اهمیت متن به کد در سئو وبسایت

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
دوشنبه, 15 شهریور 1395 09:51
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
اهمیت متن به کد در سئو وبسایت - 5.0 از 5 از 1 رای

*نسبت متن به کد ( Text to HTML ) در وبسایت ها چیست؟

هر وبسایتی مقداری مشخص کد نویسی در زیرساخت خود و مقدار مشخصی متن و محتویات در ظاهر داراست. نسبت متن به کد ( Text to HTML ) همان نسبت متن بکار رفته در یک صفحه به کد نوشته شده برای نمایش همان صفحه میباشد.

اهمیت متن به کد در سئو وبسایت

*نسبت متن به کد ( Text to HTML ) ایده آل وبسایت چقدر میباشد؟

یک نسبت متن به کد ( Text to HTML ) ایده آل عددی بین 25 تا 70 است. این نسبت مقدار متن آشکار از محتوا به مجموع کد HTML، تصاویر و اطلاعات پنهان در صفحه است. اگر دقت کرده باشید سایت هایی که در نتایج گوگل رتبه های مناسبی دارند معمولا محتوای قابل مشاهده زیادی در خود دارند. این امر پس از انتشار آپدیت جدید گوگل به اسم پاندا که اهمیت بیشتری برای محتویات وبسایت ها قائل شده است، بیش از پیش جلوه میکند.

*تاثیر نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بر سئو در وبسایت

در ارزیابی فاکتورهای مربوط به سئو از نظر موتورهای جستجو نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بطور مستقیم تاثیری ندارد ولی بر روی پارامترهای زیادی تاثیرگذار است که میتوانند نتایج بهتری را برای شما در موتورهای جستجو به همراه داشته باشند.

*پارامترهای مربوط به نسبت متن به کدنویسی ( Text to HTML ) عبارتند از:

اهمیت به بازدیدکنندگان: صفحاتی که نسبت متن به کد ( Text to HTML ) آنها بالاتر است به نظر برای بازدیدکنندگان قابل فهم تر و خواناترند. از نظر موتورهای جستجو چنین سایتی برای آسایش بازدیدکنندگان طراحی شده است و نه خوشامد موتورهای جستجو که این امر تاثیر زیادی در سئو شما خواهد داشت.

رضایت بازدیدکنندگان: نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بیشتر به شما این امکان را میدهد که مطالب بیشتری در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید و این امر موجب رضایت آنها و حضور بیشترشان در سایت شما خواهد شد که در رتبه شما در نتایج گوگل تاثیر زیادی خواهد داشت.

افزایش سرعت بارگزاری: کد کمتر به این معنی است که شما کدهای اضافی را از صفحات خود حذف کرده اید و این امر سرعت بارگزاری سایت شما را بطرز چشمگیری افزایش خواهد داد.

ایندکس شدن بهتر: کدهای تمیزتر و نسبت متن به کد ( Text to HTML ) بالاتر ایندکس کردن سایت شما را برای موتورهای جستجو سریع و راحت میکند.

 

*دلایلی برای افزایش نسبت متن به کدنویسی در وبسایت ( Text to HTML )

نکته اساسی در طراحی هر صفحه رضایت بازدیدکنندگان از محتویات و ظاهر صفحات شماست، برای افزایش نسبت متن به کد ( Text to HTML ) نکات زیر را رعایت کنید:

*      هر کد اضافی و استفاده نشده را حذف کنید.

*     فاصله های خالی زیادی را پاک کنید.

*     توضیحات موجود در کدها را حذف کنید. (در سیستم های وردپرس و جوملا معمولا کدنویس ها توضیحاتی را برا هر بخش در کد قرار میدهند که در نسبت متن به کد ( Text to HTML ) شما تاثیر منفی دارند)

*      تا حد امکان از جداول استفاده نکنید.

*      از کدهای CSS استفاده کنید.

*      تصاویر خود را بهینه کنید.

*      هر تصویر اضافی را حذف کنید.

*      از کدهای جاوا و فلش تا حد امکان استفاده نکنید.

*      حجم صفحه خود را کمتر از 300 کیلوبایت نگه دارید.

*   هر گونه متن که قابل مشاهده برای بازدیدکنندگان نیست را حذف کنید.

*ابزارهایی برای محاسبه نسبت متن به کد نویسی  ( Text to HTML ) در وبسایت

اهمیت متن به کد در سئو وبسایت

در آخر ابزارهای رایگان و آنلاینی را برای محاسبه نسبت متن به کدنویسی ( Text to HTML ) صفحات وبسایت شما قرار داده ایم:

خواندن 2106 دفعه

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید
رتبه دهید:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4