طراحی سایت خبری + بررسی اصولی

سه شنبه, 24 اسفند 1400 12:08
امتیاز شما به این مطلب
(10 رای‌ها)

اصول طراحی سایت خبری

 

طراحی سایت خبری این روزها بسیار پرطرفدار شده است، زیرا یکی از پر بازدید ترین دسته های سایت های اینترنتی هستند. علت این موضوع از طرفی، اهمیت اطلاع رسانی و خبر پراکنی و از طرف دیگر علاقه مردم به دریافت اخبار به روز بدون پرداخت هزینه است.

طراحی سایت خبری

امروزه اغلب مردم ترجیح می دهند آخرین اخبار روز دنیا را از طریق اینترنت دنبال کنند؛ چرا که به این ترتیب می توانند در زمان سریعتری به اخبار دسترسی داشته و منابع مختلفی را نیز دنبال کنند. از این رو طراحی سایت خبری یکی از کسب و کارهایی است که می توان از آن درآمد زیادی را کسب کرد.

با طراحی سایت خبری حرفه ای و انجام اقدامات لازم برای جذب بازدید کننده، می توانید برای دریافت رپورتاژ نیز اقدام کنید. علاوه بر رپورتاژ آگهی، شما می توانید تبلیغات مختلفی را در سایت خود قرار داده و به ازای آن هزینه ای را دریافت کنید.

منبع اصلی درآمد وب سایت های خبری، رپورتاژ آگهی و تبلیغاتی است که برای کسب و کارهای مختلف در سایت خود قرار می دهند.

 

امکانات طراحی سایت خبری

 • قابلیت اختصاص نقش یا Role به هریک از کاربران همچون: خبرنگار، دبیر، سردبیر و ...
 • قابلیت تعیین سطح دسترسی به هر نقش در سرویس های خبری مانند حق تولید، حق مشاهده، حق انتشار و ...
 • قابلیت تعریف سرویس به تعداد نامتناهی (اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و ...)
 • قابلیت تعریف و انتشار انواع مختلف خبر به تعداد نامتناهی(مقاله، یادداشت، گزارش، گفت و گو و ...)
 • قابلیت تعریف محل انتشار خبر به تعداد نامتناهی (تیتر1 و تیتر2 و ...)
 • قابلیت جستجو و گرفتن گزارش های متنوع در بخش مدیریت اخبار
 • دارا بودن اسلایدرهای مختلف و متنوع برای خبرگزاری
 • قابلیت تهیه نسخه چاپی و PDF از اخبار و گزارشها
 • قابلیت مشاهده و بررسی گزارش عملکرد کاربران سایت

 

 چطور باید سایت و اپلیکیشن سایت خبری را سفارش بدهم؟

 جهت سفارش سایت ساز خبری، کافیست فرم سفارش را تکمیل نموده و پیش پرداخت سفارش را پرداخت نمایید، سایت شما در 3 روز کاری آماده می شود و پس از راه اندازی، 50 درصد مابقی پرداخت و سیستم تحویل داده می شود.

هزینه راه اندازی سایت خبری 2.850.000  2.300.000 می باشد

 پروسه سفارش طراحی سایت

 

نمونه سایت خبری

 همانطور که گفتیم زمانی می توانید از وب سایت خبری به درآمد برسید که بازدید کننده های زیادی را به خود جذب کنید. برای جذب بیشتر مخاطب باید سایت شما از همه لحاظ کامل باشد. به عنوان مثال دسته بندی های سایت باید اصولی بوده و دسترسی به اتواع بخش های سایت و خبر های مختلف به سادگی امکان پذیر باشد.

پیش از آنکه برای طراحی سایت خبری اقدام کنید، ابتدا نمونه کارهای شرکت مورد نظر در آن زمینه را به دقت بررسی کنید. سعی کنید به عنوان یک کاربر عادی با بخش های مختلف سایت کار کرده و از سادگی و کیفیت امکانات اطمینان حاصل کنید. در ادامه شما می توانید یکی از نمونه کارهای سایت خبری در وب پویا را مشاهده کنید.

برای طراحی وب سایت خبری با وب پویا در ارتباط باشید. وب پویا برای طراحی سایت به شما مشاوره رایگان می دهد.

 

⇦ مشاهده نمونه سایت خبری

 

نمونه طراحی سایت خبری 

 

بخش های مختلف در طراحی وب سایت خبری

 

 • بخش عمومی در طراحی سایت خبری

بخش عمومی وب سایت خبری معمولا باید شامل آرشیو اخبار، آرشیو گزارش ها، آرشیو مقالات، آرشیو مصاحبه و گفت و گو ها، آرشیو گزارش های تصویری و... باشند. همچنین می تواند گزیده اخبار نیز در بخش عمومی باشد.

 

 • صفحه نمایش سایت خبری 

صفحه نمایش مطلب باید ویژگی های خاصی در یک وب سایت خبری داشته باشد. در این صفحه باید ساعت و تاریخ خبر ثبت شود، سرویس مطلب نمایش داده شود و نوع مطلب ارائه شود، علاوه بر این باید تعداد بازدید ها، نظرات کاربران، لینک های مرجع و نام نویسنده نیز ظاهر شود.

 طراحی سایت خبری

 • بخش کاربران، خبرنگاران و اعضا در سایت خبری 

باید در سایت خبری خود برای کاربران، خبرنگاران و اعضا صفحات کاربری مجزایی طراحی کنید. نمایش تصویر نام و نوع کاربری اعضا، بخش خروج از اکانت کاربری، اضافه کردن لینک سایر سایت ها، اضافه کردن عس روز و ... نیز باید به صورت مجزا طراحی و ایجاد شوند.

 

 • بخش پنل دبیر در طراحی سایت خبری

در طراحی سایت خبری باید بخشی برای دبیر طراحی شود که از طریق آن بتواند، مطالب را از طریق آن حذف، بایگانی، تایید یا ویرایش کند. در این بخش می توان برای درج مطالب فوری، مطالب مهم، مطالب بایگانی شده، اخبار تایید نشده و... نیز مواردی را طراحی کرد.

 

 • بخش مدیریت در طراحی سایت خبری

یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی یک سایت خبری بخش مدیریت سایت است. این بخش تقریبا از مهم ترین بخش های یک سایت خبری به حساب می آید. علت این موضوع آن است که مدیر باید به تمام مطالب ارائه شده دسترسی داشته باشد. میزان دسترسی دیگر مدیران سایت توسط مدیر اصلی تعیین می شود.

 

 • بخش توسعه فنی در طراحی سایت خبری

توسعه فنی یکی از بخش های ضروری در طراحی سایت خبری است و در اکثر سایت ها وجود دارد. در این بخش، توانایی، تعیین سطح دسترسی در کل سایت، قابلیت تغییر Template سایت، چند زبانه بودن سایت، ثبت کردن آمار بازدیدکنندگان سایت با جزئیات، صفحات مشاهده شده کاربران و ثبت اتوماتیک خطاهای سایت وجود دارد که زیر نظر مسئول فنی سایت می باشد.

 

اصول طراحی وب سایت خبری

 

اصول طراحی سایت خبری

 

اگر شما به دنبال ایجاد یک وب سایت برای کسب درامد هستید، باید بگوییم، با توجه به آمارهای موجود درباره کاربران آنلاین، و بازدید سایت های خبری، درصورت طراحی سایت خبری اتوماتیک مناسب و تولید محتوای مفید، مخاطب های زیادی را به خود جذب خواهید کرد.

مخاطبان سایت های خبری علاقه مند هستند تا خبرهای به روز و در لحظه را از سایت شما دریافت کنند. اگر شما سعی کنید وب سایت خبری خود را به روز نگه دارید، روز به روز بازدیدکنندگان سایت شما افزایش خواهد یافت. از طرفی با گسترش شبکه های اجتماعی تلفن های هوشمند، مانند تلگرام و اینستاگرام، اهمیت طراحی سایت خبری مناسب و قابل رقابت با این شبکه ها، چند برابر شده است. بحث سایت کمی با بحث شبکه های اجتماعی متفاوت است، زیرا سایت علاوه بر طراحی، نیاز به بهینه سازی و سئو نیز دارد. در صورتی که بهینه سازی، سئو و تجربه کاری دست به دست هم دهند، یک وب سایت خبری به موفقیت خواهد رسید. 

 

 • اهمیت سرعت لود در طراحی سایت خبری

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت خبری سرعت لود سایت می باشد. این اهمیت به خاطر آن است که مردم می خواهند خبر ها را در لحظه و در ثانیه کسب کنند. حال اگر سرعت لود سایت پایین باشد هم مخاطبان و هم گوگل کمتر به سایت شما توجه خواهند کرد. به دلیل آن که در سایت خبری ممکن است اخباری اعم از ویدیویی و تصویری قرار بگیرد احتمال آن که سرعت لود این سایت ها کم باشد به صورت پیش فرض هست، پس باید این معیار مهم در طراحی سایت خبری در نظر گرفته شود.

 

 • سئو و بهینه سازی سایت خبری   

 ورود اطلاعات در سایت های خبری به خاطر این که اخبار باید همواره بروز باشند از اهمیت خاصی برخوردار است. طراحی سایت خبری باید با اصول سئو همساز و همگام باشد تا بتوان اخبار را با سرعت و بروز منتشر کرد و در اختیار کاربران قرار داد.

 

 • مولتی مدیا در طراحی سایت خبرگزاری

در یک سایت خبری انتشار خبر علاوه بر شکل متداول متنی معمولا به صورت های دیگری همچون گرافیکی، صوتی و ویدیویی نیز منتشر می شود. اینگونه اخبار باعث افزایش بازدید سایت خواهد شد و تاثیرگذاری زیادی خواهد داشت. از این رو در نظر داشتن فضای مولتی مدیا در طراحی سایت خبری باید مد نظر قرار گیرد.

 

 • سادگی در طراحی سایت خبری

بهتر است سایت خبری علاوه بر این که دارای بخش های مختلفی هست سادگی خود را نیز داشته باشد. قسمت پنل مدیریتی سایت های خبری بهتر است محیطی ساده داشته باشند.

 

 • امنیت وب سایت خبری

امنیت یک وب سایت خبری بسیار مهم است. وب سایت های خبری همواره در معرض هک شدن قرار دارند و باید خیلی برای امنیت اطلاعات خود ارزش قائل شوند. برای امنیت وب سایت خبری خود می توانید از افزونه های مختلفی استفاده کنید.

تماس با وب پویا

بروزرسانی در سه شنبه, 24 اسفند 1400 12:08

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo طراحی سایت خبری (نمونه کار+ قیمت +سفارش سایت خبری) نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا