طراحی قالب سایت responsive

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
یکشنبه, 14 تیر 1394 00:38
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

طراحی قالب سایت واکنشگرا

طراحی قالب سایت responsive یا طراحی سایت واکنش گرا با رواج دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل و... اهمیت بیشتری پیدا کرده است. سایت هایی که به این روش طراحی می شوند می توانند اطلاعات خود را با عرض صفحه نمایش کاربر تطبیق داده و بر همین اساس اطلاعات مورد نظر را نمایش دهند. در اینگونه سایت ها نیازی به طراحی مجدد قالب برای نسخه موبایل وجود ندارد.

با توجه به رشد قابل توجه کاربرانی که از طریق موبایل و تبلت به اینترنت متصل هستند طراحی سایت واکنش گرا یا responsive روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود زیرا درصد کاربرانی که از کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به اینترنت متصل می شوند در حال کاهش است، گرچه کماکان فاصله بسیار زیادی با کاربران موبایل و تبلت دارد. تصویر زیر نحوه نمایش یک سایت واکنش گرا را در اندازه های مختلف صفحه نمایش نشان می دهد.

 دلایل اهمیت طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت به روش واکنش گرا این امکان را به کاربران مختلف می دهد که در سایت شما به راحتی اطلاعات را مشاهده کنند و به مرور اطلاعات بپردازند، همچنین شما می توانید در اندازه های مختلف صفحه نمایش کاربر اطلاعات را به روش های مختلفی به کاربران نشان دهید. دیگر نیازی به طراحی سایت نسخه موبایل به صورت جداگانه وجود ندارد، از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد و از طرفی سایت شما را سئو فرندلی می کند در نتیجه استفاده از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم.

خواندن 2175 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 03 خرداد 1399 11:17

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا