دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی

دوشنبه, 08 دی 1399 11:25
امتیاز شما به این مطلب
(4 رای‌ها)

 

دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی

 

اگر شما هم اقدام به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کرده‌اید شاید با دغدغه ورود اطلاعات یا دیتا اینتری به سایت‌تان مواجه شده‌اید. همچنین مشکل دیگری که ممکن است با آن روبرو شده باشید دغدغه تولید محتوا یا به روز رسانی مطالب سایت‌تان است. برای هر دو مورد یعنی چه برای تولید محتوای با کیفیت و دیتا اینتری به شکل صحیح و با رعایت کامل قواعد و اصول سئو نیاز به دانش و اطلاعات خاص در این زمینه است.

 دیتا اینتری چیست؟

دیتا اینتری یا ورود داده و اطلاعات در واقع یک شغل است. افرادی که در این زمینه مشغول هستند، به اصلاح داده ها، رو نویسی و ورود داده ها می پردازند. دیتا اینتری یا ورود اطلاعات دانش خاصی نمی خواهد ولی باید در نظر داشت که فقط با کمی بی دقتی در ورود اطلاعات، ممکن است وب سایت یا کسب و کار شما با مشکل روبه رو شود. در ادامه درباره استخدام دیتا اینتری صحبت خواهیم کرد.

دیتا اینتری برای فروشگاه اینترنتی

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها فرصت کافی برای به روز رسانی مطالب سایت را ندارند یا به دلیل عدم وجود نیروی متخصص کافی برای ورود اطلاعات و کار با سایت با وجود راه اندازی سایت موفق به ورود اطلاعات به سایت‌شان یا به روزرسانی مطالب قدیمی نشده‌اند. از این رو ترجیح می دهند این موارد را به افراد متخصص بسپارند تا سریع تر به نتیجه مطلوب خود برسند.

قطعاً مدیریت یک سایت، به تنهایی زمان زیادی را می برد؛ حال اگر شما بخواهید سریع‌تر به درآمدزایی و رونق کسب و کار خود برسید نیازمند سرعت عمل بالا جهت نتیجه گیری بهتر و سریع‌تر است.

صاحبان فروشگاه‌ اینترنتی این دغدغه را نیز دارند که چگونه محصولات را در سایت وارد کنیم و مشخصات و ویژگی‌های آن چگونه باشد که رعایت اصول سئو در محتوا شده باشد. تولید محتوای سئو شده خود نیازمند زمان و دانش کافی‌ است.

 

هزینه ورود اطلاعات به سایت فروشگاهی

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی و هزینه دیتا اینتری هر کدام متفاوت است. هر شرکت با توجه به میزان کلمات و نوع کلمه کلیدی که شما می خواهید در آن رتبه بگیرید قیمت متفاوتی را ارائه می کند. به طور کلی ما توصیه می‌کنیم این کار را به افراد متخصص بسپارید چرا که شاید در نگاه اول امری ساده به نظر بیاید ولی در بلند مدت و حتی کوتاه مدت ورود اطلاعات بی‌کیفیت تاثیر زیادی در کاهش حجم فروش محصولات شما خواهد داشت و ضرر بیشتری را متحمل خواهید شد.

هزینه ورود اطلاعات به سایت یا همان دیتا  اینتری به عوامل متعددی بستگی دارد عواملی همچون:

 • نیاز به تایپ داشتن یا نه
 • مهلت انجام کار
 • مهارت‌های مورد نیاز برای پردازش اطلاعات و ورود اطلاعات همچون فتوشاپ
 • پیچیدگی پروژه
 • حجم کار و ...

 

وظایف و خدمات دیتا اینتری چیست؟

متخصص دیتا اینتری با استفاده از نرم افزار ها و مهارت تایپ خود مقادیر زیادی از داده را از یک فایل به سیستم انتقال می دهد که انتقال دادن ممکن است از یک شرکت تا شرکتی دیگر متفاوت باشد. این حرفه به گونه‌ای است که می‌توان وظایف آن را انفرادی یا گروهی انجام داد.

هر فردی که اقدام به ورود اطلاعات در سایت فروشگاهی شما می‌نماید ابتدا باید اطلاعات مربوط به هر سایت و کسب و کاری را که برای آن اقدام به ورود اطلاعات می‌نماید را جمع آوری کند و پس از تجزیه و تحلیل آن بر اساس قواعد سئو در مرحله نهایی اطلاعات را وارد سایت نماید.

در واقع قسمتی از وظایف دیتا اینتری قرار دادن اطلاعات و محتوا در سایت است. بارگذاری توضیحات کوتاه در سایت‌ها یا قرار دادن تصویر محصولات یا خدماتی که ارائه می‌شود در سایت از جمله وظایف دیتا اینتری است.

برای ورود اطلاعات در سایت شما نیازمند فردی هستید که نحوه کار کردن با سیستم مدیریت محتوای شما را بلد باشد و به اهمیت دیتا اینتری در سئو سایت فروشگاهی واقف باشد.

از جمله وظایف یک دیتا اینتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وارد کردن اطلاعات به وب سایت
 • بارگذاری محتوا
 • جمع آوری اطلاعات و علایق شخصی افراد و طبقه‌بندی آن‌ها
 • بروز رسانی مطالب جدید و به روز و انتقال اطلاعات کاغذی به دیجیتال

 

بسیاری از مواقع به روز‌رسانی اطلاعات و ویرایش آن متناسب با زمان و امکانات بسیار مهم است. همچنین یکی از فاکتورهای سئو به روز و پویا بودن سایت است به روز رسانی مطالب خود اهمیتی کمتر از قرار دادن محتوای جدید ندارد. محتوای قدیمی ارزش سئو کمتری خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:راهکارهای افزایش فروش فروشگاه های اینترنتی

  

افزایش ترافیک وب سایت و فروش اینترنتی با کلمات کلیدی سئو شده

راحت پیدا کردن یک محصولات، یک گام مهم در بهینه سازی سایت فروشگاهی است. برای افزایش فروش و راحتی کار مشتری در پیدا کردن محصول مورد نظر خود، شما باید لیست محصولات خود را به طور صحیح و با مشخصات دقیق دسته بندی کنید.

مثلا استخدام یک دیتا اینتری برای تهیه یک لیست دقیق از مشخصات محصولات نقش چشمگیری در موفقیت سایت فروشگاهی شما خواهد داشت. شما حتی می‌توانید به روز رسانی محتوای سایت خود یا تولید محتوای سایت فروشگاهی خود را به این افراد بسپارید. یک متخصص دیتا اینتری خدمات زیر را ارائه می‌دهد که موجب موفقیت سایت فروشگاهی شما می‌شود:

 • بررسی درخواست‌های جستجوی درون سایت برای بهبود سئو سایت شما
 • تهیه مجموعه اطلاعات محصولات و مشخصات آن‌ها
 • اختصاص تگ ها و کلیدواژه ها به صفحه محصولات  مناسب
 • بهینه سازی توضیحات محصولات برای برجسته کردن ویژگی‌های کالا و سئو بهتر محصولات

 دیتا اینتری

 

نقش یک متخصص ورود اطلاعات برای افزایش سوددهی و سئوی یک وب سایت 

 دیتا اینتری کاری خسته کننده و زمان گیر است اما با سپردن آن به یک متخصص ورود اطلاعات به سایت می توانید وقت خود را صرف تمرکز راه‌های فروش بیشتر نمایید.

سپردن این کار به فردی دیگر نشانه کم اهمیت بودن این موضوع نیست. بلکه داشتن داده‌های سازماندهی شده و با کیفیت و یا تولید محتوا بر اساس اصول سئو است می تواند در رقابت، برتری زیادی برای شما داشته باشد. یک متخصص دیتا اینتری خوب نقش زیادی در موفقیت سایت فروشگاهی شما خواهد داشت.

 

نکات استخدام دیتا اینتری

در نهایت برای ورود اطلاعات باید دانش سئو را متخصص دیتا اینتری سایت فروشگاهی داشته باشد ضمن اینکه بسته به نوع تخصص مهارت‌های لازم برای قرار دادن داده در سایت را داشته باشد. به عنوان مثال اگر اطلاعات را به صورت تصویری یا فیلم می‌گذارد با نرم افزار‌های متناسب با آن آشنا باشد و اگر اطلاعات به صورت متنی در سایت قرار می‌گیرد آشنا به اصول و فنون نگارش و نرم افزارهایی همچون word نیز، باید در کنار سئو نیز باید باشد.

 

هزینه دیتا اینتری

همواره تمامی تلاش گروه وب پویا ارائه خدمات با بهترین شکل و کمترین هزینه بوده همان‌گونه که در سایت‌های طراحی شده در تیم ما خواهید دید سایت‌هایی با امکانات چشمگیر همراه با  فیلم آموزشی و در عین حال قیمت مناسب برای کاربران ارائه می دهیم. جهت اطلاع از هزینه تولید محتوا و تعرفه ورود اطلاعات به سایت با ما در تماس باشید.

 

تماس با وب پویا

بروزرسانی در دوشنبه, 08 دی 1399 11:25

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

اینماد و مجوزها

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا