صفحات ضروری یک فروشگاه اینترنتی کدام است؟

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 16 بهمن 1398 13:49
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

صفحات ضروری یک فروشگاه اینترنتی

 

در دنیای امروز قریب به اتفاق افرادی که محصولات خود را از طریق فروش آنلاین به دنیا عرضه می‌کنند، دارای یک سایت فروشگاه اینترنتی هستند. البته برخی افراد هستند که ممکن است اکثر محصولات خود را با طراحی اپلیکیشن‌های فروشگاهی و یا ربات‌های فروشگاهی در تلگرام، به فروش برسانند، اما بدون شک به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی برای فروش و مدیریت فروش محصولات و خدمات خود نیازمند هستند. 

اما مهمترین و ضروری ترین صفحات یک سایت فروشگاه اینترنتی کدام صفحات آن است؟ این صفحات دارای چه مشخصه‌هایی هستند؟ چرا این صفحات در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی مثل دیجی کالا اهمیت زیادی دارند؟ 

در این مطلب به تمامی سوالات پاسخ خواهیم داد تا همه‌ی مدیران و مالکان سایت‌های فروشگاه اینترنتی بتوانند سایت خود را از لحاظ کیفی ارزیابی کرده و تصمیماتی به جهت بهبود و توسعه سایت فروشگاه اینترنتی خود اتخاذ نمایند.

 

چه صفحاتی برای جلب رضایتمندی مشتریان اهمیت دارند؟

طراحان وب و شرکت‌های طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی و فروشگاه ساز‌ ها تلاش خود را به کار می‌گیرند تا خدمات آن‌ها منجر به تولید وب سایتی سودآور برای مالکان کسب کارهای اینترنتی شود. فروش بیشتر، منجر به سودآوری بیشتر می‌گردد و جلب اعتماد و رضایت مشتری و تبدیل آن‌ها به مشتری ثابت باعث فروش بیشتر می‌شود؛ بنابراین صفحات مهم یک سایت فروشگاه اینترنتی از این جهت اهمیت دارند که مشتریان اکثرا با آن صفحات ارتباط داشته و لازم است تجربه دلپذیری از استفاده از آن صفحه‌ها داشته باشند.


برای آشنایی بیشتر با اینکه "فروشگاه ساز چیست" مقاله زیر را مطالعه کنید:

فروشگاه‌ساز چیست؟


 

صفحه‌ها‌ی مهم یک سایت فروشگاه اینترنتی عبارتند از:

  • اولین صفحه سایت یا همان صفحه اصلی

صفحه اول سایت یکی از حائز اهمیت‌ترین صفحات سایت است؛ دلیل آن بسیار واضح و روشن است. صفحه اصلی سایت فروشگاه اینترنتی شما، اولین ارتباطی است که مشتری با کیفیت برند محصول شما در زمینه فروش آنلاین دارد؛ پس باید در نظر داشته باشید که بهترین مطالب، عکس‌ها و طراحی باید متعلق به این صفحه باشد تا مشتری در اولین برخورد با سایت فروشگاه اینترنتی شما جذب طراحی محتوا و کیفیت سایت شما شود و میل به گشت و گذار و جستجو در محصولات شما پیدا کند. این موضوع باعث خرید از وب سایت شما می‌گردد و چه بسا با رضایتمندی عضو مشتریان پایدار و ثابت شما شود. 

 

صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی

 

صفحه اصلی در واقع نمایان گر هویت برند شماست و بیشترین کاربرد این صفحه جلب اعتماد، جذب مشتری و اعتبار بخشی به فروش آنلاین محصولات شماست. پس سعی کنید با استفاده از فروشگاه ساز‌ های خوب زمان زیادی برای طراحی یک صفحه اصلی با کیفیت بگذارید و از هزینه کردن برای آن نگران نباشید. به عنوان مثال طراحی سایت دیجی کالا به گونه‌ای است که مشتری در اولین برخورد جذب محصولات و فروش‌های ویژه می‌گردد و این موضوع باعث افزایش بازدید سایت و خرید‌های بیشتر شده و سود آوری سایت را بالا می‌برد. پس نباید از طراحی صفحه اصلی که مهمترین صفحه سایت است، غافل شوید.


برای آشنایی بیشتر با ویژگی های فروشگاه ساز حرفه ای مقاله زیر را مطالعه کنید:

ویژگی های فروشگاه ساز حرفه ای


 

  • صفحه مدیریت آدرس‌ها در حساب کاربری مشتری

آمار نشان دهنده‌ی این موضوع است که مشتریان برای مدیریت آدرس‌ها و نشانی محل تحویل گرفتن محصولات خود اهمیت بسیار زیادی قائل هستند. بسیاری از مشتریان تمایل دارند، مکان‌های مختلفی را برای تحویل گرفتن محصولات خود ثبت کرده و برای خرید در دفعات بعدی به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنند و برای ثبت مجدد آن‌ها و یا انتخاب هریک از آن‌ها وقت زیادی صرف نکنند. در واقع مهم است که کاربر به راحتی بتواند بعد از انتخاب محصول، خرید خود را با چند کلیک ساده به اتمام برساند. بنابراین در طراحی این صفحه در نظر داشته باشید که کاربر وب سایت فروشگاه اینترنتی شما به آسانی با آن ارتباط برقرار کرده و از قرارگیری در آن صفحه تجربه دلپذیری و خرید آسانی داشته باشد. 

 

  • صفحه ورود/عضویت یا ثبت نام

مقدمه برای نتیجه گیری شما از تلاش‌های مستمری که برای طراحی و ساخت سایت فروشگاه اینترنتی انجام داده‌اید و مشتری خود را جذب نمودید، همین صفحه عضویت یا ورود به حساب کاربری است. اگر مشتریان و کاربران شما بتوانند به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون هیچ مشکلی در وبسایت فروشگاه اینترنتی شما ثبت نام کنند، مطمئن باشید که راه شما برای جذب مشتری و فروش محصولات خود در سایت فروشگاهی هموارتر گشته است.

 

  • صفحه لیست محصولات

این صفحه در واقع بستر اصلی بازاریابی و فروش محصولات متنوع شما در فروشگاه شماست. همان گونه که در دنیای واقعی یک فروشنده ماهر می‌تواند به فروش بیشتر کمک کند، صفحه محصولات نیز نقش همان فروشنده ماهر و زبر دست در دنیای واقعی را ایفا می‌کند. رنگ‌های به کار رفته در این صفحه، نحوه طراحی بخش‌های مختلفی که مشتری شما با آن سر و کار دارد، محتوای متنی تولید شده در این صفحه و... همگی در افزایش تمایل کاربر برای خرید محصولات وب سایت شما ارتباط دارد. از دیگر ویژگی‌های مهمی که این صفحه باید دارا باشد، داشتن اطلاعات کافی و عکس‌های با کیفیت از محصولات است. با در نظر گرفتن این موارد شما باعث می شوید کاربر به محصولات و برند فروشگاه شما اعتماد پیدا کرده و اقدام به خرید کالا کند. بنابراین لازم است برای طراحی آن وقت و هزینه کافی صرف کنید. 

 

لیست محصولات فروشگاه اینترنتی


برای آشنایی بیشتر با چالش های سئو فروشگاه اینترنتی مقاله زیر را مطالعه کنید:

چالش های سئو فروشگاه اینترنتی


 

  • بخش دسته بندی محصولات

هر مشتری به محض ورود به فروشگاه اینترنتی شما به دنبال یافتن سریع و بی دغدغه محصول مورد نظر خود است. پس هراندازه که صفحه دسته بندی برای محصولات شما کاملتر و دقیق‌تر باشد و به جهت کاربری و ظاهری کار با آن برای مشتریان شما راحت‌تر باشد و مشتریان بتوانند سریع‌تر به کالای مورد نظر خود دست پیدا کنند، خرید از سایت شما را با رضایتمندی به پایان خواهند رسانید و چه بسا جزو مشتریان دائمی گردند.

دسته بندی محصولات فروشگاه اینترنتی

 

  • صفحه سوالات متداول کاربران فروشگاه

یکی دیگر از صفحاتی که به وب سایت فروشگاه اینترنتی شما اعتبار می‌بخشد همین صفحه سوالات متداول است. وجود این صفحه در سایت فروشگاه اینترنتی شما به این معناست که شما برای رضایت مشتری و اعتماد او به برند و محصولات و خدمات خود احترام قائل هستید. این صفحه نشان می‌دهد برای این موضوع زمان و هزینه گذاشته‌اید تا مشتری شما بتواند در کمترین زمان ممکن به پاسخ سوال خود دست پیدا کند، مشکلات احتمالی به وجود آمده به این طریق به سرعت حل شده و نیاز‌های کاربر را در این زمینه سریعا رفع نمایید. مطالب قرارگرفته در این صفحه باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به صورت واضح و روشن و در کاراترین شکل خود به ابهاماتی که برای اکثر مشتریان وب سایت فروشگاه اینترنتی شما به وجود می‌آید، پاسخ دهد و آن‌ها را رفع نماید.

 

  • بخش جستجو پیشرفته محصولات

اکثر مشتریان تمایل دارند که به کالای مورد نظر خود از طریق جستجو، خیلی سریع دست پیدا کنند. برای این منظور باید قسمت جستجوی وبسایت فروشگاه شما طوری طراحی شود که بهترین کارایی و کاربرد را دارا باشد و مشتریان با جستجوی کلمات مربوط به محصول مورد نظر خود به راحتی به کالای مورد نظرشان دست پیدا کنند. اگر کالا در وب سایت شما موجود باشد، اما کاربر با جستجو نتواند آن را پیدا کند، در این صورت از خرید از سایت شما منصرف شده و شما یک مشتری را از دست داده‌اید، پس باید به این صفحه و شیوه‌های جستجو محصولات اهمیت داده شود.  

جستجوی پیشرفته محصولات فروشگاه اینترنتی

 

  • صفحه مدیریت محصولات در حساب مشتری

بدون شک صفحه مدیریت محصولات در حساب کاربران مهم‌ترین صفحه برای مشتریان است. به دلیل اینکه مرحله بعد از این صفحه، مرحله پرداخت بوده و مشتریان باید در این مرحله کاملا به سایت فروشگاهی شما اعتماد کنند تا به آخرین مرحله وارد گردند. به همین منظور طراحی این صفحه باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر راحتی در مدیریت محصولات سبد خرید مشتری و نیز تایید مشخصات و تعداد هر محصول برای مشتری، ظاهر صفحه نیز حرفه‌ای و معتبر به نظر بیاید و مشتری با رضایت خاطر به مرحله آخر و خرید کالا برسد. این صفحه باید امکانات مختلفی نظیر ویرایش راحت محصولات خریداری شده و نیز لغو خرید در صورت خرید اشتباه و مدیریت راه‌های مختلف پرداخت را نیز دارا باشد.

 

چه صفحاتی برای سئو فروشگاه اینترنتی مهم هستند؟

برخی از صفحات علاوه بر تاثیری که در تجربه کاربری دارند، برای سئو فروشگاه اینترنتی نیز مهم هستند. به این دلیل که در واقع بیشتر محتوای سایت در این بخش‌ها قرار خواهد گرفت و وب سایت فروشگاه شما نیز از این طریق رتبه بندی می‌شود. این صفحات یعنی صفحه اصلی، صفحه دسته بندی کالا‌ها و صفحه محصولات علاوه بر این که در جهت جلب اعتماد و رضایت مشتریان بسیار حائز اهمیت هستند، باید به کیفیت آنها از جهت محتوا، کدنویسی و طراحی اهمیت داد تا بتوان رتبه سایت را ارتقا بخشید.

خواندن 452 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 20 اسفند 1398 16:18

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا