محتوا همیشه سبز چیست| نکات طلایی محتوا سبز

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 10:56
امتیاز شما به این مطلب
(8 رای‌ها)

نکات محتوا سبز

 

اگر محتوای سایت شما به گونه ای باشد که در مدت زمانی طولانی همواره کاربران را به سمت خود جذب کند، به آن محتوا همیشه سبز می گوییم. محتوای همیشه سبز دربرگیرنده اطلاعات مربوط به تمامی نیازهای کاربر است و اصل مطلب را به شکل واضح برای کاربر بیان می کند تا نیاز او رفع شود. اگر می خواهید برای سایت خود یک محتوای همیشه سبز بنویسید و نکات طلایی محتوا سبز را بدانید، با ما همراه باشید.

محتوا همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز، محتوایی است که هر زمانی که کاربر به آن مراجعه کند برای او مفید باشد و هرچه از زمان انتشار این محتوا بگذرد، باز هم کاربران را به خود جذب می کند و کم کم به عنوان یک منبع در سایر مقالات از آن استفاده می شود.

سعی کنید در حوزه فعالیت سایت خود حداقل چند محتوای همیشه سبز تولید کنید، در این صورت بازدید سایت شما افزایش می یابد و در یک موضوع همیشه در صدر نتایج جستجو هستید. اما چطور محتوا همیشه سبز تولید کنیم؟

 

اهمیت محتوای همیشه سبز

زمانی که شما یک محتوای همیشه سبز تولید می کنید در واقع به موتورهای جستجو از جمله گوگل نشان میدهید که هدف سایت شما رفع مشکلات و نیاز کاربران است و سایت شما برای گوگل ارزشمند می شود، در نتیجه جایگاه سایت شما در گوگل بهبود پیدا می کند.

علاوه بر این به دلیل اینکه یک محتوایی تولید کرده اید که پاسخ تمامی سوالات کاربران در آن داده شده است در سایر سایت ها یا توسط کاربران به عنوان منبع  معرفی می شوید، در واقع ما به کمک محتوای همیشه سبز بک لینک های زیادی دریافت خواهید کرد.

 

 چطور تولید محتوا همیشه سبز کنیم؟

اصولا موضوع محتواهایی که شما در سایت خود تولید می کنید از بین موضوعات داغ و به روز انتخاب میشوند، برای مثال الان ممکن است محتوای بسیار یاز سایت ها در رابطه با ویروس کوید-۱۹ باشد، درست است که الان محتوای شما بازدید خوبی دارد اما زمانی که این ویروس از بین برود، بازدید محتوای شما به شدت کاهش می یابد. پس این محتوا ها دوره ای هستند نه محتوای همیشه سبز. محتوای همیشه سبز باید موضوعی داشته باشد که در هر زمانی برای کاربر مفید باشد و کاربران همیشه به این موضوع احساس نیاز کنند.

برای ایجاد یک محتوای همیشه سبز باید نکاتی را رعایت کنید، در این مقاله این نکات را بررسی می کنیم:

 1. نکات اولیه سئو محتوا را رعایت کنید

شما برای حفظ و بهبود جایگاه سایت خود در گوگل باید به سئو محتوای خود توجه کنید. محتوای همیشه سبز نیاز به کسب رتبه بسیار خوبی در گوگل دارد پس لازم است که استانداردهای گوگل را رعایت کنید. برای بهینه سازی محتوای خود باید به مواردی از جمله دستورات نگارش متن، تگ Alt تصاویر، تگ های عنوان و لینک های داخلی محتوا توجه ویژه کنید.

 

 1. انتخاب موضوع مناسب | ترند و داغ

برای انتخاب موضوع برای محتوا همیشه سبز باید در انتخاب کلمه کلیدی بسیار دقت کنید. انتخاب کلمات کلیدی طولانی یا دم دراز، برای یک محتوای همیشه سبز مناسب تر هستند زیرا برای کلمات کلیدی طولانی رقابت کمتری وجود دارد. پس از انتخاب کلمه کلیدی، باید نرخ سرچ آن را بدست بیاورید و در صورتی که ترافیک بالایی دارد از آن استفاده کنید. این موضوع باید با محتوایی که میخواهید ارائه کنید بیشترین تناسب را داشته باشد و محتوای شما در مورد آن موضوع حرف برای گفتن داشته باشد. یادتان باشد محتواهای همیشه سبز اکثرا در سایت هایی دیده میشود که زودتر از رقیبان در مورد موضوع تخصصی محتوا منتشر کرده اند.  برنده کسی است که محتوا را اول و بهتر تولید می کند.

 

 1. به روز رسانی همیشگی محتوا 

توجه کنید برای همیشه سبز بودن یک محتوا باید به صورت مداوم لینک ها، تصاویر و اطلاعات آن را بررسی کنید تا در صورت وجود خطا در هر لینک و یا نیاز به روز شدن تصاویر و محتوا آن ها را به روز کنید. اگر محتوای شما به صفحه ۴۰۴ لینک بدهد و یا اطلاعات محتوای دیگری از محتوای شما کامل تر باشد، محتوای شما جایگاهش افت خواهد کرد. افزایش بازدید سایت با بروزرسانی محتوای قدیمی یکی از ترفندهایی است که می توانید برای افزایش بازدید سایت و حفظ رتبه محتوای خود استفاده کنید.

 

 1. استفاده از اینفوگرافیک ، ویدیو و پادکست

اینفوگراف به تصاویر گرافیکی گفته می شود که در آن تصویر متن نوشته های ترکیب با گرافیک تصویر کاربر را درگیر میکنند. اینفوگرافیک می توانید نکات مهم محتوا را در معرض دید کاربر قرار دهید و به او کمک کنید یک دید کلی درباره محتوای شما پیدا کند و به محتوا جذب شود. اما توجه کنید باید تمامی نکاتی که در اینفوگرافیک ذکر کرده اید را در متن با جزئیات بیشتر توضیح دهید.

 

 1. محتوای همیشه سبز، پست ثابت سایت

محتوای همیشه سبز را به صورت پست ثابت در سایت خود قرار دهید. زمانی که شما یک محتوا را به صورت پست ثابت قرار می دهید در واقع اهمیت آن را به کاربران نمایش می دهید و به این ترتیب بازدید بیشتری برای آن می گیرید. مثلا متوانید در بخش وبلاگ سایت خود در قسمت پربازدید ترین مطالب آن را ثابت در صفحه داشته باشید. همچنین به محتوای همیشه سبز خود از محتواهای دیگر بیشتر لینک داخلی بدهید.

 

محتوای همیشه سبز

 

 1. ایده دهی به کاربران

در محتوای خود ایده های ناب به کاربران پیشنهاد بدهید زمانی که شما در محتوای خود به کاربران ایده یا ابزاری پیشنهاد می دهید، آنها را بیشتر به محتوا جذب می کنید، زیرا اصولا کاربران در جستجو راهکار و ابزار برای پیشرفت در کار خود هستند. سپس با هر بار بروزرسانی این محتوا ایده های جدیدی به آن اضافه کنید.

برای مثال بیان مواردی که در زیر اشاره شده است  در تولید محتوا همیشه سبز بسیار موثر است:

 • اشتباهات رایج در راه اندازی فروشگاه اینترنتی و راه حل رفع آن

 • ایده هایی برای شروع کسب و کار اینترنتی تا رسیدن به درآمد

 • راهنما انتخاب اسم برای سایت + معرفی ابزار و راهکار

 

 1. راهنمایی کاربران با دستورالعمل

شما می توانید در هر سطحی و برای هر موضوعی دستورالعمل و راهنمای گام به گام در اختیار کاربر قرار دهید. فقط توجه کنید دستورالعمل را متناسب با سطح دانش مخاطب بنویسید. قرار دادن دستورالعمل باعث می شود کاربر دائما به مقاله شما مراجعه کند. مثلا 5 گام ساده برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی و در هر گام بصورت عملی و دقیق دستورالعمل پیشنهادی خود را مطرح کنید.

 

 1. جمع آوری واژه نامه و اصطلاحات تخصصی

اگر شما در زمینه تخصصی فعالیت سایتتان، یک واژه نامه از اصطلاحات تخصصی ایجاد کنید در واقع یک منبع خوب برای کاربران به شمار می روید تا در صورت بروز هر مشکلی در اینگونه اصطلاحات به سایت شما مراجعه کنند. همچنین به راحتی می توانید این واژه ها و اصطلاحات را به روز کنید تا همیشه در صدر بمانید. همچنین در محتوای خود منابع معتبری که کامل کننده گفته های شما هستند را معرفی کنید.

 

 1. پیوند مطالب مرتبط به یکدیگر 

 شما باید سعی کنید محتواهایی منتشر کنید که کامل و فراگیر باشند. به کمک پیوند دادن محتوای خود به محتواهای مرتبط، محتوای شما همیشه به روز می ماند و اگر چیزی در آن جاافتاده باشد به کمک محتواهای دیگر تکمیل می شود. همچنین زمانی که یکی از محتواهای پیوندی را به روز می کنید، در واقع این محتوا را نیز به روز کرده اید!  پیوند دادن محتواهای مرتبط به یکدیگر، باعث بهبود سئو سایت شما نیز می شود. شما با پیوند دادن محتواها به یکدیگر، اصطلاحا لینک سازی داخلی انجام می دهید و محتواهای دیگری که مخاطبان به آن نیاز دارند را به آنها نشان می دهید.

 

نتیجه

برای تولید محتوای همیشه سبز فقط نیاز مخاطب را اولویت قرار دهید. گاهی لازم است از ویدیو هم استفاده کنید و گاهی یک پادکست هم برای آن محتوا کافیست. تصاویر اینفوگرافی جذاب و مدرن به جذب مخاطب و بالا رفتن مدت زمان گذراندن کاربر در محتوای شما بسیار موثر است. محتوا را همیشه بروز نگه دارید و هر بار نکاتی شگفت انگیز به آن اضافه کنید. به منابع با ارزش در مورد محتوای خود لینک بدهید و در نهایت کاری کنید که این محتوا از دید شما و کاربرانتان بی نظیر و جامع باشد.  محتوای همیشه سبز هم برای سئو سایت شما در موتورهای جست و جو و هم برای کاربران همیشه ارزشمند است. همین امروز اولین محتوای همیشه سبز خودتان را بنویسید و تاثیر فوق العاده آن را درسئو و برندسازی خود ببینید.

 

بروزرسانی در چهارشنبه, 18 فروردين 1400 10:56

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo محتوا همیشه سبز چیست| نکات طلایی محتوا سبز نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection