8 روش افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

یکشنبه, 16 آذر 1399 09:20
امتیاز شما به این مطلب
(4 رای‌ها)

روش های افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

  

حتما شما هم مایل هستید که بدانید یک وب سایت از نظر گوگل چقدر اعتبار دارد؟ برای دانستن این موضوع نیاز به معیارهای گوناگونی داریم. page authority و domain authority  یکی از صد ها معیاری است که اعتبار سایت را مشخص می کند. در ادامه به هر یک از آنها می پردازیم.

page authority چیست؟

معیاری است که توسط سایت Moz برای رتبه سایت توسعه یافت. در واقع این وب سایت با بررسی فاکتورها و الگوریتم های پیچیده به وب سایت از 0 تا 100 امتیازی می دهد. این رتبه به هر صفحه از وب سایت داده می شود.

 

Domain authority چیست؟

دامین اتوریتی یا DA نیز مانند page authority معیاری برای رتبه سایت است. تنها تفاوت این معیار با پیج آتوریتی در این است که DA به دامنه ی اصلی سایت (URL) داده می شود.

 

Domain authority مناسب یک وب سایت

دامین آتوریتی وب سایت های تازه کار عدد 1 بوده و تا رسیدن به عدد 20 در ابتدا آسان خواهد بود. ولی از آن به بعد نیازمند فعالیت مداوم هستید. امتیازات بین 30 تا 40 برای وب سایت های فعال و امتیاز بین 40 تا 60 برای وب سایت های معتبر مناسب است.

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب ندارید ویدیو زیر را مشاهده کنید


8 روش افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

1.تولید محتوای سئو شده

حتما شنیده اید که می گویند، محتوا پادشاه است. در واقع محتوای خوب و اختصاصی برای رتبه و اعتبار یک وب سایت اولویت دارد. هرچه محتوا طبق اصول سئو باشد، میزان ترافیک و بازدید سایت شما افزایش میابد. علاوه بر رعایت اصول سئو، باید مخاطب خود را بشناسید و متناسب با نیاز آن ها محتوا را تولید کنید. این عامل می تواند پیج آتوریتی را افزایش دهد.

 

 2.لینک های داخلی و خارجی

لینک های داخلی که بین صفحات شما وجود دارد، در واقع بیانگر پیوستگی و اعتبار سایت شما است. لینک های خارجی نیز به ویژه اگر از طرف وب سایت های معتبر باشد، در اعتبار سایت شما بسیار موثر است. بگونه ای که سایت شما را یک وب سایت مرجع می دانند.

 

 3.تصاویر جذاب و اینفوگرافیک

تصاویر مرتبط و زیبا با محتوای سایت، در جذابیت آن بسیار موثر است. اینفوگرافیک باعث می شود که موضوع مطالب وب سایت شما از روی تصویر نیز مشخص و واضح باشد.

 

  4.فعالیت در شبکه های اجتماعی 

فعالیت در صفحات اجتماعی تاثیر زیادی در کسب و کار شما دارد؛ زیرا میزان ورودی به وب سایت شما به شکل ارگانیک افزایش میابد. این موضوع سبب می شود که گوگل وب سایت شما را نیز یک وب سایت فعال تر بداند و در پیج آتوریتی نیز تاثیر بگذارد.

 

 5.سئو یک وب سایت

گوگل برای رتبه یک وب سایت از الگوریتم های پیچیده ای استفاده می کند. برای اینکه از نظر گوگل رتبه خوبی کسب کنید باید قوانین سئو را در وب سایت خود به کار ببرید. تیم سئو کار وب پویا می تواند شما را در این امر یاری کند؛ همچنین برای مطالعه بیشتر در مورد قوانین ساده سئو به مقاله زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: 7 تکنیک ساده سئو

 

8 روش افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی

 

 6.سرعت سایت

سرعت یک وب سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای بررسی این عوامل و افزایش سرعت لود سایت از وب سایت GTmetrix استفاده کنید. توجه داشته باشید که حجم تصاویر موجود در سایت شما در سرعت بسیار موثر است. برای کاهش حجم تصاویر نیز می توانید به وب سایت compressjpeg.com مراجعه کنید.

 

 7.موبایل فرندلی

همانطور که از عنوان مشخص است، موبایل فرندلی یعنی آیا وب سایت شما با موبایل دوست هست یا نه؟ به عبارتی اگر کاربران از طریق موبایل به سایت شما مراجعه کنند، می توانند به خوبی تمام صفحات را بررسی کنند و از نظر سرعت لود سایت در موبایل به مشکل بر میخورند یا نه. توجه به این موضوع در دوره ای که بیشتر مردم به کمک موبایل وب گردی می کنند، در پیج آتوریتی یک وب سایت موثر است.

 

 8.قدمت دامنه

هرچه قدمت وب سایت شما بیشتر باشد، نشان می دهد که فعالیت و قدرت دامنه شما نیز در بستر اینترنت بیشتر بوده و این امر در افزایش پیج آتوریتی شما موثر است.

 

چه امتیازی برای پیج اتوریتی خوب است؟

  • امتیاز بالای 70 برای یک وب سایت بسیار ایده آل است ولی به همان میزان که خوب است، کسب آن نیز سخت و دشوار نیز می باشد.
  • امتیاز بین 50 تا 60؛ بسیار خوب است و وب سایت هایی با این امتیاز جایگاه ویژه ای دارند.
  • امتیاز 40 تا 50 امتیاز خوبی برای پیج آتوریتی است. این سایت در کسب و کار خود به جایگاه خوبی رسیده است. 
  • امتیاز بین 30 تا 40؛ سایت هایی با این امتیاز نیز جایگاه نسبتا خوبی دارند ولی نمی توان گفت ضعیف هستند. زیرا کسب رتبه در پیج آتوریتی آسان نیست.
  • امتیاز بین 20 تا 30؛ اکثر وب سایت هایی که تازه فعالیت خود را آغاز کرده اند این امتیاز را کسب می کنند. البته این امتیاز به معنای ضعف یک کسب و کار نیست، بلکه باید از جهات دیگر نیز بررسی شود.
  • امتیاز بین 10 تا 20؛ سایت های نوپا اصولا این امتیاز را دارند.
  • امتیاز  بین 0 تا 10؛ صفحاتی که به تازگی ایجاد شده اند، این امتیاز را دارند.

 

بررسی پیج اتوریتی سایت

از آنجایی که PA  و DA جایگزین page rank شده است، بنابراین باید برای افزایش سطح کیفی وب سایت خود به این دو معیار توجه کنید. برای این امر میتوانید از ابزارهای زیر استفاده کنید: 

  

 سخن آخر

پیج آتوریتی یک وب سایت، بیانگر اعتبار دامین یک وب سایت هست. بنابراین باید برای افزایش آن تلاش کرد. همانطور که گفته شد عوامل مختلفی همچون اصول سئو، موبایل فرندلی، تصاویر و شبکه های اجتماعی در این امتیاز موثرند و پکیج این عوامل در کنار هم می تواند شما را یک وب سایت معتبر کند.

  

تماس با وب پویا

بروزرسانی در یکشنبه, 16 آذر 1399 09:20

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection