چرا بامیلو تعطیل شد؟

نوشته شده توسط  پنج شنبه, 16 خرداد 1398 12:00
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

چه بر سر دومین فروشگاه اینترنتی ایران آمده است؟

چرا بامیلو تعطیل شد

صحبت های زیادی در مورد ورشکستگی فروشگاه اینترنتی بامیلو می شنویم در ادامه این مقاله به علت ورشکستگی فروشگاه اینترنتی بامیلو خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

طراحی فروشگاه اینترنتی بامیلو در سال 1392 صورت گرفت. این فروشگاه اینترنتی تحت حمایت گروه اینترنتی IIG یا همان ایران اینترنت گروپ شروع به کار کرد از دیگر زیرمجموعه‌های این شرکت می‌توانیم به اسنپ، زودفود اسکانو پین تا پین و اسنپ فود را نام  ببریم.

 

آیا فروشگاه اینترنتی بامیلو ورشکسته شد؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم بله این فروشگاه اینترنتی ورشکسته شد، در این مقاله به دلایل ورشکستگی این فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

 

کسب درآمد بامیلو چگونه بود؟

طراحی فروشگاه اینترنتی بامیلو به گونه ای بود که افراد می‌توانستند بامیلو در سامانه کسب درآمد بامیلو به عنوان نماینده ثبت نام کنند، این افراد می توانستند محصولات خود را  در فروشگاه اینترنتی بامیلو به فروش برسانند و کمیسیون فروش محصولات خود را به این فروشگاه می دادند.

این فروشگاه پس از ثبت سفارش محصولات توسط کاربران در طی ۲ الی ۴ روز محصولات را به دست خریداران می رساند و درنتیجه هزینه حمل و نقل محصولات یکی دیگر از راههای کسب درآمد بامیلو بود.

 

زمان تحویل محصولات در فروشگاه های اینترنتی مختلف متفاوت می باشد به گونه ای که بعضی از فروشگاه ها  زمان تحویل محصول را دو هفته اعلام می‌کنند اما فروشگاه اینترنتی بامیلو قبل از شکسته شدن حساسیت خاصی روی تحویل محصولات نشان میداد به نحوی که تامین کنندگان ملزم بودند ۲ الی ۴ روز پس از ثبت سفارش توسط کاربران محصولات را به دستشان برساند.

 

اوایل اسفند ماه ۱۳۹۷ مدیرعامل فروشگاه اینترنتی بامیلو رسما اعلام کرد قصد کاهش نیرو فعالیت این فروشگاه اینترنتی مصمم تر را دارد و همچنین پیامی با  مظنون زیر برای تامین کنندگان ارسال شد:                         

تامین کننده گرامی بامیلو،

با توجه به برخی تغییرات پیش آمده در بامیلو، پنل های کاربری شما به زودی غیر فعال خواهند شد. تمامی سفارشات موجود در پنل شما توسط بامیلو لغو خواهد شد و جریمه ای در پی نخواهد داشت. تمامی پرداختی ها طبق روال گذشته انجام خواهد شد. از صبوری شما پیشاپیش متشکریم.

 

کاهش نیروی این فروشگاه به گونه ای صورت گرفت که برخی از کارمندان می گفتند تمامی نیروها به جز بخش حسابداری که برای تسویه حساب تامین کنندگان بودند اخراج شدند.

این اقدام نزدیک به تحویل سال صورت گرفت و باعث ضرر بسیاری از تامین  کنندگان شد زیرا بسیاری از تامین کنندگان محصولاتی را در این فروشگاه به فروش می رساندند که زود مصرف بوده و در دیگر فروشگاه ها امکان فروش نداشته و همچنین باعث ایجاد نگرانی در تامین کنندگان برای عدم تسویه حساب شد.

 

آیا باید بامیلو را باید برای همیشه فراموش کرد؟

از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۹۸ دامنه فروشگاه اینترنتی به فروشگاه اسنپ مارکت تغییر مسیر داده شد در نتیجه این فروشگاه در این تاریخ به طور رسمی تعطیل شد و ظاهرا شرکت ایران اینترنت گروپ قصد دارد تمرکز خود را روی گسترش اسنپ مارکت قرار دهد و این یک پایان تلخ برای فروشگاه اینترنتی بامیلو می باشد.

 

علت تعطیل شدن فروشگاه اینترنتی بامیلو چیست؟

خیلی از دلایل می‌تواند علت تعطیل شدن فروشگاه اینترنتی بامیلو باشد در اینجا به اصلی ترین دلایل تعطیل شدن این فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

  • تبلیغات غیر استاندارد مانند تبلیغات پاپ آپ
  • عدم فروش کافی
  • مشکلات مالی
  • تجربه کاربری نامناسب
  • افزایش چشمگیر قیمت کالاها  نسبت به سال های اخیر
  • عدم توانایی برای رقابت فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
  • عدم وفاداری کاربران
  • عدم مدیریت هوشمند

به نظر شما تفاوت در طراحی فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و بامیلو می تواند علت موفقیت  فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی بامیلو باشد؟

 

چگونه اعتبار بامیلو از بین رفت؟

شایعات دیگر در خصوص فروش محصولات و عدم تحویل محصولات به کاربران یافت می شود بدین صورت که این فروشگاه اینترنتی فروش برخی از محصولات بعد از شش روز به کاربران  به علت ناموجود بودن محصولات اعلام لغو سفارش کرده است این کاربران معتقدند این کار این فروشگاه اینترنتی برای بالا بردن گردش حساب خود می باش،د زیرا پس از لغو سفارش محصولات فروش همان محصولات ادامه یافته  شایعات منجر به از دست رفتن اعتماد به این فروشگاه اینترنتی شد.

 

به نظر شما حذف شدن فروشگاه اینترنتی بامیلو و بی رقیب ماندن فروشگاه اینترنتی دیجی کالا باعث از دست دادن انگیزه دیجی کالا برای افزایش کیفیت فروش می باشد؟

آیا تعطیل شدن فروشگاه اینترنتی بامیلو تاثیری بر دیگر فروشگاه های اینترنتی دارد؟
خواندن 922 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 16 خرداد 1398 23:21
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

 با ما در تماس باشید

تلفن:  36612265-031 | 09133045663 | 09129252046
ایمیل: info [@] webpouya.com