اهمیت طراحی سایت شخصی

شنبه, 24 آبان 1399 10:36
امتیاز شما به این مطلب
(4 رای‌ها)

اهمیت طراحی سایت شخصی

 

امروزه در هر حوزه ای مشغول به کار باشید، یکی از مهمترین ابزارها برای توسعه کار و موفقیت داشتن سایت شخصی است. با طراحی یک سایت شخصی مناسب می‌توانید با قدرت وارد دنیای وب شده و تخصص، محصولات، خدمات و... خود یا شرکت‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نداشتن سایت در عصر ارتباطات باعث می‌شود هر روز بیشتر از رقبان‌تان عقب بمانید.  در دنیای رقابت باید مطمئن باشید که مخاطبان و مشتریان شما به موقع و به طور مداوم از مهارت‌ها و تجربیات جدید کاری شما مطلع می‌شوند و داشتن یک وب سایت یکی از بهترین راهکارها برای این منظور است.

داشتن یک سایت شخصی چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که اشاره شد طراحی سایت شخصی دارای اهمیت زیادی است مخصوصا در این عصر که همه چیز هر روز بیش از پیش به اینترنت و فضای مجازی وابسته می‌شود. در ادامه به هفت مورد از دلایل نیاز به طراحی سایت شخصی و مزایایی که برای ما خواهد داشت اشاره می‌کنیم.

  • تافته جدا بافته

افراد بسیاری با فرستادن رزومه برای شرکت‌های مختلف سعی دارند خود را به آنان شناسانده و کار مناسبی بیابند اما شما با داشتن یک وب سایت شخصی می‌توانید خود را از سایر متقاضیان کار جدا کرده و با ارائه توانمندی‌های خود در فضای اینترنت کارفرمایان را به سمت خود جذب کنید. به عبارت دیگر به جای اینکه کار بیابید کار شما را خواهد یافت. اگر هم کسب و کار خودتان را دارید و به دنبال جذب مشتریان بیشتر هستید، طراحی سایت شخصی شما را از دیگر هم صنفانتان متمایز می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که داشتن یک وب سایت شخصی در دنیای رقابت یک امتیاز محسوب می‌شود و شانس شما را برای گرفتن کار و ارائه خدمات بیشتر خواهد کرد.

  • بهتر شناخته شدن

شما در سایت شخصی خود خیلی بیش از یک رزومه معمولی می‌توانید در مورد خودتان به دیگران اطلاعات دهید. سایت شخصی شما به خوبی علائق، انگیزه‌ها و اهداف شما را نشان می‌دهد  و می‌توانید بدون هیچ محدودیتی از خودتان بگویید. به این ترتیب خیلی بهتر شناخته خواهید شد و کسانی که تمایل دارند با افرادی مانند شما کار کنند از یافتن شما حتما خرسند خواهند شد. شما در وب سایتتان می‌توانید علاوه بر نمونه کارها و تجربیاتی که دارید، استعدادهای خود را و توانمندی‌هایی که شاید هنوز به طور رسمی از آنها بهره نبرده‌اید را به معرض دید بگذارید و این اطلاعات قطعا برای کسی که به دنبال یک فرد مستعد است بسیار به کار خواهد آمد. در واقع شما با طراحی سایت شخصی این امکان را برای خودتان و برای کارفرمایان بالقوه مهیا می‌کنید تا یکدیگر را آسان‌تر بیابید. 

  • روشن شدن مسیر

وقتی که شما بتوانید در محیط وب بنویسید قدرت خود را به رخ دیگران می کشید. شما می‌توانید در وب سایت خود محتواهایی بگذارید که خودتان تولید کرده‌اید. همچنین می‌توانید در مورد توانایی‌هایتان بنویسید و اجازه دهید مدیران شرکت‌ها شما را مورد ارزیابی قرار دهند. مطالعات نشان داده است افرادی که سایت شخصی دارند به احتمال بیشتر استخدام خواهند شد چرا که می‌دانند چه کرده‌اند، چه می‌توانند بکنند و در چه مسیری قرار است که گام بردارند.

  • سهولت در ارتباط

با داشتن یک وب سایت شخصی برقراری ارتباط با دیگران برای شما ساده‌تر خواهد بود. در واقع طراحی یک سایت به مخاطبان شما کمک می‌کند تا آسان‌تر شما را بیابند و بتوانند از طریق دیگر وسایل ارتباطی مانند تلفن و ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین یا اینستاگرام با شما ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، می‌توانید با محتوا گذاری در سایت خود و به کار بردن  کلمات کلیدی مرتبط با کار  یا تحصیلتان در محتواها، این شانس را داشته باشید که در نتایج گوگل نیز دیده شوید و مخاطبان بیشتری با شما و کارتان آشنا شوند.


بیشتر بدانید: کسب درآمد از طراحی سایت شخصی


طراحی سایت شخصی

 طراحی سایت شخصی | طراحی سایت شرکتی 

  • حضور در وب یعنی حضور در آینده

همان‌طور که در ابتدا نیز اشاره شد امروزه عصر ارتباطات اینترنتی است و حضور در فضای آنلاین برای باقی ماندن و به آینده رسیدن یک ضرورت است. آمار نشان می دهد در حال حاضر 4 درصد از افراد سایت شخصی دارند اما پیش بینی می‌شود که تا چندسال آینده بسیاری از مشاغل به محتوای آنلاین وابسته شود. حتی کار یافتن یا کارمند یافتن نیز کم کم به کاری اینترنتی تبدیل خواهد شد. بنابراین طراحی سایت شخصی موضوعی است که دیر یا زود به آن احساس نیاز خواهید کرد. با داشتن یک وب سایت شخصی خوب که در آن محتوای مناسبی قرار داده شده است می‌توانید زودتر از سایر رقبا وارد فضای آنلاین شوید.

  • نمایشی از حرفه‌ای بودن

داشتن یک وب سایت شخصی شما را حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهد. اگر دقت کرده باشید شخصیت‌های مهم هنری، فرهنگی یا سیاسی که دارای وب سایت شخصی هستند، برجسته‌تر و حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسند. داشتن وب سایت نشان می‌دهد تمرکز شما بر روی حرفه‌اتان است و این فضای آنلاین فرصتی ایجاد خواهد کرد تا محتوای مورد نظر مخاطبان خود را به شکل تخصصی در اختیارشان بگذارید. در نهایت پیام شما این است: "من یک حرفه‌ای هستم یا به زودی یک حرفه‌ای خواهم شد."

  • تقویت مهارت طراحی وب

تکنولوژِی به سرعت در حال پیشرفت است و افزایش دانش در این زمینه گام مهمی برای موفقیت به حساب می‌آید. طراحی یک سایت شخصی نیز شما را ومی دارد که در زمینه طراحی وب مهارت کسب کنید. شما علاوه بر طراحی سایت نیاز خواهید داشت تا خود را به مهارتهای نوشتن، بازاریابی و مهارت های آنلاین فنی مانند HTML و CSS و... مجهز کنید. وقتی یک وب سایت شخصی داشته باشید حتی اگر طراحی و اداره سایت را به فرد متخصصی بسپارید باز هم چیزهایی زیادی در مورد ایجاد سایت و مدیریت محتوا خواهید آموخت.

 

کلام آخر

طراحی سایت شخصی مزایای بسیاری دارد که در این مطلب به برخی از مهمترین آنها اشاره شد. واضح است که در دنیای امروز هر چه بیشتر در فضای آنلاین حضور داشته و به تکنولوژی روز مجهز باشید، موفق‌تر خواهید بود. تیم وب پویا با قالب طراحی سایت حرفه ای خود می‌توانید بهترین تجربه را برای شروع کسبو کارتان رقم بزند. با ما در تماس باشید...

 

بروزرسانی در شنبه, 24 آبان 1399 10:36

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا