علت نبودن سایت فروشگاهی شما در نتایج گوگل چیست؟

چهارشنبه, 06 اسفند 1399 16:07
امتیاز شما به این مطلب
(3 رای‌ها)

چرا فروشگاه اینترنتی شما در نتایج گوگل نیست

 

ممکن است فروشگاه اینترنتی شما در نتایج گوگل یافت نشود، مسلما این سوال برای شما پیش خواهد آمد که چرا فروشگاه اینترنتی شما در نتایج گوگل نیست؟ و در صدد حل مشکل آن بر می آیید. در اینجا می خواهیم علت های این اتفاق را بررسی کنیم و شما را برای حل هر یک از آنها راهنمایی کنیم.

نبودن سایت در نتایج گوگل

قبل از هر چیز بررسی کنید که اگر نام دقیق یا آدرس URL فروشگاه اینترنتی خود را در گوگل جستجو کنید (مثلا: yourshop.ir) و ببینید نام فروشگاه اینترنتی شما نمایش داده شود یا خیر؟

اگر نمایش داده نمی شود، باید عملکرد سایت و مواردی که مرتبط به سئو سایت است بررسی نمایید. در ادامه می خواهیم به بررسی دلایل رایج عدم نمایش سایت شما در گوگل بپردازیم.

 

عوامل کلی بالا نیامدن سایت در گوگل

بالا نیامدن فروشگاه اینترنتی شما ممکن است علت های مختلفی داشته باشد. بعضی از دلایل رایج این اتفاق عبارتند از:

۱- فروشگاه اینترنتی شما تازه راه اندازی شده است. (نیاز به گذشت زمان 2 تا 3 ماه دارد)

۲- فروشگاه اینترنتی خود را برای نمایش در سرچ گوگل به درستی سئو یا همان بهینه سازی نکرده اید. (سایت را در سرچ کنسول ثبت کنید)

۳- بر سر کلمات کلیدی ای که در فروشگاه خود استفاده کرده اید، رقابت شدیدی وجود داشته باشد. (از کلمات کلیدی دم دراز استفاده کنید)

۴- فروشگاه اینترنتی شما دارای لیبل یا نوع دستور ربات no index باشد. (در وردپرس در منو تنظیمات > خواندن، این مورد را چک کنید)

۵- امکان دارد فروشگاه اینترنتی شما به دلایل مختلفی توسط گوگل جریمه شده باشد و در نتیجه از گوگل حذف شده است. (در صورتی که رفتار اسپم گونه داشته اید)

 

۹علت رایج عدم نمایش سایت در سرچ گوگل

 

۹علت رایج عدم نمایش سایت در سرچ گوگل

 

۱- جدید بودن فروشگاه اینترنتی شما

گوگل یک موتور جستجو است و موتورهای جستجو در به روز رسانی نتایج جستجو بسیار کند عمل می کنند. در صورتی که به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید، ممکن است قرار گرفتن فروشگاه اینترنتی شما در نتایج جستجوی گوگل در حدود ۴ هفته طول بکشد.پس باید بیشتر صبر کنید.

 

۲- رقابتی بودن کلمات کلیدی

گوگل به عنوان یک موتور جستجو باید بر اساس آنچه که مردم جستجو میکنند از میان چندین فروشگاه اینترنتی مختلف، خواسته مورد نظر آنها را پیدا کند.

برای همین اگر شما کلمات کلیدی ای را انتخاب کنید که رقابت کمتر و بازدید بیشتری دارند، فروشگاه شما راحت تر توسط گوگل پیدا می شود و مخاطب های بیشتری به فروشگاه شما جذب می شوند.

 

۳- عدم معرفی نقشه سایت به گوگل

عدم معرفی نقشه سایت به گوگل

 

ممکن است گوگل صفحات سایت شما را هنوز شناسایی نکرده باشد. برای حل این مشکل و قرار گرفتن صفحات فروشگاهتان در گوگل دو راه به شما پیشنهاد میکنیم:

۱-در ابزار سرچ کنسول گوگل یک حساب کاربری ایجاد کنید. وقتی که شما این حساب کاربری را ایجاد میکنید در واقع گوگل را به sitemap.xml فروشگاه خود دعوت می کنید و گوگل آخرین تغییرات شما را مجدد بررسی میکند.

البته به دلیل اینکه درخواست های زیادی وجود دارد ممکن است درخواست شما سریعا جواب نگیرد. معمولا بین ۲۴ ساعت تا یک هفته ممکن است زمان بر باشد.

 

۲- شما میتوانید از پیوند http://www.google.com/addurl/Google استفاده کنید تا URL فروشگاه اینترنتی خود را به گوگل اضافه کنید.

البته این پیوند همه URL های ارسالی را به فهرست خود اضافه نمیکند و تضمین نمیکند همه آنها را نمایش دهد،اما اگر URL فروشگاه شما پنهان شده باشد در طول یک الی دو هفته وارد نتیجه گوگل می شود.

 

۴- از گوگل خواسته اید سایت شما را ایندکس نکند

ممکن است هنگام طراحی فروشگاه یک کد سفارشی که مبتنی بر فهرست نکردن فروشگاه (no index)  یا برخی از صفحات آن است را وارد کرده باشید.پس به راحتی با حذف این کد میتوانید فروشگاهتان را به حالت ایندکس گوگل برگردانید.

در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید میتوانید از بخش مدیریت سایت خود ، از منو تنظیمات > خواندن و سپس قسمت نمایش به موتورهای جستجو، گزینه عدم نمایش به موتورهای جستجو را غیر فعال کنید.

 

۵- جدید بودن دامنه فروشگاه اینترنتی شما

اگر دامنه فروشگاه اینترنتی شما نسبت به دامنه های سایر فروشگاه های اینترنتی در این زمینه جدید تر است،باید بدانید در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل فروشگاه ها و وب سایت هایی که قدمت دامنه آنها بیشتر است و جا افتاده ترند اولویت دارند.

پس شما برای حل این مشکل باید صبور باشید و روی فروشگاهتان بیشتر کار کنید تا رتبه مناسبی را در نتایج سرچ گوگل پیدا کنید. همچنین برای بهبود این مشکل میتوانید دامنه فروشگاه اینترنتی خود را برای مدت طولانی ۵ یا ۱۰ ساله تمدید نمایید.

 

۶- حذف شدن فروشگاه اینترنتی شما از گوگل

حذف شدن فروشگاه اینترنتی شما از گوگل

 

اگر فروشگاه اینترنتی شما استانداردهای های کیفی گوگل را نداشته باشد یا فروشگاه اینترنتی شما نتواند نیازی از مخاطب را برطرف کند، گوگل می تواند شما را به عنوان اسپمر شناسایی کند و به صورت موقت یا دائم ادرس فروشگاه شما را از فهرست خود و نتایج جستجو حذف کند. پس باید در رعایت قوانین گوگل بسیار دقت کنید. برای این کار بهتر است همیشه آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل را دنبال کنید.

 

۷- عدم وجود بک لینک کافی

یکی از شاخص های مهم گوگل برای رتبه بندی، تعداد بک لینک های فروشگاه اینترنتی شما است.

شما میتوانید با قرار دادن لینک سایت خود به داخل صفحات فروشگاهتان و یا فروشگاه ها و سایت های معتبر و خارجی دیگر،اعتبار فروشگاه خود را نشان دهید و به گوگل ثابت کنید مطالب مفید بیشتری را قصد دارید به مخاطب نمایش دهید.

 

۸- نبودن محتوا کافی در فروشگاه اینترنتی شما

اگر محتوای کافی و با کیفیت در فروشگاه اینترنتی خود قرار ندهید، در واقع چیزی برای سئو کردن فروشگاه شما وجود ندارد و گوگل محتوای واقعی برای ارائه به مخاطبان شما ندارد.

پس باید شروع به تولید محتوا برای فروشگاه خود بکنید، یعنی برای هر محصول یا خدمتی که ارائه می دهید یک صفحه شامل ۳۰۰تا۱۰۰۰کلمه بنویسید.

قرار دادن تصاویر مختلف و با کیفیت در صفحات فروشگاهتان نیز در بحث تولید محتوا بسیار مهم است.

یک روش برای تولید محتوای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید و به صورت منظم در این راستا پیش بروید. همچنین میتوانید در زمینه تولید محتوا حرفه ای از خدمات تولید محتوا ما استفاده کنید.

 

۹- سئو نشدن فروشگاه اینترنتی شما برای نمایش در گوگل

سئو نشدن فروشگاه اینترنتی شما برای نمایش در گوگل

 

زمانی که فروشگاه اینترنتی خود را برای موتور جستجوی گوگل ارسال می کنید، یک جستجوگر محتوا سایت شما را از نظر مواردی مانند: میزان استفاده از کلمات کلیدی، کاربرپسند بودن آن و… بررسی میکند. برای انجام نکنیک های ساده سئو می توانید محتوا تکنیک ساده سئو را مطالعه کنید.

اگر محتوای موجود در فروشگاهتان را برای کاربران و گوگل سئو نکرده باشید جستجوگر محتوا هم چیزی نمی بیند و کاربران مدت زمان زیادی در محتوای شما نمی مانند. پس بهتر است بعد از قرار دادن محتوا سریعا آن را سئو کنید و همیشه در درجه اول محتوا را برای کاربر و بعدا برای گوگل بنویسید. همچنین میتوانید دراین زمینه از سئو و بهینه سازی ما استفاده کنید:

  

پیشنهاد وب پویا برای نمایش سریع تر سایت شما در گوگل

  1. در اولین قدم سایتتان را در سرچ کنسول ثبت کنید و نقشه سایت فروشگاهتان را ثبت کنید.
  2. در بخش وبلاگ سایتتان مقالات مرتبط با کارتان و مورد نیاز مخاطبانتان قرار دهید.
  3. از سایت های پر بازدید مرتبط با کسب و کارتان بک لینک قوی بگیرید.
  4. از شبکه های اجتماعی مانند لینکداین، پینترست، تلگرام، اینستاگرام، تویتر، فیس بوک و ... به سایتتان لینک بدهید.
  5. در سایت ویرگول (https://virgool.io) در مورد سایت خود محتوا بنویسید و هدفمند به سایتتان لینک بدهید.
  6. یک یا چند ویدیو مرتبط با کارتان در کانال آپارات و یوتیوب خود قرار دهید و به سایتتان لینک بدهید.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در چهارشنبه, 06 اسفند 1399 16:07

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo علت نبودن سایت فروشگاهی شما در نتایج گوگل چیست؟ نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا