اهمیت نظرات کاربران سایت | راهکار و ابزار

چهارشنبه, 18 فروردين 1400 11:36
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

اهمیت نظرات کاربران

 

به گفته نیل پتل، بازاریاب آنلاین برترجهان ، ۹۷% کاربران نظرات آنلاین در صفحه سایت را می خوانند. از همین نقل قول می توانید متوجه اهمیت نظرات مشتریان برای سایت شوید. در این مطلب قصد داریم اهمیت نظرات کاربران سایت و راهکار و ابزار وهمچنین چگونگی واکنش در برابر این نظرات را بررسی کنیم، تا در نهایت بتوانیم از نظرات آنلاین کاربران در جهت افزایش فروش و رشد سایت استفاده کنیم.

اصولا زمانی که کاربر سایت فروشگاهی، تصمیم به خرید محصولی می گیرد قبل از عملی کردن تصمیم خود ابتدا نظرات کاربران دیگر را بررسی میکند و از مجموع نظرات نتیجه میگیرد که آیا خرید این محصول برای او به صرفه است یا خیر. تفاوتی ندارد که محصول انتخابی کاربر ارزان قیمت یا گران قیمت باشد، کاربر از مجموع نظرات استفاده میکند تا تصمیم بگیرد محصول شما را بخرد.

کاربران حتی قبل از مطالعه یک مطلب ابتدا نظرات کاربران را بررسی میکنند و سپس از مجموع این نظرات تصمیم میگیرند که آیا مطلب برای آنها مفید خواهد بود یا باید به جستجو بیشتر بپردازند.

 

نظرات آنلاین چه تاثیری روی کاربران تازه وارد دارد؟ 

همانطور که گفتیم کاربر تازه وارد قبل از تصمیم به هر کاری ابتدا نظرات آنلاین صفحه سایت شما را مطالعه میکند. نظرات مثبت کاربران می تواند تاثیر مثبتی روی ذهن کاربر تازه وارد بگذارد و او را به سمت خرید محصول سوق دهند اما وجود یک نظر منفی می تواند به راحتی  تاثیر نظرات مثبت را از بین ببرد و کاربر تازه وارد را از خرید منصرف کند.

 

چرا نظرات آنلاین کاربران مهم هستند؟

 

  • با کاربران تعامل داشته باشید

زمانی که شما به نظرات کاربران چه مثبت چه منفی پاسخ می دهید در واقع با او ارتباط برقرار کرده اید و کاربر خودش را به شما نزدیکتر احساس میکند و باز هم به سمت شما برمیگردد. همچنین پاسخ منطقی شما به نظرات منفی ممکن است ذهنیت یک کاربر تازه وارد را تغییر دهد و تاثیر نظر منفی را از بین ببرد.

 

  • نظرات کاربران به بهبود سئو سایت کمک میکند

موتور های جست و جو زمانی که متوجه تعداد نظرات بالای صفحه سایت شما میشوند نتیجه می گیرند که کاربران با مطلب به کار رفته در سایت شما ارتباط برقرار کرده اند و شما نیز با کاربران سایت خود تعامل دارید. در نتیجه سئو سایت شما بهبود می یابد. ممکن است مقاله ای با تعداد کلمات کم جایگاهی بالاتر از مقاله ای با تعداد کلمات بیشتر داشته باشد، علت این اتفاق تاثیر نظرات کاربران روی سئو سایت ها است. در نتیجه نظرات کاربران می تواند به شما کمک کند تا جایگاه سایت خود را در گوگل بهبود ببخشید.

نظرات کاربران و تعداد کاربرانی که مطلب شما را می پسندند و یا به اشتراک میگذارند در شبکه های اجتماعی نیز بسیار موثر است و اگر تعامل کاربران با اکانت شما در شبکه های اجتماعی زیاد باشد پست و مطلب شما در اکسپلور نیز نمایش داده می شود.

 نظرات آنلاین کاربران

 

  • با کمک نظرات کاربران پیشرفت کنید

نظرات انتقادی و منفی کاربران به شما کمک می کند ایراد سایت یا محصولات خود را دریابید و در جهت رفع و بهبود آن قدم بردارید، همچنین نظرات مثبت کاربران و رضایت آنها به شما انگیزه خواهد داد و شما را در جهت تلاش برای پیشرفت بیشتر سوق می دهد.

 

  • با کمک نظرات کاربران تایید اجتماعی بگیرید

تایید اجتماعی به این معنا است که کاربر اطمینان یابد، کاربران دیگری قبل از او از محصولات سایت فروشگاهی شما خرید کرده اند و از به کار بردن آن رضایت دارند. هنگامی که کاربر تازه وارد متوجه تایید اجتماعی محصولات شما می شود راحت تر تصمیم به خرید خود را عملی می کند. یکی از مهم ترین علت های اهمیت نظرات آنلاین همین تایید اجتماعی و تاثیر مثبتی است که روی ذهنیت کاربران تازه وارد می گذارند.

 

  • با کمک نظرات کاربران برند خود را همه جا بشنوید

نظرات مثبت کاربران می تواند تبلیغی برای برند شما باشد، به این صورت که اگر تعداد نظرات مثبت کاربران از محصولات و سایت شما زیاد باشد به تدریج سایت هایی که مقاله درباره ی حوزه کاری شما می نویسند از اسم شما استفاده میکنند و همچنین کاربران در تالار های گفتمان برند شما را به یکدیگر معرفی میکنند و به این ترتیب از طریق نظرات مثبت کاربران نام سایت و برند شما به عنوان یک سایت با خدمات عالی یا بد در اینترنت ماندگار می شود.

 

چگونه از نظرات کاربران به طور مفید استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم نظرات کاربران می تواند ذهنیت کاربران تازه وارد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بر اساس نتیجه گیری ها در چند سال اخیر استفاده درست از نظرات کاربران می تواند فروش سایت فروشگاهی شما را از ۱۸ تا ۱۶۰ درصد افزایش دهد.

اینجا ۴ ترفند برای استفاده موثر از نظرات کاربران را بیان می کنیم:

 

  • بخش رضایت مشتریان را دست کم نگیرید!

بعضی از کاربران به حدی از محصولات و خدمات شما رضایت دارند که متن زیبایی درباره رضایت و تجربه خود می نویسند بهتر است این نظر را در شبکه های اجتماعی سایت به اشتراک بگذارید. بخش رضایت مشتریان را در سایت و شبکه های اجتماعی دست کم نگیرید.

نظرات آنلاین کاربران

 

  • کاربران را به نظردهی تشویق کنید

بسیاری از کاربران برای ثبت نظر زمان نمیگذارند پس باید کاربر را به نوعی تشویق به نظردهی کنید مثلا می توانید در پایان مطلب خود پیشنهاد دهید که کاربران با ثبت نظر، کد تخفیف محصول را در ایمیلشان دریافت کنند. همچنین می توانید کاربر را در یک بحث وارد کنید و با درگیر کردن ذهن او، کاربر را به ثبت نظر سوق دهید مثلا از تجربه کاربران دیگر بگویید. 

  • پاسخ به نظرات منفی معجزه می کند

برای شما بهتر است نظرات منفی کاربران را نادیده نگیرید و یا آن ها را حذف نکنید زیرا در این صورت کاربر ناراضی که پاسخی به نظر خود دریافت نمیکند، میتواند برای شما یک تبلیغ منفی باشد که به راحتی فراگیر می شود. اما اگر با آرامش و به صورت منطقی به نظرات منفی پاسخ دهید علاوه بر اینکه می توانید نظر کاربر ناراضی را تغییر دهید، می توانید اعتماد سایر کاربران را نیز جلب کنید. در پاسخ به نظرات منفی هر چند تند، سعی کنید با آرامش و به طور کامل و دقیق رفع ابهام کنید.

  • با کاربر گفتگو کنید

شما به راحتی می توانید از یک کاربر نظرات بیشتری دریافت کنید برای مثال اگر کاربری در نظرات از شما سوال پرسید او را گام به گام راهنمایی کنید و پس از اتمام هر گام از او درباره اجرا سوال بپرسید. یا اگر از کاربری نظر منفی دریافت کردید از او بخواهید پیشنهاد برای بهبود را به شما بگوید. اما باید توجه کنید این پرسش و پاسخ ها در نظرات بیش از اندازه نشود که حوصله کاربران را سر ببرد.

 

نتیجه گیری 

اگر یاد بگیرید که با نظرات (چه مثبت و چه منفی)  چگونه برخورد کنید، متوجه میشوید که نیازی به نادیده گرفتن یا حذف هیچ نظری نیست و تمامی نظرات میتواند به پیشرفت وب سایت شما کمک کنند.

 

بروزرسانی در چهارشنبه, 18 فروردين 1400 11:36

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo اهمیت نظرات کاربران سایت | راهکار و ابزار نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا