تحلیل سایت تخفیفان و نت برگ

سه شنبه, 25 آذر 1399 11:38
امتیاز شما به این مطلب
(3 رای‌ها)

مقایسه نت برگ و تخفیفان

 

با گسترش اینترنت و افزایش نقش آن در زندگی روزمره افراد، هر روز بر تعداد سایت‌های خرید و فروش اینترنتی و طراحی سایت تخفیف گروهی افزوده می‌شود. دو مورد از معروف‌ترین سایت‌های خرید و تخفیف گروهی سایت تخفیفان و نت برگ هستند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

مقایسه نت برگ و تخفیفان

اکنون در این مطلب مقایسه این دو سایت تخفیف و خرید گروهی نت برگ و تخفیفان با همراه ما باشید.

بررسی سایت تخفیفان

در سال 1390 اولین سایت خرید و تخفیف گروهی ایرانی به نام تخفیفیان توسط خانم نازنین دانشور راه اندازی شد و شروع به کار کرد. در این سایت انواع محصولات و خدمات مانند خدمات آموزشی، بهداشتی، آرایشی، رستوران، مراکز تفریحی و فروش انواع کالا به کاربران ارائه می‌شود. 

سایت تخفیفان با اصطلاح "حس خوب هیجان" بستری فراهم کرده است تا هم مشتریان و هم فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات از خرید یا ارائه محصولات خود در این سایت سود ببرند. مشتریانی که کاربران این سایت هستند با مراجعه به آن به سادگی از تخفیف‌های موجود در شهر خود یا مناطق دیگر مطلع می‌شوند و می‌توانند با صرف هزینه کمتر، خرید سودآوری انجام دهند یا خدماتی ارزان‌تر از معمول دریافت نمایند.

کسانی هم که در این سایت محصولات یا خدمات خود را ارائه می کنند، می‌توانند با صرف هزینه‌ای کمتر از تبلیغات معمول، در زمان کم، بازاریابی کنند. آنها می‌توانند کالاها و خدمات خود را به مشتری‌ها معرفی کرده و آنها را به فروش برسانند.

سایت تخفیفان می‌تواند سفارش‌های کاربران خود را به سراسر ایران ارسال نماید و در هفت شهر تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، رشت، تبریز و کرج فعالیت می‌کند.

آدرس سایت تخفیفان: http://takhfifan.com


بیشتر بدانید: کسب درآمد از طراحی سایت تخفیف


سایت تخفیف و خرید گروهی نت برگ 

طراحی سایت تخفیف گروهی ارزان | سایت تخفیف و خرید گروهی نت برگ

معرفی سایت نت برگ

یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین سایت‌های تخفیف گروهی وب سایت نت برگ با مدیریت آقای علیرضا صادقیان است. نت برگ روزانه یک سری پیشنهاد جذاب از تخفیف (حتی گاهی تا 90 درصد) در خدمات و فروش کالا ارائه می‌دهد که نتیجه قرارداد و مذاکره با کسب و کارهای معتبر در هر شهر است. این کسب و کارها با همکاری کارشناسان بازاریابی نت برگ یک بسته فروش حاوی تخفیف با زمان مشخص طراحی می‌کنند که در سایت نت برگ به کاربران ارائه می‌شود.

تخفیف ارائه شده کاربران را برای خرید تشویق می‌کند و فروشنده نیز با فروش بیشتر هم در هزینه‌های تبلیغات خود صرفه جویی کرده و هم می‌تواند در زمان کمتر سود بیشتری به دست بیاورد.

روش استفاده کاربران از این خدمات و محصولات تخفیف داده شده به این صورت است که کاربر با خرید از سایت، یک کد تخفیف دریافت می‌کند یا از بلیط خود یک پرینت تهیه کرده و آن کد یا پرینت را به فروشنده یا مسئول مورد نظر ارائه می‌دهد تا بتواند از تخفیف داده شده استفاده نماید.

یکی از مزایای بزرگ نت برگ برای صاحبان کسب و کار این است که می‌توانند کالاها و خدمات خود را بدون پرداخت هزینه تبلیغ کنند. در واقع این کسب و کارها با ارائه تخفیفات خود در سایت بزرگی چون نت برگ هم از فروش خود سود می‌برند و هم محصولات و خدمات خود را به بخش زیادی از مردم که اتفاقا متقاضی خدمات و محصولات آنها هستند معرفی و مشتری جذب می‌کنند.

آدرس سایت نت‌برگ: http://netbarg.com

تحلیل رفتار کاربران

به نظر می‌رسد هر دو سایت تخفیفان و نت برگ در جلب نظر مشتریان خود موفق بوده‌اند. سایت تخفیفان با پرسش و پاسخ مستقیم نظر کاربران خود را جویا می‌شود و در سایت نت برگ بخش مجزایی با عنوان "پرسش و پاسخ" وجود دارد تا نظرات کاربران را دریافت کند.

نمودار زیر تحلیل گرایش احساسی کاربران این دو سایت را نشان می‌دهد. با توجه به نظرسنجی‌ها مهمترین عوامل در ایجاد نظر منفی، کیفیت پایین سرویس ارائه شده و غیرشفاف بودن نوع تخفیف بوده است.

Takhfifan-min2 تحلیل سایت تخفیفان و نت برگ


بیشتر بدانید: تحلیل سایت تخفیف گروهی نت برگ


نرخ بازگشت کاربران

با تحلیل نظرات کاربران بر روی سایت می‌توان نرخ بازگشت کاربران یا به عبارت ساده‌تر تمایل آنها برای استفاده مجدد از تخفیف ارائه شده را بررسی کرد. برای مثال نظراتی مانند «حتما باز هم از نت برگ استفاده می‌کنم» ، «برای بار چندم به این کافه رفتم و همه چیز عالی بود» یا «باز هم همین الان جشنواره پاییزی را می‌خرم» و... نشان از تمایل کاربر برای استفاده مجدد از آن سرویس از تخفیفان و یا نت برگ دارد.

بررسی نظرات کاربران از جهات مختلف اهمیت دارد. برای مثال نشان می‌دهد که چه آیتم‌هایی بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند و با بررسی و تحلیل آنها می‌توان استراتژی‌های فروش را بهبود بخشید و خروجی‌های بهینه‌تری ارائه کرد. نتایج تحلیل‌های انجام شده در مورد این دو سایت نشان داد که ۱۹٫۵۳% از کاربران نت برگ و ۱۸٫۷۴% از کاربران سایت تخفیفان تمایل داشتند که خرید خود را تکرار کنند. 

پاسخگویی به نظرات کاربران

هر دو سایت تخفیفان و نت برگ سیستمی برای پاسخگویی به نظرات کاربران دارند. میانگین زمان پاسخگویی سایت تخفیفان به نظرات کاربران خود حدود ۴ ساعت و ۲۴ دقیقه برآورد شده است ولی در مورد سایت نت برگ داده خاصی در دسترس نیست. 

با طرحی آزمایشی دقت عملکرد و کارآمدی بات هوشمند واکاویک در پاسخگویی به نظرات کاربران مورد ارزیابی قرار گرفت؛ به این ترتیب که حدود ۸۸۵۷ نظر که توسط هر دو سایت به آنها پاسخ داده شده بود در یک محیط شبیه سازی شده توسط بات واکاویک پاسخ و با نتایج قبلی خود سایت مطابقت داده شد. نتایج نشان داد که  چت‌بات واکاویک با میانگین سرعت پاسخگویی۵۵۰ms در پاسخ‌دهی به نظرات کاربران نت برگ ۶۷٫۸۳% و در پاسخ  به نظرات سایت تخفیفان ۶۹٫۱۷% دقیق بوده است.

 

جمع بندی

دو سایت نت برگ و تخفیفان از جمله سایت‌های تخفیف گروهی هستند که می‌توانند هم برای فروشندگان و هم برای خریداران شرایط سود آوری را ایجاد کنند به شرطی که در نهایت کاربران از عملکرد سایت احساس رضایت داشته باشند. رضایت کاربران را می‌توان از روی نظرات آنان بررسی کرد و تحلیل نظرات کمک می‌کند تا استراتژی‌های سایت را بهبود بخشید.

شما می توانید جهت اطلاع از امکانات طراحی سایت تخفیف گروهی تیم وب پویا، همچنین ساخت سایت تخفیف گروهی شبیه نت برگ و تخفیفان از پشتیبانی رایگان تیم ما بهره مند شوید.

 

بروزرسانی در سه شنبه, 25 آذر 1399 11:38

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا