راهکارهای طلایی افزایش نرخ بازدید در ایمیل مارکتینگ

دوشنبه, 24 آذر 1399 10:35
امتیاز شما به این مطلب
(7 رای‌ها)

افزایش باز شدن ایمیل در ایمیل مارکتینگ

 

مهمترین عامل برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ افزایش نرخ باز شدن ایمیل است. برای این منظور راهکارهای موثری وجود دارد که منجر به برندسازی و ایجاد حس خوب در مخاطب خواهد شد.

چقدر در مورد ایمیل مارکتینگ می‌دانید؟ بازاریابی ایمیلی از جمله روش‌های بازاریابی اینترنتی است که بیشترین نرخ بازگشت سرمایه را دارد و با قرار دادن این روش در فرایند بازاریابی خود می‌توانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید. در ادامه این مقاله بیشتر با روش ایمیل مارکتینگ و تاثیر نرخ باز شدن ایمیل در آن آشنا خواهید شد.

 

اهمیت نرخ باز شدن ایمیل در بازاریابی اینترنتی

در مرحله اول از ایمیل مارکتینگ شما باید یک فهرست از ایمیل‌ها تهیه کنید. آنچه که باید در نظر داشته باشید این است که این لیست ایمیل‌ها به خودی خود درآمدی برایتان نخواهد داشت، بلکه منابعی هستند که با ارسال محتوای مناسب به آن‌ها می‌توانند برایتان مشتری سازی کنند. در صورت عدم استفاده درست از فهرست ایمیل‌ها و ارسال محتوای موثر، این فهرست ارزشی نخواهد داشت.

برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ لازم است که مخاطبان شما پیام ارسالی از طرف شما را باز کرده و آن را فعالانه مطالعه کنند. به عبارت دیگر باید نرخ باز شدن (open rate) مناسبی داشته باشید. نرخ باز شدن به نسبت ایمیل‌های باز شده از کل ایمیل‌های ارسال شده می‌گویند.

(تعداد ایمیل‌هایی که باز شده است / تعداد کل ایمیل‌های ارسال شده)

 هرچه این نرخ بیشتر باشد، نشانه آن است که بازاریابی ایمیلی شما موثر بوده و افراد بیشتری پیام شما را دریافت کرده و با آن درگیر شده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری ایمیل مارکتینگ

 

راهکارهای افزایش نرخ باز شدن ایمیل در ایمیل مارکتینگ

 

چگونه می‌توان نرخ باز شدن ایمیل را افزایش داد؟

در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که در بالا بردن نرخ باز شدن ایمیل‌های ارسالی موثر خواهند بود.

 

۱- انتخاب درست مخاطب

فهرستی که برای ارسال ایمیل تهیه می‌کنید باید شامل افرادی شود که به دریافت ایمیل از شما علاقه‌مند باشند. اگر فرد یا گروهی تمایل به دریافت ایمیل نداشته باشد بهترین شعار‌ها و مناسب‌ترین محتوا‌ها نیز تاثیری نخواهد داشت. پس گام اول تهیه لیست ایمیلی است که تمایل به دریافت ایمیل از طرف شما را داشته باشند. در غیر این صورت موفقیتی نخواهید داشت.

 

۲- ایجاد برخورد اولیه مناسب

حتما شنیده‌اید که اولین برخورد در ملاقات‌های اجتماعی اهمیت بسیاری دارد و در ذهن مخاطب تاثیر زیادی می‌گذارد. در مورد ایمیل نیز همین طور است؛ اولین ایمیل مهمترین ایمیل است. نرخ باز شدن ایمیل خیلی بستگی دارد به این که در اولین ایمیل چه حسی در مخاطب خود ایجاد کرده باشید.

اگر حس خوبی در مخاطب ایجاد کنید، نام برندتان خیلی سریع در ذهن مخاطب ثبت شده و این امر باعث می‌شود که به احتمال بیشتری ایمیل‌های بعدی شما را باز کند. اما اگر حس خوبی ایجاد نکنید، احتمالا ایمیل‌های بعدی شما باز نخواهد شد.

 

جهت مشاهده لیست کامل بانک ایمیل ما به این صفحه مراجعه نمایید: دانلود بانک ایمیل

 

۳- ارسال هدیه با ایمیل

یکی از روش‌ها برای تهیه فهرست ایمیل از کسانی که به دریافت ایمیل از شما تمایل داشته باشند، این است که از کاربری بخواهید خودش ایمیلش را برایتان بفرستد تا یک هدیه ارسال کنید. توجه داشته باشید که این کاربر این ایمیل را برای دریافت هدیه به شما داده است نه اینکه به شکل روزانه یا حتی هفتگی از شما ایمیل تبلیغاتی و بازاریابی دریافت کند. اگر شما بلافاصله بعد از عضویت فرد او را با ایمیل‌های مرتبط با فروش بمباران کنید قطعا تاثیر اولیه منفی ایجاد خواهید کرد؛ بنابراین ابتدا تنها ایمیل‌های مرتبط با هدیه را ارسال نموده و گه گاه او را از اخبار مرتبط با برند خود نیز مطلع کنید. به مرور زمان و پس از اینکه فرد به برند و فعالیت شما علاقه‌مند شد می‌توانید ایمیل‌های مرتبط با فروش و آشنایی با محصولات دیگر را نیز در برنامه ارسال خودکار بگنجانید.

 

۴- انتخاب عنوان جذاب

مواردی که در بالا اشاره شد برای ایجاد حس اولیه مثبت در مخاطب و برندسازی بود، اما اگر شما از ابتدای استفاده از بازاریابی ایمیلی این موارد را رعایت نکرده باشید باز هم می‌توانید نرخ باز شدن ایمیل را با استفاده از محتوا و عنوان مناسب افزایش دهید. شما با کمک «متن نوشته شده در عنوان ایمیل» می‌توانید مخاطب را برای باز کردن ایمیل مشتاق نمایید. در این صورت حتی اگر نتوانسته باشید که انتظار مخاطب از برندتان و حس او را به سرعت تغییر دهید، می‌توایند با استفاده از عناوین مهیج او را برای باز کردن ایمیل تشویق کنید.

ترفندهای ایمیل مارکتینگ

 

چگونه می‌توان یک عنوان خوب برای ایمیل نوشت؟

با کمک نکات و راهکار‌های زیر می‌توانید یک عنوان جذاب برای ایمیل خود بنویسید.

  • کنجکاوی مخاطب را تحریک کنید، به نحوی که تشویق شود برای ارضای حس کنجکاوی خود ایمیل را باز کند.
  • یک قول بدهید؛ قولی که جالب توجه بوده و حتما آن را عملی خواهید کرد.
  • یک سوال طرح کنید؛ سوالی که ذهن مخاطب را درگیر کرده و مشتاق شود جواب آن را بداند. برای مثال این سوال که «آیا هفته‌ای یک ایمیل با نرخ باز شدن ۲۰ درصد بهتر است یا هفته‌ای ۲ ایمیل با نرخ باز شدن ۱۴ درصد یا ۳ ایمیل با نرخ باز شدن ۱۰ درصد؟» می‌تواند شما را برای یافتن پاسخ مشتاق کند. سوال، انگیزه مخاطب برای اقدام را بالا می‌برد. با مطرح کردن سوال در عنوان و متن ایمیل او را با موضوع درگیر می‌کنید.

 

بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

 

در آخر

همانطور که اشاره شد نرخ باز شدن ایمیل یکی از مهمترین عوامل برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی است. هر چه تعداد بیشتری ازایمیل‌های ارسالی باز شود، نرخ باز شدن ایمیل بالاتر رفته و به تبع آن احتمال موفقیت در بازاریابی و فروش نیز بیشتر خواهد شد. برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل راهکار‌هایی همچون ایجاد حس خوب و استفاده از عنوان جذاب بسیار موثر هستند.

 

بروزرسانی در دوشنبه, 24 آذر 1399 10:35

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا