چاپ کردن این صفحه

راهکارهای افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی

شنبه, 13 دی 1399 09:29
امتیاز شما به این مطلب
(9 رای‌ها)

افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی

 

قبل از هرچیز شما به عنوان فروشنده یک فروشگاه اینترنتی باید یاد بگیرید چگونه مشتریان خود را به ثبت سفارش بیشتر ترغیب کنید. یعنی قبل از اینکه به فکر جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی باشید باید به فکر پیاده سازی راهکارهای افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی باشید، زیرا افزایش مشتریان از طریق تبلیغات امکان پذیر است که هزینه بالایی می برد پس باید این هزینه با سود فروش جبران شود. 

اگر شما از این ترفندها برای ترغیب مشتری های فروشگاه اینترنتی خود استفاده نکنید حتی اگر تعداد مشتری های زیادی داشته باشید احتمالا میانگین خرید آنها برای شما رضایت بخش نیست زیرا هر مشتری در حد ۱۰۰هزارتومان از شما خرید می کند و این میانگین برای یک فروشگاه اینترنتی موفق نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

همانطور که از ابتدای مقاله متوجه شدید میانگین ارزش هر سفارش معیار ما برای نتیجه گیری پرفروش بودن و موفق بودن یک فروشگاه اینترنتی است برای به دست آوردن میانگین ارزش سفارش فروشگاه اینترنتی می توانید مجموع ارزش سفارش های فروشگاه را به ریال به تعداد سفارش ها تقسیم کنید این عدد نشان دهنده این است که به طور میانگین هر مشتری از شما چقدر خرید کرده است هر چه این عدد بیشتر باشد یعنی هر مشتری در هربار خرید از شما محصولات با قیمت بالاتر خریداری کرده است در واقع نشان می دهد سیاست فروش شما موفق بوده است.

شما می توانید ترفند های زیادی را برای ترغیب مشتریان به خرید بیشتر پیاده کنید البته باید توجه کنید نیاز است ابتدا این ترفند ها را بررسی کنید و سپس با ترکیب آنها یک روش منحصر به فرد برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید.

دیزاین فروشگاه اینترنتی 

فروشگاه اینترنتی شما باید زیبا و همخوان با زمینه فعالیت شما باشد، همچنین باید به گونه ای طراحی شود که کاربر در هنگام کار با آن دچار سردرگمی نشود از دیدن محصولات و خدمات شما لذت ببرد. رعایت این موارد در سئو سایت شما و فروش سایت شما بی تاثیر نخواهد بود.

دیزاین فروشگاه اینترنتی شما یکی از عوامل مهم در جذب مشتری است و حتی اگرکاربر از سایت شما خریدی نداشته باشد، مدت زمانی که در سایت فروشگاهی شما خواهد بود افزایش می یابد که باعث افزایش سئو سایت شما و در نتیجه جذب مشتریان دیگر و کاربران دیگر به سمت سایت شما خواهد بود. در اصل دیزاین فروشگاه شما هنگام ورود کاربر به سایت، تاثیر زیادی بر روی کاربر خواهد داشت.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با این موضوع می توانید مقاله " 11 نکته فروشگاه اینترنتی موفق "  را مطالعه نمایید.

افزایش اعتماد کاربران

داشتن فروشگاه اینترنتی با اعتبار زیاد مورد مهمی است. داشتن اعتبار باعث افزایش مشتری جدید و قوت گرفتن پایه کسب و کار شما می شود.  بنابراین حتماً پس از طراحی فروشگاه اینترنتی و راه اندازی آن اقدام به جذب  اعتماد کاربران نمایید.

توجه داشته باشید که مشتریان امروز می توانند تبلیغی برای سایت و کسب و کار شما و در نتیجه جذب مشتریان آینده شما باشند. ارائه خدماتی مانند ضمانتنامه محصول، نمایش نظرات کاربران و افزودن قابلیت هایی مانند مقایسه کردن بین محصولات و توضیحات کامل هرمحصول و... باعث افزایش اعتماد مشتریان خواهد شد.

همچنین هنگامی که مشتری می خواهد برای اولین بار از شما به صورت اینترنتی خرید کند محصولات ارزان قیمت را برای سفارش انتخاب می کند، اما شما با قرار دادن شرط مرجوعی بودن محصولات ، همچنین بازگشت هزینه محصول  در صورت عدم رضایت مشتری و پیگیری های مداوم از زمان ارسال محصول تا زمان دریافت توسط مشتری اعتماد او را افزایش می دهید.

فراموش نکنید در سایت فروشگاهی خود اینماد قرار دهید زیرا اینماد یکی از مهم ترین مواردی است که در جلب اعتماد کاربر به شما کمک می کند. با کمک راهنمای تصویری دریافت اینماد این کار را به سادگی انجام دهید.

 

اطلاع از اولویت های مشتریان

در ابتدا باید مشتریان خود را بشناسید و بدانید مشتریان این محصول چه افرادی هستند و اطلاعات مورد نیاز آن را در اختیارشان بگذارید، اطلاعاتی که در مورد مثلا یک لباس می گذارید باید متناسب با خواسته فردی باشد که یک لباس را میخواهد تهیه کند مثلاً جنس پارچه چیست؟ چه رنگی برای چه افرادی مناسب است؟ نحوه شست و شوی این لباس چگونه است؟ و چه سایزهایی از آن را فروشگاه شما دارد؟

 دسته‌ بندی‌های سایت خود را باید به گونه ای طراحی کنید که مشتری هرچه راحت تر و سریع تر بتوانند به محصول مورد نظر خود برسد و این دسته بندی ها بهتر است در صفحه اصلی یا فرود سایت باشد.

قابلیت ثبت امتیاز و نظر برای هر محصول

این قابلیت سبب می‌شود که بازدیدکنندگان  به خرید ترغیب شوند. در بسیاری از موارد کاربر به علت نظرات سایر کاربران از خرید یک محصول منصرف یا به خرید یک محصول دیگر ترغیب می شود یا در مورد آن محصول اطلاعات بسیار زیادی به دست می‌آورد.

وجود این قابلیت در سایت فروشگاهی شما سبب ترغیب مشتری به خرید می شود، بنابراین بهتر است کاربران سایت خود را تشویق به امتیاز دادن یا نظر دادن درمورد محصولات کنید به هر حال همانطور که قبلا گفتیم اهمیت نظرات کاربران سایت را دست کم نگیرید!  این قابلیت در فروشگاه ساز دیجی کالا ، طراحی شده توسط تیم وب پویا موجود است.

ارائه توضیحات کامل برای هرمحصول

در بسیاری از موارد کاربران وارد سایت شما می شوند حتی به قسمت افزودن به سبد خرید نیز می روند ولی پس از مدتی سایت را بدون هیچ خریدی ترک می‌کنند،  برای مثال نبود عکس مناسب یا کمبود جزئیات محصول می توانند از دلایل این اتفاق باشند. تصویر از زوایای مختلف هر محصول، تعداد موجودی محصول در انبار، توضیح تولید کننده و... می توانند برای مشتری توضیح کاملی باشند.

اجباری نبودن ثبت نام در سایت 

 قطعاً حس خوبی به کاربردست نمی دهد که برای دسترسی به سایت، ثبت نام کند. در بسیاری از موارد کاربر صرفا قصد دیدن محصولات و بررسی و سپس خرید را دارد که موضوع ثبت نام و ایجاد حساب کاربری برای او اتلاف وقت محسوب می شود. درست است که داشتن آدرس ایمیل و سایر اطلاعات کاربران بسیار ارزشمند است اما دریافت این موارد را به همان مرحله اول موکول نکنید، بهترین راهکار این است که از کاربر درخواست کنید که یک حساب کاربری ایجاد کند یا به آنها اجازه دهید به عنوان کاربر مهمان اقدام به خرید نمایند.

مشاوره و پشتیبانی فعال

پشتیبانی فروشگاه اینترنتی

داشتن پشتیبانی آنلاین یکی از مواردی است که در افزایش سفارشات بسیار تاثیرگذار است زیرا مشتری می‌داند اگر با مشکلی رو به  رو شد بسیار راحت و سریع می تواند آن مشکل را مرتفع نماید، همین امر سبب جلب اطمینان او می شود. قسمت پشتیبانی سایت را جدی بگیرید و تا حد امکان نظرات و انتقادات کاربران را سریعتر بررسی نمایید. هنگامی که مشتری برای اطمینان بیشتر در بخش پشتیبانی با شما تماس میگیرد باید سعی کنید با او ارتباط صمیمانه ای برقرار کنید و او را به خرید محصولات بیشتری ترغیب کنید.

اگر فروشگاه شما دارای بخش مشاوره است می توانید مشتریان را به تماس با این بخش برای داشتن خرید بهتر راهنمایی کنید و سپس در بخش مشاوره پس از بررسی محصولی که برای خرید انتخاب کرده اند با توضیح مزایای ثبت سفارش بیشتر آنها را به سفارش محصولات بیشتر ترغیب کنید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند راحت تر محصولات خود را معرفی کنید تعداد بک لینک ها به سایت شما را نیز افزایش می دهد و همچنین راحت تر می توانید تصویر و فیلم محصولات خود را بارگذاری نمایید، با کاربران در تعامل بهتری می‌توانید قرار بگیرید.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با بک لینک های سایت می توانید مقاله " 8 راهکار مطمئن برای لینک سازی در سال 99"  را مطالعه نمایید.

 

باشگاه مشتریان  

شما می توانید  یک باشگاه برای مشتریان دائمی خود تشکیل دهید تا با هربار خرید بر اساس مبلغی که خرید کردند به آنها امتیاز دهید و برای مثال در پایان هر ماه برای مشتریان با حداقل امتیاز ۱۰۰ قرعه کشی برگزار کنید  همچنین می توانید بر اساس مجموع امتیاز مشتریان آنها را شامل دریافت کد تخفیف با درصد های متفاوت کنید.

 

تعیین حداقل خرید برای ارسال رایگان سفارش

این ترفند یکی از پرکاربرد ترین و موفق ترین ترفند های فروشگاه اینترنتی است . به این صورت که شما برای ارسال رایگان سفارش مشتریان مبلغی به عنوان حداقل خرید در نظر میگیرید یعنی اگر مشتری از این مبلغ بیشتر خرید کرد سفارش او به صورت رایگان ارسال می شود.

حالا ممکن است بپرسید مبلغ حداقل خرید را چگونه تعیین کنیم تعیین مبلغ حداقل خرید کار بسیار حساسی است زیرا اگر اشتباه تعیین کنید نه تنها تعداد سفارشات مشتریان افزایش نمی یابد بلکه از تعداد مشتریان هم کم می شود حداقل مبلغ سفارش برای ارسال رایگان را باید بر اساس  میانگین ارزش سفارش و بازه قیمت سفارش تعیین کرد.

برای اینکه بهتر متوجه شوید اگر حداکثر فروش فروشگاه اینترنتی شما ۲۰۰هزارتومان است باید مبلغی بین بازه ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان را به عنوان حداقل مبلغ خرید برای ارسال رایگان تعیین کنید تا مشتریان ترغیب به افزایش تعداد محصولات خریداری شوند.

 

محصولات پیشنهادی

اگر شما در قسمت پیشنهادات هر محصول محصولات مرتبط به هم را قرار دهید یا محصولاتی که مشتریان اکثرا با همدیگر خرید کرده اند مشتری راحت تر به نیاز های خود پی می برد و تعداد محصولاتی که سفارش می دهد افزایش می یابد. 

اصولا می توانید با قرار دادن محصولات مرتبط در قسمت پیشنهادات محصول مشتری را ترغیب به خرید تعداد بیشتری از محصولات کنید برای مثال اگر شما فروشگاه اینترنتی اکسسوری دارید می توانید در هر صفحه گردنبند، دستبند، انگشتر و… که با هم ست میشوند را قرار دهید تا به چشم مشتری بیاید.

 

فروش مجموعه محصولات 

برای به کار بردن این ترفند باید ابتدا سفارش مشتریان خود را بررسی کنید مثلا اگر شما یک فروشگاه اینترنتی اکسسوری دارید ممکن است با بررسی محصولات سفارشی مشتریان متوجه شوید، اکثر مشتریان گردنبند شماره ۱ را با دستبند شماره ۲ خریداری کرده اند پس می توانید این دو محصول را به عنوان یک مجموعه جدید معرفی کنید.

توجه کنید قیمت این مجموعه جدید را باید از مجموع قیمت تکی هر کدام از محصولاتی که شامل می شود کمتر قرار دهید. به این صورت مشتری ترغیب می شود تا مجموعه این دو محصول را خریداری کند زیرا هم قیمت مناسب تری دارد و هم ترکیب این دو محصول به نظرش بهتر می آید.

درست است که مشتری با خرید مجموعه جدید مبلغ کمتری را پرداخت می کند اما شما با فروش مجموعه محصولات خود تعداد سفارشات بیشتری خواهید گرفت و در نتیجه سود بیشتری دریافت می کنید.

 

عکس از ست محصولات

اگر فروشگاه اینترنتی پوشاک یا اکسسوری یا… دارید می توانید با قرار دادن محصولات ست کنار یکدیگر عکسهای زیبایی  از آنها بگیرید و در قسمت گالری محصولات قرار دهید به این صورت مشتری با دیدن این عکس تصور می کند ست این محصولات با همدیگر زیباتر هستند و تصمیم به ثبت سفارش بیشتر میگیرد.

 

شرط دریافت کد تخفیف

در این ترفند شما برای واگذار کردن کد تخفیف به مشتریان مبلغی به عنوان حداقل خرید در نظر میگیرید یعنی اگر مشتری از این مبلغ بیشتر خرید کرد کد تخفیف دریافت می کند.

تعیین مبلغ حداقل خرید کار بسیار حساسی است حداقل مبلغ برای دریافت کد تخفیف را باید بر اساس  میانگین ارزش سفارش و بازه قیمت سفارش تعیین کرد. برای اینکه بهتر متوجه شوید اگر حداکثر فروش فروشگاه اینترنتی شما ۲۰۰هزارتومان است باید مبلغی بین بازه ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان را به عنوان حداقل مبلغ خرید برای دریافت کد تخفیف تعیین کنید تا مشتریان ترغیب به افزایش تعداد محصولات خریداری شوند.

 

تخفیف ویژه به ازای هر مبلغ خرید

شما می توانید  بر اساس میزان خرید هر مشتری او را شامل درصدی تخفیف کنید برای مثال اگر مشتری مبلغ ۲۰۰هزار تومان خرید کرد ۵ درصد تخفیف و اگر ۳۰۰هزار تومان خرید کرد ۱۰درصد تخفیف به او بدهید. همچنین می توانید برای محصولات با قیمت پایین تخفیف های ویژه در نظر بگیرید ولی میزان حداقل خرید را بالاتر ببرید.

 

جهت سفارش طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای و سفارش ساخت سایت فروشگاهی با ما در تماس باشید.

 

بروزرسانی در شنبه, 13 دی 1399 09:29

آخرین‌ها از وب پویا

No Internet Connection