سئو در طراحی سایت

نوشته شده توسط 
منتشرشده در آموزش طراحی سایت
سه شنبه, 16 تیر 1394 10:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اهمیت سئو در طراحی سایت

اگر قصد طراحی وبسایت دارید باید به نکات مختلفی مانند مخاطبان ، ابزار دردست ،مرورگر ، روش های جستجو و از همه مهم تر طرز کار موتورهای جستجو توجه زیادی داشته باشید.

 seo_important webpouya.com - سئو در طراحی سایت

در بحث طراحی سایت و در کل مدیریت وبسایت همیشه صحبت از مخاطب و کاربر بوده است. اما شرط اصلی اینکه مخاطب داشته باشید دیده شدن سایت توسط کاربران اینترنت می باشد.هر طراح وبسایت می تواند سایتی با امکانات و قالب های بسیار زیبا و خیره کننده طراحی کند اما اگر دسترسی به محتویات سایت و امکانات آن ممکن نباشد ، مانند مغازه داری است که اجناسش را در کمد دیواری خانه برای خودش نگهداری می کند.

اگر طراحی وبسایت می کنید باید بدانید سئو کاملا بخشی از فرایند طراحی سایت است و نمی توان آن را به عنوان پروژه ای بعد از اتمام کار طراحی در نظر گرفت.

 

حقیقت سئو و طراحی سایت

به عنوان طراح وبسایت همیشه مواردی مانند کاربری آسان ، ابعاد صفحات ، گرافیک زیبا و محدودیت عمل را مد نظر گرفته اید. اما باید بدانید سئو مهم ترین بخش طراحی وبسایت محسوب می شود. چرا که بیش از 80% ترافیک سایت حاصل جستجوی افراد در موتورهای جستجو می باشد. اگر در طراحی وبسایت استانداردهای موتورهای جستجو را در نظر نگیرید ، سایت شما بازدیدکننده ای نخواهد داشت.

چند حقیقت تلخ در این رابطه:

  • بسیاری از سایت هایی که تا کنون برنده ی جایزه ی بهترین سایت شدند به علت در نظر نگرفتن سئو در طراحی سایت از طرف موتورهای جستجو رتبه ای ندارند.
  • اغلب مشاوران سئو پیشنهاد می دهند تا بخش های حیاتی سایت را از نو و مطابق با استانداردهای موتورهای جستجو طراحی کنید.
  • در جایی که سایت ترافیک نداشته باشد و بازدیدکننده ای از سایت دیدن نکند ، "تجربه کاربر" بی معنی است.
  • بیشترین کلمات کلیدی جستجو شده مربوط به کلمات غیر برند می باشد.

مشتری و سئو

بسیاری از مشتریان به غلط می پندارند که رتبه سایت آنها مربوط به کلمه ی کلیدی انتخابی آنهاست. و معمولا هنگامی که از سئو صحبت می شود برداشت ها متفاوت است. بهتر است در درجه ی اول توضیح داده شود که بهینه سازی سایت و پروژه ی سئو کاری افزون بر سایر خدمات است و در صورت تمایل می توانید به مشتریان توضیح دهید که سئو داخلی و خارجی چیست و طراحی مناسب چه اثری بر روی نتیجه ی کار خواهد داشت.

مشتری شما ممکن است مطالب مورد نظر خود را به طوری مطرح کند که سوء تفاهم ایجاد شود ، برای مثال در تصویر بالا جمله ی مشتری این است:

"کار من نسبت به قبل رونق خود را از دست داده ، برای بالا بردن کیفیت آن نیاز به طراحی سایت دارم."

در صورتی که منظور او این جمله بوده است:

"من نیاز به معرفی بهتر کارم و مشتری بیشتر دارم."

بنابراین اگر شما فقط به طراحی سایت بپردازید بدون اینکه به بحث بهینه سازی توجه کرده باشید در نهایت هدف مشتری را نادیده گرفته اید. چرا که این طراحی هرچند زیبا و خیره کننده باشد تا زمانی که رتبه ی خوبی در موتور جستجو نداشته باشد مشتری هم به دنبال نخواهد داشت. هدف اصلی طراحی سایت به وجود آوردن وسیله ای برای بهبود وضعیت کسب و کار است.

بنابراین اگر سایتی طراحی کرده اید که نتیجه ی خوبی در موتورهای جستجو پیدا نکرده و بازدید کننده ی هدفمند ندارد در طراحی خود شکست خورده اید.

طراحی سایت همگام با سئو

طراحی سایت با ظاهر خوبی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد یعنی استانداردهای سئو در آن رعایت شده باشد از نظر هزینه تفاوت چندانی با وبسایتی که بهینه سازی نشده باشد ندارد ، چه بسا در مجموع ممکن است برای کاربر ارزان تر نیز تمام شود ، چرا که مراحل بعدی کار برای کاربر بسیار آسان شده و فرد لازم نیست هزینه های هنگفتی برای سئو و تغییرات اساسی سایت پرداخت کند. طراح سایت کافی است قوانین پایه و بنیادی موتورهای جستجو را بداند و راه های مختلفی که مشتریان به وبسایت دسترسی دارند را بشناسد.

راهنمای قوانین پایه سئو (SEO) برای طراحی سایت

امروزه بهینه سازی برای موتورهای جستجو ، سئو، به دو شاخه اصلی تقسیم می شود:

  • سئو داخلی (30%) - که شامل معماری سایت ، محتوای داخل سایت و روش برنامه نویسی سایت است.
  • سئو خارجی (70%) - اغلب به عنوان لینک های خارجی و سیگنال های اجتماعی شناخته می شود.

به عنوان طراح سایت شما باید روی سئو داخلی تمرکز کنید.

میزان اهمیت سئو در طراحی سایت بسته به هدف مشتری شما از داشتن سایت است. مشتریان در این زمینه به سه دسته ی کلی تقسیم می شوند. در این رابطه طراحی سایت و رضایت مشتری را مطالعه نمایید.

خواندن 1865 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 تیر 1394 10:29
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com