نحوه تبلیغ فروشگاه اینترنتی و جذب مشتری

دوشنبه, 08 دی 1399 11:31
امتیاز شما به این مطلب
(6 رای‌ها)

promoted_your_online_store-min نحوه تبلیغ فروشگاه اینترنتی و جذب مشتری

 

هر روز بر تعداد فروشگاه‌های اینترنتی اضافه می‌شود اما تنها تعدادی از آنها توانسته‌اند در این راه موفق شوند و درآمد کسب کنند. اما چرا؟ چه می‌شود که مردم به برخی از این کسب و کارهای اینترنتی اعتماد می‌کنند و به بعضی نه؟ تبلیغات سایت فروشگاهی چگونه است؟ آنان از چه راهی مشتریان خود را جذب می‌کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی موفق به این صورت است که آن‌ها برای جذب مشتریان از روش‌های مختلفی مانند حضور در فضای مجازی استفاده می‌کند، سپس آنها را به خرید ترغیب کرده و ایجاد یک فضای مناسب در سایت کاربر را به یک مشتری دائم تبدیل خواهد کرد. اگر به تازگی یک فروشگاه اینترنتی راه انداخته‌اید یا کلا به این کسب و کار علاقه دارید این مطلب را بخوانید تا با روش های تبلیغات اینترنتی آشنا شوید.

راهکارهای تبلیغات فروشگاه اینترنتی

برای تبلیغات در فروشگاه اینترنتی باید از یک سری نکات و اصول پیروی کنید. امروزه تکنیک‌های جدیدی برای تبلیغات وجود دارد که به کارگیری آنها به شما کمک خواهد کرد. شما در عصر دیجیتال می‌خواهید یک کسب و کار امروزی را اداره کنید، پس باید از روش‌های نوین برای بازاریابی و اداره کسب و کارتان مطلع باشید. در ادامه چند راهکار تبلیغات آورده شده است.    

1- حضور و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

 این روزها مردم بیشتر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند. بنابراین حتی اگر یک وب سایت خوب داشته باشد باز هم حضور در شبکه‌های اجتماعی است که مشتریان بیشتری را به سمت وب سایت شما جذب خواهد کرد و زودتر به نتیجه خواهید رسید. می‌توانید در شبکه‌ها ی پرطرفدار مانند اینستاگرام یک اکانت ایجاد کرده و محتوای جذاب، به روز و مفید در آن تولید کنید. 

2- استفاده از پیشنهادات ویژه

 جذاب‌ترین کلمات برای مشتریان کلمات رایگان یا تخفیف هستند. دادن هدایای خاص رایگان یا امتیاز قائل شدن برای یک سری مشتری‌ها مانند آنها که خرید اولشان است یا از یک مقدار خاص بیشتر خرید کرده‌اند، می‌تواند باعث شود از شما خاطره مثبتی در ذهن مشتری باقی بماند و او را برای خرید دوباره یا معرفی شما به دیگران تشویق کند. گذاشتن دوره‌های زمانی تخفیف و استفاده از پیشنهادات ویژه مشوق‌های کارآمدی هستند.

3- استفاده از روش‌های تبلیغ سنتی و محیطی

 به قدرت دنیای مجازی برای تبلیغات اشاره کردیم اما هنوز هم تبلیغات محیطی می‌تواند حتی به فروشگاه‌های اینترنتی کمک کند. معرفی خود در بیلبوردهای شهری و برون شهری، استفاده از تراکت، پیامک یا تبلیغات تلویزیونی همه می‌تواند موجب شود بیشتر شناخته شوید. بعد از اینکه مردم تا حد زیادی با فروشگاه شما آشنا شدند از ضرورت تبلیغات محیطی کاسته خواهد شد و می‌توانید آنها را محدود کنید.

4- ساختن وبلاگ

 داشتن وبلاگ کار شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد. شما می‌توانید در سایت خود اطلاعات تخصصی در مورد کالا و خدمات خود ارائه دهید. فروشگاه‌های اینترنتی موفق مثل دیجی کالا در سایت خود بخشی را به عنوان بلاگ تعیین کرده و در آن به کاربران اطلاعات به روز در مورد کالاهای فروشگاه و حتی کالاهایی که در فروشگاه عرضه نشده‌اند، می‌دهند. این کار می‌تواند شما را حرفه‌ای‌تر و در نتیجه قابل اعتمادتر نشان دهد.

5- تولید محتوا | تولید محتوا سئو شده

 شما یک وبلاگ دارید اما آنچه مهمتر است محتوایی است که در آن قرار می‌دهید. شما با یک محتوای خوب یعنی محتوا بر اساس اصول سئو می‌توانید کاربر را به خرید از فروشگاه یا گذاشتن کامنت و نظرات خود تشویق کنید و یک محتوای بد می‌تواند باعث شود کاربر سریع‌تر وب سایت شما را ترک کند. پس سعی کنید مثلا برای قسمت معرفی کالا محتوای خوبی تولید کرده و بخشی را نیز به دریافت نظرات مشتریان اختصاص دهید. اکثر کاربران با خواندن نظر سایر خریداران برای خرید کردن ترغیب می‌شوند. تولید محتوا برای سایت فروشگاهی یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتری است. 

6 - نوشتن آدرس سایت

شما باید آدرس سایت خود را روی همه فاکتورها، قراردادها، اسناد، تراکت‌ها و... بنویسید و از این فرصت نیز برای تکرار نام خود و تبلیغ فروشگاه استفاده کنید. این کار به بازاریابی شما کمک خواهد کرد. 

7- رپورتاژ آگهی

در رپورتاژ آگهی، شما متنی را که درآن محصول یا وب سایت خود را تبلیغ کرده اید در اختیار سایت های معتبر قرار می دهید. این کار سبب می شود، علاوه بر تبلیغ وب سایت شما، از سایت های معتبر بک لینک گرفته و در نتیجه رتبه سایت شما افزایش میابد.

8- بازاریابی پیامکی

این روش یکی از روش های کم هزینه برای تبلیغات است. شما می توانید تبلیغات خود را در قالب طرح های فروش ویژه، تخفیفات  و ... بصورت پیامکی برای مردم ارسال کنید. با این کار توانسته اید وب سایت و فروشگاه خود را با هزینه کم معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب اسم برای سایت

 

promoted_your_online_store1-min نحوه تبلیغ فروشگاه اینترنتی و جذب مشتری

 

بیشتر بخوانید:راهکارهای افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی

 

راهکارهای جذب مشتری برای فروشگاه اینترنتی

مهمترین هدف مدیران یک فروشگاه اینترنتی جذب مشتری است. هدفی که از دور آسان به نظر می‌رسد اما نیاز به تلاش مداوم و به کارگیری راهکارهای هوشمندانه دارد. در دنیای اینترنت و فضای مجازی همه چیز با سرعت زیادی پیش می‌رود و یک غفلت کوتاه می‌تواند شما را از دایره رقابت خارج کند. شما نیز باید با تغییرات پیش بروید و با به روز کردن دائم خود و به کارگیری روش‌های خلاقانه و هوشمندانه برای فروشگاه مشتری جذب کرده و آنها را حفظ کنید. در ادامه تعدادی از این استراتژی‌ها که به شما در بازاریابی و جذب مشتری کمک می‌کند، آمده است. 

  • اهمیت دادن به رضایت مشتری

شنیده‌اید که «همیشه حق با مشتری است»، پس به این اصل عمل کرده و سعی کنید با ایجاد رضایت در مشتریان اعتماد آنها را جلب کنید. رضایت مشتری باعث حفظ کسب و کار شما در طولانی مدت خواهد شد. کاربران اگر از سایت شما و خرید از آن راضی باشند، قطعا شما را به دیگران نیز معرفی کرده و بدون هزینه برایتان تبلیغ می‌کنند. عدم رضایت مشتریان خیلی سریع موجب می‌شود تا به سمت رقبایتان بروند.

  • داشتن وب سایت فروش جذاب و کارآمد

 تجربه کاربر بعد ازدیدن و کار با یک وب سایت فروشگاهی باید مثبت باشد. اگر سایت شما زیبایی و جذابیت نداشته باشد، احتمال اینکه کاربر زود آن را ترک کند زیاد است. از طرف دیگر اگر سایت زیبا باشد اما کاربر نتواند به راحتی از آن استفاده کرده یا خرید خود را انجام دهد، احتمال خیلی کمی دارد که دوباره برای خرید از این سایت استفاده کند. همچنین باید توجه کنید که زمان ارزشمند است و پایین بودن سرعت سایت نیز بر تجربه کاربری تاثیر منفی خواهد گذاشت.

  • دریافت نماد اعتماد الکترونیک

مزیت خرید مستقیم بر خریدهای اینترنتی حس اطمینان به خاطر دیدن کالا از نزدیک و پرداخت پول بعد از آن است. پس یکی از مهمترین موارد برای ترغیب مشتری برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی ایجاد اعتماد است. یکی از کارهایی که برای این منظور می‌توان انجام داد اقدام برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک داده می‌شود. نمایش این نماد در سایت به کاربر نشان می‌دهد که شما قابل اعتماد هستید.

  • پشتیبانی تمام وقت

پشتیبانی تمام وقت یکی از مواردی است که منجر به رضایت مشتری خواهد شد. شما باید از اینکه کالا به دست مشتری رسیده است یا نه، سلامت بوده یا نه و سایر موارد مطلع باشید و راهی وجود داشته باشد که در صورت بروز هر گونه مشکل مشتری بتواند با شما ارتباط برقرار کند. شما باید به سوالات و ایمیل‌های مشتریان سریع پاسخ دهید و مشکلات احتمالی را در کوتاه‌ترین زمان حل کنید.  

  • معرفی کالا و خدمات در شبکه‌های اجتماعی

همان طور که برای تبلیغات سایت می‌توان از شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد، می‌توانید با معرفی کالاهایی که احتمال می‌دهید برای کاربران این شبکه‌ها جذاب باشد، آنها را برای خرید از سایت خودتان ترغیب کنید. مثلا می‌توانید هر روز در اکانت اینستاگرام خود یک کالا را معرفی کرده و روش خرید از سایت را برای کاربران توضیح دهید.

 

کلام آخر

تمام مواردی که ذکر شد برای تبلیغات و جذب مشتری مفید هستند اما مهمترین نکته داشتن یک وب سایت کارآمد و زیباست. در واقع تجربه کاربری مثبت است که می‌تواند یک کاربر ساده را به یک مشتری و حتی مشتری دائم تبدیل کند. کاربر باید بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را یافته و آن را خریداری نماید. در عین حال که رضایت پس از خرید و اطمینان به سایت نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

بروزرسانی در دوشنبه, 08 دی 1399 11:31

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo نحوه تبلیغ فروشگاه اینترنتی و جذب مشتری نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا

No Internet Connection