دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی

چهارشنبه, 23 تیر 1400 12:01
امتیاز شما به این مطلب
(6 رای‌ها)

دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی

 

دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی شامل تمام فعالیت هایی می شود که برای تولید و بارگذاری محتوا و داده ها انجام می شود. اگر شما هم اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کرده‌اید، احتمالا دغدغه وارد کردن و به روز رسانی اطلاعات فروشگاه اینترنتی خود را دارید. برای تولید محتوای با کیفیت، وارد کردن و به روز رسانی اطلاعات به شکل صحیح و با رعایت کامل قواعد و اصول سئو نیاز به دانش و اطلاعات خاص در این زمینه است.

دیتا اینتری چیست؟

دیتا اینتری یا ورود داده و اطلاعات در واقع به عنوان یک شغل شناخته می شود. متخصصین دیتا اینتری به جمع آوری، اصلاح و سازمان دهی اطلاعات می پردازند. این اطلاعات جمع آوری یا اصلاح شده، می توانند سئو داخلی فروشگاه اینترنتی شما را بهبود بخشند یا حتی راه های کسب درآمد جدیدی را برای شما به همراه داشته باشند. دیتا اینتری باید با دقت زیادی انجام شود زیرا فقط با کمی بی دقتی در ورود اطلاعات، ممکن است وب سایت یا کسب و کار شما با مشکل روبه رو شود. در ادامه درباره استخدام متخصص دیتا اینتری صحبت خواهیم کرد.

 

انجام دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها فرصت کافی برای به روز رسانی محتوای سایت خود را ندارند یا به علت عدم وجود نیروی متخصص کافی برای ورود اطلاعات و کار با سایت، با وجود راه اندازی سایت، موفق به وارد کردن کامل اطلاعات یا به روزرسانی مطالب سایت نشده‌اند. از این رو ترجیح می دهند این موارد را به افراد متخصص بسپارند تا سریع تر به نتیجه مطلوب خود برسند.

قطعاً مدیریت یک سایت، به تنهایی زمان زیادی را می برد؛ حال اگر شما بخواهید سریع‌تر به درآمدزایی و رونق کسب و کار خود برسید نیازمند سرعت عمل بالا جهت نتیجه گیری بهتر و سریع‌تر است.

صاحبان فروشگاه‌ اینترنتی این دغدغه را نیز دارند که چگونه محصولات را در سایت وارد کنند و مشخصات و ویژگی‌های آن چگونه باشد که اصول سئو در محتوا رعایت شده باشد. تولید محتوای سئو شده خود نیازمند زمان و دانش کافی‌ است.

 

هزینه ورود اطلاعات به سایت فروشگاهی

هزینه تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی و هزینه دیتا اینتری، متفاوت است. هر شرکت با توجه به تعداد کلمات و نوع کلمه کلیدی که شما می خواهید به کمک آن در گوگل رتبه بگیرید، قیمت متفاوتی را به شما ارائه می دهد. به طور کلی ما توصیه می‌کنیم این کار را به افراد متخصص بسپارید، چرا که شاید در نگاه اول دیتا اینتری و تولید محتوا امری ساده به نظر بیاید، ولی در بلند مدت و حتی کوتاه مدت، ورود اطلاعات باعث افت رتبه شما در گوگل و کاهش حجم فروش محصولات شما خواهد شد.

هزینه ورود اطلاعات به سایت یا همان دیتا  اینتری به عوامل متعددی بستگی دارد:

 • نیاز به تایپ داشتن یا نه
 • مهلت انجام کار
 • مهارت‌های مورد نیاز برای پردازش اطلاعات و ورود اطلاعات همچون فتوشاپ
 • پیچیدگی پروژه
 • حجم کار و ...

 

وظایف و خدمات متخصصین دیتا اینتری چیست؟

متخصص دیتا اینتری برای ورود اطلاعات به سایت فروشگاهی باید دانش سئو داشته باشند و به کار با نرم افزار های مختف بر اساس نیاز سایت شما مسلط باشند، به عنوان مثال اگر سات شما به اطلاعاتس به صورت تصویری یا ویدئویی نیاز دارد، باید با نرم افزار‌هایی مانند فتوشاپ آشنا باشد و اگر اطلاعات به صورت متنی در سایت قرار می‌گیرد باید آشنا به اصول و فنون نگارش باشد و به کار با نرم افزارهایی مانند word و GoogleDox و MicrosoftOffice آشنا باشد.

متخصص دیتا اینتری بسته به زمینه فعالیت شرکت باید مهارت‌های لازم برای قرار دادن داده ها در سایت را داشته باشند. هر فردی که اقدام به ورود اطلاعات در سایت فروشگاهی شما می‌نماید ابتدا باید اطلاعات مربوط به هر سایت و کسب و کاری را که برای آن اقدام به ورود اطلاعات می‌نماید را جمع آوری کند و پس از تجزیه و تحلیل آن بر اساس قواعد سئو در مرحله نهایی اطلاعات را وارد سایت نماید.

در واقع قسمتی از وظایف دیتا اینتری قرار دادن اطلاعات و محتوا در سایت است. بارگذاری توضیحات کوتاه در سایت‌ها یا قرار دادن تصویر محصولات یا خدماتی که ارائه می‌شود در سایت از جمله وظایف دیتا اینتری است.

برای ورود اطلاعات در سایت، شما نیازمند فردی هستید که نحوه کار کردن با سیستم مدیریت محتوای شما را بلد باشد و به اهمیت دیتا اینتری در سئو سایت فروشگاهی واقف باشد. درباره سئو سایت فروشگاهی در مقاله مشاوره سئو سایت فروشگاهی بیشتر بخوانید.

 

  فعالیت ها و وظایف دیتا اینتری

 • وارد کردن اطلاعات به وب سایت
 •  انتقال اطلاعات کاغذی به دیجیتال
 • به روزرسانی اطلاعات و داده ها
 • ثبت اطلاعات کامل مشتریان
 • جمع آوری و تحلیل علایق مشتریان
 • بارگذاری اطلاعات در سایت با رعایت قوانین سئو
 • آماده کردن گزارش کامل از پایگاه های اطلاعاتی
 • جمع آوری و تحلیل اطلاعات سایت های رقیب

بسیاری از مواقع به روز‌رسانی اطلاعات و ویرایش آن متناسب با زمان و امکانات بسیار مهم است. همچنین یکی از فاکتورهای سئو به روز و پویا بودن سایت است به روز رسانی مطالب خود اهمیتی کمتر از قرار دادن محتوای جدید ندارد. محتوای قدیمی ارزش سئو کمتری خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:راه های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

  

افزایش ترافیک وب سایت و فروش اینترنتی با کلمات کلیدی سئو شده

راحت پیدا کردن یک محصول، گام مهمی در بهینه سازی سایت فروشگاهی است. برای افزایش فروش و راحتی کار مشتری در پیدا کردن محصول مورد نظر خود، شما باید لیست محصولات خود را به طور صحیح و با مشخصات دقیق دسته بندی کنید.

استخدام یک دیتا اینتری برای تهیه یک لیست دقیق از مشخصات محصولات، نقش چشمگیری در موفقیت سایت فروشگاهی شما خواهد داشت. شما حتی می‌توانید به روز رسانی یا تولید محتوای سایت فروشگاهی خود را به این افراد بسپارید. یک متخصص دیتا اینتری خدمات زیر را ارائه می‌دهد که موجب موفقیت سایت فروشگاهی شما می‌شود:

 • بررسی درخواست‌های جستجوی درون سایت برای بهبود سئو سایت شما
 • تهیه مجموعه اطلاعات محصولات و مشخصات آن‌ها
 • اختصاص تگ ها و کلیدواژه ها به صفحه محصولات  مناسب
 • بهینه سازی توضیحات محصولات برای برجسته کردن ویژگی‌های کالا و سئو بهتر محصولات

 

دیتا اینتری

 

نقش یک متخصص ورود اطلاعات برای افزایش سوددهی و سئوی یک وب سایت 

 دیتا اینتری کاری خسته کننده و زمان گیر است اما با سپردن آن به یک متخصص ورود اطلاعات به سایت می توانید وقت خود را صرف تمرکز راه‌های فروش بیشتر نمایید.

سپردن این کار به فردی دیگر نشانه کم اهمیت بودن این موضوع نیست. بلکه داشتن داده‌های سازماندهی شده و با کیفیت و یا تولید محتوا بر اساس اصول سئو است می تواند در رقابت، برتری زیادی برای شما داشته باشد. یک متخصص دیتا اینتری خوب، نقش زیادی در موفقیت سایت فروشگاهی شما خواهد داشت.

 

نکات استخدام متخصص دیتا اینتری

 • متخصص دیتا اینتری باید سرعت عمل بالا داشته باشد

 سرعت عمل بالا یک متخصص دیتا اینتری، نشان می دهد که او اهمیت این کار را به خوبی درک می کند. پس درباره استخدام متخصصانی که به پیشنهاد کار شما دیر پاسخ می دهند یا به مصاحبه کاری اهمیت نمی دهند، تجدید نظر کنید.

 • متخصص دیتا اینتری را در جریان جزئیات پروژه قرار دهید

سعی کنید ریز جزئیات کارهایی که انتظار دارید متخصص دیتا اینتری روی سایت شما انجام دهد را در اختیار او قرار دهید و او را از مدت زمانی که میخواهید پروژه در آن تمام شود، آگاه کنید. این اطلاعات به متخصص دیتا اینتری کمک می کند تا نرم افزار مناسب برای کار را انتخاب کند و طرح پیشنهادی بهتری را به شما ارائه دهد.

 • همکاری خود با متخصص دیتا اینتری را با یک پروژه کوچک شروع کنید

بهتر است همکاری خود را با متخصص انتخابی با یک پروژه کوچک شروع کنید، تا مطمئن شوید می تواند انتظارات شما از یک متخصص دیتا اینتری را پاسخ بدهد.

 • به موارد امنیتی توجه کنید

باید توجه داشته باشید که متخصص دیتا اینتری تمامی موارد امنیتی را رعایت کند و بهتر است در ابتدای کار با موارد مختلف او را امتحان کنید تا مطمئن باشید مشکلی ایجاد نمی شود.

 

هزینه دیتا اینتری

همواره تمامی تلاش گروه وب پویا ارائه خدمات با بهترین شکل و کمترین هزینه بوده همان‌گونه که در سایت‌های طراحی شده در تیم ما خواهید دید سایت‌هایی با امکانات چشمگیر همراه با  فیلم آموزشی و در عین حال قیمت مناسب برای کاربران ارائه می دهیم. جهت اطلاع از هزینه تولید محتوا و تعرفه ورود اطلاعات به سایت با ما در تماس باشید.

 

مشاوره رایگان و هدفمند وب پویا

اگر نیاز به مشاوره دارید، تیم وب پویا به شما کمک میکند که بهترین تصمیم را برای پیشرفت کارتان بگیرید. کافیست از طریق فرم زیر شماره تلفن خود را وارد کنید.

لطفا شماره تماس خود را وارد کنید

بروزرسانی در چهارشنبه, 23 تیر 1400 12:01

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  32640006-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

logo دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی نماد ساماندهی

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا