5 دلیل که مشتریان از فروشگاه شما خرید نمی‌کنند!

شنبه, 13 دی 1399 00:13
امتیاز شما به این مطلب
(2 رای‌ها)

دلایل خرید نکردن مشتری

 

عوامل زیادی در موفقیت یک فروشگاه اینترنتی تاثیر دارد. علاوه بر راه اندازی فروشگاه اینترنتی، یادگیری بازاریابی فروش برای جذب بازار هدف، از مهم ترین نکات موفقیت است. در این مقاله دلایلی که سبب می شود، مشتریان از شما خرید نکنند را بیان کرده ایم.

5 دلیل که مشتری از فروشگاه اینترنتی شما خرید نمکیند

1. دور کردن مشتری، با برخی رفتارهای نامناسب

شاید شما هم فکر کنید که لحن بیان و یا رفتار مناسب با مشتری، تنها زمانی نیاز است، که مشتری حضوری داشته باشید. این را باید بگوییم که مشتریان از پشت تلفن نیز احساسات شما را میفهمند و متناسب با حس و نوع برخورد شما تصمیم می گیرند از شما خرید بکنند یا نه. زمانی که شماره ای ناشناس با شما تماس میگیرد، همه ما خیلی معمولی جواب شخص را می دهیم، به طوری که شخص تماس گیرنده گاها متوجه این سردی رفتار خواهد شد. هنگام تماس مشتری، با او مانند یک مزاحم رفتار نکنید. با انرژی و ذوق و شوق با او صحبت کنید. به نحوی به او مشاوره دهید که گویی یکی از عزیزان شما مقابلتان قرار گرفته است. لازم نیست تمام زیر و بم یک کار را به او بگویید، ولی سعی کنید همان اطلاعات جزئی را نیز با احساسات کامل بیان کنید، تا شخص پشت تلفن احساس کند، شما دلسوزانه به او مشاوره می دهید.

 

2. هنگام فروش محصولات، ضرورت و نیاز ایجاد نمی کنید

درصورتیکه حس نیاز را در مشتری بوجود نیاورید، او خرید خود را به فرصت بعد موکول خواهد کرد!!

در نوشتن توضیحات محصول و یا در تماس های تلفنی از جانب مشتری، باید احساس نیاز در او بوجود آورید. باید بگونه ای بنویسید که فرد احساس کند با خرید این محصول و یا دریافت خدمات شما، مشکلی اساسی از او رفع خواهد شد.

برای اینکه مطمئن شوید میتوانید در مشتریان احساس نیاز ایجاد کنید، باید توضیحات شما پاسخگوی سوالات زیر باشد:

عواقب نخریدن این محصول چیست؟ آیا اکنون رفع و حل مشکلم  در اولویت قرار دارد؟ اصلا چرا مشتری باید از ما خرید کند؟

 

3. سعی میکنید به همه اقشار جامعه بفروشید

بازار هدف خود را بشناسید و متناسب با سلیقه و نیاز آن ها بازاریابی خود را آغاز کنید. شاید محدود کردن فروش بر روی یک عده خاص، برخلاف اصول بازاریابی باشد، اما با این کار شما کیفیت بیشتری ارائه خواهید داد. نیچ مارکتینگ، که تمرکز بر روی یک بازار خاص میباشد؛ دقیقا این روش را پیش میگیرد. با این روش شما متناسب با نیاز مشتریان کار میکنید و به این ترتیب مشتری دائمی و بیشتری جذب میکنید.

 

4. اعتراض مشتریان را نمی شنوید

بسیاری از صاحبان فروشگاه اینترنتی، در صورت اعتراض و یا بروز مشکل با مشتریان، به جای رفع آن به سراغ مشتریان دیگر میروند. همین امر سبب می شود، ایراد کار خود را ندانسته و به همان شیوه غلط ادامه دهد. رسیدگی به اعتراضات یک مشتری، با اینکه کمی دردسر ساز است، اما در بهبود کسب و کار شما موثر است.

 

5. عدم ایجاد حس امنیت در مشتری

از آنجایی که در فروش اینترنتی، سو استفاده های زیادی شده است، مردم در اعتماد کردن به این نوع فروشگاه ها کمی شک دارند. وظیفه شما به عنوان یک مدیر فروشگاه آنلاین، ایجاد حس اعتماد و امنیت در مشتری است. این حس با ارائه خدماتی قبیل، عودت مبلغ، امکان مرجوع کردن کالا، پرداخت درب منزل و … امکان پذیر است. شاید شما بگویید که فروشگاه ما این خدمات را ارائه میدهد ولی بازهم مشتری ندارد! پس باید این خدمات را سایت یا هنگام تماس با مشتری بیشتر مطرح کنید، بگونه ای که به چشم او بیاید و توجهش را جلب کند.

 

نکات مهمی که سبب می شود مشتری از شما خرید نکند

  

 • پیچیدگی زیاد خرید از فروشگاه شما
 • عدم جستجوی راحت محصولات
 • سرعت پایین وب سایت
 • نداشتن درگاه پرداخت از بانک های مطمئن
 • نداشتن اینماد( نماد الکترونیکی)
 • توضیحات ناکافی و خسته کننده محصولات
 • پاسخگویی نامناسب به کاربران
 • عدم وجود قسمتی تحت عنوان نظرات
 • عدم ارسال محصول در زمان معین شده
 • قیمت های نامناسب و تفاوت قیمت با رقیبان
 • بسته بندی غلط کالای ارسالی
 • تبلیغات بیش از حد در سایت
 • عدم نمایش اتمام موجودی
 • مجهز نبودن به سبد خرید با کیفیت
 • تصاویر بی کیفیت محصولات

 چرا مشتری از من بخرد

 

در پایان:

 مجموعه مطالب گفته شده در کنار هم میتواند فروش شما را بیشتر کند و مشتری را به خود جذب کند. برخلاف تصور عموم که اداره فروشگاه اینترنتی، آسان است؛ باید بگوییم که این چنین نیست. برای موفقیت در این کار علاوه بر رعایت و رفع نکات بالا، قبل از ساخت فروشگاه اینترنتی و بعد از آن از مشاوره ساخت فروشگاه اینترنتی کمک بگیرید.

 

بروزرسانی در شنبه, 13 دی 1399 00:13

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection