افزایش فروش با کم کردن انتخاب ها

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
یکشنبه, 21 تیر 1394 12:49
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

افزایش فروش سایت

همه ما انتخاب های بیشتر را دوست داریم زیرا امکان بدست آوردن بهترین را به ما میدهد. ولی در نقطه مقابل مغز انسان پیچیدگی را در زمان انتخاب نمی پسندد، اگر شما گزینه های زیادی را در اختیار مشتری قرار دهید نتیجه ای جز سردرگمی و پشیمانی از خرید نخواهد داشت.
بعنوان مثال هفته پیش در کتاب فروشی فرودگاه بدنبال کتابی برای سفر یک ساعته می گشتم و کتاب هاب زیادی را در قفسه ها میشد پیدا کرد. با اینکه کتاب ها بخوبی در موضوعات داستانی، شعر، جنایی و غیره دسته بندی شده بودند بدلیل زیاد بودن گزینه ها نتوانستم کتاب مورد نظر را انتخاب کنم و خودم را در طول سفر با روزنامه سرگرم کردم.
مشکل دقیقا کجاست؟ از دست رفتن قدرت تصمیم گیری. زمانی که حق انتخاب زیادی به مشتریان خود میدهید، تصمیم گیری برای آنها مشکل میشود و سعی میکنند که برای جلوگیری از اشتباه احتمالی تصمیمی نگیرند.

چگونه به تصمیم گیری افراد کمک کنیم

مردم سعی میکنند اطلاعات خود در سه یا چهار دسته اصلی قرار دهند. برای مثال میتوانید به گروه بندی افراد در شبکه اجتماعی یا شماره های تماس در گوشی همراه دقت کنید، معمولا بیش از 4 گروه مختلف نخواهید داشت. این کار با حفظ و یادآوری اطلاعات توسط انسان کمک میکند.
افرادی که به سایت شما وارد میشوند با یک پیش زمینه ذهنی از سایت های مشابه و تجربیات شخصی خود همراه است. کلید موفقیت در سازماندهی صحیح است. هرچقدر نیاز به فکر و تصمیم گیری کمتری باشد افراد راحتتر خرید خواهند کرد.

افزایش فروش سایت فروشگاهی

بهتر است که با یک مثال بررسی کنیم. فرض کنید که قرار است وان حمام خود را عوض کنید با کمی جستجو در اینترنت چندین سایت در این زمینه خواهید یافت.
اولین سایتی که پیدا کردیم The Tub Connection است، محصولات صفحه اصلی در 15 ردیف ارائه شده و مجموعا 44 عدد هستند همچنین با رفتن به صفحات بعدی شما امکان مشاهده 54 وان حمام را خواهید داشت. این شرکت ممکن است علم و امکانات زیادی در زمینه تولید و فروش وان حمام داشته باشد ولی در ارائه محصولات بسیار ضعیف عمل کرده زیرا این تعداد گزینه میتواند موجب سردرگمی مشتریان در انتخاب شود.

افزایش فروش فروشگاه

 

تعداد زیاد محصولات در هر صفحه

منوی سمت راست با عنوان SOAKING TUBS شروع شده و در زیر دسته Clawfoot Tubs میتوان چندین دسته بندی کوچکتر را مشاهده کرد. استفاده از این روش بجای  قرار دادن نام برند ها و شرکت های تولید کننده میتواند دسترسی کاربران به مطالب را تا حد زیادی آسان کرده و میزان فروش شما را افزایش دهد.

دسته بندی فروشگاه

دسته بندی مناسب برای کمک به انتخاب مشتری

سایت دوم Elizabethan Classics است که تعداد وان کمتری دارد. محصولات بسیار ساده ارائه شده اند و امکان تشخیص وان بهتر و مقایسه وجود ندارد. انتخاب زمینه سفید و متن خاکستری با توجه به سفید بودن محصولات کمی برای چشم بینندگان خسته کننده است. با ابن روش ارائه توجه مشتری به هیچ محصولی جلب نخواهد شد.

نمونه سایت فروش وان

رنگ بندی نامناسب صفحات برای ایجاد تفاوت میان محصولات

سایت سوم Vintage Tub and Bath است که در صفحه اصلی ابتدا دسته بندی ها را به مشتری نشان میدهد و پس از انتخاب دسته مورد نظر شما امکان انتخاب زیردسته را خواهید داشت و در نهایت به محصولات مورد نظر میرسید که تعداد آنها بسیار مناسب بوده و میتوانید به سرعت وان مورد نظر خود را پیدا کنید.

بازدهی سایت فروشگاهی

افزایش میزان فروش سایت اینترنتی با دسته بندی مناسب

افزایش فروش شرکت های خدماتی

شرکت های ارائه دهنده خدمات معمولا فعالیت های زیادی در زمینه کاری خود انجام میدهند ولی ارائه تمام آنها در سایت ممکن است موجب ایحاد سردرگمی و اشکال گردد.
برای مثال سایتOutsource IT Solutions Group در صفحه اصلی خود و در منو نزدیک به 20 نوع فعالیت خود را معرفی کرده است. با توجه به مشتریان هدف و زمینه اصلی کار شرکت باید این منو تا حد امکان کوتاه و بهینه شود. اگر نتوانید توجه مشتریان را جلب کنید از سایت شما خارج شده و به سمت رقیبان خواهند رفت.

افزایش فروش شرکت

ارائه خدمات مهمتر در صفحه اصلی و جلب توجه مشتریان به آنها

خواندن 1857 دفعه

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com