در مورد سایت تخفیف گروهی چه می‌دانید؟

سه شنبه, 13 مهر 1400 11:49
امتیاز شما به این مطلب
(9 رای‌ها)

در مورد سایت تخفیف گروهی چه می‌دانید؟ 

یک سایت تخفیف گروهی راهکارها و مواردی را ارائه می‌کند  که در نتیجه آن هم فروشنده، هم خریدار و هم سایت سود خواهند برد. اگر می‌خواهید یک سایت تخفیف گروهی را مدیریت کرده یا اینکه به عنوان یک کاربر از آن استفاده کنید، مطالعه ادامه مطلب به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر در مورد راه اندازی  و جایگاه چنین سایت‌هایی در بخش تجارت الکترونیک بدانید. 

وب سایت تخفیف گروهی چیست؟

ایده تخفیف گروهی، زمانی شروع شد که فروشندگان کالا یا خدمات به ازای تعداد خرید مشخصی، تخفیف چشم گیری به مشتریان گروهیش می داد. مردم از این کار استقبال کردند. بر همین اساس سایت های تخفیف گروهی راه اندازی شدند تا سود تخفیف مستقیما به مشتریان برسد. 

در طراحی سایت تخفیف گروهی، یک کالا یا خدمات در مدت زمانی معین و تعدادی محدود با یک تخفیف ویژه ارائه می‌شود. مثلا یک رستوران 100 پرس غذا را برای مدت یک ماه با تخفیف 30 درصدی عرضه می‌کند. بنابراین اساس کار یک سایت تخفیف گروهی توجه به 4 مورد زیر است:

 • تعداد فروش

 • موقعیت جغرافیایی

 • مدت زمان

 

سامانه تخفیف گروهی چه سودی برای فروشنده دارد؟

چه چیزی یک فروشنده را وا می‌دارد تا از سایت‌های تخفیف گروهی استفاده کند؟ تخفیف دادن چه سود و ارزشی برایش خواهد داشت؟ فوایدی که استفاده از این سایت‌ها برای فروشنده‌ها و ارائه کننده کالاها و خدمات دارد، عبارتند از:

 • تعداد فروش بیشتر

فروش بیشتر حتی با سود کمتر و همراه با تخفیف می‌تواند برای یک فروشنده سودآور باشد. فروشنده در یک زمان کوتاه تعداد بیشتری کالا خواهد فروخت و به این ترتیب سود بیشتری کسب خواهد کرد. یعنی مثلا به جای فروش 5 محصول در هفته می‌تواند 50 محصول را در یک هفته به فروش برساند. قیمت کمتر، سود کمتر اما فروش بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر به دنبال خواهد داشت.

 

 • تبلیغات 

با حضور در سایت‌های تخفیف گروهی، یک کسب و کار می‌تواند بدون هزینه زیاد خود را به تعداد زیادی مشتری معرفی کند. در واقع شما با حضور در چنین سایت‌هایی می‌توانید مشتری‌های واقعی جذب کنید و با تخفیف به آنها موجب شوید که خود آنها نیز برای شما تبلیغ کنند. محصولات یا خدماتی که در سایت‌های تخفیف گروهی معرفی می‌شوند حتی بعد از زمان تعیین شده برای تخفیف، باز هم در سایت قابل مشاهده هستند و در نتایج جستجو دیده می‌شوند. بنابراین حتی بدون ارائه تخفیف نیز به کاربران معرفی شده و برایشان تبلیغ می‌شود.

 

 • صرفه جویی

این سبک تبلیغ بسیار با صرفه است. در اکثر روش‌های تبلیغی ابتدا باید هزینه تبلیغ پرداخت شود، اما در سایت‌های تخفیف گروهی شما ابتدا کالای خود را به فروش می‌رسانید و سپس هزینه تبلیغ را می‌پردازید. در این روش تبلیغ شما بی جهت برای مشتریانی که از شما خرید نمی‌کنند، هزینه نکرده‌اید.

 

 • دریافت بازخورد و کنترل نتایج

تحلیل و نقد درست تبلیغات و نتیجه روش‌های بازاریابی اغلب بسیار سخت است و نمی توان به سادگی از تاثیرگذاری آنها مطمئن شد اما در روش تخفیف گروهی همه چیز قابل کنترل و ارزیابی است. در سامانه اینترنتی همه اطلاعات از جمله فروش کوپن‌های تخفیف و بازخورد ارائه تخفیفات وجود دارد و می‌توان آنها را بررسی کرد.

 

 • معرفی خدمات به مشتریان واقعی

در تخفیف گروهی، کالا و خدمات تنها به کسانی معرفی می‌شود که مشتری واقعی آن هستند، در صورتی که در اکثر روش‌های تبلیغاتی طیف گسترده‌ای از افراد مخاطب تبلیغات قرار می‌گیرند که بخش زیادی از آنها مشتری نبوده یا حتی رقیب به حساب می‌آیند.

 

 • بازاریابی درونگرا

در این روش کسب و کار به جای اینکه فروشنده به دنبال مشتری باشد، مشتری با در نظر گرفتن مکان جغرافیایی، نیاز خود و پیشنهادات ارائه کنندگان خدمات و اجناس، فروشنده مورد نظر خود را جستجو و انتخاب می‌کند. بنابراین درصد موفقیت برای فروش بیشتر از بازاریابی سنتی است.

 

 • سامانه نظرسنجی

در این سایت‌ها اغلب، نظر مشتریان جمع آوری و ثبت می‌شود. به این ترتیب هر فروشنده می‌تواند نظر مشتریان در مورد اجناس و خدمات خود را در یک سایت بی طرف مشاهده کرده و با گرفتن بازخورد، کیفیت کالاهای خود را مطابق با سلایق و نیازهای مشتری ارتقا دهد.

 

 • جذب مشتری

شاید برای خیلی از افراد کیفیت مهم‌تر از قیمت باشد اما در ابتدا یک تخفیف مناسب است که می‌تواند یک مشتری را به خرید از شما ترغیب کند تا از کیفیت کالا یا خدمات شما مطلع شود. مشتری می‌داند همیشه فرصت تخفیف وجود ندارد و اگر کیفیت کار شما مورد قبولش واقع شود به مشتری دائم تبدیل خواهد شد.

 

 • رقابت سالم

در سایت‌های تخفیف گروهی بین فروشندگان یک رقابت سالم و مثبت ایجاد می‌شود. همچنین گردش مالی به وجود آمده موجب بهبود کیفیت خدمات و محصولات ارائه شده خواهد شد.

 


بیشتر بدانید: کسب درآمد از طراحی سایت تخفیف


 

طراحی سایت مشابه تخفیفان

 


بیشتر بدانید: تحلیل سایت تخفیف گروهی نت برگ و تخفیفان


 

وب سایت تخفیف گروهی چه سودی برای کاربرانش دارد؟

 • کاربر می‌تواند مراکز فروش یا خدمات را با تخفیف‌های بسیار خوب پیدا کند.

 • در سامانه‌های حرفه‌ای تخفیف گروهی اطلاعات جدید برای کاربر سایت ارسال می‌شود (به شکل ایمیل یا بر روی تلفن همراه) و در هر زمان می‌تواند با توجه به موقعیت مکانی خود از بهترین تخفیفات ارائه شده مطلع شود.

 • کاربران سایت می‌توانند پیش از خرید از سابقه فروش و نظرات سایر مشتریان اطلاع پیدا کنند.

 • با توجه به اطلاعات درج شده در سایت کاربر می‌تواند قبل از حضور در مکان مورد نظر، هزینه‌ها، شرایط فروش و خدمات را مورد بررسی قرار دهد.

 • کاربران این سایت‌ها قبل از تصمیم‌گیری می‌توانند خدمات و مبالغ فروشندگان و خدمات مختلف را با هم مقایسه کرده و هر کدام که برایشان مناسب‌تر است را انتخاب کنند.

 • مشتریان می‌توانند بعد از استفاده از محصول یا خدمات، نظر و تجربه خود را در سایت ثبت کنند.

 • کاربران سایت در اکثر مواقع انتخاب‌های خود را به دوستان و آشنایانشان پیشنهاد کرده یا به طور گروهی از آن استفاده می‌کنند.

 

نکته آخر

در سایت‌های تخفیف گروهی تخفیف های ارائه شده بیشتر برای خدمات است تا فروش محصول. برای این امر دلایل زیادی وجود دارد اما به طور کلی بررسی‌ها نشان داده است که ظرفیت این سایت‌ها برای ارائه خدمات بیش از فروش کالاست. فروش کالا با تخفیف زیاد اگر به خوبی برنامه‌ریزی نشود، ممکن است منجر به ضرر زیادی شود. قیمت کالاها اکثرا مشخص و مقطوع است اما خدمات با هزینه‌های مختلفی ارائه می‌شود و تخفیف در این زمینه با ریسک کمتر و زمینه رقابتی بالاتری همراه خواهد بود.

مثلا یک آرایشگر می‌تواند با ارائه خدمات ارزان‌تر در کنار افزایش ساعت کار خود در کوتاه مدت سود بیشتری نسبت به زمان‌های دیگر به دست آورد. با این حال این کسب و کار اینترنتی نیز در حال پیشرفت است و فروشنده‌ها نیز با در نظر گرفتن جوانب امر می‌توانند از آن سود ببرند. تیم وب پویا آماده ارائه پشتیبانی رایگان در رابطه با خرید و طراحی سایت تخفیف گروهی شبیه تخفیفان یا نت برگ است، شما می‌توانید سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید. همچنین در این رابطه مطالعه مطلب طراحی سایت نت برگ یا تخفیفان را نیز به شما توصیه می‌کنیم.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 13 مهر 1400 11:49

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo در مورد سایت تخفیف گروهی چه می‌دانید؟ نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا