جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
یکشنبه, 23 آبان 1395 10:29
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها - 5.0 از 5 از 4 آرا

در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند.

جذب سرمایه گذار برای استارت آپ ها

وجه اشتراکی اکثر استارت آپ هایی که شکست خورده اند نبود سرمایه مالی بوده است. در اغلب موارد سرمایه گذاران به دنبال دلیل محکمی برای اطمینان از سرمایه گذاری هستند و در ضمن استارت آپ تازه کار شما هنوز قابلیت های خود را به سرمایه گذاران بخوبی نشان نداده است و اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را بر روی ایده های تست شده صرف کنند. بنابراین اگر شما فردی تازه کار هستید و به دنبال جذب سرمایه گذار می گردید ما در این مقاله ما پیشنهادهایی به منظور جذب سرمایه گذار ارائه می دهیم:

توصیفات عددی داشته باشید
توصیفات عددی و نموداری دیدی بهتر به سرمایه گذار خواهد داد. سعی کنید نموداری از چشم انداز کاری آینده خود ارائه بدهید. سرمایه گذاران دوست دارند بدانند که به ازای سرمایه ای که خرج می کنند چه مقدار برایشان سوددهی خواهد داشت. برای سرمایه گذاران اطلاعاتی که جذابتر هستند را ارائه نمائید.
 بیان ماهیت کسب وکار
برای سرمایه گذار خود مشکلی که دلیلی برای راه اندازی کسب وکار شما شده را بیان کنید و در مورد اینکه کسب وکار شما خیلی از مشکلات را از بین خواهد برد و مفید واقع خواهد شد توضیح دهید.
 نامگذاری مناسب
برای کسب و کار خود نامی وزین انتخاب کنید. نامی که برای کسب وکار خود تعیین می کنید باید برایآفرین کسب وکار شما ارزش آفرین باشد. نام کسب و کار می تواند ترغیب کننده برای سرمایه گذاری باشد.
شفاف سازی مسیر حرکت
به سرمایه گذار خود مسیر راهی که قرار است برای کسب و کار خود طی کنید را بیان کنید. در این نقشه باید مراحل مختلف و مشکلات احتمالی مسیر و موانع را به روشنی بیان کنید.
از آشنایان شروع کنید
برای جذب سرمایه گذار به سراغ افرادی بروید که بیشترین آشنایی را با شما دارند. همواره فرهنگ و اخلاق سرمایه گذاران را در نظر داشته و اگر افراد جدید اخلاق متمایزی با گروه قبلی دارند از همکاری با آنها سرباز بزنید.
تبلیغات
برای کسب و کار خود به تبلیغات بپردازید. اما همواره به یاد داشته باشید تبلیغات برای هر کسب و کاری متفاوت از کسب وکار دیگر خواهد بود. تبلیغی که برای محصولات صنعتی مفید است ممکن است برای محصولات غذایی کاملاً نامناسب باشد.
 امنیت
سرمایه گذاران نیاز به احساس امنیت دارند که این احساس با تعامل درست شما و اعتماد سازی بدست می آید. به سرمایه گذاران خود تضمین دهید که طبق برنامه از پیش تعیین شده در حرکت هستید.
 بستن قرارداد
در تنظیم قرارداد کاری خود سهل انگاری نکنید و قبل از عقد قرارداد با وکیل و آشنا به مسائل تجارت مشورت کنید. در تنظیم قرارداد هیچ جای شبهه ای باقی نگذارید و تمام موارد را بدون ابهام بیان کنید.

امیدواریم مطالبی که بیان کردیم به عنوان راهنمای مفیدی به منظور جذب سرمایه گذار برای کسب و کار شما باشد و با جذب سرمایه مناسب بتوانید استارتاپ خود را توسعه دهید، در پایان در نظر داشته باشید که سرمایه در صورتی که از طریق راه مناسب در یک کسب و کار هزینه نشود، نه تنها مشکلات آن را حل نخواهد کرد بلکه به مشکلات آن اضافه خواهد کرد و بدهکاری برای استارتاپ بوجود می آورد بنابراین در نحوه هزینه آن نیز باید دقت لازم بعمل بیاید.

خواندن 2091 دفعه

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4