رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
سه شنبه, 25 آبان 1395 18:13
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی - 5.0 از 5 از 3 آرا

تا حالا به این فکر کردید که حجم زیادی از افراد و کسب و کارهایی که به سمت فضای مجازی کشیده می شوند تا چه حد میزان رضایت از درآمد و سود دهی خود دارند؟
ممکن است عده ایی راضی باشند و عده ایی ناراضی . در این بین حد وسط هم وجود دارد یعنی فقط حضور برایشان اهمیت دارد اینکه فقط گویی باید این کار را انجام میدادند و در دنیای مجازی وب سایتی را به عنوان ویترین کاری خود به نمایش می گذاشتند .
اما واقعا با توجه به دانش و تجربه و مطالعه ایی که کسب کردم به این نتیجه رسیدم که انسان نباید در هدفی که دارد حد وسط قائل شود یا باید نباشد منظور این است که بدون کیفیت نباشد و یا اینکه واقعا حضور پررنگی را از خود ارائه دهد .

طراحی وب سایت فروشگاهی


وقتی ما فروشگاه اینترنتی را راه اندازی میکنیم باید مواردی را لحاظ کنیم و رعایت کنیم . لطفا و فقط لطفا صبوری کنید
این پروژه ایی نیست که یک شبه به شما جواب بدهد . شما باید اصول راه اندازی و اداره کردن یک فروشگاه و کسب و کار اینترنتی خوب را بدانید و آن را عملی کنید اما اگر در این راه مائوس شوید و کم طاقت باشید به سرمنزل هدف نمیرسید .


بهترین راز نهفته در هر هدفی فقط جسارت انجام و صبوری و بردباری و حرکت به سمت آن است . مابقی فرآیند ها به خوبی انجتم میگیرد .

*    به مشتریان خود حس اطمینان دهید:

همیشه در فضای واقعی شما از مرکزی خرید میکنید که از خدمات آن از هر لحاظ  اطمینان کسب کرده اید ، این اطمینان به واسطه پرسیدن از رضایت مشتریان سابق است ، از راهنمایی یک دوست و همچنین از یک آگهی معتبر و غیره ..
اما در فضای مجازی واقعا دنیا تعریف دیگری دارد ، مخاطبان بسیار هوشمند شده اند و به راحتی اعتماد نمی کنند . ضمانت تعویض کالا ، نماد اعتماد الکترونیکی ، گواهی نامه های حسن انجام کار ، نظر مشتریان ، نمونه کارها و قراردادن رزومه خودتان و سابقه کاری ، اطلاعات دقیق تماس و ... همه  و همه درایجاد یک اعتماد فی ما بین شما و مشتری بسیار حائز اهمیت میباشد .

*    اطلاعات کامل محصول :

دقت کنید ویترین نمایش محصول وخدمت شما بسیار مهم است. در یک فضایی قرار دارید که اطلاعات تکمیلی محصولتان در درجه اول مهم ترین پارامترخرید یک مشتری از شماست . وقتی لباس کودک می فروشید فقط سایز آن را نزنید بلکه تصاویری با اشل مناسب و جدول اندازه بندی هم از تصویر قرار دهید.

    *نظریات مشتریان :

موفق ترین وب سایت های فروش ، صفحاتی هستند که مشتریان به راحتی نظریات خود را اعمال میکنند و تجربه خود را از بد یا خوب بودن محصولات اعلام میکنند و این یعنی شفاف سازی در فروش .

  * سیستم مقایسه :

وقتی شما محصولات متفاوتی دارید از سیستم مقایسه استفاده کنید . انتخاب برای مشتری بسیار راحت تر خواهد بود زمانی که در تصمیم خود تردید دارد .

   * تخفیف و جایزه :

در نظر داشته باشید دادن تخفیف به مشتری حس خوبی میدهد .این تخفیفات میتواند در قالب فستیوال خرید یا حراجی های فصلی صورت بگیرد .

  *اطلاع رسانی درست :

از مشتریان و مخاطبانی که به سایت شما مراجعه میکنند اطلاعات تکمیلی درخواست کنید مانند ایمیل یا شماره تماس که  اطلاع رسانی های فروشگاهتان را از آن طریق انجام دهید .

   *کالاهای خاص :

در فضای مجازی کالاهایی که کمیاب هستند بیشترین فروش را دارند به دلیل اینکه ممکن است در نقاط دوردست این کالا ها وجود نداشته باشد .

   *پیگیری مرسوله:

همیشه به مشتری اطمینان دهید که پیگیر امور فروش هستید. فضایی را در قالب پنل کاربر یا پیامک به مشتری  اختصاص دهید تا او بداند خریدش کی به دستش میرسد.

   *اصل سادگی و کاربرپسند:

در طراحی وب سایت فروشگاهی خود دقت فرمایید تا مشتری به راحتی محصول خود را انتخاب کند و بتواند خرید کند او را سردرگم نکنید. دسته بندی های محصولات را مرتب کنید، قابلیت جستجو را قرار دهید.

    *مشتریان وفادار :

دنیای مجازی فضای سختی برای رقابت است و هر مشتری برای شما نعمت بزرگی است سعی کنید مشتریان وفادار پیدا کنید و حواستان به مشتریان وفادارتان باشد قسمتی برای خدمات به آن ها قرار دهید مانند کلوپ مشریان یا باشگاه مشتریان وفادار.

    *تبلیغات را فراموش نکنید.

پیشنهاد من به شما این است که در فضای مجازی دارید فعالیت میکنید و در همان فضا به دنبال مشتری باشید . یعنی هدف بندی کنید و تبلیغات بنری ، بازاریابی اینترنتی، شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و ... را در برنامه های فروش خود قرار دهید.

خواندن 1270 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 27 آبان 1395 16:16

فروشگاه ساز طراحی وب سایت شرکت طراحی وب سایت خبری طراحی وب سایت تخفیف گروهی طراحی وب سایت آگهی طراحی وب سایت شخصی

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  031-36612265 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از پشتیبانی این شرکت در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در رابطه با طراحی سایت و بهینه سازی سایت ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردیم. ایشان پس از طراحی همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش می بری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این سایت شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4