چاپ کردن این صفحه

طراحی سایت مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

پنج شنبه, 11 دی 1399 13:07
امتیاز شما به این مطلب
(11 رای‌ها)

طراحی سایت مارکت پلیس

  

سایت مارکت پلیس فروشگاهی اینترنتی است که به فروش محصول یا محصولاتی خاص مشغول نیست! بلکه فضایی فروشگاهی را فراهم ساخته تا صاحبان کسب و کارها یا کسانی که می خواهند چیزی را به فروش برسانند، آن را در سایت مارکت پلیس بارگذاری کنند و به فروش برسانند. 

صاحبان مارکت پلیس ها هیچ محصولی را از خودشان به فروش نمی رسانند بلکه نقش رابطی مطمئن و قابل اعتماد میان فروشندگان و خریداران را ایفا می کنند. تمامی فرآیند خرید و فروش محصولاتی را که کاربران در سایت مارکت پلیس بارگذاری می کنند و کاربرانی دیگر آنها را خریداری می کنند، به عهده می گیرند. اگر به دنبال طراحی مارکت پلیس هستید، ما در این مطلب 3 نکته مهم طراحی سایت مارکت پلیس را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید سایت مارکت پلیس خود را راه اندازی کنید. 

 

مارکت پلیس چیست؟

مارکت پلیس یا چند فروشندگی نوعی از فروشگاه اینترنتی است که در آن تامین کنندگان و فروشندگان محصولات خود را در آن قرار می دهند و به فروش می رسانند. در این سیستم مدیر فروشگاه بر فروش، پیگیری سفارشات و بخش مالی فروشندگان نظارت دارد و بابت فروش محصولات در فروشگاه خود درصد کمسیون از تامین کننده دریافت می کند. در حال حاضر فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با راه اندازی مارکت پلیس به یک پاساژ اینترنتی بزرگ تبدیل شده و به درآمد بالایی از طریق چند فروشندگی دست یافته است.

 

بیشتر بخوانید: مارکت پلیس (marketplace) چیست؟

 

3 نکته مهم طراحی مارکت پلیس  

  • راه اندازی مارکت پلیس

برای راه اندازی مارکت پلیس، شما در ابتدا باید اقدام به طراحی مارکت پلیس کنید. طراحی سایت مارکت پلیس نیازمند رعایت نکاتی بسیار ظریف است. در طراحی سایت مارکت پلیس باید شما در ابتدا به طراحی رابط کاربری ساده توجه کنید. باید بستری را فراهم کنید تا کاربران بتوانند به آسانی عضو سایت شوند، بتوانند بخشی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند و فرآیندی بسیار ساده را برای بارگذاری و فروش محصولاتشان طی کنند. از سوی دیگر، خریداران نیز نباید از این قاعده مستثنی باشند. خریداران نیز باید بتوانند به آسانی عضو سایت شوند و به آسانی فرآیند خرید خود را تکمیل کنند.

نکته ای بسیار مهم در طراحی مارکت پلیس، جلب اعتماد خریداران و فروشندگان در فرآیند خرید و فروش است؛ زیرا عملا مارکت پلیس شما نقش تضمین کننده هرگونه عملیات مالی را برعهده دارد، پس به خاطر داشته باشید که حتما در طراحی مارکت پلیس، امکانی را فراهم سازید که از صحت اطلاعات چه خریدار و چه فروشنده اطمینان کامل حاصل کنید، زیرا اعتماد مشتریان در مبادله پول و خرید و فروش به شما و سایت مارکت پلیس شما است؛ پس سعی کنید امن ترین فضای مبادله مالی را برای کاربران به وجود آورید تا بیشترین نرخ گردش مالی خرید و فروش برای سایت مارکت پلیس شما باشد.

 

  • طراحی مارکت پلیس

در طراحی مارکت پلیس عناصر و عوامل بسیار مهمی دخیل هستند که سبب می شوند که شما هر روز کاربران بیشتری را جذب سایت خود کنید. در طراحی مارکت پلیس حتما توجه ویژه به قالب فروشگاه مارکت پلیس کنید. زیرا قالب فروشگاه مارکت پلیس بسیار خاص می باشد که در این قالب تمامی امکانات لازم برای طراحی سایت مارکت پلیس در نظر گرفته شده است. در قالب فروشگاهی مارکت پلیس دسته بندی مواد، محصولات و خدمات به طور کامل در نظر گرفته شده و کار را هم برای صاحبان مارکت پلیس ها و هم برای کاربران آسان ساخته است.

 


بیشتر بدانید: طراحی سایت فروشگاهی با قابلیت چند فروشندگی


 

در طراحی مارکت پلیس همانطور که در نکته قبلی گفتیم، باید فرایند خرید را آسان کنید. یکی از راهکارهای آسان سازی فرآیند خرید در طراحی مارکت پلیس، ایجاد مسیری ساده برای هدایت کاربران به درگاه بانکی است؛ یعنی حتما در طراحی مارکت پلیس توجه ویژه به افزایش سرعت سایت فروشگاهی خود کنید چون برای هیچ کاربری خوشایند نیست که بیشتر از 3 ثانیه برای باز شدن صفحات سایت مارکت پلیس شما به خصوص درگاه بانکی انتظار بکشد. پس علاوه بر استفاده از بهترین طراحی مارکت پلیس، سرعت سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید تا جذب کاربران سایت مارکت پلیس خود را افزایش دهید. 

 

  • قالب چند فروشگاهی

سایت های مارکت پلیس همانطور که توضیح دادیم بستری برای فروشندگان هستند که محصولات خود را در آن بارگذاری کنند و کاربرانی که تمایل به خرید این محصولات دارند، آنها را خریداری و از طریق یک درگاه بانکی فرآیند خرید خود را تکمیل کنند.

درواقع سایت مارکت پلیس یک رابط مطمئن میان خریدار و فروشنده است. در سوی دیگر، نوع دیگری از مارکت پلیس ها وجود دارند که از فروشگاه ساز استفاده می کنند؛ قالب چند فروشگاهی بدین معناست که دیگر فروشندگان شخص های واحدی نیستند، بلکه فروشگاه های اینترنتی و یا فروشگاه های فیزیکی هستند که با ایجاد حساب کاربری و صفحه اختصاصی مربوط به فروشگاه خود، اقدام به فرو‌ش محصولات خود از طریق مارکت پلیس شما می کنند. به طور مثال شما وارد یک سایت مارکت پلیس می شوید و چندین فروشگاه با کارایی های مختلف مثل سوپرمارکت ها و یا فروشگاه های ورزشی را می بینید، وارد فروشگاه مورد نظر خود می شوید و خرید خود را تکمیل می کنید. برای اینکه یه مارکت پلیس چند فروشگاهی داشته باشید، باید در طراحی سایت مارکت پلیس خود از قالب چند فروشگاهی استفاده کنید تا بتوانید فروشگاه های زیادی را به سمت خود جذب کنید و کاربران زیادی را به سمت سایت خود بیاورید. 

 

در یک کلام

در این مطلب از گروه طراحی سایت وب پویا ، به 3 نکته مهم در طراحی سایت مارکت پلیس پرداختیم. قدم به قدم رعایت این نکات بسیار حیاتی و مهم هستند و به شما کمک زیادی در طراحی مارکت پلیس می کند.

  

بروزرسانی در پنج شنبه, 11 دی 1399 13:07

آخرین‌ها از وب پویا