اپلیکیشن‎های اندروید

نوشته شده توسط 
منتشرشده در تکنولوژی
پنج شنبه, 08 مرداد 1394 12:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گوشی‎های اندروید بهانه خوبی برای توسعه اپلیکیشن‎های اندروید بوده‌اند.همچنین شرکت وب24 توانایی تولید اپلیکیشن‎ها‎ی اندروید در زمینه‎ها‎ی چون برقراری تماس، ادیت عکس، سرگرمی، جستجوهای اینترنتی و خرید نرم افزار به کاربران خود میباشد.

اپلیکیشن اندروید

 

اپلیکیشن (Application) نوعی نرم افزار کامپیوتری به شمار‎ می‎رود که به منظور استفاده کاربران و اجرای درخواست‎های آنان طراحی و ساخته‎ می‎شود. اپلیکیشن در لغتنامه فارسی به کارافزار، نرم افزار کاربردی و برنامه کامپیوتری معنا شده است. 
اپلیکیشن شامل بیشتر نرم افزارهایی است که روزانه با آن سر و کار داریم. نرم‌افزارهایی چون گوگل کروم، فایرفاکس، ورود، اکسل، فتوشاپ، و یا بازی‌های کامپیوتری همگی اپلیکیشن محسوب‎ می‎شوند.
اپلیکیشن با استفاده از قابلیت‎های سیستم عامل یک رایانه اعم از کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و یا گوشی، کاری را مستقیماً برای کاربر انجام می‎دهد. اپلیکیشن در مقابل نرم افزار سیستمی قرار‎ می‎گیرد. نرم افزارهای سیستمی در پس زمینه عمل‎ می‎کنند و شرایطی را مهیا‎ می‎کنند که سیستم عامل و یا سایر نرم افزارها‎ می‎توانند برای انجام کارهای خود از آن استفاده کنند. نرم افزارهای سیستمی بطور مستقیم با کاربران در تماس نیستند و هر چند کاربران از خدمات آنها بهره‎مند‎ می‎شوند اما آن‎ها را مشاهده نمی‌کنند. از جمله نرم افزارهای سیستمی که‎ می‎توان به آن اشاره کرد واژه‌پردازها و صفحه گسترده‌ها هستند.

•    اپلیکیشن اندروید
یکی از دلایل موفقیت سیستم عامل اندروید گستردگی زیادی است که این نرم افزار برای کاربران داشته است. کاربران گوشی‎های اندروید‎ می‎توانند مدام اپلیکیشن‎های جدید را براساس سلایقشان روی گوشی‎های خود نصب کنند.
گوشی‎های اندروید به دلیل قابلیت نصب برنامه‎ها و نرم افزارها، بهانه خوبی برای توسعه اپلیکیشن‎های اندروید بوده‎اند. اگرچه ما همیشه اپلیکیشن اندروید را در گوشی‎های همراه و تبلت‎ها دیده‌ایم اما اپلیکیشن اندروید خاص این ابزار نیست و در برخی لوازم دیگر نیز به کار‎ می‎رود. در واقع با ورود تلویزیون‎، ساعت، مایکروفر و سایر وسایلی که تحت سیستم عامل اندروید هستند، اپلیکیشن‎هایی نیز مطابق با کارکرد این ابزارها به وجود آمده است.
بطور کلی اپلیکیشن‎های اندروید که در گوشی‎های هوشمند نصب‎ می‎شود، نرم افزارهایی است که ما مستقیماً با آنها ارتباط برقرار‎ می‎کنیم. این نرم افزار‎ها در چندین حوزه طراحی‎ و تولید می‎شوند. از جمله اپلیکیشن‎هایی که برای سرگرمی تولید‎ می‎شوند و یا اپلیکیشن اندروید برای ویرایش عکس، اپلیکیشن برقراری تماس که به شبکه‎های اجتماعی شهرت دارند. همچنین اپلیکیش‎ها‎ی جستجوی اینترنتی، خرید برنامه و نرم افزار نیز از جمله محصولات کمپانی گوگل (سازنده اندروید) برای گوشی‎ها‎ی اندروید است.

خواندن 2884 دفعه

فروشگاه ساز طراحی وب سایت شرکت طراحی وب سایت خبری طراحی وب سایت تخفیف گروهی طراحی وب سایت آگهی طراحی وب سایت شخصی

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره طراحی وب سایت

با ما در تماس باشید

تلفن:  031-36612265 , 09133045663 , 09129252046
ایمیل : info [at] webpouya [dot] com

نظر مشتریان طراحی سایت

  • از طراحی فروشگاه اینترنتی و پشتیبانی وب پویا در طول دو سال همکاری، رضایت کامل داشته و تلاششان در این رابطه ارزشمند است.
  • با توکل بر خدا و راهنمایی های جناب صداقت سایتم رو افتتاح کردم. ایشان پس از طراحی سایت همچنان پشتیبانی خدمات خود را دارند، وب پویا ممنونم.
  • گاهی اتفاقی با کسی آشنا می شوی که از راه و روش او پی به علاقه حرفه ای برای انجام کار متعهدانه اش میبری. من هم اتفاقی با این گروه آشنا شدم...
  • امکانات عالی و قیمت طراحی سایت ارزان باعث خرید ما از این تیم شد. وب پویا ممنونم و امیدوارم بتوانیم این همکاری را گسترش دهیم.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4