تخفیف دریافت می‌کند یا از بلیط خود یک پرینت تهیه کرده و آن کد یا پرینت را به فروشنده یا مسئول مورد نظر ارائه می‌دهد تا بتواند از تخفیف داده شده استفاده نماید.

یکی از مزایای بزرگ نت برگ برای صاحبان کسب و کار این است که می‌توانند کالاها و خدمات خود را بدون پرداخت هزینه تبلیغ کنند. در واقع این کسب و کارها با ارائه تخفیفات خود در سایت بزرگی چون نت برگ هم از فروش خود سود می‌برند و هم محصولات و خدمات خود را به بخش زیادی از مردم که اتفاقا متقاضی خدمات و محصولات آنها هستند معرفی و مشتری جذب می‌کنند.

آدرس سایت نت‌برگ: https://netbarg.com

 

نمونه قرارداد نت برگ و تخفیفان

اگر قصد راه اندازی وب سایت تخفیف گروهی و کسب درآمد از طراحی سایت تخفیف دارید، باید با کاربرانی که با شما همکاری می کنند قراردادی را وضع کنید. در این قرار داد باید حقوق صاحب سایت، فروشنده یا ارائه دهنده خدمات و کاربران رعایت شود. در ادامه لینک دانلود نمونه قرارداد نت برگ و تخفیفان را برای شما آماده کرده ایم.

 

مزایا و معایب سایت های تخفیف گروهی

مزایای سایت های تخفیف گروهی

سایت خرید گروهی مزایای بسیاری دارد که در این بخش به شرحی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • امکان خرید محصول مورد نظر با تخفیفی ویژه
  • امکان معرفی برند فروشنده ها و صاحبان کسب و کار توسط سایت های تخفیف گروهی و همچنین ایجاد فرصت شغلی
  • هزینه کم تبلیغ کالا و محصولات به این روش نسبت به روش‌های سنتی موجود و همچنین تمرکز بر روی خریدار واقعی

معایب وب سایت های تخفیف گروهی

سایت های خرید و تخفیف گروهی معایب خاص خودشان را دارند. اکنون به شرح برخی از این معایب خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

  • تعداد معدودی از سایت‌های تخفیف گروهی نماد اعتماد الکترونیک دارند، حتی برخی از این سایت‌ها هیچ آدرس و تلفن مشخصی ندارند. درست است که دریافت نماد اعتماد الکترونیک فعلا اجباری نیست ولی راهی مطمئن و راحت برای جلب اعتماد کاربران است. قرار دادن اطلاعات تماس سبب می‌شود کاربران بتوانند درخواست‌های خود را پیگیری نمایند پس هیچگاه از این مهم غافل نشوید.
  • یکی دیگر از مشکلات سایت‌های تخفیف گروهی این است که اگر تعداد درخواست‌های تخفیف به میزان معینی نرسد، بن تخفیف فعال نمی‌شود و در برخی از سایت‌های تخفیف گروهی در صورت به حد نصاب نرسیدن درخواست‌ها پول خریدار برگشت داده نمی‌شود.
  • هیچ راهی برا اطمینان از این مورد که اطلاعات وارد شده حقیقی است یا خیر وجود ندارد. گاهی ممکن است اصلا قراردادی برای تخفیف گروهی وجود نداشته باشد یا اطلاعات وارد شده اشتباه باشد.  

 

تحلیل سایت نت برگ و تخفیفان

در ادامه 2 وب سایت نت برگ و تخفیفان را از چند جهت بررسی مقایسه خواهیم کرد:

 

1. تحلیل رفتار کاربران

به نظر می‌رسد هر دو وب سایت تخفیفان و نت برگ در جلب نظر مشتریان خود موفق بوده‌اند. سایت تخفیفان با پرسش و پاسخ مستقیم نظر کاربران خود را جویا می‌شود و در سایت نت برگ بخش مجزایی با عنوان "پرسش و پاسخ" وجود دارد تا نظرات کاربران را دریافت کند.

نمودار زیر تحلیل گرایش احساسی کاربران این دو سایت را نشان می‌دهد. با توجه به نظرسنجی‌ها مهمترین عوامل در ایجاد نظر منفی، کیفیت پایین سرویس ارائه شده و غیرشفاف بودن نوع تخفیف بوده است.

 

Takhfifan-min2 تحلیل سایت تخفیف گروهی نت برگ و تخفیفان

 

2. نرخ بازگشت کاربران

با تحلیل نظرات کاربران بر روی سایت می‌توان نرخ بازگشت کاربران یا به عبارت ساده‌تر تمایل آنها برای استفاده مجدد از تخفیف ارائه شده را بررسی کرد. برای مثال نظراتی مانند «حتما باز هم از نت برگ استفاده می‌کنم» ، «برای بار چندم به این کافه رفتم و همه چیز عالی بود» یا «باز هم همین الان جشنواره پاییزی را می‌خرم» و... نشان از تمایل کاربر برای استفاده مجدد از آن سرویس از تخفیفان و یا نت برگ دارد.

بررسی نظرات کاربران از جهات مختلف اهمیت دارد. برای مثال نشان می‌دهد که چه آیتم‌هایی بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و با بررسی و تحلیل آنها می‌توان استراتژی‌های فروش را بهبود بخشید و خروجی‌های بهینه‌تری ارائه کرد. نتایج تحلیل‌های انجام شده در مورد این دو سایت نشان داد که ۱۹٫۵۳% از کاربران نت برگ و ۱۸٫۷۴% از کاربران سایت تخفیفان تمایل داشتند که خرید خود را تکرار کنند. 

 

3. پاسخگویی به نظرات کاربران

هر دو سایت تخفیفان و نت برگ سیستمی برای پاسخگویی به نظرات کاربران دارند. میانگین زمان پاسخگویی سایت تخفیفان به نظرات کاربران خود حدود ۴ ساعت و ۲۴ دقیقه برآورد شده است ولی در مورد سایت نت برگ داده خاصی در دسترس نیست. 

با طرحی آزمایشی دقت عملکرد و کارآمدی بات هوشمند واکاویک در پاسخگویی به نظرات کاربران مورد ارزیابی قرار گرفت؛ به این ترتیب که حدود ۸۸۵۷ نظر که توسط هر دو سایت به آنها پاسخ داده شده بود در یک محیط شبیه سازی شده توسط بات واکاویک پاسخ و با نتایج قبلی خود سایت مطابقت داده شد. نتایج نشان داد که  چت‌بات واکاویک با میانگین سرعت پاسخگویی۵۵۰ms در پاسخ‌دهی به نظرات کاربران نت برگ ۶۷٫۸۳% و در پاسخ  به نظرات سایت تخفیفان ۶۹٫۱۷% دقیق بوده است.

 

4. سئو سایت نت برگ و تخفیفان

قالب سایت تخفیف گروهی نت برگ دارای مشکلاتی در زمینه خروجی کدهای html می باشد. این مشکلات مربوط به مشخص نبودن سایز تصاویر در این سایت است. مثلا وقتی کاربری قصد بازید از این سایت را دارد به خاطر معیین نبودن اندازه تصاویر سرعت لود را بسیار کاهش می دهد.

ولی برتری دیگری نسبت به دیگر سایت های تخفیف گروهی دارند این است که سایت نت برگ از لحاظ چیدمان و گرافیکی قوی است. این برتری نسبت به سایت های تخفیف گروهی دیگر خیلی واضح است. از زمان راه اندازی سایت تخفیف گروهی محتوای تولید شده به منظور افزایش سئو نبوده و هدف بیشتر برای تبلیغ بوده است و توجه کسی که طراحی سایت تخفیف گروهی نت برگ را انجام داده به تبلیغات بوده است.

این سایت مشکلات دیگری برای سئو دارد که عبارتند از قرار گرفتن دستورات css داخل صفحات، دارای خطاهای خروجی  html برای باز و بسته شدن تگ های صفحه و وجود کدهای html برای کامنت در خروجی صفحه که از دیگر مشکلات این سایت بشمار می آید.

سایت تخفیف گروهی نت برگ در مقایسه با رقبای خود در زمینه کلمات کلیدی برتر است، اما از نظر محتوای داخل سایت و گروه بندی ها دارای مشکلات بزرگی می باشد که برای افزایش سئو این سایت تاثیرات بسیار منفی و بدی دارد. وقتی کاربر در موتور های جستجوگر این کلمات کلیدی را سرچ می کند تمام این سایت های تخفیف گروهی در صفحات پیشنهادی گوگل قرار می گیرند پس باید سایت خود را از نظر سئو بهبود بخشید تا ورودی های هدفمند و بهتری داشته باشید و از این طریق می توانید مشکل های اساسی این سیستم ها را برطرف کنید.

 

مزایای سایت تخفیف گروهی برای خریدار

سایت تخفیف و خرید گروهی نت برگ

1. خرید با قیمت مناسب

خریدی که از این گونه سایت ها انجام می دهید با قیمتی بسیار مناسب تر از زمانی است که به صورت حضوری و بدون استفاده از تخفیف انجام می دهید. تخفیف هایی گاهاً باورنکردنی به صورتی که ممکن است شامل تخفیف ۸۰ یا ۹۰ درصدی از قیمت اصلی کالا یا خدمات درخواستی شما باشد و تنها راه آگاه شدن از اینکه  چه فروشگاه هایی یا مراکزی در شهر شما این تخفیف ها را دارند تنها با استفاده از سامانه های تخفیف گروهی است.

 

2. کسب اطلاعات قبل از حضور در محل و یا پرداخت وجه

مشتریان به راحتی می‌توانند قبل از حضور در مرکز مورد نظر یا پرداخت هزینه شرایط فروش یا استفاده از خدمات را بررسی کنند و در صورت مناسب دیدن شرایط اقدام به  خرید نمایند. حتی می‌توانند نظرات سایر کاربران را نیز مشاهده نمایند و خود نیز پس از خرید نظر خود را محصول یا خدماتی که تهیه کرده‌اند بگذارند.

 

3. درج نظر شما در سایت های تخفیف گروهی

شما می توانید در این گونه سایت ها اقدام به درج نظر خود حاکی از رضایت یا عدم رضایت از خریدی که داشتی اعم از محصول یا خدمات نمایید و چون این سایت به عنوان یک شخص ثالث اقدام به فعالیت می کند کاربران دیگر نیز از صحت نظرات ذکر شده اطمینان پیدا می کنند و حتی شما به عنوان خریدار.

 

5. خریدار بیشتر مساوی اطلاعات بیشتر

در سایت های تخفیف گروهی خرید به صورت گروهی انجام می‌شود به این معنا که به ندرت اتفاق می افتد که یک فرد تنها برای خودش خرید نماید. معمولا خرید برای چندین نفر همزمان انجام می شود و این سبب می شود که افراد بسیار زیادی در یک مدت زمان محدود است محصول یا خدمات مورد نظر شما استفاده نمایند در نتیجه تعداد مصرف کننده یک کالا یا خدمات که بیشتر شود تعداد نظرات بیشتری در مورد آن کالا یا خدمات در می شود و شما با اطمینان بیشتری می توانید  تصمیم گیری نمایید.

 

جمع بندی

دو سایت نت برگ و تخفیفان از جمله سایت‌های تخفیف گروهی هستند که می‌توانند هم برای فروشندگان و هم برای خریداران شرایط سود آوری را ایجاد کنند به شرطی که در نهایت کاربران از عملکرد سایت احساس رضایت داشته باشند. رضایت کاربران را می‌توان از روی نظرات آنان بررسی کرد و تحلیل نظرات کمک می‌کند تا استراتژی‌های سایت را بهبود بخشید. علاوه بر سایت های تخفیفان و نت برگ، سایت های دیگری نیز در این زمینه وجود دارند. شما می توانید با مطالعه مقاله " بهترین سایت های تخفیف گروهی ایران " با آنها آشنا شوید.

شما می توانید جهت اطلاع از امکانات طراحی سایت تخفیف گروهی تیم وب پویا، همچنین ساخت سایت تخفیف گروهی شبیه نت برگ و تخفیفان از پشتیبانی رایگان تیم ما بهره مند شوید.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در سه شنبه, 06 تیر 1402 10:37

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا