نحوه تعیین قیمت در فروشگاه اینترنتی

نوشته شده توسط  سه شنبه, 14 اسفند 1397 12:26
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

اگر شما هم اقدام به طراحی سایت فروشگاهی شبیه دیجی کالا کرده باشید شاید برای تعیین قیمت برای محصولات و خدمات تان  با مشکل روبرو شده باشید.

برخی از کالاها و خدماتی که در اینترنت به فروش گذاشته می‌شوند  خاص هستند و این باعث می شود که قیمت بسیار مشخصی نداشته باشند و یا علل دیگر سبب این امر شود.

اگر قصد خرید سایت فروشگاه اینترنتی را دارید با ما همراه باشید.امروز می خواهیم برای شما بگوییم با چه روشهایی و بر اساس چه اصولی باید قیمت کالا و خدمات خود را تعیین کنیم به گونه ای که قیمت بسیار بالا باشد که مشتری نداشته باشی و نه قیمت آنقدر پایین باشد که صبر کنید و پس از مدتی مجبور به انصراف از کسب و کارتان شوید.

فاکتور زمان

اینکه شما برای تولید یک محصول یا خدمات چه میزان زمانی را صرف کرده اید خود یکی از عوامل تعیین قیمت در فروشگاه اینترنتی شما می تواند باشد پس اگر کالا یا خدماتی را ارائه میدهید، نباید قیمت مشخص شده از زمانی که گذاشته اید کمتر باشد و باید به گونه ای معقول باشد. زمانیست یکی از ارزشمندترین مواردی هست که شما صرف تولید یک کالا یا خدمات می کنید.

بررسی محصولات سایر همکاران

برای اینکه قیمت سنجیده ای داشته باشید و بتوانید با سایرین رقابت کنید باید قیمتی که سایر همکاران شما یک کالا یا خدمات خود در نظر گرفته اند را  بدانید و سپس با توجه به ارزش افزوده ای که به کالای خود یا خدماتتان اضافه کرده اید یا حذف کرده اید قیمت گذاری کنید، به گونه ای که قابلیت رقابت با آنها را نیز داشته باشد.

لحاظ کردن نظر خود در قیمت گذاری

قطعاً در تمام مراحل این نکته را در نظر میگیرید ولی توجه داشته باشید که این قیمت گذاری باید بر اساس منطق نیز باشد. به خصوص این مورد زمانی که شما اقدام به ارائه خدمات می نماید بیشتر جلب توجه می کنند چون خدمات معمولاً قیمت مشخصی ندارند و بر اساس موارد متعددی که اکثر قالب خاص معین و شخصی دارد قیمتشان تعیین می‌شود.

بررسی رقیبان خود در بازار

برای قیمت گذاری و برای ارائه کالا و خدمات تان و به طور کلی در تمام مراحلی که شما اقدام به کسب و کار می‌کنید باید رقیبان خود را با دقت بررسی کنید چه از لحاظ اینکه چگونه کالا و خدمات شما را ارائه می دهند چه از لحاظ نوع مشتری مداری و جلب مشتریان و حتی در نظر گرفتن نوع میزان قیمتی که برای کالا و خدمات شان در نظر می‌گیرد چون این تنها شما نیستید که این کالا و خدمات را ارائه می دهید که اگر اینگونه باشد دست شما برای قیمت‌گذاری و نوع ارائه کالا و خدمات تان باز است ولی اکثر ن کالا و خدمات خاصی را ارائه نمی کند به همین دلیل باید حتما رقیبان بررسی شوند تا ایده‌های جدیدی گرفته شود و همچنین بتوانید در مورد قیمت نیز با آنها رقابت کنید.

در این رابطه مطالعه مقاله " رازهای موفقیت یک فروشگاه اینترنتی " را به شما پیشنهاد می کنیم.

در کل وقتی که شما اقدام به طراحی سایت فروشگاهی می کنید معمولاً به دلیل اینکه هزینه اجاره مغازه یا دفتر ایران می‌دهید و اکثراً به دنبال این هستند که قیمت پایین تری را نسبت به بازار فروشگاه اینترنتی شما داشته باشد. براین به دنبال بازی برد برد در تعیین قیمت نباشید باید قیمتی معقول و حتی کمی پایین تر در نظر بگیرید به گونه ای که خود نیز ضرر نکنیم برای این امر باید حتماً به بررسی این نپردازید که اگر مشتریانتان با بازدید بالای سایت و همچنان اقدام به خرید نمی‌کنند علت چیست شاید آنها کالا و خدمات بهتری را پیدا کرده‌اند که ارزش افزوده بیشتری نسبت به کالا یا خدمات شما دارد یا اینکه کالا و خدمات با قیمت مناسب تری پیدا کرده اند از طرف دیگر حتماً بررسی کنید که کیفیت کالا کم نشود یا کیفیت خدماتی که ارائه می‌کنید ولی در عین حال اگر بتوانید هزینه‌هایی که برای تولید کالا و خدمات میکنید را کمتر کنیم یا هزینه ها معقول تر نمایید به این معنا که کیفیت مد نظر شما باشد نه تهیه کالا با مواردی که به قیمت کالا بی‌دلیل اضافه می‌کند مثلا صرفا به دلیل برند بودن یا زمانی که نمونه ایرانی با همان کیفیت برای تولید کالا می توان استفاده کرد از مشابه خارجی آن استفاده نمایید.

به طور کلی تعیین قیمت یک رکن مهم در موفقیت فروشگاه اینترنتی شما است داشتن عواملی همچون تخفیف به مناسبت های خاص یا برای مشتریان همیشگی هم بی تاثیر نیست.

توجه داشته باشید طراحی سایت شبیه دیجی کالا شاید به شما کمک کند که مسیر موفقیت را راحت تر طی کنید اما عاملی که باعث موفقیت خود دیجی کالا یا بامیلو و سایر فروشگاه های اینترنتی شده امکانات خاصی است که برای مشتریانشان قائل هستند مثل امکان تعویض یا مرجوع کردن کالا در صورت مشکل داشتن و ...یا هنگامی که سایت همیشه زیبا و به روزی دارند کاربر حتی اگر قصد خرید نداشته باشد به دلیل زیبایی سایت و مطالبش مدتی را در سایت سپری می کند و این سبب می شود که به یک مشتری تبدیل شود حتی اگر همان روز کالایی تهیه نکند در خاطرش خواهد بود و از سویی دیگر ماندن کاربر برای مدتی طولانی در سایت به سئو سایت شما نیز کمک می کند و رتبه سئو بالاتر سبب می شود که بازدید کننده بیشتری جذب فروشگاه ساز اینترنتی شما شود که همان مشتری بیشتر است.

جهت اطلاع از قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و خرید سایت فروشگاهی با تیم پشتیبانی وب پویا تماس حاصل فرمایید.

خواندن 545 دفعه

وب پویا شما را در راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت فروشگاه مجازی یاری می کند. با استفاده از سایت های آماده ما می توانید با هر سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارید، کسب درآمد اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟

با ما در تماس باشید

شمـاره های تمـاس:  36612265-031 / 09129252046 / 09133045663
پسـت الـکترونیـک: info at webpouya.com
ساعـات کـاری: شنبه تا چهارشنبه / 9 صبح الی 5 بعدازظهر

نماد و افتخارات

نماد و افتخارات وب پویا

             کانال تلگرام وب پویا  صفحه اینستاگرام وب پویا  کانال آپارات وب پویا