چرا داشتن سایت در کسب و کار اینترنتی مهم است؟

سه شنبه, 14 بهمن 1399 17:31
امتیاز شما به این مطلب
(5 رای‌ها)

اگر از صاحبان ارائه ی کالا و خدمات هستید، بی شک پیامدهای عدم رونق در کسب و کار و درجا زدن و پیشرفت نکردن را می دانید. برای آن که خود و همکارانتان از این پیامد ها در امان باشید قطعاً نیاز به آگاهی از به روز ترین تغییرات و امکانات در زمینه ی فروش و بازاریابی دارید.

 اهمیت کسب و کار آنلاین

در ابتدای مقاله علت گرایش صاحبان عرضه ی کالا و خدمات به کسب و کار اینترنتی و سپس دلیل اهمیت فعالیت های فروشگاهی و تبلیغاتی در بستر اینترنت بررسی خواهد شد.

چرا فروشگاه ساز اینترنتی؟

برخلاف آن چه که در گذشته پیرامون عرضه و تقاضا میان فروشندگان و مشتریان اتفاق می افتاد، یعنی تحقیق و پرس و جو، گشتن ویترین مغازه ها، شک یا اعتماد به تمجید های فروشندگان و غیره، امروزه میزان قابل توجهی از این خرید و فروش ها به صورت آنلاین انجام می شود.

به این صورت که در کمترین زمان ممکن با بررسی چند فروشگاه آنلاین و معتبر، متقاضی اطلاعات لازم پیرامون کالا و خدمات مورد نظر خود را به دست می آورد. مرسوم است که فروشگاه های آنلاین بی طرفانه برای محصولات و خدمات خود شرح و توضیح می نویسند و خدمات ارسال رایگان یا برگشت محصول در صورت عدم رضایت را برای مشتری قرار می دهند. 

مجموع این دلایل و هم چنین دلایل جزئی تری که به آن خواهیم پرداخت، دلیل گرایش و جلب اعتماد فروشندگان و مشتریان به فروشگاه ها و سایت های اینترنتی است.

 

آیا شما نیز برای توسعه ی کسب و کار اینترنتی خود به سایت نیاز دارید؟

برای آن که بدانید در شرایط فعلی کسب و کارتان به فروشگاه های مجازی اعم از سایت، کانال یا صفحه های اینستاگرامی نیاز دارید یا خیر لازم است پیرامون موارد زیر با اطلاعات کسب کنید. شرایط فعلی کسب و کارتان را با توجه به این موارد بسنجید و پیرامون راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای کالا و خدمات خود تصمیم بگیرید.

 

 • خرید و فروش آنلاین چیست؟
 • دلایل اصلی عرضه ی محصولات و خدمات در سایت های اینترنتی چیست؟
 • شرایط لازم برای شرکت در محیط کسب و کار آنلاین چیست؟
 • هزینه ی راه اندازی یک سایت در کسب و کار اینترنتی چگونه است؟
 • سایت و فروشگاه اینترنتی چگونه فروش و شهرت یک کالا یا خدمات را افزایش می دهد؟

 

خرید و فروش آنلاین چیست؟

انجام تمام مراحل کسب و کار اعم از مدیریت، بازاریابی، تامین محصول، تبلیغات، جذب نیروی همکار و همچنین جذب و حفظ مشتری و غیره به صورت آنلاین و در بستر اینترنت را خرید و فروش آنلاین می گویند.

بی گمان همان طور که تجربه یا تخصص در کسب و کارهای حضوری و سنتی اهمیت دارد، موفقیت در کسب و کار آنلاین نیز نیاز به ترفند ها و تخصص های ویژه ای دارد.

متخصصین و طراحان مجموعه ی وب پویا برای هر گونه خدمات رسانی پیرامون مشاوره و طراحی سایت و فروشگاه ساز در خدمت شما هستند.

یکی از مهم ترین فاکتور های خرید و فروش آنلاین آماده سازی بستر امنیت در کشور عزیزمان ایران است که با راه اندازی سایت اینماد این مهم پیاده سازی شده و در حال فرهنگ سازی است.

امنیت در فروشگاه اینترنتی

 

دلایل اصلی اهمیت عرضه ی محصولات و خدمات در سایت های اینترنتی چیست؟

اهمیت اصلی داشتن یک سایت اینترنتی در دو بخش مهم خلاصه می شود.

 

1.تنوع و گوناگونی محصولات چه برای فروشنده و چه برای خریدار:

فروشندگان اگر خود تولید کننده نباشند، برای تامین کالای مورد نیاز خود می توانند از طریق سایت ها و فروشگاه های اینترنتی به منبعی بسیار متنوع و بی کران از عمده فروشان دست پیدا کنند و همواره ارائه دهنده ی جدید ترین و خاص ترین محصولات مورد نظرشان باشند.

فروشندگان حتی اگر خود تولیدکننده نیز باشند، برای خرید مواد اولیه ی ساخت محصولات یا ارائه ی خدمات شان بی شک گشت و گذار در فضای آنلاین را به آن ها پیشنهاد می دهیم. در این محیط شما می توانید با کنار هم قرار دادن انواع گوناگون مواد اولیه ی موردنظرتان، بهترین و به صرفه ترین آن ها را انتخاب کنید تا سود بیشتر برای خودتان و کیفیت بهتر برای مشتریان تان به ارمغان آورید.

خریداران نیز برای برطرف کردن نیاز خود دو گزینه در پیش رو دارند. یکی آن که به چند فروشگاه حضوری محدود به نسبت فضای مجازی، بسنده کنند و کالای خود را گاهی حتی به ناچار از میان همان تعدادِ محدودِ عرضه شده انتخاب کنند. یا آن که در فروشگاه ها و سایت های اینترنتی با دریای بی کرانه ای از انواع گوناگون محصول مورد نظر خود روبرو شوند و دقیقاً هر آن چه که مدنظر دارند به دست آورند.

پس بی گمان برای آن که صف مشتریان کالا و خدمات تان را بی انتها کنید. متنوع و به صرفه خرید کنید و به فروش برسانید، به یک سایت مناسب برای کسب و کار آنلاین خود نیاز دارید.

گروه طراحی سایت وب پویا آماده ی اراده ی هر گونه خدمات پیرامون طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی برای شما کاربران گرامی است. به ما اعتماد کنید، امور مربوط به راه اندازی کسب و کار آنلاین خود را به ما بسپارید و موفقیت و پیشرفت را به آغوش بگیرید.

 


بیشتر بدانید: نکات مهم جهت خرید سایت فروشگاهی


 

 2. امکان خرید، فروش، تبلیغ و تشریح محصول بدون محدودیت زمان و مکان

همان طور که می دانید مشتریان کالا و خدمات، پیش از این، برای خرید یا تامین نیاز خدماتی خود در ساعات خاصی از شبانه روز اجازه ای اقدام داشتند. مثلاً برای خرید پوشاک باید ساعات خاصی از روز و شب به بازار می رفتند و خرید می کردند. همچنین برای خرید یک محصول خاص مثل سوغات شهرها و یا لباس های محلی و غیره باید به آن شهر سفر می کردند تا بتوانند نیاز خود را تامین کنند.

اما امروزه با گسترش فروشگاه های اینترنتی، راه اندازی کسب و کارهای آنلاین و وجود سایت های موفق و معتمد، مشتریان بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی به عرضه کننده ی کالا یا خدمات مورد نظرشان وصل می شوند.

شما در هر ساعتی از شبانه روز می توانید وارد یک سایت فروش محصولات گوناگون بشوید، درباره ی آن محصول بخوانید، هزینه ی آن را همان وقت به صورت آنلاین پرداخت کنید و در کمتر از چند ساعت و نهایتاً چند روز کالا و خدمات موردنظرتان را دریافت کنید.

در واقع صاحبان کسب و کارهای حضوری می توانند با فعالیت در یک سایت فروش معتمد و موفق، محدودیت فروش محصولات خود در یک محیط جغرافیایی مشخص به مشتریانی محدود و مشخص را از میان بردارند، و محصولات و خدمات خود را به تمام جهان معرفی کنند.

به جز این دو مورد مهم، اهمیت کسب و کار آنلاین، دلایل دیگری نیز دارد:

 • آشنایی با نیاز مصرفی بازار و سلیقه ی مشتریان
 • دسته بندی  و نظم محصولات و خدمات در سایت
 • رقابت با رقبای قوی و بسیاری که منجر به رشد و پیشرفت می شوند.
 • دریافت نظرات، انتقادات، پیشنهادات و گزارش های رضایت یا عدم رضایت مشتری ها به نحوی بسیار گسترده تر از شیوه های سنتی.
 • امکان تغییر سریع نحوه ی نمایش و ارائه ی محصولات و خدمات

کسب و کار آنلاین موفق

شرایط لازم برای شرکت در کسب و کار آنلاین چیست؟

برای آنکه یک سایت فروش داشته باشی راشید، مقدماتی لازم است. مقدماتی که در پایداری و پیروزی سایت شما بسیار موثر هستند. عدم وجود این مقدمات، سایت و فروشگاه اینترنتی شما را مانند سایت های بسیاری که امروزه هیچ خبر و نشانی از آن ها در فضای مجازی وجود ندارد، محو و بی ثمر می کند.

این مقدمات عبارت اند از:

 

1.محصول مورد نیاز بازار و جامعه باشد

پیش از اقدام به طراحی سایت، محصول یا خدمات خود را همه جوره آنالیز کنید. در این شرایط سخت اقتصادی بهتر است محصول یا خدمات شما از محدوده ی نیاز های اولیه ی مردم باشد. مگر آن که محصول شما برند باشدی که پیش تر شهرت و اعتبار خود را تا حدودی کسب کرده باشد و بازار انتخابی شما، بازار قشر مرفه در جامعه باشد. در هر صورت حتماً همه ی این موارد را پیرامون کالا و خدمات تان در نظر بگیرید.

 

2.سپردن کار به کاردان

امور گرافیکی مربوط به عرضه ی خدمات و محصولات تان را به یک گرافیست ماهر بسپارید. شما بی گمان نیاز به نامی که شرایط دهان به دهان چرخیدن و برند شدن را داشته باشد دارید. هم چنین برای طراحی سایت نیز به یک گروه طراح و متخصص خبره نیاز دارید تا با اطمینان خاطر بتوانید طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی خود را به آن ها بسپارید.

یکی از بهترین راه های ساخت فروشگاه اینترنتی استفاده ازفروشگاه ساز وب پویا است. شرکت وب پویا با ساخت فروشگاهی با امکانات دیجی کالا که طراحی آن چندین سال زمان برده است، کار شما را بسیار آسان کرده و با 15 سال سابقه و تخصص در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی، یکی از بهترین گزینه ها برای شروع موفق کسب و کار شما میباشد.

 

3.سرمایه

پیش از قطعی شدن تصمیم تان پیرامون راه اندازی سایت  فروش، سرمایه ها و سرمایه گزاران خود را بسنجید. سرمایه را با هدف هم راستا کنید. بی شک در پس سایت موفق و زبانزدی مثل دیجی کالا سرمایه و سرمایه گذاران بزرگی قرار داشته و دارند.

پس هدف خود را با سرمایه تان هم راستا کنید. هر چه هدف شما از طراحی سایت فروش و عرضه ی محصولات و خدمات تان بزرگ تر باشد، به سرمایه ی بیشتری احتیاج دارید. مباد که با سرمایه ی اندک برای اهداف بزرگ اقدام کنید و همان سرمایه ی اندک خود را نیز از دست بدهید.

 

تیم برنامه نویسی حرفه ای

مثلاً اگر سایتی حرفه ای و اختصاصی برای عرضه ی محصولات و خدمات تان می خواهید باید یک تیم برنامه نویسی حرفه ای استخدام کنید که این مسئله نیاز به صرف هزینه و سرمایه ی زیادی دارد.

 

سیستم های مدیریت محتوا

اگر نمی توانید سرمایه ی زیادی برای راه اندازی سایت فروش کالا و خدمات تان در نظر بگیرید، سیستم های مدیریت محتوا به صورت رایگان خدماتی را در اختیار شما قرار می دهند. اما بدانید که امکانات این سیستم ها محدود و به اصطلاح صرفاً کار راه انداز است. به این شکل که اگر بخواهید سایت خود را گسترش دهید، باید به سمت و سوی همان تیم برنامه نویسی حرفه ای برگردید و فرجام متحمل همان هزینه ها شوید. در ضمن با انتقال سایت فروش خود احتمال از دست دادن بخش زیادی از مشتریان تان نیز وجود دارد.

 

سایت های فروشگاه ساز

با ثبت نام در سایت های فروشگاه ساز نیز می توانید بدون صرف هزینه و سرمایه ی زیاد، برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی اقدام کنید. اگر در سایت های فروشگاه ساز نام نویسی کنید، یک پنل مدیریتی و یک محیط فروشگاهی اینترنتی دریافت می کنید. البته خیلی مراقب باشید سایت فروشگاه سازی که انتخاب می کنید، فروشگاهی کامل و منظم به شما تحویل دهد که هنگام تغییر یا افزودن امکانات دچار مشکل نشوید.

گروه طراحی وب پویا، دارای سایت فروشگاه ساز نیز هست. برای دریافت یک فروشگاه اینترنتی جامع و کامل در این بخش سایت وب پویا نام نویسی کنید و پنل مورد نظر خود را دریافت کنید. مجموعه ی وب پویا را با اطمینان خاطر برای طراحی سایت فروش یا ساخت فروشگاه اینترنتی به شما پیشنهاد می کنیم.

سایت های فروشگاه ساز

 

هزینه های طراحی سایت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی چگونه است؟

همان طور که پیش تر در بخش سرمایه توضیح داده شد، هزینه های مربوط به سایت فروش، کاملا بسته به نوع سایت و هدف نهایی شماست. اما به طور عمومی و کلی هزینه های طراحی سایت شامل موارد زیر است:

1. هزینه های طراحی محیطی سایت و آرم و لوگوتایپ

2. هزینه های اخذ مجوزِ کسب و کار اینترنتی در فضای مجازی

3. هزینه های تبلیغات و بازاریابی

 

هزینه در سه مورد بالا برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین و سایت فروش در ابتدا کافی است. اما اگر بخواهید فعالیت های سایت فروش خود را گسترش دهید، قطعاً به صرف هزینه های جانبی دیگری نیز نیاز دارید. این هزینه شامل موارد زیر خواهد شد:

 1. هزینه های جذب نیروی همکاری
 2. احتمالاً هزینه های خرید سیستم و اجاره ی دفتر کار
 3. هزینه های تبلیغات وسیع تر
 4. هزینه های اهدای جوایز و اعمال لینک های تخفیف برای جذب کاربر
 5. هزینه های افزایش امکانات سایت

 

سایت و فروشگاه اینترنتی چگونه فروش و شهرت یک کالا یا خدمات را افزایش می دهد؟

همان طور که مقدمات پیش از طراحی سایت را برای شما نام بردیم، لازم از اقدامات پس از طراحی سایت فروش را که منجر به افزایش فروش  و شهرت و موفقیت شما خواهد شد، نام ببریم.

 1. آشنایی با اصول دیجیتال مارکتینگ
 2. حضور فعال در شبکه های اجتماعی
 3. برند سازی
 4. ارائه ی خدمات پس از فروش برای جلب اعتماد کاربر
 5. بهینه سازی و سئو سایت

هر کدام از این موارد خود نیاز به مقاله های مفصل و آموزش های تخصصی ویژه دارد، که در عنوان این مقاله نمی گنجد. 

 

در یک کلام:

سایت فروش و فروشگاه اینترنتی که از مهم ترین ابزارهای کسب و کار آنلاین هستند، برای گسترش و توسعه ی کسب و کارهای سنتی بسیار واجب و سودمند خواهند بود. اما موفقیت و پیشرفت در این زمینه مستلزم تخصص و مشورت با متخصصین و مشاورین این رشته و حرفه است.

گروه طراحی وب پویا برای این منظور بهترین انتخاب و مناسب ترین گزینه خواهد بود. تمامی امور مربوط به فروشگاه اینترنتی یا سایت فروش و کسب و کار آنلاین خود را به تیم طراحی وب پویا بسپارید تا از رشد و موفقیت کسب و کارتان مطمئن باشید.

بروزرسانی در سه شنبه, 14 بهمن 1399 17:31

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo چرا داشتن سایت در کسب و کار اینترنتی مهم است؟ نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا