تاثیر وبلاگ بر سئو سایت فروشگاهی

پنج شنبه, 30 آذر 1402 09:46
امتیاز شما به این مطلب
(12 رای‌ها)

تاثیر وبلاگ بر سئو سایت فروشگاهی

 

وبلاگ نویسی برای فروشگاه اینترنتی یک راه اعتماد سازی و ایجاد حس وفاداری است که می‌تواند، باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت شده و کاربران را به مشتریان بالقوه تبدیل کند. وبلاگ سایت در واقع یک سرمایه گذاری طولانی مدت است. در واقع وبلاگ در سئو سایت فروشگاهی تاثیر بسیار زیادی دارد . در ادامه این مطلب به بررسی تاثیر وبلاگ بر سئو سایت فروشگاهی می پردازیم.

چرا سایت فروشگاهی به وبلاگ نیازدارد؟

اگر یک سایت فروشگاهی داشته باشید و هدفتان فقط فروش محصول باشد، باز هم تولید محتوا و داشتن وبلاگ بخش مهمی از کار است. در ادامه برای شما برخی از دلایلی که فروشگاه اینترنتی به یک وبلاگ نیاز دارد و اهمیت آن در سئوی سایت فروشگاهی را شرح می‌دهیم.

 

چگونه یک وبلاگ موفق داشته باشیم؟

مهم ترین قسمت در وبلاگ نویسی یافتن ایده برای نوشتن است. اگر شما می خواهید وبلاگی برای جذب مشتری داشته باشید باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • بازار هدف خود را مشخص کنید یعنی در نظر بگیرید اکثر مخاطبان شما در چه رنج سنی هستند و هدف آنها از دنبال کردن سایت شما چیست؟

 • یک ایده مناسب برای جذب مخاطب پیدا کنید.

 • محتوا خود را با یک اسم جذاب منتشر کنید. در انتهای هر محتوا راهی برای ارتباط با خود قرار دهید.

 • محتواهای خود را به صورت منظم و با موضوع های مرتبط در وبلاگ منتشر کنید.

 

تاثیر وبلاگ در سئو سایت فروشگاهی

وبلاگ ها باعث افزایش بازدید و ترافیک سایت می‌شوند. اگر می‌خواهید آمار فروش و بازدید بالایی در سایت فروشگاهی خود داشته باشید، شروع به وبلاگ نویسی کنید. به گزارش سایت hub spot فروشگاه‌هایی که دارای وبلاگ هستند، 43 درصد آمار بازدید بالاتری نسبت به دیگر فروشگاه‌ها دارند و توسط موتورهای جستجوگری همچون یاهو و گوگل بیشتر ایندکس می‌شوند. به همین خاطر شانس بالاتری برای به دست آوردن رتبه های بالاتر در موتورهای جستجوگر دارند.

با هر بار انتشار یک موضوع در وبلاگ با کلمات کلیدی بهینه شده یک راه برای یک مشتری بالقوه برای جستجوی کلید واژه آماده می‌گردد. در صورت ارائه مطلب بهینه شما می‌توانید، بازدید کننده را به خرید کردن ترغیب کنید و بازدید او را منجر به فروشی موفق نمایید.

 

 1. پاسخ به سوالات و نیاز کاربران

شما باید درک کنید که دلیل جستجوی هر شخص در موتورهای جستجوگر نیاز او برای حل مشکلاتش است. همان طور که رایان جونز می‌گوید: «جستجوهای جستجوگران امروزه برای حل مشکلات و انجام وظایف و کارهایشان صورت می‌گیرد.» در نتیجه شما باید پاسخ گوی جستجوی مصرف کننده‌ی خود باشید تا بتوانید محصول خود را بفروشید. درج پاسخ‌های سوالات و مشکلات مشتریان در وبلاگ، کار بزرگی است که باید پس سعی کنید آن را با دقت بالا و تکیه بر جزییات انجام دهید تا اعتمادی به برند تجاری شما ایجاد گردد.

با افزایش اعتماد، اعتبار بیشتری کسب خواهید کرد و همین امر منجر به حرکت سریع مصرف کننده‌ها سمت خرید محصول شما خواهد شد. با گذشت زمان محتوای وبلاگ منجر به فروش‌ های حتمی بیشتری می‌شود و آغازگر این موضوع، ایجاد پاسخ های مناسب به نیازهای مصرف کننده است.

 


بیشتر بدانید: طراحی سایت و سئو 


 

 1. ترغیب مشتری برای خرید

موضوع دیگر این است که وبلاگ ها به منبعی مفید برای کمک به تصیم گیری افراد برای خرید تبدیل شده اند. بر اساس آمارگیری سال 2014 از بین 1000 مصرف کننده انگلیسی :

 • 84 درصد مردم خرید محصولات خود را بر اساس توصیف های محصولات در محتوای وبلاگ ها انجام می‌دهند.

 • یک تا چهار خرید قطعی در ماه بر اساس مطالب موجود در وبلاگ ها انجام گرفته است.

 • 46 درصد از افراد بیان کرده‌اند که خرید خود را بر اساس محتویات موجود در وبلاگ ها انجام داده و به قطعیت رسیده‌اند.

اگر مصرف کننده قبل از خرید خود وبلاگی که دارای اطلاعات مفیدی از محصول مورد نظر است را مطالعه کند، بیشتر به تصمیم خود برای خرید اطمینان خواهد کرد.

 

وبلاگ نویسی فروشگاه اینترنتی

 

 1. افزایش فروش و مشتری

اگر به وب سایت shopify  توجه کنید، مشاهده می‌کنید که به هزاران نفر از صاحبان مشاغل پلتفرم تجارت الکترونیک فروخته است. در واقع این وب سایت توانسته با استفاده از استراتژی وبلاگ نویسی 55 درصد مشتریان خود را افزایش دهد. اما چطور؟ آنها این کار را با استفاده از کلمات کلیدی در وبلاگ ها انجام می دهند؛ استفاده از کلمات و عباراتی که مصرف کننده ها فعالانه آنها را جست و جو می کنند. طبق اعلام وب سرویس kwfinder ، اکنون رتبه نخست برای کلمه کلیدی dropshipping است که یک کلمه با ارزش بالا و حجم جستجوی زیاد ماهانه است.

 

 1. افزایش برندسازی برای سایت

وبلاگ نویسی برابر با برندسازی است؛ یعنی با فعالیت بیشتر در وبلاگ خود می‌توانید برندسازی کنید. برخی از یافته های  گزارش CMIs B2C  در مورد نحوه محتوا نشان داده است که بازاریابان با استفاده از وبلاگ در مشتریان خود حس وفاداری ایجاد می‌کنند. 56 درصد دیگر برای افزایش ایجاد محتوای خود بودجه هایی را قرار می‌دهند که بالاترین مقدار بودجه در سال 2019 بوده است. وبلاگ نویسی یعنی ایجاد حس وفاداری در طول زمان که در کنار آن نام تجاری شما بیش از پیش معروف می‌شود.

 

 1. بازگشت سرمایه و تبلیغات 

وبلاگ نویسی نوعی سرمایه گذاری است که در طول زمان انجام می گیرد. انتشار یک مطلب و نتیجه گیری از آن زمان زیادی نیاز دارد، حتی نتیجه گیری از مطالبی که در یک روز قرار می دهید ممکن است یک سال به طول بیانجامد. مطلبی که انتشار می‌یابد، ابتدا یک شخص چند ساعتی در مورد آن بررسی می‌کند، تحقیق انجام می‌دهد و آن را نوشته و منتشر می‌کند اما زمان بیشتری طول می کشد تا نشر یابد و دیده شود. به عنوان مثال ممکن است شما روزی 50 بازدید اصلی داشته باشید، چند مشترک جدید که به خریدار تبدیل خواهند شد. یک هفته طول خواهد کشید که افراد وبلاگ را به اشتراک گذاشته و آن را با جستجو پیدا کنند و یا از طریق یک لینک آن را به دیگران معرفی کنند.

 

 1.  سایت شما را بروز نگه می دارد

اگر وب سایتی را مشاهده کنید که زمان زیادی در آن محتوا منتشر نشده و تاریخ انتشار محتوا در آن مربوط به ماه ها قبل است، قطعا نسبت به آن سایت بی اعتماد خواهید شد. این وب سایت به مرور زمان و به دلیل عدم فعالیت، از نتایج حذف خواهد شد. چرا که گوگل نمی خواهد وب سایت های قدیمی و بی فعالیت را به کاربر نشان دهد.

از این رو با بروز کردن وبلاگ سایت خود می توانید، سایت را تازه و بروز نگه دارید. اما منتشر کردن محتوا در وبلاگ کافی نیست؛ چرا که پس از مدتی محتوا قدیمی خواهد شد. شما باید پس از انتشار محتوا در سایت، برای بروزرسانی و اضافه کردن مطلب جدید به آن، اقدام کنید.

 

 1. زمان حضور کاربر را افزایش می دهد

اگر یک محتوا یا سایت نتواند به خوبی نیاز کاربر را برطرف کند، کاربر سایت را ترک خواهد کرد؛ در نتیجه می توان گفت زمان ماندگاری کاربر در صفحه بسیار کم خواهد بود. هر چه یک کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند، گوگل رتبه بهتری را به سایت می دهد. با انتشار محتوا در وبلاگ، می توانید کاربران را زمان طولانی تری در سایت نگه داشته و در نتیجه سئو سایت خود را بهبود دهید.

قطعا کاربری که به واسطه محتوای وبلاگ به سایت شما آمده، زمان بیشتری را در سایت می ماند تا کاربری که از طریق سایر صفحات به سایت شما آمده است. بنابراین ماندگاری کاربر در سایت را می توان تاثیر وبلاگ بر سئو سایت دانست.

 

 1.  امکان لینک سازی داخلی میدهد

یکی از تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت، لینک سازی داخلی بین محتواها است. با لینک سازی داخلی در واقع به گوگل کمک می کنید تا محتواهای سایت شما را بهتر درک کرده و آنها را خزش کند. بنابراین زمانی می توانید لینک سازی داخلی داشته باشید که یک وبلاگ قدرتمند ایجاد کنید.

بنابراین تاثیر وبلاگ بر سئو با لینک سازی داخلی بیشتر خواهد شد.

 

 1. امکان گرفتن بک لینک را فراهم میکند

از روش های سئو سایت، می توان به بک لینک سازی اشاره کرد. زمانی که از سایت های دیگر لینک میگیرید، به گوگل خواهید گفت که سایت شما مورد تایید دیگران نیز هست. همین مسئله در رتبه سایت شما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

زمانی که شما وبلاگ سایتتان را با محتواهای باارزش پر کنید، شرایط را برای گرفتن بک لینک فراهم می کنید. در واقع با محتوای ارزشمند، کامل و جامع این امکان را به کاربران می دهید تا شما را به دیگران نیز معرفی کنند. این روش یکی از بهترین روش های گرفتن بک لینک برای سایت است.

 Getting backlinks


بیشتر بدانید: فروش سایت فروشگاهی آماده


 

 1. بازگشت کاربر به سایت

شما با داشتن یک وبلاگ خوب و کامل، سایتتان را به یک مرجع معتبر با مطالب مفید تبدیل می کنید. در واقع کاربر می داند که می تواند پاسخ سوالات مربوط به حوزه کاری شما را به راحتی در بخش وبلاگ سایتتان پیدا کند. در نتیجه با داشتن یک وبلاگ خوب، کاربر را برای بازگشت دوباره به سایتتان ترغیب خواهید کرد.

 

 1. رتبه گرفتن آسان در برخی کلمات کلیدی

یکی دیگر از مزایای داشتن وبلاگ، امکان رتبه گرفتن در برخی از کلمات کلیدی خاص و طولانی است. این امکان برای شما وجود دارد که وبلاگ سایتتان را حول موضوعی که می خواهید متمرکز کنید. در نتیجه زمانی که کاربران درباره آن موضوع جستجو می کنند، شانس نمایش سایتتان در نتایج گوگل افزایش پیدا می کند.

 

نتیجه اینکه ...

در این مطلب از تاثیر وبلاگ بر سئو برای شما گفتیم. وبلاگ ها یک راه اعتماد سازی و ایجاد حس وفاداری و پرورش مشتریان بالقوه هستند. پس هرچه زود تر دست به کار شوید و مطمئن باشید در طولانی مدت نتیجه خواهید گرفت. این کار یکی از بهترین راه کار های افزایش بازدید کننده خواهد بود. اگر وبلاگ نویسی را متوقف کنید، برایتان نتایج منفی خواهد داشت. پس هرچه زودتر شروع کرده و با ادامه کار مطمئن باشید به نتایج مثبت آن دست پیدا خواهید کرد.

برای اطلاع از خدمات تولید محتوا و طراحی وب سایت با تیم وب پویا در تماس باشید تیم ما با ارائه بهترین خدمات شما را در رسیدن به موفقیت یاری می‌رساند.

 

بروزرسانی در پنج شنبه, 30 آذر 1402 09:46

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا پنجشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

اینماد

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا